Pracovní úřad po rodičovské. Je nějaký nárok na peníze?

13. led 2022

Ahoj, když mi končí rodičovská, do práce kde jsem byla se vrátit nemůžu, tak půjdu na pracák do září než dcera půjde do školky, tak mě zajímá jestli je tam nějaký nárok na peníze od pracáku a zda přihlížejí na to, že nemáš kam dítě dát, tak že ti nemůžou hned hledat práci? Omlouvám se za asi blbý dotazy, ale řeším tohle poprvy

lencaa11
13. led 2022

Dostane te podporu na 5 měsícu a moc ohledy nedělají záleží na úředníci já mám dceru které aplikují inzulin a pracovnice mi klidně hledá práci na 2 směny ,praci od 6h i když ví že můžu od 7 cca že dcera chodí do školy a mladší do školky ...

jjasmina
13. led 2022

Já jsem si natáhla rodicak než půjde do školky

autor
13. led 2022

@jjasmina a u koho se to dělá prosím? To se i oznamuje zaměstnavateli? Protože mě v dubnu končí rodičovská, takže i práce, tak nevím jestli to prodloužení může být i bez zaměstnání?

klokanka31
13. led 2022

Nebo můžeš být osoba pečující o dítě do 7 let věku...

j.a.n.i
13. led 2022

Pokud nemůžeš nastoupit do práce, tak se nemáš registrovat na UP, takže ne, nebudou na to brát ohledy, neb při registraci podepisuješ, že práci hledáš a jsi schopna nastoupit. Takže buď si sniž částku rodičáku, tím prodloužíš jeho čerpání nebo se po jeho skončení nahlas na zdravotní pojišťovnu jako osoba pečující o dítě do 7 let.

jjasmina
13. led 2022

No pokud v dubnu máš celou částku vyčerpanou, tak už nic, jinak co doporučuje
@j.a.n.i

lencaa11
13. led 2022

Pokud jste zaměstnána tak to se domlouvá i že zaměstnavatel pokud jste šla hned na rodiccak tak se to hned řeší z úřadem že si to protáhne tě do 4 let třeba i měsíčně za 50-100kc a nebo jít na pojišťovnu a bejt tam jen když dítě nastoupí do školky musí chodit po obědě ...a nebo na Up a dostanete podporu 5 měsíců

veruuu_kubesovic
13. led 2022

Být tebou tak si rodičák prodloužím až do září a máš po starostech, nezdá se mi, že by na ÚP nějak brali ohledy, záleží na koho narazíš 😉
Mě konci RP začátkem května a pak se první zajdu poptat na ÚP (mám dceru diabetičku, takže na plný úvazek jít pracovat prostě nemůžu)

mesiacik1989
13. led 2022

Prosim a co v pripade ak proste nenastupim? Som povinna ist na pohovor kam ma posle urad prave a aj povinna nastupit do prace? Tych par mesiacov by mohli mat zlutovanie a nechat nas na podpore..taktiez mi to vychadza ako autorke,dieta ma v dubnu 3 roky a do skolky nastupuje v zari

lencaa11
13. led 2022

@veruuu_kubesovic vyvedu vás z omylu máme dceru též dia aplikují ji inzulín a paní na úřadě chvíli to brala a pak otočila a když ona má syna na pumpě tak též můžu jít klidně do práce na půlku úvazku a že na up nemá ráda lidi co jsou na up jinak jsem chtěla jít na pojišťovnu jako pečující rodič ale to dítě musí chodit po obědě jinak máme pnp 1 st ...

lencaa11
13. led 2022

@mesiacik1989 pokud vám Up dá umístěnku k práci tak musíte jít na pohovor a pak záleží na té firme zda vas vezme pokud ano tak nastoupit musíte bude tě to mít napsané na umístěnce že vás vzali když vás nevezmou tak to napíšou do umístěnky ...

mesiacik1989
13. led 2022

Zeny prosim vas...ak som poberala matersku prvych 6 mesiacov a az potom.rodicovsky prispevok rozpocitany na tri roky,tak ten rp budem poberat do 3 a pol roku dietata? Takze ak ma maly v dubnu 2022 3 roky,tak ten rp budme poberat do rijna?

baraskaska
13. led 2022

To je divny, ja sla na pracak po rodicovske. Ptali se me co muzu nemuzu jak muzu, vsechno tam psali ze nemuzu smennou praci, ze nemuzu dojizdet daleko apodobne. Nikdo nic nenamital. Praci na dve smeny bych proste odmitla protoze nejsem jaksi kouzelnik a radne vysvetlila.

veruuu_kubesovic
13. led 2022

@lencaa11
Já mám taky PNP 1.stupen...
Naposledy jsem tam sice byla evidovana na ÚP jako bezdetna, tak se mě paní pěkně poptala na vše od toho - jaký hledám úvazek, jestli chci i krátký dlouhý týden, jen ranní směny...
Tohle nám v plánu paní na ÚP zase vše odvykládat, říct že mám dítě diabetika, že musím děti vodit a vyzvedávat do školy a školky, se nemáme hlídání, manžel věcně pracovně pryč, a přece jsme lidi to se něco najde...

j.a.n.i
13. led 2022

@baraskaska Tak nejake podminky samozřejmě nahlasit muzes, ale nemuzes se tvarit, ze nemas skolku, tak nemuzes nic. U maleho ditete akceptuji, ze je treba ranni smena, atd. Ale tezko uz ti projde pozadavek na praci treba 9-14.

j.a.n.i
13. led 2022

@mesiacik1989 Tak tech par mesicu mas byt na pojišťovně a na UP se hlasit az ve chvili, kdy to dote chodi do skolky, pokud do te doby praci nenajdes. On je, ci by mel byt UP primarne od hledaniprace a ne od vyplacení podpory tem, co do prace aktualne nechteji.

baraskaska
13. led 2022

@j.a.n.i tak ja treba hlasila i to ze nemuzu pracovat od 6 protoze skolka fakt od 6 nefunguje. Hlasila jsem ze driv nez v 7 to nejde coz ovsem prace od 7 jsou takze ani to nebyl problem.

sona_kratochvilova
13. led 2022

Koukám že je to všude jiné. Na ÚP jsem šla v květnu když byli synovi 4 roky,úřednice se mnou vyplnila jakou práci můžu s ohledem na časové možnosti dělat a tím to skončilo. Ze strany ÚP jsem nedostala žádnou nabídku práce,neposlali mě na žádný pohovor. Na schůzce se mě úřednice ptala jestli jsem něco našla,zapsala si že nic nemám a dala mi nový termín schůzky. Po pěti měsících mi jen předala papír s ukončením registrace a poučila mě co dělat dál když neseženu práci

baraskaska
13. led 2022

@sona_kratochvilova naprosto stejne jako u mne.

lencaa11
14. led 2022

@veruuu_kubesovic tak to vše jsem uvedla do papíru i od Dr jsem donesla papír že dcera má cukrovku a že ji aplikuju inzulín tak mi řekla že existuje sestra která může dojíždět do školky vedoucí mi chtěla namluvit že když dcera bude držet dietu cukrovku mít nebude☹️ řeknu vám že cca necelí rok mě nechali ok brali to že mám nějaký omezení ale pak už ne záleží na pracovníci jaka bude jen píšu svou zkušenost skrz úřad a dítě dia a mladší též chodí do školky mají na každého jiný metr hrůza ...🤔

apokalismus
14. led 2022

@mesiacik1989 záleží na tom jak sis to nastavila, pokud do věku tří a půl roku tak ano... Ale spíš se na to poptej, většinou to je do tří let věku...

mesiacik1989
14. led 2022

Takze zienky,zistila som.si na UP ako to vlastne jr a ja konkretne to mam rozpocitane nie do troch rokov dietata,ale na tri roky od skoncenia poberania materskeho prispevku,takze rodicak budem poberat do troch rokov a pol. Akurat mi to vyjde do zari,kedy maly nastupuje do skolky a ja do prace. Zistite si to tiez,mozno to ma niekto tiez rovnako ako ja

autor
15. led 2022

@mesiacik1989 stačí tam zavolat nebo je lepší zajít osobně? A potřebovala jste k tomu nějaké papíry nebo něco?

veroniquecz
15. led 2022

@mesiacik1989 tak ono stačí počítat. Rodičovský příspěvek je 300 tisíc. Spočítej si měsíční příspěvek krát počet měsíců a mas to. A bacha, poslední dva se slučují pokud je poslední menší než vypočteny.

veroniquecz
15. led 2022

@jjasmina muže si snížit částku ještě teď. Stačí 50,- měsíčně a nemusí se starat o pojištění.

jjasmina
15. led 2022

@veroniquecz já to spíš myslela tak, že bych se raději už nahlásila na pojišťovnu

jjasmina
15. led 2022

Já byla osobně, chtěli jen občanku

veroniquecz
15. led 2022

@jjasmina jj jasné, taky možnost, jen je tam osekana školka a družina.

j.a.n.i
15. led 2022

@veroniquecz Coz nekoho, kdo potrebuje byt doma, protože nema skolku, trapit nebude.

veroniquecz
15. led 2022

@j.a.n.i jasné, ale někdo to neví, tak jsem to zmínila