Úřad práce - kdo hradí rekvalifikační kurz?

kaneshiro
2. zář 2018

Dobrý večer, po 16 letech (z toho 4 roky rodičovská dovolená) jdu zítra poprvé na Úřad práce, mám syna, který bude chodit do školky zatím na dopoledne (bude mít asistentku pedagoga), potřebuji si sehnat nějakou práci na zkrácený úvazek, mám zítra úřednici informovat o tom, že kvůli synovi nemůžu shánět práci na plný úvazek nebo tři směny? Hledám prozatím nějaké uklízení než si malý zvykne ve školce a bude tam celý den. Švagrová si během registrace udělala rekvalifikaci, také bych chtěla zkusit nějakou rekvalifikaci, jak je to prosím s proplacením, hradím si kurz sama nebo Úřad práce? Děkuji za odpovědi.

lentiluse
2. zář 2018

Ahoj, určitě úředníci informuj,že hledáš práci na zkrácený úvazek.Navic vypisujes žádosti a tam se to i uvádí.Rekvalifikace je hrazená úřadem práce,jen pokud je to přímo rekvalifikace pod úřadem práce, pokud si zvolíš jinou než přes ÚP - ta hrazená není.

motlinda
7. zář 2018

Přesně, já jsem si kdysi dělala rekvalifikační kurz před úřad práce, ale je to pár let dozadu takže nevím jak to funguje ted 🙂

blahova_andrea
7. zář 2018

ta omezení práce jsou přímo ve formuláři, takže to tam prostě vyplníš 😉 jak je to s rekvalifikací v současné době nevím, to jsem zatím nezjišťovala, ale co vím od kamarádek, tak to bývá celodenní akce 8-17h třeba dva měsíce, takže to člověku časově v harmonogramu zrovna moc nepomůže, když hledá jen zkrácený úvazek :-/