Podpůrčí doba. Poradíte, prosím?

tycinkatwix
11. říj 2021

Zdravím

Dne 18.12. mi končí podpůrčí doba na nemocenské (380 dní). Nyní jsem na rizikovém těhotenství. 27.11. čili 8 týdnů před porodem nebo 11.12. 6 týdnů před porodem nastupuji na MD. Jsem zaměstnaná 9 let, smlouva na neurčito.
Přišel mi dnes tedy od sociálky dopis, zdali si přeji prodloužit podpůrčí dobu, kde to posoudí lékař nebo nikoliv.
Chápu tedy správně, že si o nic zažádat nemusím, když se do 18.12. už vlezu s mateřskou? 🤔
Snažím se dovolat jako blázen už od rána, bohužel bez úspěchu.
Mám dát písemně nějak vědět, že podpůrčí doba není nutná nebo přijdu takto o nějaké peníze?

Děkuji za rady. Setkala jsem se s tímhle poprvé 🤷‍♀️

adula000
11. říj 2021

myslím, že nemusíš nic řešit. Normálně je nemocenská jen rok, a pokud ji chce někdo déle, musí k tomu uvést důvody apod. Takže ty můžeš být v klidu, když nastupuješ na mateřskou

marcicek84
11. říj 2021

@tycinkatwix odpovedela bych jim,ze pote navazujes s materskou dovolenou,jelikoz mas termin porodu....tedy podpurci dobu prodlouzit nepotrebujes....jestli se nedovolas,poslala bych jim e-mail.

tycinkatwix
autor
11. říj 2021

@adula000 Ano, to jsem tak nějak předpokládala. Bohužel jsem se dnes nedovolala, ale potřebovala bych se ještě paní zeptat, když na novou podpůrčí dobu musím mít odpracovaných 190 dní, aby vznikl nárok na novou nemocenskou, jestli se do té doby počítá i MD a pak dále i rodičák... Jen pro případ, že bych třeba otěhotněla do dvou let a šla znovu na rizikové. 🤔 Snad se dopátrám odpovědi