Konec rodičovského příspěvku. Na co mám nárok?

tynule2224
5. led 2022

Mám dotaz teď v lednu my končí rodičák a jsem po druhé těhotná. Malej chodí do školky. Mám na něco nárok na hmotnou nouzi nebo tak něco... Vůbec se v tom neorintuji. A zaměstnavatel mě vyhodil když jsem byla už na rodičáku. Děkuji za odpovědi

petradt1986
5. led 2022

@tynule2224 myslim, ze se musis nahlasit na UP. A dostanes minimalni podporu po dobu 5 mesicu.
Na hmotnou nouzi to nevim, jestli mas narok, tam se posuzuje manzel(pritel), kde bydlis, kolik platis apod.

martulka88
6. led 2022

Nepíšeš jak dlouho jsi těhotná. Každopádně máš dvě možnosti - pokud nemáš rizikové těhotenství, můžeš si dočasně najít práci, kdy ti poté vznikne nárok na mateřskou, pokud odpracuješ tuším 180dnů. Pokud však pracovat nechceš, musíš se nahlásit na ÚP, kde budeš pobírat 5 měsíců podporu. Jinak nárok na pomoc v hmotné nouzi ti nikdo neřekne - ale určitě bydlíš s partnerem, ten vydělává + ty budeš mít podporu a tím pádem nemáte tak nízké příjmy. Ale pokud si to chceš vše zjistit, musíš jít na úřady a vše si pozjišťovat sama - oni ti tam řeknou přesné podmínky toho a onoho příspěvku.