Dvojčata a vícerčata

chechta
14. srp 2006

Ahoj holky, rozhodla jsem se založit toto téma , protože mám velikou pravděpodobnost (geneticky), že budu mít dvojčata. jste na tom někdo podobně a nebo už dvojčátka čekáte nebo už Vám doma křičí z postýlky??? 🙂

4a
12. led 2007

a teď si říkám, ještě že jsou dva, moc mě baví sledovat, jak si hrajou, blbnou. S jedním fakt musí být nuda, ta práce kolem to se vždycky dá, ale ty hry atd. Počkej až ti ještě poporostou..... pořád mě překvapuje, jak se mění ze dne na den, jak jsou šikovnější, co zase vymyslí a tak. A jelikož byli od mala mezi lidma, jsou ohromně společenští. Jen mě děsí, že odcházejí skoro s každým ☹

usamartin
12. led 2007

4a: No ja to nemohla taky dozdejchat, navic jsem otehotnela v 19 a svemu "tehdy" pritelovi jsem se to strasne bala rict..bala jsem se mu rict o tom ze jsem tehotna,ale vic jsem sem se stresovala tim co bude rikat na "dvojcata" ! Mela jsem chut zabalit se, a odstehovat se nekam hodne daleko, ale pak sem si to rozmyslela, proste sem mu to rekla narovinu !! A on jen vyskocil obejmul me, a byl straaasne stastny !! A me to moc pomohlo !!bez nej bych byla..nic ! Moc mi pomahal a pomaha !!
🙂

4a
12. led 2007

tak to je super, ne každý chlap se s tím vypořádá, ale hlavně ne každý chlap pomáhá!!! Ze mě to manžel páčil, jakože jestli se něco neděje... tak jsem mu řekla že bude mimi a byl nadšenej a doslova odvázanej z toho, že budo dvě mimi. Ale já ho krotila, že to nemusí dopadnout... Mě to prostě přišlo nepřirozený a čekala jsem, co se stane. To mu bylo šumák. Jen ho mrzelo, že nebyl první, kdo o nich věděl. První byla sestřenka gyndařka, která mi je ze srandy přála a když jsem jí volala, tak se mohla počůrat smíchy. Teď vidím ty výhody dvou, ani babi 🙂 ani děda se nemusí o kluky tahat. A my taky ne, každej si jednoho odchytneme k mazlení. A oni si to i kluci sami rozdělují kdy a s kým. A manžel se o kluky výhradně stará o víkendu, to jsou jeho. Mají své rituály 🙂

usamartin
12. led 2007

S temi ritualy ! =) Predevcirem, metty brecel 2 hodiny v kuse a ja uz nevedela jak ho zkrotit, nechtel delat nic .. nechtel se nosit, nechtel papat, proste nic, tak jsem cela hotova volala manzelovi aby jel co nejdriv domu. Kdyz prijel, mattyho si vzal a sel s nim do detskeho pokoje . .. ani ne za 5 minut byl klid, a slysela sem jak se tam ten maly prdola hihná ! Tak tam du a manzel mu dela "divodlo" s prsty a matty se mohl po** !! Prislo mi to lito, ze ja jeho matka ho nedokazu ukonejsit !! ale je to dobre ze .. se manzel stara a hraje si s nimi ! Uvedomila jsem si , ze proste chtel zrovna "tatu" ! 🙂 Anne je mnohem hodnejsi miminko !! 😀 holcicky jsou proste holcicky. Kdyz polozime dvojcata vedle sebe, je s nimi strasna sranda dokonce se "perou" o dudliky =) tedy jen .. tak ze o tom nevi ! 🙂 Jeste ze ty manzele mame co ?

4a
12. led 2007

to jo, souhlasím. Je mi docela líto, jak některé maminky tady říkají jak jsou na děti samy. Na druhou stranu vidím kolem sebe, že to často bývá jejich chyba, že muže od narození nezapojují do práce kolem nich. Třeba moje sestřenka.... ta by malého s mužem nenechala, že prý chudák malý. Jenže muži výslovně neříkala, co má s malým dělat. Chlapi to potřebují říct polopatě, udělej to a udělej ono. A sestřenka mi říká, že malého nikdy nevykoupal, nepřebalil a je mu problém strávit s malým, teda už jsou mu 3, více jak 2hodiny...
To je fakt, ti pidilidi už prostě mají své potřeby a my jen odhadujem, co chtějí a co je vytáčí. Vidím na klukách, jak se snaží to říct, ale já jim nerozumím... co jde tak ukážu... Oni mi to říkají svým jazykem, ale ještě ho dost neumím. 😠

usamartin
12. led 2007

4a: ja se take tesim na to az zanou chodit, mluvit, list - proste cokoliv !! 😅 ikdyz vim ze to bude vic prace ! To jak rikas o tve sestrence me docela desi, pocit ze manzel se vubec nezapoji do prace s detmi..brrr !! Ja prave naopak chci aby se co nejvice sblizil s nima a navic sem v prvnich tydnech moc potrebovala pomoc. Vyhoda bylo, ze on se o deti uz staral - ma male sestricky !!! Takze byl "dalo by se rici " vic zkusenejsi !! 🙂 a ja jsem byla o to vic v poho !! 🙂

4a
12. led 2007

No tak to je báječný, že má malé sestry, protože ví o co jde a možná bude v něčem i zkušenější 🙂 .Já to nevidím jen u sestřenky, ale i její kámošky, co znám a tak. Jako by stejný model, ale můžou si za to samy. Třeba i mého manžela kolega, ten koupal svoji dceru až když jí bylo 8 měsíců, protože ho žena nepustila. A koupal jen proto, že si to vyjednal na základě toho, jak můj muž s nadšením při společných služebkách popisoval, jak koupe a všechno okolo. Tak teď mají problém v tom, že jejich mimi, jsou mu už skoro dva roky, jí jen od něj nebo od ženy. Kvůli tomu nemohl jít třeba na nějakou prezentaci, protože žena musela mimořádně do špitálu a nikdo jiný by ji prý nenakrmil... ☹ .
Ono je to s klukama jak rostou na jednu stranu jednodušší, na druhou komplikovanější. Psala jsem sem o radu, jak řešit jídlo, protože ten chlív co je po nich..... Nebo jak mi teď demolují postýlky. A jak jsou šikovnější, tak jsou mazanější. Židle nesmí být u stolu, protože na ní vlezou, pak na stůl a pověsí se na lustr, nebo si přisunou židli kam nedosáhnou..... je to u nás jak u cikánů 🙂

usamartin
12. led 2007

4a : Ja bych urcite manzela nenechavala v ustrani, je stejne tak rodic jako ja ! A pro me je strasne dulezity spolu vychazet VSICHNI v dobrem ! A navic jsme nekdy strasne rada,ze si deti bere, ja si aspon muzu dojit na nakup nebo si jen tak zdrimnout !
U cikanu ?? to bych nerekla, proste u vas neni nuda !! =) a to s tim jidlem ! tak s tim se musi asi pocitat ! Ikdyz vim jake to je to potom "uklizet" ! Mit dvojcatka je sice starost,ale rekni .. o to vic je potom radosti !! Planujete v budoucnosti dalsi deti ? 🙂

4a
12. led 2007

neee, dvě děti mi stačí. Už nejsem nejmladší, ale spíš se mi hlavou honí, že kdybych byla těhule a pak další mimi, že by mi u kluků něco uniklo, že bych je dostatečně neodsledovala, jak rostou, protože bych byla zaneprázdněná dalším mimi a to by mi bylo líto. To že máme dvě najednou beru jako správu z hora, že chtěli abychom s mužem měli dvě děti. Myslím, že při jednom bych už do dalšího nešla, nestihli bychom to nějak rozumně, neb by mě trápil výše uvedený důvod.
Já jsem taky moc ráda, že si manža bere děti. Mám svůj klid. Jsem s nimi od rána do večera sama, a večer je manžel stihne tak 2x do týdne. Jsem ráda, že dorazí třeba i později, aby bylo s kým promluvit 🙂 . Dojíždí totiž. Sice bych mohla být s ním, ale nemáme tam výtah a do třetího patra.... a hlavně tam není venku co dělat. Jen po ulicích...
To jídlo je fakt maso!!! Teď už jsem využila rad z netu od jedné maminky a je to lepší, ale i tak... Ještě že milujou vysavač 🙂 i si po sobě pak vyluxujou 🙂 Ale je to o tom, že rukama, bráchovi, mě, umejou si v polívce všechno.... střílejí jídlo.... těš se 🙂 🙂 🙂

usamartin
12. led 2007

4a: to ja do budoucna jeste miminko preju ! Moje tchyne ma 4 deti, pred 22 lety mela dvojcata - meho muze Martina a svagra Mateje, pak ma Anetku 7 let a jeste ma Natalku ktere je 1,5 roku ! No a predevcirem nam oznamila ze je v 5tt !Ona je naprosto uzasna mama, manzelka, spolecnice ! Deti ma naprosto super vychovane dukazem je manzel 😀
No jasne ze se tesim na to az se budou prat, az budou po sobe vsechno hazet - od jidla po kostky !! 😀 je super ze po sobe "nenechaji" neporadek 😀 ze luxuji 😅

4a
12. led 2007

🙂 🙂 🙂
ale vypadá to, že si kluky taky chtěla vychutnat, proto ten odstup. To já bych si takovej dovolit nemohla 🙂 Kdyby to šlo, těhotne by chtěl být manžel, já už ani ne.
Luxují luxují a proto dostali k Vánocům dětské vysavače. Ale těch se bojí když se zapnou. Normálního ne. Další nejoblíbenější hračka je mokrej hadr, houbička na nádobí a smeták s lopatkou. Snad jim to zůstane do dospělosti. To šůrujou jak divý 🙂 Teď se začínají seznamovat s auty, ale nějak nic moc. Radši mají skládačky atd.

usamartin
12. led 2007

Anne prave usla - prdolka moje ! Takze ja si du take jeste na chvili lehnout ! moc dikes za pokec, jsem rada ze si muzu promluvit s maminkou stejnych povinnosti !!! 🙂
To ti preju aby jim to surovani vydrzelooo 🙂 kazda pomoc je dobraa !! 🙂 kord kdyz budou potom vetsi !!

4a
12. led 2007

tak spinky linky. Na tohle heslo kluci ví, že se má spát. 🙂

4a
12. led 2007

usamartin,
tak to máš vlastně super, protože ti tchýně může poradit spoustu triků na mimísky. Nedáš sem něco?
A taky manžel může reprodukovat svoje pocity a vzpomínky, co mu vadilo když byl malej a jako dvojče. Já teď dumám nad tím, proč se kluci tak rádi kumulují, jsou spolu těsně, a hrozně rádi se štosují do malých prostor. Do malé bedny, škopku. Když je na výběr malá a ještě menší krabice, tak zaručeně vlezou do tý nejmenší. Co je k tomu vede? Měli to taky tak s bráchou?

anna5
12. led 2007

Zdravim ! 😀
I Martin s Matejem = byly porad spolu, dokonce spolu chodily i na zachod 😅 ! Kdyz byla vecere nebo obed tak po sobe vetsinou hazeli co se dalo - kus rohliku,spagety ! Opravdu si uzijete ! Nejhorsi je potom ten binec uklizet ! A zalezitost s krabicema 😀 je jasne, ze kdyz jsou maly tak budou chtit lest uplne vside, budte radi, ze nelezou do pracky ! Matěj se tam zašprajcnul a pak nesel vytahnout ven! Do dnes se pracce vyhyba ! 🙂 a ani se nedivim ! Kdyz Martin byl maly, tak zase ohrome rad lezl po postele, za gauc kde byla ta neeej skvirka jen pro takoveho prcka jako byl on ! 🙂 Oni si uzivaji toho ze jsou "maly" a navic z toho maji jeste vetsi srandu , to jak se tam skladaji ( do bedny ) je nekdy tak rozesmeje ze to zkouseji znova a znova,protoze pro ne je to zabava ! 🙂 Proste vyuzivaji "malickosti" ! A dokud si spolu takhle hraji - tak je to super ! Horsi bude az na sebe zacnou zarlit ! 🙂 To si taky uzijete ! Ale je samozrejme ze to co ma jeden musi mit i druhy !

jess
12. led 2007

anna5:Já sem do diskuse o vícerčatech sice nepatřím(doufala sem v to,manžel měl dědu z dvojčat ☹ ),ale mám jen jednu princeznu. Musím vás obdivovat,že jste zvládla dvojčátka,máte mimčo,čekáte další a navíc usamartin má taky dvojčátka.U vás musí být hrozně veselo

4a
12. led 2007

Tak z binec by u jídla šel. My míváme chlív 🙂 . A to je přesný, lezou do škvír všude, postel, gauč... Pračku máme naštěstí úplně mimo, ve sklepě. Když se šprajcnou, tak si zakřičí o pomoc. A žárlení... no my míváme hračky dvojmo, úplně stejný věci, ale i když jsou dvě a jsou stejný, tak prostě jeden musí mít to, co má v ruce. A přitom vedle leží to samý!!!! Bednu jsem teď přidala do alba 🙂 Jsem ráda, že si neubližují, snad jim to zůstane. Nekoušou se atd. Jak dlouho to bude trvat s tím jídlem?

anna5
12. led 2007

4a : na otazku jak dlouho to bude trvat odpovim snadnoo 😀 Az zacnou jist jako civilizovani lide 😀 Az jednou udelaji bordel ( samo sebou az budou vetsi, takhle maly .. toby asi neslo)..proste at si to po sobe pak uklidi, udelaji ti to pak teba jen 2x a kdyz to po sobe pak budou muset uklidit- ver mi ze je to rychle prejde..pocitej tak do tech 3-4 let urcite ! Cim vice starsi, tim vetsi lumparny ! Ale s tim jidlem se to kolem 4 roku zklidnii 😅 !! Ver mi ze "boje" prijdou ! kazdi kluci se perou a o bratrech ani nemluvim ! Je to zcela bezne ! Koukala jsem se do alba - mas krasne blondacky !! 🙂 pripominaji mi me kluky kdyz byly mali - take byly blondatyyyy 😀 jako andilci

anna5
12. led 2007

jess : mas pravdu veselo tu tedy je ! a o to vic je nase rodina stastnejsi !! 🙂 co vic si prat !!

jess
12. led 2007

TO jo říká se čím vís starostí,tím víc radostí🙂

4a
12. led 2007

ach jo. Já je nechávám luxovat ten bordel, jenže to oni rádi. Vysavač nesmím vypnout, dokud je baví a to je i přes hodinu.... luxujou se navzájem a mě ten rambajs jde na nervy. No, ale už si zvykám. Co myslíte, mám zasahovat, když vidím jak jeden pořád bere hračky druhýmu? Teď si to naštěstí vyměnili, ale až mi bylo líto. Sice se jim to snažím vyměnit a říct, že teď to měl jeden, tak se musí podělit s druhým. Zatím za mnou nechodí, abych to vyřešila 😖 No, teda občas, jen vrhnou takovej ukřivděnej pohled, jako: mámo, udělej něco!!!

anna5
12. led 2007

4a : az vyrostou - luxovani pro ne bude nocni mura ! Ale to mate opravdu jeste cas !! To ze je bavi luxovat, je super,ikdyz vim ze to dela rambajss, ale ste jejich mama a vy mate hlavni slovo, proste staci rici uz dost a to ze se zacnou mracit a nebo brecet ze ste jim tu zabavu prekazila je normalni,ale vy mate tu autoritu a jestli je to opravdu nekdy na nervy proste zasahnete ! Zkuste jim najit jinou zabavu - treba krabici ! 🙂 S temi hrackami! Ja bych se v tom urcite snazila najit urcite reseni - dokud to jde, jak vyrostou na vase rady uz nebudou brat ohled, proto by se melo s vychovou deti zacit odprvnich krucku ! Zkuste to spolu vyresit - vsichni. Reknete jim to naprosto klidne tak jak jste rikala " Tak ted sis s tim hral ty a ted to das brachovi ! Presne tak jak kupujete veci stejnym diilem, melo i tohle byt spravedlive ! Jak jsem uvedla uz vyse ! Dokud jsou takhle maly - je na vychovu pravy cas ! aby am pak neprerostly pres hlavu ! 😉

4a
12. led 2007

To dělám, jen je to zas a znova ☹ Ale zkoušejí to, potvůrky 😀 Jsou dny, kdy si to po domluvě předají v pohodě, ale někdy ani za boha. Ale zjistila jsem, že jsou moc vstřícní, když pouštím CD s Mozartovou hudbou 😀 . Zajímavé 🙂 A já je i testuju, jak dlouho co vydrží, viz. vysavač 🙂

4a
12. led 2007

anna5,
teď jsem si prohlédla tvoje album.... Teda jak to děláš, tak krásná ženská s tolika dětma!!! Teda, abys to dobře pochopila, tipuju, kolik ti asi je, a vypadáš nádherně a ještě k tomu další mimi!!!! Ale dvojčata asi dala zabrat, když jsou další s takovým odstupem 🙂 A vůbec jste celá krásná rodina.

anna5
13. led 2007

4a: je uzasne kdyz takhle delas "pokusy" ! Prijit na to co deti vydrzi, chteji, nechteji - je umeni !! 🙂 To ze to delas zas a znova a znova je zcela bezne !!! Jsou to deti,kluci a proste si chteji jen hrat 🙂 je to jako se stenetem ! Taky porad dokola musis rikat sedni, lehni !! Ale oni se to nauci ! Na to jak jsou stary jsou v poho ! A myslim si , ze tva vychova je na pravem miste !Jinak moc dekuji za pochvalu, ale to ze vypadam mlade rikaji jen lide okolo mne, ja sama si to nemyslim 😀 podle mne to dela make-up ! To ze dvojcata davaji zabrat vidis sama ! Ale jelikoz jsme to vsechno s manzelemn estihli pred detmi, tak jsme to dohaneli po detech - proto odstup 15 let ! Ale pak se mi zase zachtelo mimi !!! Kdyz se Anetka narodila bylo vse v poradku, ale jak rostla, tak jsem si uvedomila ze si vlastne uz nemuze s kym hrat, kluci mely na programu uz diskoteky a holky, proto jsme se snazily o dalsi a manzel se tesil na kluka, ale narodila se nam princezna !! A ted dalsi mimi, jen se bojim abych to na stara kolena zvladla !! Manzel se na dalsi miminko nesmirne tesi !! 😀 Moc dekuji za pochvaly !!! Ovsem ty mas take krasne klukyy !! 🙂

4a
13. led 2007

jojo, kluci jsou mí srandisti 🙂 A to doslova. Fascinuje mě, kam na ty ptákoviny chodí. Teď zrovna hledáme moje klíče od auta a domu 😖 a je to jako ne pejsky. Alexíku kam jsi dal ty klíče. Přirovnání se štěňaty je trefný.
Teda ale stejně je to odvaha jít do tolika dětí po takové době. Obdivuju takový mámy, že nespohodlní a neužívají si svého života a dobrovolně chtějí to totální vyčerpání a vše co s tím souvisí. Víš, že už to jednou zažili, a v tvém případě dvojnásobek, a přesto. Na druhou stranu člověk strašně rychle zapomene, a ve mně zůstává už jen ten pocit, a už se tomu směju. To noční kojení atd.

havrankovakocka
30. zář 2007

Ahoj maminky omlouvám se že Vám sem jen tak lezu ale jsem maminka 2 krásnej tříletejch kluků a založila jsem jim a ostatním našim kamarádům stránky tak pokud by jste se chtěly podívat a třeba přidat svou trošku do mlýna tak budeme rádi za jakýkoliv příspěvek samozřejmě písemný díky Věra a Jarka

elis.1
1. říj 2007

🙂 ahojky holky, jsem tady poprvé, chodím už od začátku těhu do březnovek, ale když vám to nebude vadit, občas najuknu i k vám 😉 , jsem po 2. cyklu ivf a čekáme dvojvaječná dvojčata, zatím pohlaví nevíme, Lucisa - skvěle jsem si početla, ale samozřejmě mám stejně jako jiné maminy čekatelky a prvorodičky obavy z toho, jak to všechno zvládnu, před dvěma týdny se mi zdálo, že cítím první náznaky pohybů a teď už delší dobu nic, máte to některá? a taky jestli máte někdo z vás problémy se žaludekm (já mám od mala) a je to k nevydržení teď nevím, co je těhu břicho a co z toho vystouplý žaludek 😒 budu ráda a katždou radu a informaci ať už od zkušených dvojčátkových mamin nebo odjinud, díky a přeju všem dobrou noc 🙂

hajdamisa
9. říj 2007

Hezké odpoledne, hezky se čte o maminkách, které čekají dvojčátka. Píši si na diskuzi kde čekáme na IVF-koncem listopadu mě čeká a hodně dlouho jsme doma s mužem diskutovali o tom, jestli jsme schopni zvládnout případná dvojčata.

Mám skvělýho chlapa, mám v něm podporu a hlavně vím, že mi bude moc pomáhat - zvládá vše kolem synovce a neteřinky a jde mu to od ruky. Tak se té myšlenky dvou dětí vůbec nebojím. Kolik holky přibíráte se dvěma kouskama???