Ako naučiť dvojčatá spať aj cez deň?

veroni25
19. lis 2012

ahojte mam doma 7tyzdnove dvojcata a mame problem so spanim cez den. pospia mi len na prechadzke ale ist s nimi dvakratdenne von je pre mna fyzifky narocne a navyse sa blizi zima. nemate nejake rady ako ich naucit spat? dakujem

amabilis
20. lis 2012

S dvojčaty zkušenost nemám, ale s dětmi brzo po sobě. U nás byl ale zas problém v tom, že starší byl moc hlučný. Mladší byla už tak unavená a pořád jí budil, až jsem jí jednou vzala, oblékla a dala do kočárku do studené chodby a ona během chvilky bez jakéhokoliv ježdění usnula. Začla jsem to tak dělat pravidelně - jakmile byla unavená, dala jsem jí do kočárku na chodbu. Usíná mi tak po obědě dodnes. Nechávat ji spát doma, tak už si odpolední spaní nesjpíš odbourala. Pokud máš tu možnost dát kočár někam do chladna (ať už je to chodba, dvorek, zahrada, balkon...), tak bych je tam dala, případně uvozila a dala někam, kde je budeš mít pod kontrolou - třeba k oknu a to dát na mikroventilaci, abys slyšela případný pláč.

llluckaaa
20. lis 2012

Nemám zkušenost s dvojčaty, ale poradím, co funguje na mojí dceru. Spí přes den už od mala na balkóně v kočáře. Někdy usne hned, někdy ji chvilku vozím. Ani to není tak náročné s oblíkáním, mám hodně vyteplený kočár a kombinézu, do které jí rychle natáhnu, přidám čepici a je to. Spaní v kočáře má svoje výhody - když jedem na návštěvu, dovolenou ap. nemusím řešit, kde a jak budu uspávat dítě. Buď ho dám na balkón nebo postavím někde poblíž, kde jsem. já. S sebou stačí vzít jen kočár a vysílačku.
Venku můžou být mrňata až do -5 stupňů, takže pokud nebudou opravdu tuhé mrazy, můžou na balkón.

jarkalada
20. lis 2012

rady nemám, mně naštěstí spí od začátku dobře. Ale naučit je spát jen v kočáře bych opravdu nedoporučovala 😀 to je pak hrozně omezující. /pominu-li ty max. ty návštěvy/ . A hlavně až budou starší, tak by se v kočáru navzájem oba rušily, pokud neusnou na minutu nastejno. Si teda myslím já 🙂
Třeba se ti ještě srovnají. Zkoušej ty postýlky, měj v ložnici chladněji, pusť jim potichoučku nějakou uklidňující hudbu.. Když je nejhůř, použiju dudlíka, mají rádi nějakého muchlánka usínáčka nebo aspoň hebkou deku u tvářičky.
Musí se vychytat ta správná doba, aby byly už načatý na spaní, ale ještě né úplně přetažený, to by se pak vztekaly..
U každého to je ale jiné, někomu bohužel nepomůže nic moc z osvědčených způsobí 😒
Snad někdo poradí lépe 🙂

pelenka
20. lis 2012

Náš malý cca do půl roku spal taky jen v kočáře. Do 4 měsíců výhradně venku a za jízdy, běda jak jsem zpomalila, od těch 4 m se už nechal i uvozit doma. V roce ze dne na den přešel do postýlky a není problém. Sousedi mají dvojčata a ta teda od malička spala zásadně na balkoně v kočáře, odbourali to až snad kolem 3 let, kdy už se tam fakt nevešli, spali tak klidně 3 hodiny i víc🙂, byli tak naučení, že sotva se jim dopínala budna už zavírali oči. Pokud byly hodě velké mrazy, tak je oblíkli, šoupli do vložné tašky (korby) z kočáru a uspali u otevřených oken v ložnici na posteli🙂. Všechno chce svůj čas, oni si nějaký svůj režim a rituál také najdou.

maruja
20. lis 2012

V 7týdnech by ještě měli spát dost a ne jen 2x denně. Jinak bych je utáhla do zavinovaček, nakojila a do postýlek. Ale i já je jedu dopoledne uspat v kočáře pak spjej na terase a odpo jedem na procházku. Většinou už když je do toho kočáru dávám, tak spjej 😉