Osoba pečující o dítě. Stačí si sjednat schůzku na pojišťovně?

gumidek04
13. zář 2021

Zdravím maminky chtěla bych získat pár informací o sobě pečující o dítě do 7 let věku , 23.12. 2021( dítěti budou 4 roky) mi bude končit RD s tím že nemůžu nastoupit do práce ,protože mi dítě nejde do školky a budu muset dát výpověď v zaměstnání. Stačí si sjednat schůzku na mojí pojišťovně? Na pracáku mě asi jako žadatele o zaměstnání nezaregistrujou, protože nemám nikoho kdo by se mi o dítě postaral a do školky taky ještě nejde.

klokanka31
13. zář 2021

@gumidek04 Jen se nahlásíš na pojišťovně že jsi osoba pečující o dítě do 7 let věku a zdravotní ti tak bude platit stát.

marcicek84
13. zář 2021

@gumidek04 proc by te nezaregistrovali,zaregistruji a pobirala bych 40 procentni podporu po dobu 5 mesicu az pak bych se nechala vypsat z evidence UP a nahlasila se na pojistovnu jako osoba pecujici o dite do 7 let.

zdenule23
13. zář 2021

@gumidek04 zavolala jsem si na pojišťovnu a vše vyřídila online.. poslali mi formulář ten jsem vyplnila , naskenovala a poslala zpět na uvedený email.

noisy
17. dub 2023

Nevíte jestli tohle jde i v případě, že manžel je zaměstnaný v Německu?

kkkt
17. dub 2023

@gumidek04 ja to budu resit ted. Me na pojistovne rekla ze az budu mit papir o ukonceni rodicaku mam dojit, nebo to jde i nejak online a prepise se to.