Pracovní úřad po rodičovské. Je nějaký nárok na peníze?

13. led 2022

Ahoj, když mi končí rodičovská, do práce kde jsem byla se vrátit nemůžu, tak půjdu na pracák do září než dcera půjde do školky, tak mě zajímá jestli je tam nějaký nárok na peníze od pracáku a zda přihlížejí na to, že nemáš kam dítě dát, tak že ti nemůžou hned hledat práci? Omlouvám se za asi blbý dotazy, ale řeším tohle poprvy

nat
15. led 2022

Tak si prodluzte RP a je to ,je to asi nejjednodušší a pokud mate pracovni pomer trvale,tak se hlavně spojte uz ted se zaměstnavatelem zda ma misto a pokud ne muzete se domluvit na vypovedi a muzete dostat odstupne...Ale chce to resit zavcas...

autor
17. led 2022

@nat já teď psala na UP a napsali mi, že to mám řešit se zaměstnavatelem, protože doba čerpání rodičovské dovolené se nerovná nároku na rodičovský příspěvek.. Jsem z toho jelen. Takže když mi v práci dají k 1.dubnu výpověď, tak nemůžu mít prodloužený RP? Koho tedy kontaktovat aby vše bylo ok a mohla jsem být s dcerou doma až do toho září než půjde do školky?

j.a.n.i
17. led 2022

No, ono je otázka taky, cos jim psala?

autor
18. led 2022

@j.a.n.i ptala jsem se jestli si můžu prodloužit rodičák až do září kvůli dítěti. A na to mi napsala pani, že se musím domluvit se zaměstnavatelem, tak nevím.

j.a.n.i
18. led 2022

No, jestli si nahodou nenapsala rodicovskou, pak to kor ve spojeni kvuli diteti chapala jako volno.

simcaa
9. únor 2023

Dobrý chci se zeptat a poradit seMaterska mi končí ,když synovi bude 2,5 .Do školky ho nevezmou ,není místo
Když se nahlásim na pracák ,budí mít nárok na nějaké peníze ?! Diky

jjasmina
9. únor 2023

@simcaa pravděpodobně vám konci rodic příspěvek, rodicovska dovolena vám v práci ještě neskončila ne? My nemůžeme vědět jestli máte odpracovano a tudíž jestli máte nárok.. Samozřejmě s hlášení na up se hlasite jako uchazec o zaměstnání a musela byste vzít, co vám nabidnou