Dvojčátka 2011/2012

misanda
27. kvě 2011

Holky těhulky, dvoj-čekatelky...šup k nám 🙂

aknel1976
6. čer 2011

@karusta je to fakt, aspoň budeš v klidu 🙂 Vy máte jedno nebo dvojvaječná dvojčátka?
@misanda to je mi líto, to víš, byl to člen rodiny, tak je to těžké ☹ Vypadá, že byl pěkně velký,co? 🙂
Aspoň si z vás vezmu příklad na přípravy, raději dřív, než být pak s nervama v háji a nechat to na chlapovi 😉 😀 Ač vím, že manžel by se postaral a vše nachystal, ale.... raději když to uděláme společně 😀 ...asi budem muset sakra rychle začít řešit co s bydlením, kdybych chtěla mít vše pro miminka v září nachystané 😕 😕 ...jestli vůbec bude řešení, ale na to se musíme nejdřív poptat...kéž by už byl aspoň NT screening za námi, ať jsem klidnější...ikdyž prckům věřím od začátku, ale pro klid na duši 🙂 🙂

karusta
6. čer 2011

@misanda jojo, přesně tak to mám taky, Nikdy nevíme, kdy nastane nějaká změna, šup a ležíš v nemocnici až do porodu, ani nevíš, jak...Pěkně klídek, všechno nachystat a pak jen už odpočívat a čekat, kdy to přijde 😀 Já mám ve skříni od 50 do 62. Mám velikou skříň, tak jsem to neřešila. Mám to rozdělený, na sobě mám 50 a 56 a 62 v jiném sektoru 😉
@aknel1976 jednovaječná, přirozenou cestou, šok jako prase 😀 😀 😀

karusta
6. čer 2011

@aknel1976 jo, to manžel by taky nachystal, ale myslím si, že tady bude mít starostí dost a budu raději, když se na nás přijede podívat, než aby tu řešil, že není vypráno, vyžehleno a nachystaný postýlky 😉 A prckům věř, neboj, uteče to jako voda a budeš mít po NT a šťastná, že je vše, jak má 😉

aknel1976
6. čer 2011

@karusta 😀 😀 😀 to zní pěkně: šok jako prase 😀 😀 ...ale krásnej,ne? 😉 🙂 Díky, moc se na ten utz těším, až nám prcky pořádně ukážou a uvidíme, že mají vše co mají mít 😵 ....těším se už i teď na středu, až je zase uvidím, jak nám vyrostli 😀

karusta
6. čer 2011

@aknel1976 jo, to jo, ale byli jsme z toho fakt mimo... zvažovali jsme, jestli zvládneme vychovat a vypiplat děti dvě a tihle dva čudlové nám to trošičku ujasnili. Vychováme a vypipláme děti tři 😀 😀 😀 Už se na ně moc těším 😉

bublina09
6. čer 2011

Zdravím holky
uff teda vás dočíst je docela záhul, s přestávkama na tom pracuju celý den 😅
Hlavně mě dostaly vyčerpávající příspěvky @lita díky za reakce a užitečné rady. Taky doporučuju ty zavinky pevné, jak jsi dávala odlkaz na malvíka. Já jsem to řešila plínkou, ale svazovala jsem teda docela dlouho, určitě první 3 měsíce...
@karusta u nás to byl taky šok, přesně tak, zvažovali jsme jestli druhé a ono najednou 2...a jsi fakt dobrá - v 25.t.g. už mít skoro vše nachystáno. musím se nechat inspirovat. mmch moc ti to sluší na fotkách 😉 i malým miminkám 😵
@alex-dimitropol nic si z tripplů nedělej, bude to určitě v pořádku!
@misanda super váhy, vidíš a ty ses bála, že máš malé bříško 🙂
@aknel1976 jsi moc šikovná, krásné výtvory 😉
Jo a dneska jste mi udělaly hroznou chuť na meloun tak jsem hned koupila 🙂

bublina09
6. čer 2011

@gamma vítej 🙂

aknel1976
7. čer 2011

Dobré ráno všem 🙂
včera tu byla v noci buřina jako ďas a odpoledne když jsem šla na poštu, tak mě chytilo to nejhorší co mohlo, slejvák, kroupy a vichr jak bláezn 😝 😝 ....ale ani to teď nějak moc není cítit??? Pořád mi přijde vedro, asi je ten byt vyhřátej ☹ Okno dokořán, venku zatím 18 a v bytě 26,5 😝 😝 😝
@karusta to je krásný, dva čudlové 😀 😀 ...aspoň u vás bude veselo, taky jsem se toho moc bála, hlavně kvůli prostoru v bytě a komplikacím v těhu, ale prostě to zvládneme a bude to úžasný, teď jsem za to strašně šťastná, však si tu pak budeme básnit 😉 🙂 ...ikdyž věřím, že ty začátky pro nás asi budou těžší 😅
@bublina09 děkuju za pochvalu 🙂 ...teď zrovna háčkuji šatičky na svatbu na zakázku vel.74-80, jsou kouzelný 🙂

misanda
autor
7. čer 2011

dobré ránko,

@karusta víš, že dvojčátka jsou nadělená těm maminkám, o kterých ta vyšší síla ví, že se o ně budou umět postarat 😀 Tak jsem to aspoň slyšela já 😀

@aknel1976 a jak bydlíte? Menší byt, nebo jak? 🙂 a neboj, NT bude určitě v pohodě !! 🙂 Hlavně bud ráda, že jdeš, kam jdeš 🙂

misanda
autor
7. čer 2011

já teda dneska vstávala v půl 10...děs...jenomže miminka mě zase nenechala usnout...oni vždycky začnou hrozně kopat a to se nedá ani oka přimhouřit... 😔

bublina09
7. čer 2011

Dobré ráno všem
@aknel1976 máš velkou výhodu, že si spoustu krásných modelů můžeš obstarat sama 😉
Taky tu mám vedro, ani se mi nechce ven tak sedíme doma a díváme se na krtka. A to mě čeká žehlení, ale v tom vedru 😕 já teda žehlím jednou za půl roku. ale chystáme se na svatbu tak musím..
já z toho mám zatím taky obavy, jak se vejdeme, ale to je hlavně tím, že člověk to měl naplánované trochu jinak. Holt se vše přizpůsobí situaci.

bublina09
7. čer 2011

@misanda tak to my jsme dneska slavili, když jsme otevřeli oči a na budíku bylo 7:06 😀 Jen si pospi, na to strašně ráda vzpomínám, celé těhotenství jsem byla na PN a lenošila si 🙂
Já mám teda z NT obavy, když mi vyšel slabě pozit. ten cytomegalovirus..ale nastudovala jsem si, jak vypadá cmv fetopatie tak se budu ptát. Jdu k prof.Vlašínovi tak jsem ráda. je odborník.

aknel1976
7. čer 2011

@misanda hlavně, že jsi se prospala aspoň trochu dýl 😉 ... @bublina09 @misanda asi jsem to tu psala, máme byt 47m2 bývalá garsonka a sádrokartonem máme oddělenou ložnici 2x3 m2, takže je teď z toho 2kk, ale metrážně děs...nadáváme, že ani pro sebe tu nemáme dostatek skříní a některé povlečení a ručníky máme v pytlích pod jídelním stolem, protože to není kam dát ☹ Zimní a letní věci střídíáme ve sklepě...a to jsme zatím jen dva...tak si nějak nedokážem představit, kam dáme skřínku na oblečení pro mrňousky a ostatní potřebné věci. Ale nic s tím nenaděláme a hold to budeme muset nějak vymyslet, ale furt nevíme jak 😅. Máme na tohle hypo 2.000 000 a na 25 let splátku i s poplatkama necelých 20.000, takže mazec....ale jinak v Praze bydlet nejde, raději tohle vlastní, než být v podnájmu a v nejistotě ☹ Teď jen přemýšlíme, jakým způsobem vzít hypo nebo půjčku 850.000 a jít do 3+1 do Komárova u Hořovic (ke tchýni a za kamarádama) a tohle prodat, nebo pronajímat, ale při příjmu manžela a mé nemocenské jsme pěkně namydlení ☹ ...takže jen přemýšlíme a vymýšlíme co dál 😝

aknel1976
7. čer 2011

@bublina09 já tu sedím u větráku a háčkuju a docela jsem ráda, že ven nemusím, ikdyž tam je teď asi mnohem líp než tady 😀 Se ti s tím žehlením vůbec nedivím, ale snad to zvládneš rychle 😉 Možná by bylo super, si spoustu čepulek udělat, ale jestli na to s dvojčátkama bude čas 😀

gamma
7. čer 2011

Dobré ráno, já taky vstávala teprv před půl hodinou a to jsem šla spát už v devět 🙂 u nás taky byly bouřky, tak jsem se konečně jak se ochladilo pořádně vyspala
@misanda soucítím s tebou, mně taky řádně okopávaj, a musim se 13x převalit, než se aspoň trochu uklidněj, pak mě vzbuděj přesně o půlnoci a lehce po pátý ráno, kdy mě posílaj čůrat 😀
@karusta jsi to vystihla: "šok jak prase" jsem na tom byla úplně stejně 🙂 Ty jo a závidim, že už jseš tak nachystaná, taky bych už chtěla mít všechno připravené, kdyby náhodou, ale máme malej byt a přítel tvrdí, že stačí když udělám seznam a on to všechno zařídí až budu v porodnici, abysme se už teď dva měsíce předem o ty věci nepřizabili...jsou to moje první děti, tak ani nevím co je pořádně potřeba, asi budem nakupovat za provozu..
@aknel1976 máme dvojvaječná 🙂, byla jsem tak v šoku, když mi to doktorka řekla, že jsem málem spadla z toho lehátka, a když jsem to pak v autě řekla mužovi, tak nedřív mlčel a pak z něj vypadlo, že když sranda tak pořádná 🙂
@sorini2 díky! taky gratuluju k dvojčátkům 😉 Mrzí mě, že to máte doma divoký..snad bude brzy líp

misanda
autor
7. čer 2011

@aknel1976 ajajaj, bydlení v Pze no 🤐 to je fakt mastnota 🤐 za ty dva mega bych tady měla baráček. Jinak fakt malej byteček, taky bych to asi nějak řešila. Je to složitý 🤐 A nemůžete to prvně prodat, doplatit tu hypo a vzít si jinou? Nebo tu stávající navýšit????

no holky, my tu máme příjemných 21 a pod mrakem 😉

bublina09
7. čer 2011

@aknel1976 tak místa nemáte moc, ale než půjdou děti do školky, školy tak to určitě postačí. Na stěhování je času vždycky dost, pak budou i 2 platy a bude víc možností 😉 Tak já si už nestěžuju 😅 mě trápí společný pokojík pro dvojčata...asi jsem mimo..

misanda
autor
7. čer 2011

@gamma posílaj čůrat, jo? Tak to máte vymakaný...to moje ještě neumí 😀 Ale vstávaj se mnou...ráno se probudim a hned šťouchaj 🙂 😵 😵

aknel1976
7. čer 2011

@gamma to je hezký s tím manželem a má pravdu, když sranda, tak pořádná 😉 My to tak nějak čekali po IVF, ale jednou mi Dr. řekl, že je váček jeden a tak jsem si myslela, fajn, bude jeden prcek a když jsem šla po týdnu na kontrolu, tak tam byla mrnata dve a nejak jsem furt nechapala, kde se tam to druhy vzalo 😀 😀 ...manzel to pak doma obrečel a měl strašnou radost a furt jim říká Josífek a Pepina 😀 ...je z toho celej poprděnej a furt mě sleduje, jestli je všechno vpořádku 😅 ...s tím spánkem závidím, já mám nějak celkově blbý spaní, sím tak 7 hodin a dost...pak se jen převaluju a jsem otrávená ☹ A jak bych si přispala a nejde mi to ☹

gamma
7. čer 2011

@misanda to je hezký, že vstáváte spolu 😉 já vstávám ráno první a ležim dokud nezačnou řádit, a pak teprv vylejzám z pelechu 🙂

karusta
7. čer 2011

@bublina09 díky za pochvalu a co se týká těch nachystaných věcí, tak jsem raději tentokrát připravená dřív. Kor po tom, že kluci to mají nějaké podivné s tou plodovkou, člověk nikdy neví, co přijde....Budu teď daleko víc v klidu a manžel taky.
@misanda jojo, taky jsem to slyšela, že dvojčátka jsou nadělená jen těm, kteří to zvládnou 😉 Tak to sis hezky poležela. Já šla spát v půl jedné, jako obvykle. Terka se bála bouřky, takže v jednu budíček a přemlouvání, ať je v postýlce. V půl druhé se to zopakovalo, tak jsem jí vzala k nám. V půl čtvrté budíček znova se slovy.. maminko dolů, vstávat, půjdeme si hrát 😀 No, to jsme byly vzhůru asi hodinu a v půl osmé jsem vstávala, jelikož na devátou byla hlášena návštěva..
@bublina09 tý jo, to já žehlím teda minimálně jednou týdně, to nechci vidět, až budou kluci na světě 😝 NT se neboj, určitě dopadne vše dobře, držím pěsti 😉
@aknel1976 No, s tím bytem to teda nemáte jednoduché. Snad si s tím poradíte a vyřešíte. To je jediné, co mě nestresuje, jelikož jsme v domečku a naštěstí i poměrně velikém. Takže prostor řešit nemusím...

aknel1976
7. čer 2011

@misanda to právě vymýšlíme, jenže máme ještě rok fixaci, takže by jsme to mohli prodat tak za rok, což by nevadilo, to budou prckové malý, ale jestli to někdo koupí 😝 ...a když nám dávali hypo, tak manžel bral 25.000 jako zaměstnanec čistýho a já 19.000 a i tak to byl boj to dostat...teď ber sice 30.000, ale jako OSVČ a podle přiznání po zdanění 20.000 čistýho, takže jsme na tom hůř....čili navýšení nehrozí...spíš ta verze,prodat a vzít novou míň jak poloviční hypo. Ale jak dlouho se ten byt bude prodávat... Sousedi to samé prodávají rok a nic ☹ Jsou to starosti...jenže když jsme tu měli oba celkem dobrou práci, tak se nám nechtělo za Prahu, teď si to dost vyčítáme, mohli jsme za to mít u tchýně barák jako "kráva" (pardon 😅 )
@bublina09 my si kolkrát říkáme, že někdo žije hůř a tak si nebudem stěžovat, hold budem muset koupit kvalitní rozkládací gauč na denní spaní a nějaké krabice v Ikee na oblečky a ty někam naskládáme do komínku, prostě se podřídíme a snad se nám za rok podaří hypo přenechat-prodat to a vzít si menší hypo a jít pryč...jen tam ještě zajistit práci...uvidíme 🙂 Hlavně ať jsou miminka zdravá 🙂

Taky je tu 20 pod mrakem, příjemné 🙂

karusta
7. čer 2011

@gamma obdivuju tvůj klid, že to necháš na manželovi, já bych na to neměla nervy. Raději si všechno nachystám sama, ale jak jsem psala, jsem v domečku, nemusím řešit prostory, takže pohodička... a jak jsi psala, že jsi málem spadla z lehátka, tak přesně tak jsem to měla taky 😀
@aknel1976 jé, to je hezký, jak je starostlivej a jak si je pojmenoval, je prima, když se chlap takhle těší na potomky 😉

karusta
7. čer 2011

@aknel1976 to držím pěsti, ať se tam nějak poskládáte, určitě si poradíte, ale jednoduché to asi nebude.. Časem se to vše vyřeší, třeba budete mít zrovna štěstí a byt prodáte bez problémů..

gamma
7. čer 2011

@aknel1976 zatim to není můj manžel, svatbu plánujem mít tak za dva tři roky, až mrňousové povyrostou, chtěli jsme nejdřív dítě 🙂 Tak to jsi měla nakonec taky pěkný překvápko, to je hezký, holt ti to bylo souzený mít dětičky hned dvě. Máš super manžela, když o tebe pečuje. Ze mně si ten můj pořád dělá legraci, sice to nemyslí zle, ale už jsem se párkrát rozbrečela, holt hormony jsou svině 😀 A s tim bydlením jsme na tom skoro stejně, taky máme 2+kk na hypotéku na 25 let, byt má 45m2 a chybí mu úplně úložný prostory..ale řekli jsme si, že to v něm vydržíme než půjdu zas do práce..až budou dva platy, koupíme něco většího

aknel1976
7. čer 2011

@karusta to jo, ale Pepinu a Josífka fakt nechci 😀 😀

karusta
7. čer 2011

Jo a jinak přeji dobré ráno 😀 Nejdříve jsem všechno dočetla a reagovala, abych toho pak na dočítání neměla moc 😀 😀
Tady je sluníčko, 21,5°C.. už jsem napustila Terce bazén. Jdu nachystat oběd, dnes bude rychlovka a pak mažem ven. Už jsme teda venku byly skoro dvě hodiny, teď se musí udělat taky nějaká práce, pak bude válečka u bazénu 😉 Odpoledne jedu učit, tak si musíme s Teri užít dopoledne...

gamma
7. čer 2011

@karusta no popravdě, nejsem moc v klidu..doufám, že ho přemluvim, že ještě něco pořídíme než porodim, třeba kočárek jsme už objednali, budem mít easywalker, co má myslim koubovka, akorát červenej

karusta
7. čer 2011

@aknel1976 jojo, já bych tato jména taky nedala 😀 My si zase z rodiny děláme srandu, že bude Pankrác a Servác a Bonifáce, že pořídíme za pár let se Žofií 😀 😀

aknel1976
7. čer 2011

@gamma tak to se omlouvám, už jsem tě vdala 😀 Já jsem za ty dvě ráda, prootže aspoň nebudeme mít jedináčka 🙂 (já už bych pak do dalšího mimi nešla) a bude to spoustu srandy a zážitků a aspoň dvě dětičky "jedním vrzem" 😀 ...já si na manžela nemůžu stěžovat, jen to občas s tou starostlivostí přehání 😅 ...ale já se nedivím....zažil už si se mnou dost starostí a tak se bojí 🙂 ...jeee, tak to jste na tom ještě o 2m2 hůř 😉 😀 😀 😀 😀 Tak asoň chytím isnpiraci od tebe 😉 😀 Kde v Praze bydlíte?