Znáte hezké místo v Chorvatsku? Dejte tip

majina
11. dub 2008

Znáte nějaké hezké místo na dovolenou v Chrovatsku??? Prosím dejte typ..... 😉

majina
autor
11. dub 2008

Tak šup šup..... 😀

kajule
11. dub 2008

Sup, sup, nemuzu cistim si zuby. 😀 Co se tyka Evropy, tak ja mam teda radsi Recko, Rhodos, Korfu apod. a samozrejme Francii. 😵

zvizatinka
11. dub 2008

Ostrov Krk, mestecko Baska 😵 tam bych jezdila snad porad 😵 je to pomerne blizko, more ciste, pisek ve vode, proste parada 😵

petkakrutik
11. dub 2008

ahojky, my jedeme letos do Vodice, byla jsem taky na Makarske a libilo se mi tam hrozně moc, říká se, že je to perla Jadranu.

Když už je tu tohle téma, byla jste něterá na občanku? Mně loni v říjnu po svatbě skončil pas, letos jsme neměla v plánu nikam jet, ale nakonec se manžel a s našima dohodli, že pojedeme k moři, a jelikož po EU stačí občanka, nechce se mi pas dělat. Vím, že oficiálně (dle webu ministerstva zahraničí) se do Ch na občanku dá jet, ale neznhám nikoho, kdo tak opravdu jel. Díky moc za odpověď 🙂

majina
autor
11. dub 2008

petko.... na Makarské už jsem taky byla, přímo v Podgoře a je to tam opravdu super! Jinak když jsme jeli-to bylo v srpnu tak byly ty největší kolony takže nás ani nikde nekontrolovali, nikde jsme neukazovali pasy ani občanky... no na občanku jsem jela jen do Polska a Německa ale Chorv. ne ééé 😕

majina
autor
11. dub 2008

zvizatinka.... s jakou cestovkou jste tam jeli??? 😨

petraluk
11. dub 2008

Zvizatinko my jezdíme na jednu pláž vedle Starý bašky, je to úplně mimo města v divočině a fakt super. Akorát sae kvůli tomu musej přelejzat svodidla, a pak je to slušnej krpál z kopce, ale už je tam vyšlapaná cestička 🙂

Petko přítelovo ségra byla loni v Ch na občanku a v pohodě jí pustili 😉

petraluk
11. dub 2008

Jo a jinak bydlíme ve městě Krk, líbí se mi víc než Baška, ale v tý je zase ta písečná pláž 🙂 Každýmu se líbí něco jinýho 😉

lulik
11. dub 2008

petkakrutik, my jsme jeli na obcanku minuly rok a v pohode.... meli jsme sice u sebe i pasy,ale segrin pritel je cizinec a nemel pas, protoze jejich zeme uz je v EU nejakou tu dobu a neni zvykly sebou tahat pas🙂
takze jsme vsichni ukazovali obcanky, at to neni moc okate a v pohode.
jo a po tom co je Shengen, tak by nemel byt problem a Chorvatsko ma pro nas vyjimku, ze muzeme na obcanku 😉

lili03
11. dub 2008

Mně se líbilo v Baška Voda na Makarský riviéře, tam jsou dlouhý oblázkový pláže a taky to tam v noci žilo, promenáda, restaurace, diskotéky. Ale záleží, co člověk preferuje, třeba tam kde jsou skalnatý "pláže", je zase více úlovků, přítel se chce potápět, ležet na pláži by ho nebavilo. Taky jsme třeba byli na ostrově Mali Lošinj, půjčili jsem si malou loďku a skoro celý ho objeli, našli jsme krásná zákoutí, kam se normálně nedostaneš.
Do Řecka bych se taky ráda podívala, ale do Chorvatska je to kousek autem a vyjde to proto levněji, člověk si může vzít vlastní jídlo a soukromý apartmány se dají v pohodě sehnat.
Letos budu v létě v 7. měsíci, tak právě vůbec nevím, kam na dovolenou. Na tůry to moc nevypadá, tak snad to válení u moře?

petkakrutik
11. dub 2008

Jéé, holky, moc děkuju za odpověď. Asi to risknu na tu občanku
😉

petkakrutik
11. dub 2008

Můj manžel se taky rád potápí, já teda nemusím, když kolem mě plave ryba, má z nich fobii. Vloni jsme byla v Řecku na Zakynthosu, tam bylo nááááádherně. V CHorvatsku jsme si tenkrát udělali výlet na ostrovy Hvar a Brač. Chorvatsko je krásné,a el zbytečně drahé. Kolik vás vloni vyšla cesta autem? taky jedeme letos po vlastní ose.

petraluk
11. dub 2008

JO to já nevim, zeptam se až přijde přítel a zítra ti písnu, na kolik to vyšlo nás 😉

katy1979
11. dub 2008

Ostrov krk a baška je v pohode, len kapánek mrte ludí na pláži.
Makarská a baska voda bola tiež OK.
Osobne sa mi velmi páči ostrov Brač. Zatial moja najlepšia dovolenka alebo Hvar. Ale ked už tak Brač je lepší.

na občanku kludne chod. Moja segra tak išla a v pohode. Aj tak ta nikto nekontroluje.
A myslím že cesta autom vyjde tak 2500Sk+ ubytko asi 7000 osoba (apartmány) a samozrejme strava.

mabe
11. dub 2008

Ahoj holky, na zacatku cervna se chystame na Peljesac. Co rikate tomuto ostrovu? diky

zuzule
11. dub 2008

Tak my jsme byli v Tučepi /min. rok/ - bylo tam moc hezky. A letos jedem do Gradacu.

mabe
11. dub 2008

My pravidelne jezdime na makarskou Zivogosce. 🙂

erko
11. dub 2008

mabe - na Pelješaci jsme byli vloni, přelom srpna/září. Cesta nám trvala 16 hodin (z Prahy) a vůbec to nebylo ucpaný. Chtěli jsme bydlet v nějaké malé vesničce přímo u moře směrem na Mljet ( ne tedy záliv směrem k Makarský), ale nic jsme nesehnali. Všude byli ubytovaní Češi. Ale bylo to nádherný, malý vesničky o pár baráčkách, nádherný zátoky a prudký stráně plný ohromných hroznů vína. Nakonec jsme skončili v Orebiči. Pokud by jste chtěli nějakou malou vesničku, tak jedině zamluvit hodně dopředu. My jsme jeli "na blint". Kdyby tě cokoli zajímalo, klidně napiš a můžu poslat i fotky, aby tě to lákalo ještě víc.

A jinak: tam jsme jeli dva a přijeli jsme tři 🙂

petraluk
11. dub 2008

Tak nás tedy cesta vyjde kolem 4000kč, je to necelých 2000km 🙂

slunycko
12. dub 2008

Pokud jedete vlastní dopravou tak bacha ve Slovinsku teď musíte mít dálniční známku roční za 55 eur a pololetní za 35 eur. Platí to na dálnicích a rychlostních silnicích.

slunycko
12. dub 2008

Platí to od 1.7.2008

panterka
12. dub 2008

zuzule, do Gradacu jezdíme každej rok a letos tam jedou chlapi sami, protože já budu doma s prcíčkem 😉 mooooc se nám to tam líbí 😵 a příští rok už vyrazíme všichni čtyři 😉

lenkazdenek
12. dub 2008

v chorvatsku doporučuju Rabac ,je to tam fakt super už jsem byla 3x a až malá povyroste jedem zase 😎

petkakrutik
12. dub 2008

Peti díky, já jsem taky tak nějak počítala, když jsme jeli do Německa k ségře, kilometrovš to vyšlo podoběn a cesta něco přes 4000,- Moc jsi mi pomohla 😀

petkakrutik
12. dub 2008

Dá se ta dálniční známka koupit někde u nás?

vikulda
12. dub 2008

Ahoj holky, vloni jsme v Chorvatsku byly na dámské jízdě - já maminka, tříletá dcerka Viktorka a moje mamča, byly jsme v Umagu a je to tam úžasné - hodně atrakcí pro děti - prolézačky, skákačky zadarmo, moře blízko, bazény zadarmo k užívání u všech hotelů, programy pro děti atd. Letos tam jedeme opět. Je to tam super.

petraluk
13. dub 2008

My když jedeme jen na ostrov Krk, tak jezdíme přes Itálii. Je to rychlejší, tálo to stejně a teď když se bude muset koupit ve Slovinsku ta známka, o dost levnější 😉

majina
autor
13. dub 2008

Týýý jooo.... díky moc za typy, jedeme opět naši dámskou jízdu, minulý rok jsme byli v Podgoře, tam to bylo super až na paní domácí a delegátku a pro nás bláznivky málo zábavy tak chceme do většího města, prostě tam kde to žije 😀

jituska
13. dub 2008

Ahoj, tak hlavně neberte Istrii, tam je nevyzpytatelný počasí. Ale vidím, že tam se nikdo nechystá. Jak to dost na severu a na západě, tak se tam už třeba v poledne mračilo a dokonce nám tam i dva dny pršelo. Tak jsme jezdili po výletech. Byli jsme u Puly, ta je nádherná, pak v Rijece, tak pěkné město. Aspoň jsme se někam podívali. Možná jsme spíš káply na špatný týden, pak už tam bylo líp. Ale zase jsme se nespálili naše skoro dvoletá holčička mohla být při 25 stupních s námi pořád na pláži. Jinak mě letos manžel láká do Itálie, ale jsem radši pro Chorvatsko, ale máme malého řvouna v autosedačce, zkoušel tak někdo jet, dát mu Kinedryl, jak jste to zvládli? Mám celkem strach. Tak to možná odložíme.

pirlenka
13. dub 2008

Ostrov Rab, město Rab. Krásné 😵 😵 😵 Byli jsme tam už několikát a určitě se tam ještě někdy podíváme.
Ve městě to žije, ostrov není velký, rozmanité pláže - písek, kamínky, skály...čisté moře, plno skvělých restaurací, výborná zmrzlina...no prostě nádhera.

http://ostrov-rab.chorvatske.cz/