MOP na kauci. Mám nárok?

anna566
7. dub 2022

Dobrý den maminky rada bych se pouze zeptala a popsala moji situaci
Jsem mladá maminka 20 let mám 7 měsíční holčičku když mě bylo 17 let mamka mi vzala pronájem bytu na své jméno majitel neprodloužil nájemní smlouvu museli sme se s dcerkou odstěhovat k moji babičce v bytě 3+1 bydlí tu i mamka mladší sestra a bratr a babička nemáme žádné svoje soukromí ani pokoj prostě nic spím společně v obývacím pokoji se sestrou a s mamkou malá spi v kočárku každodenní hádky v tomto bytě pořad se mi starají do výchovy malé a to já nesnesu a babička mě vyhazuje nechce mě tu ☹️ na městky být čekám od listopadu a pořad nic pronajem si dovolit nemohu jelikož chtějí třeba dvě měsíční kauce + nájem myslíte ze mám nárok na okamžitou mimořádnou jednorázovou pomoc ?
Můj příjem je 15 345,- a na pronajem opravdu s těmi penězi nemám netuším co dělat☹️ chtěla bych mít svůj vlastní být a klid a hlavně soukromí pro mě a malinkou
na azyl se mě nechce na to prostě zvykla nejsem 😢
Myslíte ze mám nárok

j.a.n.i
7. dub 2022

Nejak mi v tom elaboratu chybi zminka o otci dítěte... A jinak na MOP neni zadny narok, posuzuje se to individuálně, nicméně i když to nechces slyset, tak nevidim duvod, proc bys ji mela dostat. Bydlet kde mas, a jestli chces vice soukromi, tak si ho holt budes muset zvladnout zaplatit. Zili jsme ve 3+1 v 5 lidech (babicka, rodice, 2 deti), což je jen o mimino méně a bez problémů tam obe deti vyrostly do dospělosti.

lv
7. dub 2022

Tak najděte s matkou jiný byt, teď na kauci našetřete ne - když jste na 1 nájem 3 (ty, máma, babička), tak vy vám mělo zůstat poměrně dost. Co otec dítěte? Váš a sourozenců otec? Nemůžou pomoci, nemají na to peníze?

elesse
8. dub 2022

No a z tehle penez s nizkymi naklady na bydleni neusetris nic?

hojda
8. dub 2022

V tvé situaci bych asi hledala spíše spolubydlení se samostatným pokojem. Táhnout byt sama s dítětem bude náročné. Třeba najdeš nějakou maminku, která taky hledá bydlení. https://www.espolubydleni.cz/podnajem-spolubydl...

adel_si
8. dub 2022

Na MOP kauce je potřeba splnit také podmínku přechodu z jiné formy bydlení, tzn. Například z azylaku do bytu, bezdomovec - byt, ubytovna - byt. V tomto případě přechod byt - byt tuto podmínku nesplňuje.