Zajímá tu nekoho Indie, Nepál a pod.?

aponchie
27. led 2009

Je tu nekdo koho zajima Indie,Nepal apod?spise ve smyslu yoga,jidlo,zeme,zvirata,asramy,meditace a pod?Nasla jsme par hezkych odkazu na dovolenou v Indii spolu s meditacnim a ozdravnym programem a je to nadhera..si rikam,ze po takovem pobytu se uz cloveku nechce vracet snad ani domu 😀

http://www.soukya.com/
http://www.incredibleindia.org/newsite/cms_Page...

letenky do Indie jsem zjistovala a uz to neni jako driv tak drahe,nyni se da ve dvou dospelych letet s BA treba z PRG do UK nasledne do IND za nejakych 19.000tisic vcetne tax na jednoho..lita se Boeingem 747-jumbo jet.
Program a relaxacni procedury jsou velmi levne jak muzete kuknout.. 😵 mozna to ubytovani je drazsi nez jsem cekala..nicmene po cele Indii je urcite takovych center mraky..Bratranek jezdi pravidelne meditovat co 2roky do nejakeho indickeho asramu na sever,ale bydlime od sebe daleko a nejak se moc nestykame tak nevim podrobnosti..Varite nekdo indicky libi se Vam jejich kultura a mentalita?Me teda desne,mam doma sari a kdyz me to chytne uvarim Tikku nebo Vindaloo a oblecu se k tomu a nutim manzela semnou cvicit yogu 😀

aponchie
autor
27. led 2009

tictac:Bangalore je necim zajimave?jako necim obvzlast myslim..ja si rikala,jestli treba nebude vetsi bezpeci a kulturni vyziti nekde u Dilli nebo aspon tam nahore jako jestli Bangalore neni jen vesnice nejaka vetsi a neco aby to nebylo uplne in the middle of the nowhere jestli chapes 😎

tictac
27. led 2009

ja nevim jestli je Bangalore az tak vyjimecne, ale na tom prvnim odkazu bylo napsano, ze si clovek nema zapomnet vyridit viza 😀

ja osobne bych byla taky spis pro sever, uz proto, ze je tam trsoku jiny zivot a ke mne trosku bliz 😉

Ty letenky opravdu nejsou drahe, hlavne z Uk se daji poridit dost levne obcas...

aponchie
autor
27. led 2009

no prave viza musi bejt,ale i do Dilli ne?no vcera jsem si jeste ns BA delala objednavku pres ne a zkousela jsem prvni tridu a normal travel ty brdo 350tacu za dve letenky prvni tridou nebo tech 19(nastejno jak v CR)economy..teda manzel lital hodne do z USA a rikal,ze tech 8-9hodin letu jako masakr a tady se s mezipristanima cekanim cca 16hodin..jak rozdilna je ta kultura sever vs jih?vim o jidle to jo,ale i jinak?

tictac
27. led 2009

abych nekecala, uplne presne prehled o Indii nemam, to spis sousedni zemi 😉 ale hodne na severu je Punjab a tahle kultura me strasne fascinuje, prave tam bych se chtela podivat. Mombaj, to je Bollywood, ne? 😀

tech 8-9 hod se da nadherne vydrze, nejhosri jsou mezipristani, kdyz musis dlouho cekat. A taky kde cekas, nekolikrat se nam stalo, ze jsem letela do Lahore jedina bila, teda krome letusek a to nas automaticky presouvali do prvni tridy 😀 Ale fakt je, ze s detma to musi byt zabiracka....

aponchie
autor
27. led 2009

ty jo Bollywod kurna to musi bejt parada tam jit na neco 😀 jako s malou bych neletela ani za nic to prave bud deti u nasich a sami anebo az budou vetsi,ale spis sami..jeste nejake ockovani proti nemocem a ty viza teda..ja jsem nasla let kde cekam v Londyne 4hodky na jumbo ,ale zase na Heathrow se da cas zabit paradne tam je hospod a obchodu 😀 ja mam strch akorat s tou dopravou leteckou jumbem sem jeste neletela a kukala sem na economy class v letadle jako maras teda tolik lidi vedle sebe 😝

aponchie
autor
27. led 2009

hehe ted tam ctu,ze viza se daji ziskat vsude krom CR?? 😒

tictac
27. led 2009

muj znamy tam leta kazdy rok a porad me lakaji, moc bych se tam chtela podivat. Teda ja Bollywood zas az tak nemusim, to si hodne vybiram filmy, ale MM to miluje, takze u nas je indicka tv zapla skoro porad. Ted si rikam, MM by mel radost mit zenusku jako ty 😀 😀

ockovani jsou dulezita, no teda ja se posledne na oskovani uplne vykaslala a vlastne jsem nikdy leky proti malarii nebrala, bylo mi po nich blbe. Mistni jsou tam ze me vzdycky hotovi, proc jsem tak hakliva na vsechno 😀 😀

aponchie
autor
27. led 2009

hehe no to verim,ale at nekecam o me porad jen co ty?kde vlastne bydlite a jak jsi se tam dostala? 😀

tictac
27. led 2009

ted jsem si uvedomila, ze jsem pekne kecala, na severu jsou hory, ne? 😕

nechces si zaletet pro visa do UK? 🙂

aponchie
autor
27. led 2009

jj Nepal 😀

tictac
27. led 2009

bydlime v Londyne, ale MM se narodil v Lahore, v provincii Punjab coz kdysi byvalo spolecne s Indii. Moc rada tam jezdim, je to tam o necem uplne jinem, ale poprve jsem mela culture shock 😀 tyden jsem nevylezla z baraku a brecela, ze chci jet domu 😀 😀

aponchie
autor
27. led 2009

jeste mam nejake libry na konte tak sme si rikali,ze je pojedeme utratit do Londyna pac to je des to vymenit tady na CZK tak z toho nic nemam 😲

tictac
27. led 2009

byla jsi taky v Londyne?

ja uz radsi ani nesleduju, za kolik je ted libra 😒

aponchie
autor
27. led 2009

a jak casto tam jezdite teda litate? 😀 asi za rodinou predpokladam..kurna tohle ti fakt zavidim 😀 jeste mi rekni jak se ti tam lita tim jumbem?ja mam strach,ze to spadne vcera sem dala do vyhledavace fotky jetu a vyjely mi nejake katastrofy letecke manzel ma taky malem krisil 😀 a v Londyne kde?

aponchie
autor
27. led 2009

v Londyne jsem bydlela 3roky teda nejdriv v East Hamu tam se mi libilo nejvic pac ve West Hamu maji obrovske trhy s jidlem (indicke)cernosske) 😀 mela jsem tam kamarady z Ghany a Maroka a pak sem se stehovala do Romfordu a tam se mi nelibilo vubec moc posh proste hodne bile na me 😀 libra?bych kecala,ale ja ji kupovala v 1999za 60kc pak jsem dojela byla za 40neco a ted je snad pres20?

tictac
27. led 2009

teda byli jsme tam jen 3x zatim, ale to bylo tim, ze jsme 5 let nebyli kvuli praci nikde. Naposled jsme byli v listopadu, nadhera 😵

Uplne na zapade, Uxbridge jestli ti to neco rika

tictac
27. led 2009

ty jo, ty casy pamatuju, ja sem prijela 1998, ale jak rikam, radsi to nesleduju 😀

ty trhy miluju, ma to uzasnou atmosferu 😵

aponchie
autor
27. led 2009

jj rika ,ale nebyla sem tam ..myslim neni to konecna nejake trasy metra? 😀

tictac
27. led 2009

je, myslim modra a cerna lajna, ale nevim, metrem nejezdim 😀 asi by tu na tebe bylo hodne bilo, ale zase je tu klid a hezky 😉

aponchie
autor
27. led 2009

ja poprve na tom trhu dostala sok gastronomickej pac vsude visela kurata a z nich kapala krev 😀 ale to ovoce a zelenina!!!boze tady je humus proti tomu a naucila sem se tam jist bataty a vubec primo u toho trhu ve West Hamu je to naproti stadionu fotbal.maji obchidky s kosmetikou tak to je moje uchylka kurna ty olejicky za par susnu vonave to uplne si pamatuju tu vuni a poznam ji..jednu podobnou maji v Body Shopu myslim musk a primo tam maji hodne nadhernejch obchodu se sari..a svatebni salon tak to jsem uchcavala ta krasa 😝 priste az se tam dostaneme to musim fotit vsecko v te dobe jsem nemela fotak ani myslim...ale poslepu poznam kazdej obchod a trasu z kudy kam 😀 letim pro malou do skolky za chvilu su zpatky

tictac
27. led 2009

ty kurata teda fakt nemusim, ja byla dokonce vegetarian a MM si ze me vzdycky dela srandu, ze se na to ani nemuzu podivat, kdyz jsme v Pak. tak me schvalne bere do reznickych ctvri a ja tam sedim v aute s rukama na ocich 😀 😀

sari miluju, nejvic se mi libi, jak te posadi na kresilka, ty si vyberes barvu a kocky ti na podiu rozhazuji pred tebou sari v barve, jakou chces. Ale ty ceny... 😒 Moje svatebni mi privezla tchyne, nastesti nevybrala nejhur 😀 😀

slaviq81
27. led 2009

Aponchie, moj priatel je Ind, konkretne z Kalkaty. Zatial som sa do Indie nedostala, takze neporadim. Bangalore je skor IT centrum Indie. Odporuca sa okruh Delhi - Jaipur - Agra. 😉

aponchie
autor
27. led 2009

ahoj slavi a zasvetil te manzel do Ind,kultury?praktikujes neco doma atd? 🙂

miluska.woolley
27. led 2009

Aponchie, my varime hodne indicky jidla, mm je anglican a u nich to je skoro jako narodni pokrm. Ja to miluju. V Indii jsme byli na svatebce, 2 tydny v GOA, sice to neni prava Indie, ale stejne to bylo uzasny... Ja mela strach ze bych jinde neco chytla, takze jsem vybrala tohle.
No ale stejne po navsteve mistniho trhu jsem maso jedla jen v hotelu...

Jinak miluju Bollywood filmy, ty jejich tance...

aponchie
autor
27. led 2009

milusko taky jsem mela jet do Goa pac ex z tama pochazi videla jsem nadherne fotky a uprimne krasnejsi plaze jsem nevidela..to maso ja hodne jedla taky v restice kdyz jsem byla v UK ,ale kdyz me na nej nekdo pozval domu bylo jasne,ze je to maso z trhu nebo aspon z marketu pokud nevarili halal 😀 kurna,ale varit umej fakt vytecne mnam..ty jsis vyrizovala viza v UK vid?pac jinde bliz neni leda Bratislava

tictac
27. led 2009

ty filmy, to je kapitola sama o sobe 😀

apon, to saree mas usite, nebo se do toho motas sama?

aponchie
autor
27. led 2009

tic mam to sukni do pasu ,zivutek na snerovani na zadech s vysivkou na predu a k tomu satek na zavazovani kolem dokola jaksi taksi uz nevim poradne ani jak a pak se mi to nejak podari nakonec omotat je to ctverec 2x a spojenej v malickem rozku a ja mam tmavevinove s trpitkama na prsach a v pase u sukne 😎 jeste sem mela takove ty siroke kalhoty cerne a pres to tu dlouhou tuniku s rozparky uz nevim jak se tomu rika veeelmi pohodlne

nobody
27. led 2009

Goa tam někde je v nabídce?