Dvojčata. Taky přemýšlíte nad dalším dítětem?

gabina26
10. dub 2010

Zdravím všechny maminky, především maminky dvojčat. Mám skoro roční dvojčátka a strašně toužím po dalším dítěti. Máte to nějaká taky tak podobně? Další miminko bych si přála asi tak až za dva roky, ale už teď nad tím musím pořád přemýšlet....

crca
11. dub 2010

Gabi,nevím jak tvoje holčičky jsou na tom s pohybem a aktivitou,ale představa,že bych měla ještě další dítě,mě zrovna v tuhle chvíli spíš děsí 😀 Máme je po umělém oplodnění a jsou teda "vymodlená",ale já dobrovolně končím 😀 Äno,pokud se stane,že bych otěhotněla přirozeně(což je minimální šance),tak bych si to určitě nechala,to neříkám 😉 ,ale takhle a teď?Jenom ta přestava mě děsí.Mám holku a kluka,holka je jak torpéda,kluk jí začíná dohánět,dneska jsem holku tahala ze stolu,kam mě vyleze z rohové lavice,klukovi jsem tahala prstíky ze šuplíku,kam si je přivíral(vzhledem k opakované akci,předpokládám že schválně).............................. .Mám jen jedny nervy 😀 😀
Ale jinak ti držím palce 😀

septim
15. dub 2010

ahoj gab jestli muzu rict urco jeste pockej. Ja mam dvojky po umelem, deti pry podle doktoru prirozene mit nemuzem, a podivej jsem 33tt . Musim rict ze je to mazec a kdybych jen trochu tusila ze otehotnim rozhodne bych jeste pockala. Uzivej si toho co mas ted doma, a na dalsiho prcka radsi pockej. 😉

pipos
15. dub 2010

gabi nechci vám do toho mluvit,ale pokud se na to cítíš já sice dvojky nemam,ale mam 3 děti po dvou letech,ale jako můžu ti říct,že to třetí je fakt fuška.ale jestli po dětátku toužíš tak ti držim pěstě. 🙂

kaleilah
15. dub 2010

pipo souhlas 😀

pipos
15. dub 2010

kaleilah:tys to taky vzala hopem co?ale díky bohu za ně. 🙂

bzunda
16. dub 2010

Ahoj Gabi, já to mám stejně jako ty, taky toužíme po dalším miminku, ale radši jsme počkali a začali se snažit "až" od dvou let věku holek. Přece jenom, kdyby se zase zadařily dvojčátka, tak by to byl docela záhul 😀 holky jsou dost živé, ale myslím, že případné další mimčo zvládnem, i když nemáme po ruce babičky 😉 aspoň už máme od září jistou školku 😵

baramas
28. lis 2012

@gabina26 Ahoj Gábi, mám 4 měsíční dvojčátka holčičky. Jsou zatím zlaté, občas si pobrečíme, ale to je normální... Úplně vím, jak to s tím třetím myslíš... Já osobně si chci teď holčičky užít, ted mámu nejvíc potřebují, už na sebe začínají žárlit, takže to začíná být zajímavé... Myslím že nejhorší nás teprve čeká, až začneme objevovat svět. Třetí dítě bych chtěla už jenom proto, že jsem měla problémové těhotenství a přes dva měsíce jsem si to odležela v nemocnici. Vyplatilo se a máme dvě zdravé děti... Já toužím po normálním jednočetném těhotenství, abych si to užila jako ostatní maminy, co neví co je to zvracení do 4. měsíce, úbytek na váze, hospitalizace a další. Říká se že každé těh. je jiné. Každopádně pokud bychom plánovali další dítě, bylo by to nejdřív za 6 let, kdy se holčičky už trochu osamostatní...Ted máme napilno 🙂 Přeji Ti hodně štěstí v uskutečnění snu...

septim : Držím Ti pěsti, bude to náročné, ale také určitě krásné 🙂

wwera
19. dub 2014

@baramas Ahoj,uplně souhlasim se vším co si napsala!!Já mám téměř čtyřletá dvojvaječná dvojčata kluky,sice přirozenou cestou,těhotenství jsem ale celé prozvracela..kluci se narodili ve 36tt přirozenou cestou a sou v pořádku zdraví a pořádně živý 🙂 i přesto máme v plánu ještě jedno mimčo,jak říkáš ráda bych si užila jednočetné pohodové těhotenství..plánujeme sourozence až půjdou kluci do školy.. 😉

baramas
21. dub 2014

@wwera Naším holčičkám bude v létě dva roky, a u mě ta touha stále je ... Ale také řeším to, že mi za dva roky bude 30 a manžel nechce, aby byl mezi dětmi velký věkový rozdíl, takže za mě platí to, co jsem napsala, ale řešíme i otázku, zda to nezkusit dříve. A čím jsou holky větší u mě ta touha stále více roste 🙂 Ach ty mateřské pudy ....

wwera
22. dub 2014

Plně tě chápu..taky jsem nikdy nechtěla aby bylo mezi dětmi moc let ale při těch dvojčatech si to jinak představit neumím..ted zrovna máme neštovice 😝 ,zatím jen Mareček a Matěj chodí do školky tak je to celkem těžké skloubit 🙂

kacru
18. čer 2014

@crca být vámi bych si dávala pozor, mám 2 kamarádky co po umělém oplodnění (kdy jim doktoři říkali že nemají skoro žádnou šanci) otěhotněly
řečem doktorů o tom že nemůžete mít děti bych nevěřila a dávala si pozor :D
jinak já mám skoro 4 leté a a klidně bych brala další. Chtěla bych se na dítě těšit a nechtěla bych probulit celé těhotenství (prvně že je nechi pak že mě umřou) Ale finančmě by jsme to už nedali :(

dominka17
19. čer 2014

Mně taky dvojčátka nestačily, třetí čekáme každým dnem, ale holky budou mít 3 roky, tak si myslím, že je to tak akorát rozdíl..a bude to kluk, takže se těším dvojnásobně🙂

pav_la
19. čer 2014

Ahoj holky. Mám to také tak. Máme jednovaječné kluky, v červenci jim budou 2 roky. Jsou narození ve 25.tt. a jediné, co jim z té extremní nedonošenosti zůstalo, je zvýšený neklid a aktivita - potvrzeno z neurologie. Je to opravdu mazec a někdy jsem už zoufalá 🙂. Ale i tak toužím po dalším dítěti a přeji si, aby bylo jednočetné, normální těhotenství a mohla jsem dítě donosit. Já to mám spojené s tím, že mi hrozně chybí ten konec těhotenství a takové to všechno přirozené, co k tomu patří. S manželem máme stejný názor. Už bychom na dalším dítěti začali pracovat, ale u mě se objevily nějaké zdravotní problémy. Ale jakmile se dám dohromady, jdeme do toho 🙂 a hrozně se těším. Takže vám přeji, ať se vám to povede!

hancas
10. srp 2015

Zdravím všechny maminky dvojčat. Mám problém máme 7léty parecek a manžel by chtěl další dítě. Ženy já mám ale strach že to nedám manžel jezdí kamiónem a je furt pryč a já jsem na vše sama.dvojky jsem od mála zvládla taky teď jsou velcí malá když vidí miminko hned vozí pomáhá. ...věřím že by hodně pomohla a já si mi mi užila když budou ve škole. Máme pouze být 3*1zatim.mě bude letos 31let a nevím no minulý rok jsem do toho chtěla jít ale teď jsem v rozpacich😂

nov777
11. srp 2015

@hancas Ja mela tu volbu obracene, malej mel sedm mesicu a sli jsme do ket s dvema embryi, takze se k tomu stavim pozitivne. Dvojky uz mas velky a jsi mlada, klidne bych do toho sla. Zvladnes to urcite, jeatli to chces, to ti nikdo neporadi. Osobne by me stresoval spis ten byt, vzdycky mi prisly tri deti do 3+1 hrozne moc, i kdyz znam lidi, co takhle vyrostli a zadny nasledky na nich nepozoruju 😉

smallinka
11. srp 2015

Dobré téma 🙂 toť otázka no..... sice třetí je asi fuška, jak tu někdo píše, ale zase matka dvojčat je dost otrkaná 😀 Ale já sama nevim no, spíš si říkám, že třetí ne v žádném případě, občas na mě přijde chvilka....ale má to moc ALE - musely bysme mít větší dům, holky by musely mít alespoň 3 roky, ale zase by mě přišlo že holčičky odbývám kvůli třetímu miminu a buď bysme musely být dokonalí rodičové kteří to zvládnou nebo to neřešit že holky jsou stranou....a to nejsme ani jedno 🙂 a další co mě brzdí je můj věk, je mi 32 let...a taky jsem se dvojčaty měla preeklampsii a bojím se opakování. Ale slyšela jsem že existuje nějaké vyšetření ve 12 týdnu, které odhalí případnou prekl. v pozdějším stádiu těhu. Každopádně si myslím, že další dítko po dvojčatech není úplně nereálné a pokud se na to cítíte tak proč ne 😉

hancas
12. srp 2015

@nov777 z toho mám právě největší obavy byt

hancas
12. srp 2015

@smallinka děkují popremyslim co s jak a snad se do konce roku rozmyslim

nov777
12. srp 2015

@hancas No, my jsme z 3+1 sli do baraku, ale ten byl v planu vzdycky, dvojcata to jenom uspisili. Urpimne bych tri deti v jednom pokoji nechtela. Ale zase nerikam, ze se to neda.

marticcelli
4. zář 2016

Rada bych ozivila tuto diskuzi 🙂 mame pulrocni dvojvajecne chlapecky, s manzelem moc touzime po holcicce,ne ted hned,ale tak zhruba za rok,rok a pul 🙂 kluky ted stejne stale kojim a navic,nevim,co nas vubec ceka,az zacnou chodit apod.je pece o dejme tomu dvouleta dvojcatka narocna tolik,aby se nedalo zvladnout dalsi tehotenstvi a pote male miminko? Kluci se narodili v 35.tt kvuli hellp.syndromu akutnim cs,rada bych si "uzila" porod se vsim vsudy,jestli mi rozumite..pripadala jsem si po cs o neco jakoby okradena.. samozrejme nechceme miminko jen kvuli prani prirozeneho porodu 🙂
Od hodne lidi slycham,ze uz mame jednim vrzem deti z krku, ja odpovidam,ze to prece nemusi byt konecna,ze.. 🙂 a dalsi,da se alespon trochu spolehat na babske rady,pokud bychom si prali holcicku..??

smallinka
5. zář 2016

@marticcelli Rozhodně bych s dvojčaty počkala až budou mít 3 roky a půjdou do školky (pokud to můžete naplánovat). Mám dvouleté holčičky a zrovna trénujeme nočník a je to teda náročné obě uhlídat....říkala jsem si na začátku že to nejhorší máme snad za sebou, ale prd. Holčičky potřebují pořád nějakou zábavu, samy se rozhodně nezabaví! Potřebují se unavit a to pořádně, už nejsou tak spavé jako na začátku a chtějí moji pozornost. Jsou ještě malinké a nedovedu si představit k nim ještě další miminko ☹ to by byly dost ochuzeny.....☹ Jinak co tu teda sleduji maminky dvojčat, ten helpsyndrom je dost častý ☹ Je to vlastně ta preeklampsie - to jsem měla já.....ale pak se může rozvinout do toho help že? Myslíte, že by mohla být preeklampsie i s dalším jedním? nebo to je těmi dvojčaty?

marticcelli
5. zář 2016

@smallinka me lekar rekl,ze dalsi tehotenstvi muze byt bez komplikaci,ze se to nemusi opakovat,ten hellp syndrom pry byva casteji u dvojcat,ale nevi se,co jej zpusobuje,pred 20lety pry neexistoval..cele tehotenstvi mi bylo az na tvrdnuti bricha bajecne,prislo to behem 2-3dnu :( kluci jsou sikovni,spi parkrat pres den,maji svuj rezim,vidim to ted asi moc ruzove :D ale treba to nebude tak narocne,nebo alespon slycham,ze si vyhraji spolu,ze je to u dvojcat vyhoda.. planujete jeste jedno? 🙂 Je mi 33,snad i kvuli toho bychom chteli dalsi spise drive

smallinka
5. zář 2016

@marticcelli naše holky byly taky hodné a jsou...Od 5 měsíců spaly celou noc 😉 Nemyslím si, že jsou zlobivé, divoké už vůbec. Spolu si rozhodně nevyhrají tak dlouho jak bych si představovala. Spíš je to tak, že vymýšlí blbiny, hlavně se perou o hračky (a to máme všechno dvakrát)....honí se, koušou se, tahají za vlasy a pak je řev. Jedna kouše druhou, ta druhá nekouše. Když je nechám chvíli spolu a zavřu dveře.Tak tam lítají, skáčou po posteli a honí se po ní....a podle mě to je prostě charakteristika tohoto věku a tím, že jsou dvě tak se navzájem hecují....bohužel, já si taky myslela, že si spolu už vyhrají, ale podle mě ve 2 letech je brzy...každá hračka zaujme tak max. 10 minut, čekám, že to přijde o dost později...abych měla třeba hodinu klid a věděla že si pěkně hrají tak to fakt nehrozí 😀 Jj já také byla vcelku OK a pak na další prohlídce za 14 dní už byla bílkovina a vysoký tlak. Holčičky se ven netlačily, nic nenasvědčovalo porodu, byly v pořádku, ale moje tělo už to nedávalo...tak musely ven ve 36.týdnu. Byly moc šikovné, ani do inkubátoru nemusely ale byly pod dohledem....Mě je také 33 let 🙂 teď rozhodně další neplánujem a myslím, že ani do budoucna ne. Chtěla jsem vždycky 2 děti...Ted jsem teda nachlazená a vyřízená, nemůžu si lehnout, odpočívat nic....totálně KO a děti vyžadují tolik energie. Když si představím další těhotenství, které by bylo uplně jiné než to první, ta únava a pocit hladu a člověk se nemůže vyspat kdykoliv najíst a odpočinout skrz děti.... 😒 Myslím si, že je fakt brzy na třetí dítě po dvojčatech....ve 2 letech. Toť můj názor. ☹ ale říká se, že kdo přežije dvojčata přežije všechno 😀

smallinka
5. zář 2016

@marticcelli Ještě teda dodám, že jedna holčička je samostatnější, sama se vydrží dívat na pohádky i hodinu a nevím o ní....ale ta druhá pořád mami mami...takže pokud byste měla kluky oba takové klidné a co umí relaxovat (jako naše Kačenka) tak to by možná snad i šlo 😀

marticcelli
5. zář 2016

@smallinka :D docela zive si to umim predstavit :D no mozna za rok budu mluvit jinak 🙂

veri164
14. únor 2017

My mame dvoulete kluky a do ted jsem se ani den nenudila 😄 klidne jidlo nebo spanek ani neresim. Ale ja tajne snim jeste o dalsim ale az tak za pet let. Musim si v praci vycistit hlavu. Manzel sice moc nechce ale posledni dobou uz povoluje.