Zvažujete po dnešních zprávách dovolenou u moře?

lichtakova
19. dub 2016

Ahoj, chystali jsme se s detmi letos k mori, do Italie, ja necestuji moc rada,ale naposledy jim to hodne pomohlo,co se tyce plicnich onemocneni-konecne se "dosmrkali" a i potom byli mene nemocni,navic jeden ma atop.ekzem,takze jsem myslela,ze to bude plus i pro tohle... Ale po precteni dnesnich Novinek a Aktualne vazne uvazuji,zda nekam vyjet...je mi z toho vseho uplne spatne...dekuji.

drzticka81
20. dub 2016

@blondynka400 bacha -lyzovani skutecne nesnasim 🙂)) ale lyzovat je necham naucit 🙂)) to v planu mam 🙂)) ja jim dam jiny obzor 🙂)) dobrou noc 🙂))

myrha
20. dub 2016

My už máme Itálii zaplacenou a popravdě první co mě napadlo, že je to nějaká mediální válka. Lidé se bojí jet do Řecka, Turecka, Chorvatska, Bulharska, že tam bude moc uprchlíků, tak teď už se mohou bát jet i do Španělska (severního, jižní už bylo zapovězené dřív), Itálie... Zajímavé....

Samozřejmě, že tam může nějaký magor vletět a zaútočit, zrovnatak může spadnout letadlo, můžeme nabourat, nebo mi zítra dítě spadne blbě ze židle a bude neštěstí hotové. Nehodlám na tu hru strachu přistoupit.

denousek
20. dub 2016

@maraida na tehle plazi pisečné je i bazen a skluzavka a tobogany 🙂 je to bomba hele zde jsem davala fotky... https://www.modrykonik.cz/forum/dovolena/dovolena-u-balatonu-mate-zkusenost/

my letos nikam začátkem srpna mám termin porodu tak to nedáme

myrha
20. dub 2016

Jinak přemýšlím, zda je větší nebezpečí v centru Prahy nebo v jednom z xy městeček v Itálii. A jedeme teda už v červnu.

maraida
20. dub 2016

@denousek tak jsem na to koukla.Moc pěkné.píšeš tam ale,že z naší strany rákosí...ale to je na severní straně ne?Balatonlelle je na jihu.
My to budeme mít do Balatonlelle asi 8km,tak tam možná taky na 1 den zajedeme.
Ale úplně jsi mě zděsila,že píšeš,že jste tam měli ošklivo.To jako zima nebo pršelo? Já tam byla v létě asi 3x a vždy tropy.

denousek
20. dub 2016

@maraida lele je z druhe strany jezdime trajektem a loni za ty roky poprve bylo pul dovci hnusne prselo,foukalo,zima 😕

denousek
20. dub 2016

Vsak ano z nasi strany severni jsou rakosy a z te druhe z jizni je to lele

denousek
20. dub 2016

Ale v balatonboglar ta pout!luxus!doporucuju

maraida
20. dub 2016

@denousek jak z naší strany severní,když bydlíte na jihu???No to je jedno...
A kdy jste tam loni byli?Já první týden v srpnu a vedra jako blázen.

denousek
20. dub 2016

Z nasi strany jako ze strany od ceske republiky ,my byli myslim prelom cervenec,srpen bohuzel se to stat muze no

maraida
20. dub 2016

@denousek jo,tak to jo. Tak jen doufám,že budeme mít hezky...Což o to,já se zabavím i cestováním,ale přece jen bych chtěla,aby měla holka koupačku.
Tak pojedete zase za rok i sdalším členem rodinky 😉

kockopes2724
20. dub 2016

@denousek my jsme na tom stejně, letos nikam nejedeme protože v létě rodím také třetí 🙂 díky za tip, kam jezdíte to vypadá lákavě, v roce 2014 jsme byli ve Fonyodu, taky pěkné, ale pro změnu by jsme možná příště zkusili někam jinak a třeba tam kam jezdíte vy. A abych neodcházela od tématu autorce diskuze bych vzkázala ať tyhle zprávy nebere moc vážně, jako stát se může cokoliv a kdekoliv, ať za to může terorista nebo nešťastná náhoda 😝 s tím nic nenaděláme

puutalo
20. dub 2016

@drzticka81 Pro mě je Finsko vysněnou zemí na bydlení, takže já bych se tomu nebránila

maraida
20. dub 2016

@puutalo do Finska chce furt můj manžel na dovolenou.Já se tomu zatím bráním,protože chci do tepla.On teplo nesnáší,ale zatím se mi teda podřizuje 🙂 Ale budu mu muset někdy taky vyhovět a to Finsko dát.

puutalo
20. dub 2016

@maraida Ve Finsku je teplo také. Když pojedete jižněji, třeba do Národního parku Nuuksio, spíte zadarmo pod stanem, jídlo si vezmete do parku v batohu a 4-5 dní můžete kempovat i s dětmi. Těm příroda prospěje. Přitom civilizace je hned za lesem a vede tam hromadná doprava. Park je to velký, každou noc můžete spát na jiném místě. Na konci srpna bylo komárů minimum, spali jsme každou noc u jezera.

maraida
20. dub 2016

@puutalo no budu na to muset kouknout.Ale stím počasím myslím,že to nebude tak jisté.Může počasí vyjít,ale taky nemusí.Kdežto třeba Řecko,Španělsko atd je sázka na jistotu.
A co je tam ještě k vidění?Já nemám vůbec představu.Jsou tam nějaké hrady,vodopády a tak?

denousek
21. dub 2016

@maraida ano za rok určitě pojedeme už se moc tesim a popravde mi to bude chybet... ale třeba kdybych mela jet v tom cervenci tak 4tydny před porodem uz si to proste nelajznu :( a po porodu je to taky blby ... takze pristi rok no...tak si to moc uzijte...a pro pripad spatného počasí si zjisti kam se da kolem jet 🙂

maraida
21. dub 2016

@denousek díky

petronelka20
21. dub 2016

Kdybych mela brat vazne vse, co si kde prectu, tak se nepodivam nikdy a nikam. Mam strasny strach o svou rodinu, ale stat se nam muze neco i pred barakem, na silnici, ve vedlejsim meste... My tento rok do zahranici nejedeme, ale ne z duvodu strachu, ale kvuli financich, na konci roku jsme koupili barak, takze penize jdou do rekonstrukce a my si budeme muset vystacit na zahradce u bazenu a vyletu po okoli.

suzina08
21. dub 2016

No upřímně jsem z toho taky byla rozladěná... ale jistě záleží na tom, kam pojedete. Z menších Chorvatských měst bych až takový strach neměla (jezdívali jsme i do míst, kde byly pláže opravdu malé, jen pro obyvatele třeba 10 apartmánů) a tam bych se útoku nebála. Ale na hromadných plážích v Itálii, kde jsem taky párkrát byla, tam už je to horší. My asi pojedeme letos do Maďarska do lázní a moře si necháme ujít 🙂

babanci
21. dub 2016

My se nebojíme. Včera jsme se dohodli,že až naše dcera porodí,odletíme do Ománu. Už na něj máme dlouho zálusk.

babanci
21. dub 2016

@maraida Řecko taky není úplně sázka na jistotu. Byla jsem předlonina začátku září a 15 dnů mi pršelo.

maraida
21. dub 2016

@babanci a kde jsi byla? Já jezdím do Řecka téměř každý rok a vždy krásně teplo.jasně třeba nám taky 1 den sprchlo,ale pak už zase teplo.Loni jsem byla na Chiosu asi do 14.9. a nádherně,předtím na Lesbosu taky první půlka září,na Rhodosu dokonce druhá půlka září.

renap
21. dub 2016

@babanci V Ománu byla nedávno kolegyně,viděla jsem fotky,fakt nádhera,byla úplně nadšená,akorát blbá cesta,mezipřistání v Dubaji,ale jinak prý super.luxus. Akorát v moři nic,na to je lepší Egypt. Taky nás to láká,až bude malá starší,kvůli té cestě.
@maraida My byli v půlce června v Řecku-Zakynthos,a hnusně jsme měli skoro celou dobu,teplo jo,ale zataženo a přeháňky

puutalo
21. dub 2016

@maraida Finsko je hodně ploché, ale mají krásná jezera. Dá se celé dny toulat přírodou, čas od času narazíte na samotu, kde žijí jedna až dvě rodiny. Vodopády jsou spíš v Norsku a Švédsku, ale třeba Švédsko mě úplně nezaujalo. Norsko je hezčí, takové víc panenské. Ale Finsko u mně vede, lidé jsou sice chladní, ale milí. Cítím se tam velmi bezpečně. Nikde vás neokradou a nepodvedou.

maraida
21. dub 2016

@puutalo děkuji...

katullaa
16. čer 2016

Letíme v srpnu s rok a půl starou dcerkou do Egypta. Tahle mediální masáž se nás netýká, aspoň je to pak levnější, ačkoliv nechápu čeho se lidi bojí :D 🙂. No nic, každýho věc.

maraida
16. čer 2016

@katullaa tak Egypt je v létě levný i bez islamistů.Je tam takové vedro,že by tam jel jenom blázen (nemyšleno na Vás,ale všeobecně)

katullaa
17. čer 2016

@maraida Tak levný jako letos ne :D :D :D. No mám z toho radost, fakt. My jsme vedromilové, takže nám to tam nevadí :D 🙂. Ale tak pokud někdo toto nesnese, tak samozřejmě v srpnu do Egypta ne 🙂. Spíš tak listopad, to už tam je jen 28 cca 🙂.

babanci
17. čer 2016

@katullaa Jezdíme do Marsa Alam několikrát v roce, nejlepší se nám to zdá v říjnu. Voda nádherně teplá a ve dne ještě velmi příjemné léto, večer se už dá normálně spát bez klimatizace. Naposledy jsme byli v březnu a dubnu, vítr, voda trochu studenější, kolem 23 stupňů, ale teplo a večer 20 stupňů. Moc fajn pro lidi jako jsme my, potápíme se šnorchlujeme. Písečné pláže a počasí je jistota vždy.