Znáte hezké místo v Chorvatsku? Dejte tip

majina
11. dub 2008

Znáte nějaké hezké místo na dovolenou v Chrovatsku??? Prosím dejte typ..... 😉

sonisek
13. dub 2008

Tak já doporučuju Tučepi, je to tam super, sice víc lidí, ale je to tam krááásné 😀 A výlet na Hvar a na Brač jsem taky podnikla...Bol je super 😎

misicka455
13. dub 2008

Chorvatsko jedině makarská 🙂 Nejví se nám líbilo na Orebiči, krása 🙂

sonisek
13. dub 2008

Já když si vzpomenu na tu zmrzku, no hned bych si jí dala 😀

misicka455
13. dub 2008

Aspoň tři kopečky, mňam 🙂

sonisek
13. dub 2008

To jo, tři kopečky a jsem najedená až do večera 😀 Mňamky mňam 😀

misicka455
13. dub 2008

Přesně 🙂

janinac
13. dub 2008

Ahoj, rozhodně se připojuju k Pirlence a k Rabu 😵 😵 😵 Byla jsem jednou v Poreči a jednou na Rabu a jestli ještě někdy do Chorvatska pojedu tak rozhodně na Rab...neznám krásnější místo 😵 😵 😵

misicka455
13. dub 2008

I na Krku je moc hezky 🙂

petraluk
13. dub 2008

Já mam tedy Chorvatsko projetý snad úplně celý, nejdál jsem byla v Dubrovníku, kde je to moc pěkný. Řekla bych i, že čim níž člověk jede, tím lepší je moře. Momentálně., ale nejvíce jezdíme na ten Krk, je to nejblíž. Istrii nepočítam, tam jsme byLI 3X, když byla válka v Jugoslávii a to moře tam mi oproti zbytku, přijde docela špinavý. Bereme to jako vedlejší dovču,tak aby to zase nestálo moc. vždy jedem přes svátky v červenci. A v srpnu jezdíme na hlavní dovolenou, a nejvíc se mi líbí azurový pobřeží 🙂

petkakrutik
13. dub 2008

to by se mi taky líbilo, vedlejší a hlavní dovča 😀 Na vedlejší bych jela k moři a na hlavní do Alp 🙂

petraluk
13. dub 2008

My se snažíme, aby to vyšlo co nejlevnějš. Takže jedem jen na týden, spíme v kempu pod stanem a jídlo tahnem sebou. Vyjde to pomalu levnějš neý týden v Krkonoších v hotelu 😉 Jinak bychom taky na 2 dovči nejezdili, milionáři fakt nejsme 🙂

lili03
14. dub 2008

Na kolik nám vyšla cesta už nevím, ale auto nám žere tak 5-6 na 100km a jeli jsme ve 4, takže pohodička. Cestou se teda platí různý dálniční poplatky, ale s tím Slovinskem jste mě překvapili. Jestli to dobře chápu, musíme si koupit půlroční známku? V Rakousku si vždycky kupujeme 10-denní.
Petraluk: My jsme zjistili, že když člověk jede na blint, někdy sežene ubytování v soukromí levněji než kemp a je to tam přitom luxus. Akorát to bylo už asi před 3 roky, od té doby se to možná změnilo. V kempu jsme platili auto, lidi, stany a elektrickou přípojku. Ale zase s dětma je to možná lepší v tom, že se tam člověk hodně seznámí, kdežto v soukr. apartmánu nemá k tomu příležitost.

petraluk
14. dub 2008

My byli taky párkrát v soukromí, ale on ten stan má svý kouzlo. Jezdíme do kempu kde je moře 10m od stanu a to v levnym soukromí máš málokdy 😒 Ráno tě budí šumění moře, snídáš s pohledem na moře atd. Elektrickou přípojku si neplatíme, máme sebou vařič na propan-butan a lednice na těch pár dní fakt není potřeba. Vždy doma něco zavařim k jídlu, aby se to bez ní nezkazilo a je to v pohodě 🙂
Z dětma bych pod stan asi nejela, rozhodně ne s tak malym jako máme my, to fakt ne. Proto letos jedem do apartmánu, kam jezdí tchanojc a je to tam vyzkoušený.Je to jen 2 roky postavený. Majitel moc fain, na vánoce posílá i PFku. Už se moc těšíme. Jo a jedem na ostrov Krk město Malinska. Malýmu nebude ani rok, tak s nim nechci jet někam, kde to neznam a cestovky taky kolikrát nakecaj hory doly 🙂

petkakrutik
17. dub 2008

Ahojky, no tak mě manžel ukecal, abych si nechala udělat raději ten pas. tak jsem dneska vyplázla 600,- a myslím si, že úplně zbytečně. Schválně se ale při kontrole zkusím prokázat občankou, jestli to bude fungovat 😝 Auto si stejně půjčovat nebudeme, maximálně nějaké šlapadlo na vodu a manža pas má, tak to mohl zařídit on. No co už.

Jak jsme psala, že jedeme do Vodice, je to přesně Vodice - Tribunj, ubytovací apartmány Morski ra č. 5. Nebyla jste tam některá?

ladek
18. dub 2008

Ahojky!My jezdime do Svateho Petera,je to asi 25km od Zadaru.Je to apartman,majitele jsou moc prijemni a ochotni.Neni to drahe a hlavne apartman je prostorny.More je asi 15m od domu.Letos tam chceme jet s rocnim chlapeckem.Jedinne co neni hned pred dome,je piscita plaz.Ta je tak o 500m dal.Majitelum patri autokemp "SIME".Jsou tam karavany,ty jsou asi 5m od more 🙂Podivejte se na www.caravan.cz tam video 😀

zvizatinka
19. dub 2008

Maji, ted koukam, ze ses me ptala, s jakou cestovkou jsme byli na tom Krku v Basce - jeli jsme na blind 😉 😉 😉 v Chorvatsku jsme byli vzdy na vlastni pest 😀

kralik
8. kvě 2008

Ahojky,
tak jsem se domluvili, že letos vyrazíme do Chorvatska. Pojedeme čtyři dospělí a 2 malé děti (15 a 11 měsíců). Nemáte prosím někdo tip na ubytování? Nejlépe ve středu Chorvatska v soukromí a třeba 2 ložnice a společná kuchyň a může být i sociálka. Nechceme jet s dětma a shánět ubytování až na místě.
Děkuju moc

jesika
8. kvě 2008

Ahojte, no my jezdíváme do Omiše 😉 .Je to tam super, hlavně pro děti-je tam skvělá písečná pláž. 😉 Letos nikam nerazíme , neboť v červenci rodím 😀 , ale chtěla vyrazit tchýně s tchánem, že vezmou děti.Ale to co ti trubci vymysleli s tím lejstrem pro nezletilé děti ( jedoucí bez rodičů), fakt nemá obdoby!!!!!!!!!!! 😠 Akorát vše komplikují!!!!!!!!!!!!!!

Kralik, zkusím se mrknout po kontaktu na ten Omiš a napsala bych ti info do IP, jestli to najdu 😉 .Byl to skvělý apartmán, moře v blízkosti...

holly1
22. kvě 2008

ahoj, jak daleko je třeba ten Krk, kolik hodin jízdy to dá? Dívám se, že do Chorvatska se téměř nelétá ☹

lili03
22. kvě 2008

Krk je docela blízko, je to nahoře. Je to ostrov, ale vede na něj most (zpoplatněný). Tipuji to tak na 10 hodin jízdy. Ale někdo tady snad i navrhoval, že se dá jet i přes Itálii (a vyhnout se kupování známky ve Slovinsku).
Taky bych na něj letos chtěla, bude v 7. měsíci, tak mi to přijde ještě v pohodě, ale někteří známí mi to vymlouvají. Že bych mohla v Chorvatsku chytit nějakou infekci (která se třeba na mě ani neprojeví, ale na dítěti), nebo že nastanou problémy a budu shánět nemocnici. Abych toho prý do smrti nelitovala. Tak mě to trochu děsí, přišlo mi, že je lepší jet k čistému moři, než tady někde na Slapy....

petraluk
22. kvě 2008

Holly jj 10 hodin, jezdíme tam i 2x ročně, takže to fakt znam. Z Prahy tedy asi o hodinku dýl 😉 Přes Itálii my jezdíme normálně, je to lepší cesta, za stejný peníze i časově, ale přes Slovinsko se jede tak jako tak.

Moře je určitě čistější než Slapy, ale já bych spíš měla strach, žě je to daleko. V těhu jsem jednou krvácela asi zrovna tak nějak v 7 měsíci a představa, že se mi to stane tam, tak nevim 😖

lili03
22. kvě 2008

No, vypadá to, že si nechám poradit. Jen nevím, co tady, do Slap bych nevlezla, po horách už se taky nebude dát chodit (nejen po horách), na kolo to taky není....Jedno léto budu muset asi vydržet.

peige
22. kvě 2008

Jé to je skvělý, že taková diskuze běží, právě řeším dovču v Chorvatsku. Máte tipy na dovolenou v Chorvatsku, vhodné pro děti s polo/plnou penzí, spíš sever, kvůli dopravě. Předem díky 😉. Ten Omiš zní slibně 😉

neeve
22. kvě 2008

Holky my jedeme taky do Chorvatska. Tentokrát jsme chtěli co nejblíže, protože je Nelinka malinká. A tak máme dovču už zarezervovanou v apartmánu v CRIKVENICI. Byl jste tam někdo? Já ještě ne 🙂

No ale co mě dostalo bylo, když jsem si šla zapsat malou do pasu. Jako do Chorvatska to nestačí. Jinam ano. Do Chorvatska musí mít svůj pas. Takže ji vyfotí a pas bude platný do jejich pěti let. No to bude vypadat už uplně jinak 😀 Nicméně nejdříve musí být potvrzení o jejím českém občanství. Takže k tomu jsem musela přinést rodné listy naše i její. Bohužel máme oba mladé rodiče a když nejsou rok 53 a méně, tak na matrice nejsou schopni dohledat dle místa bydliště údaje o českém občanství. Tudíž jsem musela ještě přinést rodný list jednoho z rodičů (prý to tam řeší pořád a skoro všechny posílají zpět ještě pro rodný list rodičů). Teď 14 dní až tři neděle budu čekat na to potvrzení o českém občanství, pak dalších 14 dní až tři neděle na její pas. Jako MAZEC! Přišla jsem tedy za pět minut dvanáct, jinak bych to do červencové dovolené už ani všechno nestihla!!!

petraluk
23. kvě 2008

Neeve já to tam znam a mam na to jen ty nejhorší vzpomínky 😠 Ale neboj, to co se tam stalo nám u vás nehrozí 😉 Tenkrát byl na Krku papež auž od Rijeky byli příšerný uzavírky, všude strašný kolony aut. Chtěli jsme na Krk, ale ten byl kvůli němu úplně zavřenej, takže jsme hledali jiný kemp, jeli jsme totiž pod stan a našli v Selcích, což je hned vedle Crikvenice. Přijeli jsme tam už za tmy, měli jsme novej stan, vůbec nám nešel postavit. Ráno jsme zjistili, že jsme ho postavili pod strom s morušema a z něj kapalo něco jako smola a od toho jsme měli celý stan strašně olepenej a i věci,co jsme položili na zem. Tak jsme si dopoledne prošli Selce a Crikvenicu a pak jeli na ten Krk 🙂

Kde ti řekli to o tom pasu? Já mam taky malýho zapsanýho u sebe.

peige
23. kvě 2008

Neeve, to je teda mazec, s tím pasem mi to říkala známá, co dělá na MěÚ pasy, a říkala jsem si snad se to vyřeší a Chorvati změknou ☹ , ale asi ne, příští týden to řeším 😉 . a beru všechny rodný listy 😀 .
Petraluk, já mám Aničku v pase, už jsme s ní byli u moře, a prý to stačí.

Já uvažuju o Istrii, ale i ten Krk, z něho znám Punat a Starou Bašku, ale bylo to dávno, takže jestli to bude fajn pro děti si nevybavím, nehledě, že Chorvatsko se mění před očima 😉 😀 , Omiš je daleko ☹ . Ale i ten Rab nezní špatně, potřebuji, hlavně promenády nebo dlouhý pláže pro kočárky 😉 .

Jinak s Aničkou jsme byli na Pagu, není špatný, ale nechci jezdit na stejná místa 😉

petraluk
23. kvě 2008

Peige mě se Istrie moc nelíbí, tedy moře, oproti zbytku Chorvatska, mě přijde špinavý 😒 Jinak města jsou všude skoro stejný. Krk já znam úplně celý, letos jedem do Malinsky, jezdí tam tchánojc a zamluvili nám tam apartmán, my jinak jezdíme spíš pod stan, ale ani ne s ročnim dítětem bych pod stan tedy nejela 🙂

peige
23. kvě 2008

Petraluk to jo, pod ten stan s malým prdískem, my jsme byli jednou taky pod stanem, Anině bylo, ale 2,5, děcka jsou celkem v poho, mají to jako bojovku 😀 , ale rodiče jak stárnou, tak to špatněji snáší 😀 😉 . Máš na tom Krku místo dobrý pro děcka, nechci přímo výletisko, něco klidnějšího, ale zas ne, aby tam chcíp pes 😉 ?

martek
23. kvě 2008

holky, jezdite tam nektera autem? jako ridicky?????
my letos valime poprve jen s manzelem do Zivogoste a ja budu ridit 😎

jezdi nekdo do zivogoste??????

sem koukala na mapu, je to porad rovne 😉 Viden - Gratz - zagreb - Split.....

petraluk
23. kvě 2008

Martek my se s přítelem v řízení střídáme 😉 Jezdili jsme vždycky většinou přes den, ale teť kvůli malýmu, aby spal pojedem na noc.

Peige v Bašce a Malinsky je u moře písek, ne tak jemnej jako v Itálii pochopitelně, ale písek to je. Dlouhý pláže na Krku nejsou asi vůbec nikde, některý města jsou dost do kopce. Kde to žije večer moc nevim, jelikož večer jsem byla jen ve městě Krk a tam to v centru žije dost.

My bychom pod stan klidně jeli, ale za 1. nevim co bychom dělali, kdyby pršelo a za 2. bychom se asi nevešli do auta, i teď jsem zvědavá jak se vejdem, těch krámů co potahnem 😅