Zvažujete po dnešních zprávách dovolenou u moře?

lichtakova
19. dub 2016

Ahoj, chystali jsme se s detmi letos k mori, do Italie, ja necestuji moc rada,ale naposledy jim to hodne pomohlo,co se tyce plicnich onemocneni-konecne se "dosmrkali" a i potom byli mene nemocni,navic jeden ma atop.ekzem,takze jsem myslela,ze to bude plus i pro tohle... Ale po precteni dnesnich Novinek a Aktualne vazne uvazuji,zda nekam vyjet...je mi z toho vseho uplne spatne...dekuji.

hojda
19. dub 2016

Taky mě to dost rozladilo, děti se na moře těší, ale když to vidím, tak to bude asi letos bez moře☹.

rousse
19. dub 2016

@lichtakova je to mazec, my se chystáme na podzim mimo sezónu (nejsme zrovna milovníci tropických teplot a týden ve 40 ve stínu nás fakt neláká) a vybíráme podle toho, kde to vypadá nejbezpečněji... doufám, že do podzimu bude Portugalsko, Madeira a nebo Kanáry stále bezpečné. Ale těžko říct :-/

hojda
19. dub 2016

@rousse To už bohužel u nás nejde, musíme v seźoně, máme doma školáka☹.

lichtakova
autor
19. dub 2016

@rousse my se chystame-nebo doted jsme se chystali pred sezonou,presne,jak pises,bez tro.teplot (hlavne ja)....ale ted nevim...clovek by pro ne udelal vsechno a to vedomi,ze jsem je ohrozila nebo...to radeji nechci domyslet...proste to nejak psychicky nedavam,tohle...

hojda
19. dub 2016

@lichtakova Kolegyně rodiče jedou, tak jim radila, aby nechodili k moři, ale byli u bazénu v hotelu, ale kvůli tomu přece člověk k moři nejede☹, to nemá význam.

blondynka400
19. dub 2016

@lichtakova já určitě pojedu. Stát se může cokoliv kdekoliv, bohužel.... V dnešní době člověk není nikde v bezpečí a to ani v ČR.

hojda
19. dub 2016

@blondynka400 I s dětma nebo jen sama?

lichtakova
autor
19. dub 2016

@hojda no prave, jedine,proc tu cestu vubec podnikame,je prave to more... uz

kajuska22
19. dub 2016

já jsem mimo..co se stalo?

blondynka400
19. dub 2016

@hojda určitě s dětma. Nemůžu jim udělat co, že bych je nechala doma.
My jedeme poseldní týden v srpnu, na počet lidí je to vp odstatě jako po sezoně...

lichtakova
autor
19. dub 2016

Kdybych se mela rozhodovat jen sama-no to bych asi nejela,i kdyz byt jen dva s manzelem,tak bych si to mozna rekla taky tak....ale proste jak jde o deti,tak jsem uplne paralyzovana strachem, uplne silena,az si nadavam,ze bych se mela uklidnit... Uz jak jsme to zacli planovat,ze bychom s nimi zase meli zajet,ze jim to posledne prospelo,tak jsem si zrovna rikala,ze ti plazovi prodejci....a ted mi to jeste napisi do zprav...tak jsem vyrizena...

lichtakova
autor
19. dub 2016

Pak si zas snazim rict,ze to je presne to,co maji v umyslu,vyvolat strach a paniku. A ze tyhle staty (mesta) ziji v podstate jen z cestovniho ruchu-tak doprcic,kdyz chci,aby mi sem prijeli turisti a nechali tady nejaky penize,tak prvni co,musim zajistit bezpecnost....ale proste cim dal vic mam pocit,ze jedine,co muzeme,je nadavat a bat se jinak se nic,NIC, nezmeni...

deathy
19. dub 2016

Taky nevím co bylo dnes ve zprávách, každopádně celkově mě ta situace co je zlehka děsí... moje máti brala holku minulý rok do Chorvatska, malá vesnička, už tam byla 9x, letos chtějí znovu. To mě asi ani tak neděsí, spíš ale ta cesta tam. Jede se busem a když vidím co se děje mimojiné na silnicích.. no uf, mám strach i teď když o tom jen uvažuju. Tak nevím jestli je pustit. Asi to nebude úplně jednoduchý rozhodování, ale zase holka se těší na další moře. Já jí to dopřát nemůžu, tak aspoň takhle. Já byla u moře od mala každoročně, na ekzémy a jiné super věc. Takže mě mrzí co se kolem děje a co všechno možná naše děti kvůli (ne)bezpečnosti nepoznají.

lichtakova
autor
19. dub 2016

@deathy presne tak. Ja jsem si rikala,no tak cesta asi bude stres,ale jedeme autem,tak snad ok-a bac dneska tyhle "super" zpravy...a kdyz clovek cte tu diskuzi pod tim,tak mam pocit,ze jsem ti lidi taky cvoci-"no ja nikam nejezdim,tak se bat nemusim" a "to maji za to,ze je tahaji z more"...ale nikde tam snad neni ani jedina odpoved typu jezdime k mori, protoze to detem dela dobre a tesi se,tak jak to udelame letos... proto jsem zalozila diskuzi,protoze me zajimalo, jak to maji ostatni maminky,nebo jestli jsem na prasky jen ja...

blondynka400
19. dub 2016

@lichtakova v tomhle ale ty státy těžko bezpečnost nějak zaručí... ČR je taky ne seznamu nebezpečných míst, to by fakt člověk nemohl nic...
Jako alternativu vidím nějaké malé plážičky, kde nikdo moc není. Tam nikdo nebude mít potřebu podobné věci dělat...
@deathy v ČR necestuje dopravou? A většina nehod se stejně stává pár minut od domova. Za mne by fakt pak člověk ze strachu nemohl vlastně vůbec nic a o to mi přijde, že jim stejně vlastně nejvíc jde....

lichtakova
autor
19. dub 2016

@blondynka400 my jsem pred dvema lety byli po dlouhe dobe v Bibione-v podstate az za ni, v radovce, bylo to super-dve koupelny,pracka...to byly deti dve a ja tehotna,letos jsem s nimi chtela na stejne misto,na plaz je to 300m,takze to v pohode dojdou,i tak to ve me hlodalo a ted mam proste strach, mam pocit,jako kdyby mne nekdo podepsal parte a ja udelala totez svym detem...samozrejme,ze ve finale nikam jet nemusime,nikdo me nenuti. To jen proste po dnesku mam sevreny zaludek a jsem na dne.

odula
19. dub 2016

@lichtakova hele - ale uveřejnil to Bild. To je něco jako Blesk, bulvár co se potrebuje prodat... A možná taky potřebuje nejakej kámoš kámoše nahnat turisty k Baltu... 😲.
Asi bych nejela do velkych letovisek, ale da se přece sehnat pěkná dovolená i v odlehlejsich, ne tak turisticky proflaklych mistech, třeba na privátu... Sardinie, Korsika...

lichtakova
autor
19. dub 2016

@blondynka400 jinak je to,jak pises,co bychom opravdu za chvili nemohli ani vyjit z domu, ja mam i strach o manzela,kdyz se vraci domu pozde a jede metrem,ze ho nekdo jen tak pro legraci napadne...Ale samozrejme k tomu si hned reknu,ze ano,tak to je,ale jestli tohle neni zbytecne vystavovani riziku...

lichtakova
autor
19. dub 2016

Ja vim,ze to za me ani nikdo nevyresi,ani nerozhodne,jen jsem se o sve obavy potrebovala nekde podelit...diky Koni 🙂

lichtakova
autor
19. dub 2016

@odula uz mame rezervovano prave...☹

pandabox
19. dub 2016

@lichtakova mozna to bude tim, ze ctes Novinky a Aktualne.cz. Zkus nejake sofistikovanejsi noviny🙂
A riziko je jet i autem🙂 ale jako rizikovou destinaci bych brala spis Egypt ci Tunisko, v teto dobe..rozhodne ne Italie🙂
Spis jde o tom kam jet - jestli do Rimini na plaz - nebo nekam treba na capo de Vaticano. Rimini je tak preplna turistama, ze tam by me nikdo nedostal. A nebo Bibione...

odula
19. dub 2016

@lichtakova aha. Do te Bibione. A nedají se delat výlety do okolí, treba i na nějaké odlehlejsi pláže? Budete autem?

blondynka400
19. dub 2016

@lichtakova to si musíš srovnat sama v sobě, co je pro tebe únosné riziko a co ne. Protože pak jet na dovolenou a stejně si to neužít.... Za mne je ideální fakt nějaké menší středisko, ne obrovský hotel a pláž, kde jsou stovky lidí.

lichtakova
autor
19. dub 2016

@pandabox taky uz jsem se s tim setkala,ze ndavali v diskuzi na Novinky,ze davaji "bulvarni zpravy". Ja to cilene nectu a nevyhledavam,ale bohuzel jsem dnes v blbou chvili otevrela Seznam a tam to bylo jako prvni titulek... jak jsem psala vys,byli jsme pred 2 lety v podstate za Bibione v odlehlesi casti,i kdyz jeste porad byla plaz se slunecniky...Auto tam mit nebudu, tejdy jsme vybirali,abychom s malymi detmi v pohode dosli z domu a zpet a bylo to nakonec super,takze proto jsme to zvolili stejne...tezka vec.

odula
19. dub 2016

@lichtakova hele tu zprávu zatim prejali a šíří jenom bulvární plátky - mirror, express, bild, novinky... 😉 opatrnost je na místě ale myslím se není potřeba panikovat. Je ale taky nesmysl ket na dovolenou a být v nervech...

lichtakova
autor
19. dub 2016

@blondynka400 ja vim...jen jsem chtela nazory dalsich matek,ktere treba zrovna resi stejne dilema.

puutalo
19. dub 2016

My na dovolenou do zahraničí pojedeme, ale určitě ne na jih k moři - tam jsme nejezdili nikdy.

soyevita
19. dub 2016

@rousse Já bych se spíš obávala v Evropě na pevnině,Madeiry ani Kanárů bych se neobávala 😉

shine2015
19. dub 2016

Zpravy jsem nevidela ale k mori nikam nechci. Ani mensi stredisko....zlate doma na zahrade s bazenem.... Ted dke mehi neni idealni doba na cestovani...dite bych samotne ani s babi taky nepustila...