Dvojčata a vícerčata

chechta
14. srp 2006

Ahoj holky, rozhodla jsem se založit toto téma , protože mám velikou pravděpodobnost (geneticky), že budu mít dvojčata. jste na tom někdo podobně a nebo už dvojčátka čekáte nebo už Vám doma křičí z postýlky??? 🙂

adrastie
8. lis 2006

Ahojky, u mě je z obou stran velká pravěpodobnost na dvojčata, ale vyšlo nám jen jedno, zatím to vypadá, že i zdravé, které se narodí v lednu. Ségra čeká v červnu a je tam také jedno, tak asi ti naši prckové budou mít třebas dvě. 🙂

daniellka
8. lis 2006

adrastie - tak to gratuluju, hlavně, že je mimčo zdravý, druhý přidáš později.. Dáváš holčičce krááásný jméno 🙂 . Já jsem zase vůbec netušila, že u nás je pravděpodobnost dvojčat. Ale když čekal dvojčata bratr a teď i já, tak tomu tak asi bude..Budu muset zapátrat v příbuzenstvu, o jedné větvi totiž vůbec nemám žádné informace a tam to možná bude.. 😎

leniik1
8. lis 2006

Ahojte maminy čekatelky dvojčátek jak se všechny máte?U nás nic nového, máme se dobře a na kontrolu jdu 20.11. v 15 tt 🙂

adrastie
9. lis 2006

Ahojky, daniellko děkuji a Tobě gratuluji k dvojčátkům. Já jsem spíš čekala, že u nás to s dvojčaty dopadne. Většinou se prý dědí geny ob generaci a teď by to akorát vyšlo, je to jak z mamčiné strany tak i z taťkovi plus z partnerovi strany také nějaká pravděpodobnost je. Prý se to také dost často stává když se dlouho bere antikoncep.

leniik1
9. lis 2006

Adrast. to máš pravdu dvojvaječné se hodně často povedou těsně po skončení antik. no já i kdybych nějakou brala jakože ne, tak by nám to stejně nepomohlo.My jsme měli v našem případě nadpřirozenou spermii 😀

daniellka
9. lis 2006

ahoj holky, zdravím vás po ránu! Dneska frčím k doktorovi, po dlouhé době zase uvidím ty moje dva ufony 😀 , tak se těším. 😀

leniik1
9. lis 2006

Dani ty se máš já ještě 2 týdny počkám než je zase uvidím.Teď mě čeká ten kolotoč kolem zubaře ekg..ach jo.

leniik1
9. lis 2006

A držím ti moc palce aby všechno bylo v pořádku! 🙂

lucieee
9. lis 2006

Ahojky Leni tak co bříško už roste? 🙂 a jak je prckům ?

daniellka
10. lis 2006

ahoj Leniik, tak prcky jsem neviděla, volali doktora na sál, ale uvidím je hned v pondělí..Bohužel horší zpráva je, že se mi prý začíná zkracovat čípek, takže mám co nejvíc ležet a všechnu činnost zrušit..Pokud se prý víc zkrátí, tak si mě nechaj v nemocnici, ach jo..To mě mrzí..Holt dvojčátka.. 😔 😔 Pro tělíčko je to náročnější..

Ať ti vyjde zubař. Toho taky nemám ráda..A kontrola za dva týdny?To už by ti doktor mohl říct pohlaví 😀 . Necháte si to říct?

sajmonka
21. lis 2006

🙂
ahoj holky co čekáte dvojčátka 🙂 já jsme maminka 2,5 roku starých dvojčátek holčiček,Marušky a Terezky,je to to nejhezčí co se mi kdy stalo,těch pár měsíců po porodu to bylo dost náročné,nejhorší na tom bylo,že jsem na vše byla sama,přítel byl stále v práci,a babičku máme jen jednu a ta chodí do práce,takže nemá čas,vše jsem zvládla sama,za cenu toho,že jsou na mě psychycky dost vázané,ale to je asi normální,ted jim budou v dubnou 3 roky a ještě před druhým rokem byli bez plen,povídají,obléknou se,a jsou šikovné.Narodily se v 37 týdnu sekcí,jedna měla špatnou polohu,měli něco málo přes dvě kila,ale všechno pěkne dohnali.Tak Vám tímto chci říct,že se máte opravdu na co těšit.Simona S M 😉 aruškou a Terezkou

leniik1
2. pro 2006

Ahojte maminky a těhulky dvojčátek 😵 Jak se všechny máte?My už hodně porostli bříško veliké, za chvilku se dozvím pohlaví moc se těším, dvojčátka nezlobí a maminka je taky spokojená. 😉 A jak vy žijete?Co nového?

leniik1
2. pro 2006

Holky a omlouvám se, dlouho jsme tu nebyla v této diskuzi tak na vaše otázky hned odpovídám a stydím se 😔

Luci bříško je už malej melounek koukni do albíka, rostem rychle 😀

Dani zubař a ekg mě čeká hnedka v pondělí 😖 Tak to bude síla. ☹ Dani pohlaví se dozvím příští týden v pondělí 11.12. všem vám to napíšu do ip, a vy se prosím nikde o tom nezmińujte ani slovem v diskuzi 😀 Tato akce je tajná a já si připadám už jak agent 😎
Ale chodí sem moji známí a rodina a já za žádnou cenu nechci aby se to dozvěděli před porodem. 😉 Já si to nechám říct a manžovi to napíšu do obálky a dostane to pod stromeček 😵Jsem moc zvědavá už bych to nevydržela ani den. 😀

leniik1
2. pro 2006

Dani a jak je snad nejsi v nemocnici? 😕 Dej mi prosím vědět že jsi v pořádku teď jsem se polekala.. 😲 ☹

daniellka
2. pro 2006

ahoj Leniiku, jsem v pořádku doma. Doufám, že ještě budu 😉 . V pondělí mám Uz a v úterý kontrolu, tak snad to bude dobrý a nenechají si mě tam, to by mě moc nebavilo.. Taky dám vědět, jak to dopadlo.Kluci mě teď už začínají pěkně zlobit..
To je paráda, že se dozvíš pohlaví, těšíš se, co? a máš to skvěle vymyšlený, to se mi moc líbí, s tou obálkou pod stromeček. Pěkně nám to napiš do IP (vymaž si svou odeslanou poštu, ať to tvůj agent doma nezjistí 😎 ) a já budu mlčet jako hrob!!

Sajmonka - skvělé, takový zprávy jsou krásně povzbuzující, že to bude všechno super!! Mějte se fajn, holky! 🙂

leniik1
2. pro 2006

Dani manžel ne, chodí sem jiní agenti 😀 Jsme moc ráda, že nejsi v nemocnici, já s ejen děsím dne kdy mi nařídí Dr tam jít ležet.

daniellka
2. pro 2006

Přesně tak, já se toho taky trošku děsím, protože už je to reálný, protože už mi začínají trošku potíže.. Rozhodně už si nachystám tašku, aby mi manža nemusel balit potom věci. Ale nechci na to ani myslet. Jedna má známe musela takhle brzo ležet v nemocnici, otrava..

Ale my to přece nějak zvládnem, nejsme žádný tintítka, že jo?? 😀

leniik1
2. pro 2006

Já se toho děsím hlavně proto že všechny těhulky s dvojčaty ležely dřív nebo pozděj v nemocnici..Ale hlavně mám doma psa- je to ještě štěně a moc si nedokážu představit jak by se manža o ni zvládal starat když v práci tráví skoro veškerý volný čas 😒 A moc by se mi po ní stýskalo moc.Bez ní už to není ono 😵

daniellka
2. pro 2006

Já bych psa asi dala k našim.. Tam mám taky větší jistotu..

usamartin
6. pro 2006

Ahoj
Jsem Katty a docela rada bych si popovidala s nekym kdo ma s dvojcaty vzkusenosti. Docela se bojim uprednostnovani jednoho z prcku ! 🙂

usamartin
7. pro 2006

" dobre rano, dvojnasobne maminky " je tady nekdo ?

4a
9. led 2007

máš pocit, že jednoho upředňostnuješ? Já se nastavila tak, že když jednoho muchluju, tak musím i druhého. Ale oni si sami přijdou se pomazlit. A lumpačí oba stejně. 🙂

usamartin
11. led 2007

4a : presne jak rikas !!ikdyz na to nemyslim, vim ze see to muze stat !! Take se nam ted vice stava, ze ja si beru vice Anne a manzel vice Mattyho, ale 😀 jen nekdy !! samozrejme !! ja mam obe deti mooocinky moc rada !! oba !! 🙂 docela se toho bojim no, protoze vim ze se to stava u dvojcat ! 🙂 ale snad to zvladnu !! kolik ze je tvym dvojcatkum ?

ijetka
11. led 2007

Holky klobouk dolu před vámi co máte dvojčata, mě stačí muj malej pinďa a ta představa, že bych měla tyhle dva?...... 🙂

usamartin
11. led 2007

ijetka: no nic jineho by ti nezbylo !! 😀 ale ono to tak strasne neni !! hold musis vypustit par veci abys vse stihla !ale pak si zvyknes !! ja bych ty dva moje andilky nevymenila za NIC ! 🙂

4a
11. led 2007

usamartin,
je jim 21 měsíců, ale zatím se jim ještě 3 měsíce odpočítávají, kvůli tomu rannému narození 🙂 .
Já jsem ty pocity upředňostňování měla v nemocnici, protože Andy, ten mladší větší nebyl taková žabička 🙂 a neměla jsem takovej strach ho chovat. Ale střídala jsem to poctivě. Myslím, že to uvědomění si, je správné, a za chvíli se to zažije do krve tak, že to spravedlivé dělení bude automatické. Ono je pak spíš těžší být nestranná, když se tahají o hračky, je jedno, že mají dvě stejné. Ta bráchova je prostě lepší. A to "zlobení" si ráno losujou, kdo bude "prudit", protože se to fakt střídá. Dneska po dlouhé době vedl Andík v přetahování hraček, většinou je flegma, a Alexík se mohl zvencnout 🙂 a Andík byl jak motorová myš.

to ijetka:
fakt by ti nic jiného nezbylo. My nevíme co je to mít jedno, takže tak. A přijde mi, že s jedním musí být nuda 🙂 Ale asi mám kliku, kluci jsou hodní, když to srovnám s tím, co vidím kolem sebe.

ijetka
12. led 2007

Věř mi že já nezažila nudu, co se malej narodil, začátek byl fakt krutej (celý noci jsme kvůli prdíkům nespali) a kolikrát jsme si s manželem říkali mít dvě,??? A taky na sebe nemám vůbec čas a to mám jedno 😒

4a
12. led 2007

s tím časem je to stejný a ty začátky.... jako ty krát 2 🙂, ale nám to nepřišlo, protože jsme neměli jinou zkušenost. Ale zvládli jsme to. Jen jsem tady za divnou, že nemám výpomoc na dvojčata, mám na mysli k dětem..... U nás jsou ve měste celkem 4 dvojčata, teda viděla jsem že přibily další, takže celkem 5. Tři maminky s pomocnicema chodili spolu na procházky a bavili se se mnou do doby, než zjistili, že pomocnici nemám.... Ani jsem nežádala na první půlrok, kdy máme nárok na paní, co by nám chodila tiším 2x týdně nakoupit a uklidit. Nákupy pro mě byly a jsou rozptýlení.

usamartin
12. led 2007

4a: Myslim si, ze ted to tak strasne "uprednostnovani" neni ! Oba jsou na chlup stejni, matty vice zlobi vecer a anne zase rano ! Je sice pravda, ze si manzel vice bere Mattyho a ja vice Anne, ale vzdycky si je pak prohodime !! 😀 Je to nekdy sranda ! Jak rikas s tou pomocnici , ja jsem si take nezazadala, mam manzela a tohle obdobi jsi deti chci uzit co nejvice ! A presne jak rikas s nakpy, nekdy je to super, vyrazit na nakup od domacich praci a deti !! Ted tady mam 5:15 rano, anne se probudila a jeste ne a ne usnout !🙂 Ja bych si zivot bez deti nedokazala predstavit !!

4a
12. led 2007

To já taky ne, ale nemohla jsem dvojčata rozdejchat no, bratru 4 měsíce...