Dvojčata a vícerčata

chechta
14. srp 2006

Ahoj holky, rozhodla jsem se založit toto téma , protože mám velikou pravděpodobnost (geneticky), že budu mít dvojčata. jste na tom někdo podobně a nebo už dvojčátka čekáte nebo už Vám doma křičí z postýlky??? 🙂

mija_
14. srp 2006

ahoj, já mám pravděpodnobnost trojčat, no snad se to nějak zvrtne v jedno 😀

chechta
autor
15. srp 2006

trojčátek??? ooou - tak to je teda horší než dvojčátka. Ale já už si na tu představu tak zvykla, že jsem s těma dvojčatama smířená. 😉

bielanevesta
15. srp 2006

Ahoj. Ja mám tiež veľkú genetickú pravdepodobnosť že budem mať dvojčiatka. Mám bratov dvojčatá a aj inak sa v našej a dokonca aj manželovej rodine ocitli dvojčatá.
Takže už s tým viac-menej počítame 😀 a vobec niesme proti. Manžel si robí srandu, že aspoň to budeme mať na jeden krát za sebou 😲 😀 ! Len teraz chýba k tomu jedna vec-OTEHOTNIEŤ!!!!!!!!!!

ivett
15. srp 2006

Ahojky, ja teda v genech dvoj ani trojčata nemam, ale moc bych si dvojcatka prala, nejlip kluka a holku, ale to by byla hodne velka nahoda...
Jinak od kamosky kamoska ma 19 roku, neplanovane otehotnela a malem sebou sekla, kdyz ji doktor rekl, ze ceka trojcata... 🙂

bielanevesta
15. srp 2006

ivett...tak to s tou kámoškou je fakt sila. Čo bude robiť? Nechá si ich? Teda ak mi to možeš prezradiť

ivett
15. srp 2006

urcite si je necha, sice to bude zaprah jak pro ni tak pro pritele, ale necha si je...Predstava, ze ted muze mit 3 krasne deti (i kdyz neplanovane - aspon ne ted), nebo je dat pryc a riskovat, ze pak nebude mit zadne, rozhodovala se, ale deti chce, takze do toho jde...
Nedavno byla kupovat kocar, pry si s nim pripadala jak s tankem...Sam o sobe vazi hodne, natoz az v nem budou ti 3 caparti 😉 No aspon ma jistotu, ze ji ty 3 mimca tak zaprahnout, ze vsechno co nabere, zase rychle shodi... 😀

nika
15. srp 2006

ahoji holky, tak se hlásím k těm s vyšší pravděpodobností, já jsem z dvojčat a manžel má bratrance, tety a i babička byla z dvojčat , snada co.

pokud budou budeme rádi, hlavně zdraví 🙂 toje nejdůležitější. uvidíme co se nám jednou povede 😉

bielanevesta
15. srp 2006

Presne tak, zdravie na prvom mieste. A potom nech sú to aj 5-torčatá 😲 😲 ... 😉 😀 😀

chechta
autor
16. srp 2006

biela nevesta - 5terčata ne - to už si myslím by bylo jak pro maminku tak pro děti náročný. Mimča by se narodili hrozně malušký

Jinak ja už se na dvojčátka taky těším. U nás je to přes manžela. Dědí se to přes koleno a přes chlapy - tkže manželův otec z dvojčat jeho otce děda z dvojčat atd... Takže teď to vychází na nás, už se na ně docela těším. 😀

misulek
16. srp 2006

Ahoj sem tu nová,a mam asi trojcata jejda ja se bojim ☹ ☹ ☹ ☹ 🤐

bielanevesta
16. srp 2006

Ahoj Misulek! Tak trojčatá? Jejda, tak to je niečo 😉 😅

chechta
autor
17. srp 2006

misulek: trojčátka???? Já to asi nechápu - ve vizitce máš napsané 1 dítě, které je měsíc staré ???

bielanevesta
17. srp 2006

Asi si milu myslela, že čakáš trojčatá. Či nie?? 😝

myspulina
31. říj 2006

mne vychazi naprstynku dvojcata holka kluk .
no nevim jestli ja mam pravdepodobnost ale babicka mela dve placenty u mamky a u tety neco jako dvojta plodova voda ci co tak sem zvedava ale tesim se at jsou dvojcata nebo jedno 🙂

leniik1
31. říj 2006

Ahoj já čekám jednovaječná dvojčata.Manžel je má v rodině tak genetika. 😀 No a v prstýnku mi minulej týden vyšlo, že to jsou kluci a v jehle zase že holky tak nevím. 😉

dludli
31. říj 2006

ja teda nemam zadne predpoklady ale jako mala jsem touzila mit svoje vlastni dvoje a i ted bych brala dvojcata, kdyby to byly holky tak Sara a Rachel 🙂 tyhle dve mena takle spolu jsou nadherny, ale manža rackuje tak mi vsechny jmena kde je R zatrh 🙂

Holky ja uz to tu nekde cetla ale az ted se ptam co znamena ze na prstynku vam vysli kluk a holka a tak? Snad nebudu za trdlo, kdyz ce ptam 😅

consti
31. říj 2006

Ahoj holky.Mě se vždycky dvojčátka také líbila, ale má to vé aole..například moje kamarádka má dvojčátka a jelikož otec dětí se k tomu moc dobře nepostavil, tak je teď úplně vyřízená, nic nestíhá a z optimistky se stala úplně vyždímaná holka...Kluci jsou ještě malincí, zítra je jedu celou noc hlídat, snad jí to aspoň trochu pomůže.

daniellka
31. říj 2006

ahoj holky, taky se hlásím ke dvojčátkům. Pro nás to bylo velký překvápko, protože v rodině dvojčata nemáme. Takže po prvním šoku se teď už moooc těšíme.

Consti - to jsi moc hodná, že kamarádce pomůžeš..Znám to, moje kamarádka má dvojčata kluky a nikdo jí je pohládat oba zároveň nechce, ani babičky ani kamarádky. Kdyby neměla pomáhajícího manžu tak se z toho zblázní. 😢

consti
31. říj 2006

dani bohužel má pomoc bude jen krátkodobá jelikož jsem si našla práci, plus studuju a dojíždím...I tak doufám, že jí aspoň trošku pomůžu 😉

lucisa
1. lis 2006

Ahoj, holky, přidávám se do diskuse přesto, že já dvojčátka bohužel nemám, i když jsem si je přála.
Ale před 2 měsíci jsme se stala tetou krásných dvojčátek chlapečků 🙂 . Pokud se na ně chcete mrknout, mám je u sebe v albu.
Jsou dvojvaječní, jmenují se Matěj (o 2 min. starší) a Vojtěch. Jsou zlatí, já mám pocit, že pořád jen dlabou, spinkají a kadí. Švagrová má na to jiný názor, ale bere to sportovně.
Matěj se narodil malinký, měl jen 42 cm a 1,7 kg, Vojtík měl 46 cm a 2,7 kg, a to se kluci narodili jen 3 týdny před termínem!!
Ale dneska byli na poradně a jsou to malí otesánci: Mates 4,4 kg, Vojťas 4,6 kg.
A ještě se vrátím k trojčátkům. Kamarádce se před 3 lety narodila trojčata po asi 4 IVF, takže byli strašně šťastni, že se to konečně povedlo a ani na chvíli neuvažovali, že by si nechali udělat redukci. Ostatně, oni až do konce pořádně nevěděli, jestli to budou děti 2 nebo 3, protože se tam nějak překrývali a byli zamotaní, takže v těh. průkazce mělo napsáno 2+?
Skoro měsíc před porodem už ležela v nemocnici (rodila nakonec ve 33. týdnu), protože celé těhotenství měla problémy a tak se báli, aby o miminka nepřišli.
Nakonec z toho byla Hanička, Janička a Petřík. Do jejich 1 roku to byl fičák, měla k ruce bývalou zdrav. sestru, mamčinu sestřenici, protože by spala denně asi tak půl hoďky, do toho manžel dostavoval barák, no měli toho plné kecky. Ale víte, jak to bylo super, když vyrazili se svým "autobusem" na procházku?
Ke mně to měla tak cca 5 min. chůze a někdy ani nestihla do 3 hodin dojít, protože každých 5 metrů je někdo stavěl a debatoval o mimčách. Pak mi jen poslala sms, že už nepřijde, otáčí to a valí domů krmit.
A to dvě mimča byla po neurotické stránce mírně opožděná, takže s nimi chodila celý rok na cvičení Vojty a různé rehabilitace. Děti to dohnaly, dneska jsou v pohodě, ale když s nimi někam jdou, pořád jim chybí ruce, aby je udrželi a uhlídali 😀
Tak to je na uklidnění těch, co čekají vícerčata 😀 😀 😀 😀

consti
3. lis 2006

Holky tak mám za sebou noc u dvojčátek a chudák kamarádka...Malí se budí tak po 2hodinách a i ve dvou nám to kojení, přebalování atd.zabralo tak hodinku a za dvě hoiny byli opět vzhůru.Docela kamarádku lituji, ale snad to vše zvládne 🙂

daniellka
4. lis 2006

ahoj Consti, teda jak to čtu, mám z toho trošku strach co mě čeká..Musím si co nejvíc užít toto období, kdy je mám v břichu 😉 . Byla bych moc ráda, kdyby byly po tatínkovi, ten je totiž největší spáč na světě. 😀

leniik1
4. lis 2006

Ahoj holky já to mám tak: Říkám si, když to budou kluci tak ať jsou po taťkovi a holčičky po mě.Obě dvě hnědovlásky a já bych jim dělala copánky a česala je jak budou větší..Kluky bych chtěla aby byli jako manža blonďáci. 😀

daniellka
4. lis 2006

Leniiku, na jedněch stránkách má jedna mamča vyfocený svoje blonďatý dvojčátka, strašně se mi líbili, tak ti to sem dám k nakouknutí. Jsou úžasní 😀 .Doufám, že je ten odkaz v pohodě, hrozně mi to dneska pořád padá..

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=2839128

kotatko
7. lis 2006

Taky čekáme dvojčátka. Teď se tešíme na příští týden, jdeme na velký utrazvuk, tak se třeba dozvíme na co se můžeme těšit. Vybírat 4 jména je děsně náročný 🙂

daniellka
7. lis 2006

ahoj kotatko, taky jsi z Brna? My jména řešíme pořád, nemůžeme se dohodnout.
Máš už něco vybrané?

kotatko
7. lis 2006

No spíš ne, než jo. Můj partner je velký cestovatel, takže to bude něco mezinárodního. Taky bysme chtěli aby to jméno bylo z mystiky, nebo historie.
Nejhorší je, že když se nám jedno líbí, težko se k tomu hledá druhý, aby ty jména zněly stejně neobvykle. Líbí se nám třeba William, ale co k němu?

daniellka
7. lis 2006

William and Baldwin 😀 😀 Nee, to je značka riflí 😉 . U nás to stejný, manžel má sklon k německým jménům, to se mně nelíbí, já zase nesnáším staročeský- tak to necháme osudu, nějak se to vyklube..

kotatko
7. lis 2006

To ti rozumím. Můj partner by dal klidně jméno Ámos. Přišlo mi to strašný 😝 , ale chtěla jsem postrašit rodinu a začala používat ze srandy Ámos a Amálka. Ze začátku to byla sranda, ale teď mě děsí, že jsem si na takovou "hrůzu" zvykla a vůbec mi to nepřijde divný. Rozhodně vím, že to byl vtip a je to jen pracovní verze a ve skutečnosti se děti dočkají něčeho lepšího. Teda aspoň z mého pohledu. 🙂

daniellka
7. lis 2006

tak až budete rozhodnutí, dej vědět, třeba mě inspiruješ..My jsme prošli už snad veškerý kalendáře..(a manžel se zarazil na Wolfgangovi - to nemůžu dopustit!! 😠 )

Tento odkaz znáš?
http://www.behindthename.com/

Tak zatím. D.