Zavazadlo do letadla, počítá se zvlášť i pro dítě?

prezdivkos
22. dub 2013

Dobrý den, mám dotaz, ještě jsme s malou neletěli a letos poprvé vyrážíme do zahraničí na dovolenou. A chtěla jsem se zeptat zkušenějších 😉 - základní zavazadlo je 15 kg na osobu - počítá se i pro dítě zvlášt nebo dítě na něj nemá nárok? Děkuji. Monika

barborka09
22. dub 2013

@prezdivkos Dítě do dvou let nemá nárok na služby, teda ani na zavazadlo. Ty máš jak vidím tříleté dítě, takže má nárok na těch 15kg. Jako rodina se zavazadla sčítají (jedno nesmí překročit tuším 32kg), takže jestli letíš ty, manžel a dcera, tak dohromady máte nárok na 45kg. My letěli loni v sestavě dva dospělí a jedno dítě a měli jsme dva kufry do ktrerých jsem narvala těch limitovaných 45kg.

prezdivkos
autor
22. dub 2013

@barborka09 moc děkuji, letíme s kamarádko, tak jako "rodina" 🙂 a poletí dvě děti, nevíš prosím, jaký by v tomto případě byl limit? Moc děkuji. Monča

barborka09
22. dub 2013

@prezdivkos No jesli letíte dva dospělí a dvě děti starší dvou let tak máte nárok na 60kg. Jesli je nějaké dítě mladší dvou let nemá nárok na těch 15kg ani místo v letadle.

prezdivkos
autor
22. dub 2013

@barborka09 Děkuji, to jsem potřebovala slyšet 😉

zamilovanadonej
22. dub 2013

@prezdivkos Ono taky záleží na tom, jak přesně a s kým letíte. My letěli s charterem od cestovky - přes ČSA a limit byl 20 kg na osobu, cestou zpět jsem limit přešvihla o 2 kila a nikdo to neřešil 😉 Spíš se informovat přímo u cestovky.

yellowbanna
22. dub 2013

@barborka09
@prezdivkos na to scitani vahy u zavazadel pozor - zalezi s kym letite. Takovy Ryanair napriklad vahu nescita, takze kdyz dva dospeli muzou mit dohromady 30kg, musi to byt porad 15 a 15, ne treba jeden kufr 10kg a druhy 20kg.. Zjistila bych si u cestovky, pripadne procetla web aerolinek...

barborka09
22. dub 2013

@yellowbanna Aha tak to jsem ani nevěděla. Já se vždy informuji přímo v cestovce. My vždy letěli s Travel servise a nebyl problém ty hmotnosti sčítat. Tak jsem zase o fous chytřejší.

katcha21
22. dub 2013

Přesně jak píše @yellowbanna, to bude nejjistější.
My se jednou vraceli a přešvihli jsme limit, nic nám neřekli, paní za námi přešvihla, chtěli doplatit za váhu navíc, a další paní co přešvihla, tak vyhazovala knížky, aby se vešla do limitu a nemusela nic doplácet. Asi to brali podle ksichtu 😝

aduskao
22. dub 2013

@yellowbanna to pocujem prvý krat toto co jako viem kazda scitava váhu do kopy ak ste na jednej letenke

kattyd
22. dub 2013

@aduskao ne kazda scita, zejmena nizkonakladove dokonce kontroluji krom hmotnosti i rozmery zavazadla, pokud se ti nevejde do pripravene bedynky pozadovanych rozmeru, tak mas smulu. Takze opravdu je dobre dopredu si precist na strankach dopravce jake konkretni podminky ma.

yellowbanna
22. dub 2013

@aduskao nizkonakladovky ne...a presne jak pise @kattyd jsou jak rasove na dodrzovani hmotnosti a rozmeru i kabinovych zavazadel...za vsechno se u nich plati, takze si to hlidaji

lucidela
30. dub 2013

Ahoj, poletíme poprvé s dvouletým dítětem (přes cestovku) a chtěla bych se zeptat, jestli se řeší rozměry zavazadel do zavazadlového prostoru. Máme opravdu veliký kufr. Kdybych dodržela stanovený váhový limit, bude vadit, že je zavazadlo tak veliké? Ještě jsem se také chtěla zeptat, jestli mohu v kufru, který bude v zavazadlovém prostoru, převážet dětské příkrmy (pro případ, že bych v místě pobytu nesehnala vhodnou stravu).
Kdyby někdo poradil, budu moc vděčná 😅

barborka09
3. kvě 2013

@lucidela Asi bych se zeptala přímo v cestovce jaké má letecká společnost podmínky. Jak píšou holky výše, asi fakt záleží na společnosti s kterou poletíte. Já poslední tři roky letěla s travel servise a rozměr nikdy neřešily - podstatná byla hmotnost. Co se příkrmu týče, tak v kufru není problém je převážet. Limity jsou pro takové věci které jdou na palubu. Nám nikdy nedělali problém s pitím pro malou i když ho bylo více než měli uvedené v těch jejich podmínkách. Malá se před nima napila z každé láhve a víc neřešili.