Dvojčata. Jak se s tím vyrovnat, srovnat? Bojím se

sorini2
22. pro 2010

ahojky, dneska jsem po dlouhé době tady zase zabloudila, minulé pondělí mi lékař pověděl tu nej zprávu, že konečně čekáme miminko, a na kontrolu mě pozval na další pondělí, a to mi zdělil že tam máme dva broučky, jsem z toho popravdě docela v šoku a manžel taky, chci se zeptat zda a jak se stím vyrovnat, srovnat, prostě mi to nejde, a bojím se že to dlouho nepůjde....

crca
22. pro 2010

Tak záleží na tom,jestli to máte po IVF,nebo přirozeně 😅 Já je mám po IVF,takže jsem s tou možností počítala tak nějak od začátku 😀 sice to byl šok,že se fakt zadařili obě najednou,ale pro mě bylo přednější ať dojdu do zdárného konce a jsou prcci v pořádku a i když jsem z toho měla tak trochu strach,tak se to dá zvládnout.Teď postupem času si neumím představit,jak jsem to mohla zvládnout 😀 ,ale zvládla a to jsem na ně byla spíš sama-manžel do večera v práci.....někdy je to hodně psychicky náročné,ale to taky záleží na dětech-bohužel mám spíš nespavce a teď vůbec to jsou strašně akční děti 😀 takže mám oči jak chameleon -i v zádu 😀
Neporadím jak se s tím vyrovnat,ale je to úžasný a věř,že pokud se s tím nesmíříš do porodu,tak až je porodíš a uvidíš,tak všechny obavy se vytratí a ty budeš ta nejšťastnější mamina 😉 A nechci strašit,ale jsi teprve na začátku a to se může ještě ledacos změnit,ale přeju ti spíš tu první variantu po porodu 😅 Není čeho se bát a až ti začne růst bříško,tak taky začneš uvažovat jinak 😉 Držím ti palce a přeju krásné Vánoce a ten nejhezčí Nový rok 2011 😎

delapa
22. pro 2010

Až je konečně spatříš, bude to ten nejkrásnější pocit, i kdyby jich bylo ještě víc! A SUPER, pro ně je to úžasný, budou mít jeden druhého na lumpárny, radosti i starosti... už teď mají společný svět, musí to být bezva! A Ty to zvládneš, tak jako x jiných kolem. Oni ti sami pomůžou, neboj. 😉 Zaběhneš se a bude paráda!

sovicka_
22. pro 2010

Je pravda, že pokud je to po IVF a zavádí se dvě embrya, člověk s tou možností víceméně počítá a je na ni připraven. Tím, že si nechá zavést dvě, je se situací v podstatě smířen. Takže když mi řekli, že dle utz čekáme dvě miminka, tak jsem nebyla ani překvapená, naopak, měla jsem radost. Ber to tak, že dvojčata jsou sice dvojnásobná starost, ale také dvojnásobná radost, když rostou 🙂 Vlastně je to docela prakticé: na mateřské a rodičovské dovolené budeš kratší dobu, můžeš jít dříve do práce a mít zase více peněz. Děti jsou od začátku dvě, budou na sebe zvyklé, nebudeš řešit žádnou sourozeneckou rivalitu (ve smyslu problémy starší vs. mladší sourozenec) - oba sourozenci si budou tak nějak zhruba rovni silově a věkově určitě. Dá se čekat, že mezi nimi vznikne silné pouto. Počáteční starost bude sice záhul, ale pokud se můžeš opřít o svého manžela, určitě to zvládneš. Později se děti zabaví i samy mezi sebou, což je také fajn, protože ti pak zbyde prostor na sebe 🙂 No a nakonec - není to praktické mít najednou hned dvě děti během jednoho porodu? 🙂

heliik
22. pro 2010

Ahojky.. 😉
Teď se ti asi hlavou honí spustu otázek jak to asi zvládnete, a že to bude asi občas dost náročné 😉 , a po pravdě někdy to bude náročné, ale počkej, až ti bude růst pupíček, a ucítíš pohyby, těch rarášků, to bude to nejkrásnější co jsi doposud zažila.. 😀
Kamarádká má dvojčátka, a také ze začátku, tohle všechno říkala, a měla strach jak to všechno zvládne.. A jak plynul čas, tak si s nima povídala, chystala výbavičku a všechno. 😉 A když se jí narodily, byly to ti nejkrásnější mimča pod sluncem.. 😀 (To je samozřejmě pro každou maminku 😵 ).
Takže dej tomu časíček, musíte si na sebe všichni zvyknout i v tom bříšku 😉

vecernice
23. pro 2010

ahoj ja ti rozumim 🙂 my je mame prirozene, sice po hormonech a rocnim snazeni. ale sdeleni, ze jsou tam dve, pro me byl megasok, a skoro prebyl tu radost, ze jsem tehotna ... fakt jsem mela krizi, mela jsem vse tak nejak naplanovane, vymyslene, a najednou dvojita cara pres rozpocet 😀 ale ver, dej tomu cas, me to trvalo nekolik dni, ale i tim, ze jsem pak kvuli krvaceni skoncila v nemocnici, tak uz jsem neresila pocet, ale bala se o ne 😉
cas to spravi, a pocekj, za chvili budes ta nejpysnejsi budouci mamina, ze tam pestujes dve drobotiny 🙂

zuzau2
26. pro 2010

sorini2: Ahojky, taky se přidám s povzbuzením...mám třináctiměsíční dvojčátka a jsem moc ráda, že jsou dvě najedou. Ze začátku je to sice záhul..první tři měsíce...ale teď si to nemůžu vynachválit. Kamarádky, co mají jedno dítě si stěžujou, že nic nestíhají, protože jejich mimča jsou na nich závislé a neudělají bez nich ani krok. A já mám pohodu, protože tím, že jsou dvě, mě vůbec nepotřebují, vyhrají si spolu.
Navíc se říká, že příroda dává dvojčátka jen těm, o kterých ví, že to zvládnou 🙂 Takže nezoufej, určitě to zvládneš. Já jsem naopak byla nadšená, že čekám dvojčátka...vždycky jsem si je přála.
Hodně zdravíčka přeje Zuzka

marton
27. pro 2010

Ahoj,určitě se s tím vyrovnáš 🙂 My jsme si přáli třetí miminko a stejně jako tobě nám doktorka oznámila,že váčky jsou dva.Šok byl,že to bylo přirozeně, v příbuzenstvu nikde žádná dvojčata a že budeme mít děti čtyři 😀 No a nakonec ke dvěma starším synům po osmi měsících přibyli další dva kluci 😀 😀 Dnes jim jsou 4 měsíce a věř,že se máš na co těšit 🙂 Někdy je to velký záhul,nevím kolikrát kde se po probdělé noci vezme ta energie a člověk je schopen fungovat,když spustí oba je to koncert,ale stokrát se ti vše vrátí když uvidíš jaké oba dělají pokroky,jak se smějí a jak se začínají pomalu vnímat a smát se i na sebe 🙂 .Držím ti pěstě ať se miminkům i tobě daří a těš se je to super 😵

leona6
30. pro 2010

ahoj určite to zvladneš ja jsem udelala blbost před rokem a strašne toho lituji.

klara.t
30. pro 2010

Já jsem z dvojčat a hrozně hrozně moc jsem si je také přála. Právě proto, jaký máme se sestrou vztah. I když ted už na dálku, ale jsme denně v kontaktu a celkově to bylo super mít dvojče. Taky si myslím, že ač je to někdy náročné, tak jakmile si začnou hrát, tak je to spíš pro maminku více v klidu, protože si hrají spolu. Moje malá neustále vyžaduje mou pozornost. Kdyby už měla sourozence, bylo by to jiné.
Na jednu stranu si přeju, aby při druhém těhoteství byly dvě, ale mám z toho taky strach. To je přirozené.

fram
2. led 2011

Ahoj, já jsem, stejně jako klara z dvojčat a musím říct, že ségra je moje nejlepší kamarádka a neumím si představit, že bych ji neměla. Naší mamce řekli až při porodu, že tam jsme dvě, prostě jsem byla schovaná za ségrou a technika tenkrát byla trošku někde jinde, tak to doktoři nepoznali 🙂 Umíš si představit ten šok ? 😀 Ty budeš připravená na dvě děti a myslím, že je to úžasný čekat dvojčátka 🙂

luzza
2. led 2011

NIC LEPŠÍHO SE TI NEMOHLO STÁT 😵 😵 😵 😵 😵 😵 VĚŘ MI 😀 😀 😀 😀 😀 😀

brisalek
2. led 2011

pridavam se ke klara.t, zuzu2 a luzza, fram...🙂.
Ja jsem take z dvojcat vzniklych prirozene a v rodinach mych rodicu jsou dvojcata v jedne linii 6 tery ac vubec spolu nejsou jejich rodiny pribuzni, takze jsem doufala, ze se treba podari ale nepodarilo☹ 🙂. Narodily jsme se v 36 tt a kdyz jsem se narodila ja a sestra sla mamku zasivat kricela na dr., ze ma jit rychle tam, ze je tam jeste jedno🙂. Takze urcite sok mnoheeeem vetsi.... jmena jsme dostali az asi za 2 tydny🙂, nic nakoupeno natoz dvakrat a take se to zvladlo. Ted je diky IVF dvojcat tolik, ze uz je pro ne vse. Urcite zvladnes i ty a myslim, ze par dnu se zacnes uz tesit.
Samozrejme je to narocnejsi financne a take urcite tech prvnich asi 6 mesicu, ale pak uz si to nase 🙂 mamka jen a jen chvalila. Proste ses jednou tehotna, pri jednom tloustnuti, porodu, nevyspapani, blbnuti hormonu....a mas dve deti, kteri jsou nejlepsi kamaradi, vyhraji si spolu a zabavi se (a ty mas cas varit, uklizet a odpocivat🙂) a nikde uz nikdy nejsou sami(do skolky jdou spolu..na krouzky.) takze je vse pro ne snazsi...
Takze gratuluju a preju at je hlavne u tebe i miminek zdravotne vse jak ma!

rafna
2. led 2011

Ahoj, my máme doma dvojčátka co vznikla naprostou náhodou. Pocity byly ze začátků smíšené. Bála jsem se průběhu těhotenství, následně péče o prcky. A můžu říct, že celých 9 měsíců bylo krásné období. Děti byli v bříšku moc hodné, hormony se mi nesplašili a ani jsem nepřibrala. Jen cca 15kg a ty byli hned pryč. Občas je to dřina, ale když se na mě ty dvě prdelky usmějí tak jsem nejspokojenější mamina na světě.
Přeji pevné zdraví tobě a tvým dětem v bříšku.

vlckulka
2. led 2011

Ahoj, mám dvojčátka po IVF, byly zavedena dvě embrya, ale přesto jsem byla v šoku, když jsem se dozvěděla, že čekáme dvojčátka, vůbec jsem to nečekala. Nečekala jsem, že IVF vyjde, natož že se uchytí obě mimča. Nebyla jsem na to připravená, dokonce jsem doma uvažovala o redukci, ale asi 14 dnů na to jsem silně krvácela a utíkala k doktorovi celá ustrašená a byla jsem skoro smířená s tím, že jsem o miminka přišla. Když jsem ale na UTZ viděla obě miminka s bijícími srdíčky, tak jsem najednou byla ta nejšťastnější a skoro jsem se styděla za to, že jsem uvažovala o redukci. Začala jsem se na miminka moc těšit a teď jsem šťastná, že zrovna mě se dostalo toho štěstí, že mám najednou dvě holčičky. Mám tedy i štěstí, že holky jsou moc hodné, spinkají mi celou noc asi od dvou měsíců, krásně papají, nyní už i příkrmy, takže ani nemohu říci, že bych měla dvojnásobné starosti oproti maminkám s jedním dítětem, mám jen dvojnásobnou radost 😵

kathy.skal
10. led 2011

ahojky. Když jsem se dozvěděla, že čekám dvojčátka, byl to pro mě hrozný šok. Už jen pro to, že mi tchyně už od svatby vyprávěla, jak se jí ve snu zjevila maminka a tvrdila jí, že její synáček bude mít dvojčata 😀 Bóóóže, jak mě to vytáčelo 😠 No a nejhorší na tom bylo, že při první kontrole mi mudra řekla, že tam je jen jedno a určitě se už nerozmnoží... při druhé bylo rozmnoženo 😅 Naštěstí jsou alespoň dvojvaječná, takže se s tím smiřovalo o něco snáz - mít dvě úplně stejné děti by pro mě bylo fakt už mučení. A upřímně řečeno jsem ty dvojičky vůbec nechtěla a celou první třetinu těhu se nepřímo snažila, aby se neuchytily...
A jako na potvoru mám tak strašně pohodové dvojčatové těhotenství, že i doktor kroutí hlavou 😀 Přibrala jsem zatím 10 kg, bříško mám malé, děti jsou velké akorát a úplně zdravé, špatně mi vůbec nebylo ... I když teď ke konci už to stojí za prd, všechno bolí, břicho překáží, ale to mají maminky jednoho mimča předpokládám taky. Jen mě hrozně mrzelo,že třeba v kočárkách není takový výběr a tak. Už teď se těším, že až otěhotním podruhé, snad bude jenom jedno a já si vyberu čupr kočárek 😀 A taky že musím na císaře a nemůže u toho být manžel, protože mají děti kolizní polohu - ale to taky není případ jen dvojčat...
Tak nevěš hlavu, ono to nějak dopadne, děti budou krásné a budou mít jedno druhé celý život 😉