Dvojčátka 2011/2012

misanda
27. kvě 2011

Holky těhulky, dvoj-čekatelky...šup k nám 🙂

majka07
2. čer 2011

@apole gratuluji k párečku 😉

aknel1976
2. čer 2011

holky, přemýšlela jsem, že bych sem tam koupile třeba nějaké dupajdy nebo bodýčka do zásoby. Jakou by jste volili velikost?? Co kupujete? přemýšlela jsem o 56, ale není to moc velké? Co třeba 50?

karusta
2. čer 2011

Zdravím všechny těhulky,

@sorini2 tak to je dobře, že alespoň poslal sms, to by mohlo spět k dobrému. Držím pěsti..A ta nabídka z práce, to by mohlo být taky super.
@apole My jedeme na 4D zítra, byli jsme s Teri, chcem to zkusit zase. Nedělám si velké naděje, že budou nějak úžasně vidět, ale když bychom nešli, tak bych si to vyčítala..takže zítra podám info, jaké to bylo

karusta
2. čer 2011

@aknel1976 po zkušenostech s dcerou, která měla 51 cm a 3540g a i přes to jsem docela dost využila 50ku velikost, tak nakupuji teď padesátky pro dvojčata a přemýšlím, že jim to bude velké..(Terka po porodu ztratila na váze, trošku nám po císaři trvalo, než jsme se rozkojily a moc nerostla)

karusta
2. čer 2011

@apole také gratuluju k párečku! 😉

aknel1976
2. čer 2011

@karusta jeee, držím palce na zítřejší 4D ultrazvuk 🙂 ...díky za radu s velikostí, jde mi o pár bodýček na začátek, je fakt, že dvojčátka bývají menší, ale 50 není zas tak obrovská, doufám 🙂

koubovka1
2. čer 2011

@aknel1976 jsem te moc s tema dupačka nepochopila, jak do zásoby? Velikosti 50 a 56 jsou defakto pro novorozenata, ty jsi ale asi myslela spíš, ejstli to není brzy, já bych jeste počkala aspon po ukončení 3. mesíce.

karusta
2. čer 2011

@aknel1976 není veliká, tomu věř, je to jak na panenky. Zrovna předevčírem jsem klukům žehlila bodýčka a overálky. Úplně jsem se nad tím rozplývala, jak je to pidi..a díky za palce. Trochu doufám, že tam bude vidět i plodovka, nějak se mi zdá ten týden do příští kontroly dlouhý a mám obavu, jestli se těm mým mrňouským ty rozdíly nezvětšují. Snad bude vše ok. Jdeme na ten hrazený, kde dostaneme i video a fotky. Moc se těším, až je uvidím 😉

aknel1976
2. čer 2011

@koubovka1 já myslela, že bych po ukončení 3měs. koupila už něco do výbavičky pro novorozeňátka, tak jsem se jen ptala na velikost, myslela jsem na 50 a nevěděla jsem, zda to není malinké 🙂
@karusta neboj, bude to v pohodě 😉

karusta
2. čer 2011

@aknel1976 jo, já doufám. Jen se trochu obávám TTT syndromu, doktorka minulý týden naznačila, že ty rozdíly v množství vody mohou být prvním příznakem. Ale uvidíme, nedělám si z toho hlavu. Dokud není nic jistého, tak nešílím..

bublina09
2. čer 2011

@apole tak to je fajn, že vás tam poslal jen tak z vlastní iniciativy a zadarmo 🙂
@sorini2 dobrá nabídka, aspoň bude manžel trochu klidnější, že ta finanční zátěž nebude jenom na něm.....
@aknel1976 dík za pěsti 😉 člověk si uvědomí, jak je to bezproblémové těhotenství a zdravé dítě křehká záležitost..u syna jsem neměla ale vůbec žádné problémy tak je to pro mně novinka...

bublina09
2. čer 2011

@karusta držím pěsti na zítra. Taky jsem si vybavila, jaké měl Peťa overálky v porodnici, to už ani není pravda... 😵

bublina09
2. čer 2011

@karusta a dr taky nemusela nic naznačovat, když to není jisté, zbytečně to člověka rozhodí. To snad ani není reálné, aby měly oba plody stejné množství vody ne?

karusta
2. čer 2011

@bublina09 jojo, jsou to pidi kousky... jsem ráda, že už to mám nachystané..
No a s tou vodou. Nevím, jestli mají stejné množství, ale jeden měl prostě míň a druhej víc, než kolik vody by měli mít. To by mohl být první příznak toho debil... syndromu, omlouvám se za ten výraz

epicharis
2. čer 2011

@sorini2 - rozhodně jsem to nemyslela tak, že bys byla mstivá, doufám, že se nezlobíš, já se občas neumím pořádně vymáčkout, ale zle jsem to fakt nemyslela ☹ A s tou prací uvidíš, ale přijde mi fér, že ti to nabídli
@karusta - přeji, aby jste zítra měli krásné pokoukáníčko a aby bylo vše ok, taky si myslím, že bylo zbytečné, aby tě dr. předem strašila, když to není jisté 😠 Ovšem dobře děláš, že si to nepřipouštíš.

karusta
2. čer 2011

@epicharis díky za přáníčko, těším se moc. I když netuším, jestli mi tam budou schopni něco říct ohledně té vody. Ale nevisím na tom, věřím mému doktorovi, že je vše v pořádku. Od té doktorky jsem to nebrala jako strašení, ale jako to, že mě informovala a třeba se snažila mě trochu připravit na to, že by nemuselo být vše ok. Myslím si, že to bylo správné. Patřím k lidem, kteří potřebují vědět, co by se mohlo dít. Manžel je na tom jinak. Ten věci řeší, až nastanou, tak ten by tu poznámku raději neslyšel. To by pro mě byly moc velké šoky. Takhle jsem si něco načetla a tuším, co nás může čekat, ale na druhou stranu věřím tomu, že to je dobré. Pokud by nebylo, tak bych se ale neskládala, páč už o té problematice něco vím a vím, že nic se nejí tak horké, jak se to uvaří.. 😉

lita
2. čer 2011

@abecedka - s tim spanim v jedne postylce je teorie hezka, ale praxe byva nekdy jina. Navic nemuzete pouzit monitor dechu pod matraci, musely byste mit ten za plinku a ten nam treba zrovna moc nevyhovoval. Spoustely se falesne alarmy, pak jsem kluky zbytecne budila, jak jsem se musela prostrachat pres zavinku a obleceni az k monitoru.
Navic pokud budou deti chvilku v inkubatoru, jsou zvykli na prostor a lezeni (ano uz takhle malinkati se pohybuji, je to znak nedonosenatek) a mohli by si za chvili naopak vadit. My jsme museli kluky rozsadit celkem brzy, protoze se okopavali.

@aknel1976 - Leni, super, ze jsi nasla tuto diskuzi, uz jsem ti chtela posilat odkaz, abys v tom nebyla sama 😉 Mono tehotenstvi je prece jen jine.
Monitor dechu je u nedonosenatek nezbytnost, muzou mit problem s dychanim. Uz jsem tu kdysi psala, ze kdyz se ti dite bude dusit, tak monitor ti nepomuze, protoze snima pohyb a dusici se dite sebou skube.
Kdyz jsme u toho SIDS a dychani, nemel by byt mantinel kolem cele postylky, pokud mas polovicni mantinel, pak zajistit, aby postylka dobre luftovala a nebyla narvana treba v rohu.
Leni, kdo z Gennetu ti rikal, ze te ceka odber amniocenteza? Dulezite je, ze pujdes na NT screening a triply v jednom miste, teda v Gennetu, pak pry nevychazeji tolik zkreslene vysledky. Plno dvojcatkovych holek na triply treba doktori vubec neposlali, protoze je to uz zastaraly test. Ja jsem o rok starsi nez ty a na plodovku jsem nesla, triply dopadly dobre. Jen ten tyden cekani, zda ti zavolaji, je ee. Nastesti NT probiha v Gennetu fajn, protoze vis vysledek hned, maji moderni vybaveni, nekde holky musely cekat den i vice!
Lezeni je sice nuda, ale vsechny kalorie jdou do deti, takze kdyz se narodi predcasne, budou vetsi jako ti nasi strudlici 😉 😀
My prebalovak take nemeli, prebalovala jsem na psacim stole v loznici 🙂 Na posteli te budou brzy bolet zada, to fakt nedoporucuju. Ted uz prebalovak nepouzivam, v USA teda jen vecer a tady na dovolene ho vubec kupovat nebudu. Prebaluju na zemi na penovych puzzle, ale takhle mala miminka bych tam nedavala. A na pracce by to neslo? Teda pokud ji nemate nekde zabudovanou 😉 Nez na posteli, to radsi na jidelnim stole, fakt, jinak ti zada odejdou hned. Navic treba malinkati chlapecci curaji dost necekane a do vsech smeru, to bys musela dat podlozku kolem dokola. A take jsme byli s klukama ve 2kk 🙂
Nevim, zda to tady v CR prodavaji, ale v IKEA v USA maji fajn sadu 3 latkovych krabic vytuzenych kartonem, ktere si slozis a muzes je mit na prebalovaci potreby a ty si tak sebou ruzne po byte nosit. Lepsi nez to mit volne lozene na stole, pak do neceho cvrknes a pada ti vsechno.
UTZ mi doktor pri kazde navsteve nedelal, uz si nepamatuju jak casto. Treba v USA ho delaji za cele tehotenstvi snad jen 2x nebo 3x!!!
Nejbezpecnejsi autosedacky vajicka jsou Romer, Cybex a Maxi Cosi, pozor na Chicco, vychazi spatne v crash testech!
Nafukovaci kola jsou na kocaru lepsi, super do terenu. My uz pichli jednou, ale meli jsme sebou nahradni dusi, takze to manzel hned opravil. Ale my casto litame v terenu, takze se nedivim, ze to prislo. Nahradni dusi muzes koupit v cyklo-obchode.
Caro take miluju, hned jsem si ho tady zase koupila 🙂 Caro se take doporucuje behem kojeni, ze pry zlepsuje tvorbu mlika.

@sorini2 - na me behem neschopenky take neprisla kontrola, ale znam nekolik pripadu, kdy prisla. Na samotnou holku na rizikaci se vetsinou nevydavaji, ale kdyz je v okoli nejaky marod, muzou to vzit pri jednom.

@koubovka1 - my "vonave" pliny s nalozi zamotame od igelitoveho sacku a davame do normalniho kose z Ikey. Pokud je bobek tuhy, muzes vyklepnout do zachoda, at ti to zbytecne v kosi nesmradne 😉

@koubovka1 @aknel1976 - Chuvicky casem asi potrebovat budes, treba behem denniho spani pokud budes mit decka v jednom pokoji, pak muzes rychle dojit pro prvni probuzene, ktere se zacne mrnet, aby ti nevzbudilo toho druheho. A take na dovolenych, aby sis treba mohla zajit sednout na zahradu. Take vecer, kdyz budete koukat na TV, nemusis mimosky slyset, obzvlast je to dulezite, pokud budou nachlazeni a bude hrozit laryngitida, kdy se muzou dusit. Ale je pravda, ze my prvni pulrok byli take bez chuvicek 😉 Ted kdyz se koukam zpet, bych si chuvickama usetrila mnoho litani tam a zpet.
Pro nas dvoj-mamky z druhe diskuze je zamcena diskuze podstatna, protoze uz je z nas blizka parta kamaradek a resime tam jine veci, nez vybavu, takze nechceme, aby to cetl kdokoli. Pred uzamcenim se stavalo, ze sem tam se tam nekdo zjevil s nazorem uplne mimo, takze nevis, kdo te vlastne cte a proti par holkam uz se to obratilo, nasly si je jejich "kamaradky". Uvidis, ze za rok tu uzamcenou diskuzi budes chtit take, pokud tu spolu vydrzite.
Na mykozu bacha, muj gynekolog byl opatrny a rikal, ze u dvojek by se mela rozhodne prelecit, muze zanest infekci do plodovky a vyvolat predcasny porod. Ja mela bobule v tehotenstvi nekolikrat.

@misanda - mne se prsa behem tehotenstvi take nejak moc extra nezvetsila, az pak po porodu se najednou mlikem nafoukla, az se mi udelaly strie! Tak neboj, to prijde a budes zirat, co ti to tam najednou na te hrudi narostlo 😀
Zavinku doporucuju, protoze to pomaha miminkum usnout, treba nas Tobik hodne mava rucickama a tim se behem usinani budi. Ted uz ho samozrejme nezavinuju, ale nekdy mu pomaham drzet ty rucicky u tela, aby usnul. Pro nedonosenatka je lepsi mit pres zavinku nejakou stuhu, protoze ty suchace na ne mohou byt mimo, zavinky jsou vetsinou site na donosenatka. Take se ti krehka miminka v zavince budou lepe drzet. Navic mas termin na podzim, takze zavinky pomuzou udrzet mimosky v teple. Mela jsem je v zavince a davala jsem je na spanelskou deku a tu v pulce prelozila a tou je prikryla, presne tak jsem totiz byla naucena z intermediaru 🙂 A spanelky vyuzivame dodnes misto perinek.
My mely tyto z bio bavlny a velika spokojenost, jeste ted je vyuzivame, ale jako deky a jsou desne fajn ted v lete, moc prijemne. Dela je Uzlik Mazlik, ted se to asi jmenuje Pisisvor 🙂 http://www.slune.eu/spinkani-deky/bio-zavinovac...
Stejna firma dela i dalsi hezke veci, treba prosteradla nebo nepromokave podlozky na prebalovani, ty hodne vyuzivame venku, mam je porad v prebalovaci tasce http://www.slune.eu/prebalovani/prebalovaci-pod...
Take doporucim tento pytel na pleny, super treba k doktorce, kde nemuzete vyhodit pouzite pleny http://www.slune.eu/prebalovani/doplnky/pytel-n...
Hracky Lamaze doporucuju!! My mame svetlusku Fredieho a pava Emila a byly to kluku prvni hracky. Nejdrive jim je muzes ukazovat zezadu, tam jsou cerno-bilo-cervene a to je presne ta kombinace kterou novorozenata vidi. Treba pastelove barvy pro ne vubec nemaji smysl, ty je nezaujmou. Proto u nas byl velkym hitem tento kolotoc, drhli jsme ho porad dokola a Bryan na nem ulitaval 🙂 http://www.radi.cz/detail.php?zbozi=1089757
Meli jsme i moc hezky s pastelovymi medvidky, ktery hral krasnou hudbu, ale ten kluky proste vubec nezaujal.
Zeleny caj se v tehotenstvi nedoporucuje, protoze antioxidanty zabranuji vstrebavani kyseliny listove. Dobry je treba matovy caj, ten i mirni nevolnost.
Klokanku doporucuju, ale spise tedy nositko nez klokanku. Dite by se nemelo nosit tvari ven, ale k tobe kvuli vyvoji patere. Mame Ergo nositka, meli jsme je poridit hned po porodu. Kluci meli relfux a museli jsme je po kojeni dlouho drzet vertikalne. Ted je stale vyuzivame, pokud se nekam nedostaneme s kocarem, to uz mame kluky na zadech a jim se to libi 🙂 Super investice, protoze pak pouzite urcite prodas. V Brana k detem http://www.branakdetem.cz/brana-k-detem/pujcovna nebo i jinych obchodech si muzes nositko na vikend pujcit za poplatek (myslim nejak 10% ceny) a pokud si ho u nich koupis, poplatek ti od ceny odectou, takze vlastne za pujceni nic neplatis. To mi prislo fajn, protoze jsme si pujcili Ergo a Manducu a mohli si oboji vyzkouset. Napr. manzelovi muze vyhovovat jina znacka, kazdy ma jinak siroka ramena atd. Proto doporucuju poridit nositko az po porodu, aby sis ho mohla vyzkouset s miminkem.

@rurunka - ja osobne bych nikam nejela, neriskla bych to, za to ta dovolena nestoji. Ale bylo tu par holcin, co jely i v pozdejsim stadiu a v pohode. Ale byl tu i pripad holciny, co ve 24tt dostala v letadle kontrakce a potratila ☹ Nechci te strasit, jen abys vedela, ze bez rizika to u dvojcatek rozhodne neni.

@apole - pokud trpis na mykozu, tak se na bazen vyprdni. Pokud by ti ho doktor povolil, tak si jen dej pozor, at si nikde nesedas, rovnou hupni do vody 😉 Stojata voda kolem bazenu nebo na lavickach ti muze zpusobit mykozu.

@bublina09 - ja rucni brzdu na kocaru take chtela, ale mel ji jen jeden, uz si nepamatuju, TFK? Ted si na ni skoro nevzpomenu, pokud nebudes radit po prudkych kopcich, tak neni az zas tak treba 😉
Na vystavu kocarku pozor!! Porada ji firma dovazejici EW, tudiz ho tam cpou vsem a od odstatnich kocarku vas vetsinou budou odrazovat, tudiz si dobry obraz neudelas. Tot alespon zkusenost ostatnich mamin, co tam jela nebo byla v jejich obchode v Koline. Ted ctu @brusle @mirka77h - EW je super kocar, ale pozor na jejich prodejni reci! Mne by treba hodne vadilo nemozne polohovani nozicek. Kdyz jsme v 7. mesici kluky prendali z korbicek do sportaku, tak jsme skoro do roka meli podnoznik zvednuty, aby jim pri spani ty nozicky neplandaly.
Co se tyce penez v tehotenstvi a na materske, tak v USA dostanete nula nula prd. Pokud jsi zamestnana, tak dostanes 6 tydnu neplacene dovolene a muzes si jeste vybrat dovolenou, ktera je v prumeru 2-3 tydny na rok. Porodne a materskou tam vubec neznaji a u doktora platis jak mourovata. Takze holky zlate Cechy i s temi osekanymi prispevky, vazne.

majka07
3. čer 2011

ahoj všem
dneska mám na programu sestavit druhou postýlku, Kája nehorázně cestuje a Terka jí k ránu nadává , pak odcestuje ke šprušlím a chrápe dál, sem opět myslela, že se bude krmit a ono nic, jsem mohla ještě chrupkat, stále se spí a já už nemůžu samo zabrat. Holkt už jsou to velký slečny tak půjde každá už do své.

sorini2
3. čer 2011

@epicharis ne nezlobím se a vůbec jsem nemyslela že bys ty mohla myslet že jsem mstivá, mě zrovna toto slovo napadlo... no jo půl roku doma a člověk pomalu zakrní.... teda u mě, to nechci vidět po 3 letech 😢

sorini2
3. čer 2011

@lita doufám, že to nějak doklepeme bez kontroly, pořád se rozhoduji zda jít 6 nebo 8 týdne před termínem, musím dr. říct v útery to jedu na kontrolu a budeme už 31tt, 🙂 neskutečné jak daleko jsme to dotahli.. tehdy jsme skončili na 21+6tt 😢 i když si můžeme nahlásit celý týden neomezených vycházek.. tak nevím dumám dumám, co nám mozek stačí🙂

sorini2
3. čer 2011

Ahojky děvčata, normálně si musím postěžovat ten můj pes je ale prevít, od páte rána mě budí skáče mi po hlavně, oblizuje všude možně, nohy, břicho, uši, nos, a dneska jsem byla odkrytá tak i zadek 🙂 že chce jít ven bo se mu nechce spát, tak jsem v 6 vylezla, šli jsme babi odprovodit na vlak a hurá domů, samozřejmě já už nezabrala a ten prevít skočil do postele a chrápe jak dřevo a nic ho nezbudí ani to že tady datlují a jím rohlík se sýrem, ten on moc rád 🙂 moje nervy...ale to by jste museli vidět, jen hlava čouhá jinak je jak mimino pod dekou, co kdyby mu byla zima..

jo a ještě mám dotaz, prosím prosím na co se bere krev ve 30-31tt děkuji, čeká mě to v útery... a nevím 😢

koubovka1
3. čer 2011

@aknel1976 jasný, já to hned nepochopila, ale myslela jsem si to, kup určite obe velikosti a kdyby to bylo veliké a že se to stát může, tak při pobytu v porodnici ti nekdo zajdekoupit pár vecí v tech malinkatých velikostech třeba v pompu maxi je mají a doma nevadí, když si v oblečení trochu zaplavou. 😀

aknel1976
3. čer 2011

@lita díky moc za veškeré informace i ohledně prostoru a krabic, myslím, že v Ikee je mají i tady, ty jsi se teda rozepsala 😀 😀 😀 Holka, já celou dobu myslela, že žiješ v Čechách 😀 😀 Co se týče amniocentézy, tak to mi říkal můj gynekolog, když jsem si u něj byla pro výsledky citologie před IVF, že s tím mám ve svém věku počítat, jak je ženské na 35 let, že je to povinné 😝 ...já si říkám, že pokud nám vyjde dobře NT screening a triply, tak to asi odmítnu, nechtěla bych riskovat a nevím, zda by nemuseli ten odběr dělat 2x?? Od každého miminka?? ☹ Nevím, zda mě můj gynekolog pošle na NT screening a triply do Gennetu. Příští středu jdu ještě do Gennetu, budu 8+5tt a předají mě k mému gynekologovi, takže se teprve všechno dozvím, ale bylo by fajn jít do Gennetu 🙂
@majka07 ty máš teda cestovatelky 😀 Teď budou mít luxus, každá svůj pelíšek 😉 🙂
@sorini2 se tu musím tomu tvému pejskovi smát 😀 😀 😀 Je prostě vyčůranej, jako dítě 😉 Co by si nepřispal, když ho nenecháš pořádně vyspat a takhle po ránu ho taháš ven??? 😉 😀 😀 😀
@koubovka1 já to možná blbě napsala 😎 Já jen včera pokukovala, jaké velikosti vůbec existují a co a kolik stojí a tak. Tak už se těším, až budu ten správný čas a budu moc prckům začít něco kupovat 🙂 ...a tak asi celkově lepší větší než malé hadříky 😉

koubovka1
3. čer 2011

@sorini2 hele ty máš fakt ale vyčůranýho pséka 🙂 🙂 to je neco, tak ho nech spinkat, ikdyž ted už je asi vzhůru co?
Hele já si myslím, že ti budou brát na celkový krevní obraz a nejaké protilátky, to co brali na začátku tehu, možná i streptokoka jestli nemáš, ale oni ti řeknou přesne a hlavne ví, proč to delají

aknel1976
3. čer 2011

holky to jsou krásný chlupatky 😵 😵 😵 😵 třeba by se vám, kdo budete mít páreček líbili 😉
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=43807744&tab=6

koubovka1
3. čer 2011

@lita Ty bláho ty ses ale rozepsala a takových krásných a užitečných vecí si nám napsala. Ten pytlík na ty plíny do tašky je super, je fakt, že když zrovna nemáš, kde jí vyhodit, tak se to hodí, ale takových věcí je strašně moc. Co se týče tech chuvicek, tak je nakonec budeme mít půjcený, takže mi odpadne jeden náklad. 🙂
čoveče to jsem netušila, že je to v USA takhle s mateřskou, takže pokud manžel nevydelává za dva, tak šup po dvou mesících do práce co? už chápu,proč tam tak letí chůvy.
My máme pro prcky EW a to s tema nožičkama me taky napadlo, no tak zvládli to s ním jiný, tak to taky nejak udeláme.

Řeknu ti s tou mykozou me to tak štve, do nejakého 23 týdne jsem mela pokoj a pak to začalo, jednou, podruhý a ted potřetí slabší bez bakterie (jak řekl dr.) takže už třetí prášky za dva měsíce. Já jsem nekde četla, že by se to k detem dostat nemelo, že jsou chránení hlenovou zátkou na čípku, ale je fakt, že se to tam asi dostat může, jen kdyby se to dalo zaléčit úplně a nevracelo se to, no tak snad to už vydržím.

Ten kolotoč do postýlky s žirafkou je úžasnej, já jsem zatím rozhodnutá je nekupovat, přišlo, že když dva kolotoče najednou začnou hrát, tak se ty deti musí zbláznit, chtela jsem koupít dve hračky delší a zavesit je tak jako ten kolotoč, ale tenhle je fakt suprovej, tak jeste uvidím.

abecedka
3. čer 2011

@lita už jste se zabydleli? Jak to uděláme se sedačkami? 😉

sorini2
3. čer 2011

@koubovka1
@aknel1976 já že ho nenechala spát, on mi od páte skákal po hlavě a tahal z postele.to já nespala kvůli němu a jak se roztahuje, člověk aby mu uhýbal... spíme s manželem každý na jedné straně postele, skoro na dřevu a frajer uprostřed.... je doslova vychcaný 🙂 klidně to napíšu na tvrdo, ale je to mazel...

aknel1976
3. čer 2011

@sorini2 já si taky dělala srandu 😉 ...počkej až vám přibudou dítka, to nebudete vědět, jak se v posteli poskládat 😀 😀 A co manžel, dobrý? Mluvili jste o něčem večer?

sorini2
3. čer 2011

@aknel1976 jo v poho holky já vím že to byla sranda...ale je fakt že je vychcaný a to teda nevím jak se tam všichni vlezeme ☹ no uvidíme