Zážitky a zkušenosti z dovolené v Itálii Garganu

evikuu
7. zář 2009

Ahoj holky, včera se mě rodina vrátila z dovolené z Itálie Gargána /ostruha boty/ nadšení a plní zážitků že musím s malou už příští rok taky.Jelo by se autem-je to od nás 1600km. Zajímaly by mě Vaše zážitky, zkušenosti atd.... tak za čerstva na co se připravit, co už nikdy více, kdy vyrazit atd....
Prostě taková čerstvá vzpomínka na dovoleno.
Ráda bych tam kde byli, je tam málo lidí, píscité a malé pláže a prostě romantika.Třeba ale máte nějaká dobrou zkušenost i s vrchem Itálie.Budu za vše vděčná, oni se překulí 3měsíce a už budou cestovky nabízet letní zájezdy 2010 😎

zlatouch
6. říj 2009

Ahoj, brousila jsem po konovi, az jsem nasla tvoje tema 😉 Byli jsme v zari v Italii - na severu (letovisko Duna Verde, kousek pod Bibione, ale oproti nemu male a poklidne), tam super, ale cesta teda byla dost priserna, 1600 km si nedovedu predstavit 😀 My to meli 900 a jeli jsme to 12hod (s pauzama, ale zadny extra dlouhy), tam i zpatky byly zacpy u Rakouskych tunelu (tak 1.5hod pocitam jsme stali) a to bylo po sezone! Mozna to je lepsi v noci (coz nevim jak s prckem). Rozhodne na jeden zatah bych Gargano nedoporucovala. Tam to jeste slo, to je clovek takovej natesenej a ledacos prekousne 😉 Zpatky to bylo horsi, hlavne ani Lauru uz to nebavilo (jinak byla teda v aute hodna) 😒 No zvazila bych to, Gargano je dost daleko, byli jsme tam jeste bez ditete a i tak jsme toho meli plny zuby...

poletucha
6. říj 2009

evikuu- to na jeden vrz stejne neujedete a i s prespanim toho budete mit plny kecky ...my zijeme ve Viareggiu (30km od Pisy), je to 1000 km a ted s prckem jsme to jeli taky s noclehem. Gargano je podle me jeste dal nez 1600km...vyhodnejsi je tam letet ..i kdyz s prestupem 😉 ...financne s nejakym lowcostem to vyjde lip nez platit vsude za dalnice 😉
A ti pribuzni tam jeli autem? 😕

slunecinecko
8. říj 2009

Ahoj holky, do itálie jezdíme téměř každý rok na dovču, i když pokaždé na jiné místo 🙂 jednou jsem byla na gargánu (tam se mi to tedy nelíbilo) jinak jezdíváme až do Kalábrie- nejjižnější část itálie, autem je to 2000 km. Chtěla jsem se zeptat, jestli jste někdo absolvoval dovču s půlročním prckem? Určítě bychom jeli autem - máme s tím super zkušenosti kvůli výletům v místě pobytu. A jak píše evikuu nám už dokonce přišla nabídka zájezdů na příští rok od cestovky, s kterou pravidelně jezdíme....myslíte, že je půlroční mimi na takovy cestování maly?

wsmoulinkaa
8. říj 2009

ahoj... taky přemýšlíme do itálie-když už autem příští rok!

jinak my byli a to se podržte(blázni) ale s 5letou dcerou autem v Portugalsku-Algarve-jelo se 3dny 😀 z toho každý večer se přespalo na hotelu-hooooolky už nikdy 😀 neže by dcera zlobila, to ne, byla hodná a měli jsme notebook raději, ale to děsná dálka, já chtěla letadlem ale menža je dobrodruh(prej) a pak řekl, že už by taky takovou dálku nejel 😀 😉 jinak tam je krásně ale moooře studené, vlastně oceán 😉

takže se těším na příští léto, bud Itálie autem, nebo Řecko letecky!

wsmoulinkaa
8. říj 2009

jinak myslím že je jedno v kolika tam mimi vezmete...jemu to je jedno a ty si moc asi taky neužiješ, stejně jako já za rok.... tak pa

zlatouch
9. říj 2009

slunecinecko, pocitam, ze si asi nemyslis, ze dovca bude kvuli miminu, aby si to uzilo 😉 Ja to beru tak, ze jsme vzdycky radi jezdili, a tak v tom proste pokracujem i s ditetem. Pokud neni nejake haklive na cestovani a jsou moznosti, nevidim duvod, proc nevyrazit. Mimi bude spokojeny, porad se mu bude nekdo venovat, rodinka bude pohromade, i kdyz mu je sumafuk, jestli se to kona u more nebo doma 😉 Ale rodice si taky musi uzit, ne? 😉 Jde to i s prckem, neboj, jenom nesmis cekat nejaky divoky vecery nebo narocne vylety...

usounek25
10. říj 2009

Ahojky, my byli cca před 5ti lety také v Itálii, cesta byla nějakých 1200 km dlouhá a s malými přestávkami jsme to jeli zhruba 15 hodin - přes noc. Jeli jsme s tehdy roční neteří. Tam cesta o.k., jelo se v noci, takže malá většinu prospala jen s občasným probuzením na kojo, ale zpět 😝 . Hrůza a děs, to už se odjíždělo z místa dopoledne a vysvětlete ročnímu dítěti, že musí být 15 hodin uvázaný v autosedačce 😒 . Takže ze začátku dobrý, pak nastal řev a malá řvala a řvala, řidičům to taky moc nepřidá, do toho se ještě začli hádat její rodiče, proč vlastně malá řve apod. 😕 . No prostě - nikdy víc. Po této šílené zkušenosti jsem se zařekla, že se synem pojedeme k moři nejdříve až mu budou tři roky a pokud možno letecky. Proč? Protože mladší dítě z té dovolené stejně nic nemá, nepamatuje si, že bylo u moře. A pro rodiče, respektive pro mámu to NENÍ dovolená - vemte si kolik věcí by jste s sebou třeba ročnímu prckovi museli táhnout - kočár, plínky, jídlo atd. atd. Navíc v roce většina dětí začíná teprve chodit - takže jediný co budete na té dovolené dělat bude to, že všichni ostatní se budou válet na pláži, ale vy budete běhat s dítětem za ruku. Tohle dle mého názoru a vlastní zkušenosti není dovolená. A proč se trmácet někam několik x tisíc kilometrů daleko jen proto, abych se pak chlubila, že malej byl v roce už u moře. Za to mi to nestojí. To radši zatím pojedu po krásách naší vlasti 🙂 .Možná jsem sobec, ale když jedu k moři na dovču nebo kamkoliv jinam, tak si to chci užít, protože konkrétně zrovná já nepatřím mezi lidi, kteří jezdí na dovču pravidelně 2x do roka,takže je to pro mě extra zážitek. Ale je to samozřejmě každýho věc, některé děti cestu zvládnou úplně v poho a když se v lepším případě letí letadlem, tak si myslím, že to nemusí dopadnout zle, ale já bych prostě chtěla jet na dovču až si to prcek bude pamatovat a pak mě doma třeba řekne: ,,Mami a my jsme byli u moře a to je slaný, moc se mi to líbilo, chtěl bych jet zase."

wsmoulinkaa
10. říj 2009

jj taky si ted zrovna říkam že malou dáme našim na hlídání 😉 a vůbec možná obě a pojedem s manžou vzhůru do bezvědomí 😀

no taky nejsem zrovna typ, že bych se tam handrkovala jen proto, že jsme rodina....a musíme být pohromadě!! jo když budou od 5let výš tak budiž!ale??? každý jsme jiný...kamarádka je prý totálně závislá na dětech a akorát jsme se chytly, když jsme se o tom bavily...každej jinej názor....ale myslím si že si dětí užijeme až až 😀 🙂

zoubek
1. črc 2010

Ahojky holky. Prosím o radu. Dlouho jsem tu nebyla,ale zase jsem zabrousila, jelikož si nevím rady. Jedeme do Itálie - jen na sever, ale nevím kdy vyrazit, aby to malému vyhovovalo. Jestli už třeba na 21hod. nebo až třeba ve 3hod ráno. Jsem zoufalá a dost se bojím těch kolon a zácpy na dálnicích... Můžete poradit? Ještě podotýkám, že zítra vyrážíme 🙂 Jen prostě ještě nevím kdy ☹