Úřad práce. Vyřazení z evidence ?

18. dub 2022

Zdravím, jsem momentálně vedená na ÚP jelikož mi v lednu skončil rodičovský příspěvek a druhé dítě čekáme a jsem na rizikovém, takže jsem bohužel nemohla ani na brigádu. Ale k dotazu ... Měla sem přijít 07.04. jako vždy na posezení abych odchodila co musím a domluvit další ,,schůzku,, ale jelikož sem byla nachlazená a nebylo mi dobře, nechtěla sem nikam chodit a po telefonu se omluvila, jenže madam z úřadu chtěla papír od doktora, jejich pravidla samozřejmě znám ale jasně sem paní říkala, že sem jen nachlazená a že k doktorovi nepůjdu s rýmou a slabým kašlem a navíc když sem se tedy k doktorovi snažila aspoň dovolat aby mi napsal alespoň ten papír, tak mi celou pracovní dobu nikdo nezvedal telefon, tudíž tedy papír od doktora nemám. Mohou mě tedy kvůli tomu vyřadit z evidence ? .. Termín porodu mám tedy v květnu ale i tak bych nerada přišla o peníze za poslední měsíc.
Děkuji za odpověď.

bublina03
20. dub 2022

@j.a.n.i máš pravdu, to já se přít nebudu 😊

sarkasv80
5. črc 2022

Bohužel vás vyřadit můžou a pokud vás vyřadí, také po vás bude chtít pojišťovna zaplatit ty měsíce co jste byla na ÚP což je přes dva tisíce měsíčně 😞

sebinka123
5. črc 2022

Bohužel vyřadit vás můžou, viz už předchozí komentáře. Každý uchazeč dostává při evidenci práva a povinnosti uchazeče o zaměstnání. A chtěla bych připomenout, že každý uchazeč jde do evidence dobrovolně. Nikdo vás nenutí. A pokud se zaevidujete, tak se podle toho musíte chovat.
Zkuste se na to podívat také z té druhé strany. Víte kolik lidí zavolá, že je nachlazeny a nakonec třeba někde pracují na černo? Neříkám, že konkrétně vy. Znám i úřady, kde prostě nepřijdete 1x na čas a vyřadí vás okamžitě. Samozřejmě vše dle zákona.
A úřednice se určitě zachovala správně, protože pokud by vám to jen tak prominula, tak vy se třeba na smluveny další termín nedostavíte a průšvih máme my. Víte kolikrát jsem se snažila o domluvu a otočila se ta dobrota proti mě? Zkuste opravdu pohled i z té druhé strany. Díky.