Dvojčátka 2011/2012

misanda
27. kvě 2011

Holky těhulky, dvoj-čekatelky...šup k nám 🙂

brusle
28. kvě 2011

Ahojky Holky, taky se přidávám do diskuze, já bych to s těma předčasnýma porodama u dvojčátek neviděla tak černě, nám hrozil předčasný porod už asi od 30. tt, ne že bych se otvírala, ale bylo dost tvrdnutí břicha, otoky, hraniční TK, no a teď po poslední kontrole to na porod vůbec nevypadá, naopak čípek je skoro 4 cm, hlavičky vysoko, tak už máme pro jistotu termín na kaisera a to příští týden, tak už se docela těším, až to břicho shodím, protože už je to fakt veliký, když si vzpomenu, jaká to byla pohoda kolem toho 20.-25.tt, jak to bylo malinkatý a teď mám obr břuch, tak jsem ráda, že už to bude za náma. Fakt ten konec není moc příjemný, ale nechci strašit. Pokud se přidají ještě navíc otoky, tak už je to mazec. A to jsem nijak výrazně nepřibrala, zatím mám asi 16-17 kg nahoře. Tak ať to všechny zdárně zvládneme 😀 😀 😀

brusle
28. kvě 2011

Jo a auto řídím do teď...a dá se to 🙂

aknel1976
28. kvě 2011

koukám, že vás tu je dost už dost dál než já 😀 ...ale aspoň od vás budu pochytávat moudra 😉 Je příjemné číst, jak jste některé už třeba 37.tt nebo okolo 31tt a pořád jste s miminkama vpořádku 🙂 Já se tak trochu bojím, aby se jednou mrňouskům nechtělo ven moc brzy, ale na to myslet nebudu, na to je čas 😅 ...teď hlavně ustát první trimestr a hlavně aby oba mrňouskové byli vpořádku 😵 Už se těším, až se později začnou hýbat a uslyšíme srdíčko 🙂 Jen mě děsí nákup výbavičky a kam ty naše dvě zlatíčka poskládáme, bude pro ně mít pokojíček 6m2, tak to bude náročnější 😝
@brusle krásná váha na dvojčátka, to půjde dolů samo 😉 Věřím, že břuch už musí být obrovský, ale už to máš za pár 😉 A budeš rodit přirozeně nebo císařem?
@rurunka to muselo být překvápko, že čekáte dvojčátka, nebo ne? 🙂 Já mám sama prd zkušenosti, ale asi bych si to nelajzla někam letět, jsem posera a pro nás jsou miminka hodně "vymodlená", možná se proto na to dívám jinak ☹ ..je to jen můj názor! Poraď se s Dr. a pokud nemáš žádné potíže, třeba v tom nebude problém 🙂 Pokud ti nic není a v práci ti to nevadí, tak klidně choď dál, ono si určitě tělo řekne samo, kdy už toho na něj bude moc a poraď se hlavně s Dr. on určitě pozná co potřebujete 🙂

majka07
28. kvě 2011

@aknel1976 já se bála taky aby nechtěly dvojky ven brzy, ještě k tomu jednovaječný , no nakonec vydržely do 34+5 tt , byly v pořádku a váhy taky super. Do inkubátoru vůbec nešly a po 14-ti dnech jsme šly dom. Užívej si to 😉

aknel1976
28. kvě 2011

@majka07 no tak to jste to zvládli krásně 😉 , zatím tak nějak dodržuji klid a odpočinek, ale i tak si ten krásný pocit užívám, ale ještě mám před sebou dlouhou cestu 🙂

sorini2
28. kvě 2011

@rurunka ahojky já bych taky asi s dvojčátkama nikam nejela... měla bych strach.. a taky vím, že to teplo by mi nedělalo dobře, byla jsem ráda, že nikam nemusím... ale každá to máme jinak... moje první těhu byla procházka růžovou zahradou... ale toto těhu je 100 a 1. ale ty musíš vědět... a co se týče nemocenské já jsem byla ráda, pořád jsem spala a byla unavená a návaly na omdlení.. a to mě v práci nabídli jít do kanclu, ale i tak bych asi nefungovala...

sorini2
28. kvě 2011

@aknel1976 taky máte problém kam s postýlkama, my taky pořád kreslíme na papír jak to tam uskládat, měli jsme s manželem každý svoji skříň a teť jsme si koupili novou jednu velkou do menšího pokoje(jsme vyklidili prostor dětem,nám menší pokoj stačí na spaní) a ty skříně jsme nechali stát a teť zjišťuji že mi vadí... no bude to sranda, asi v půlce června se bude pokoj malovat a vše půjde ven i ty skříně a pak bude manžel s taťkou chudáci, protože se mi to na poprvé nebude líbit, mě asi udupou do země... už teť je lituju... 😀

majka07
28. kvě 2011

@aknel1976 jen užívej, v 8 tt jsem si myslela, že čekáme jedno miminko 😀 😀 😀 já bych si to na chvilku hnedka zopakovala 😀 ne teď je to ještě lepší 😵 😵 😵

aknel1976
28. kvě 2011

@sorini2 jojo, taky to bude problém, máme jen 2kk a ložnice má 6m2, teď je tam jen letiště a ani pitomá skříň se tam nevejde ☹ ...tak jsem jen tak chodila s metrem a bude to hodně hukot to tam nějak naskládat...a to rozhodně budem potřebovat skříň na oblečky a 2 postýlky být musí, jedna by byla jen na chvilku. O přebalováku ani neuvažuju, ten by se mi tam nevešel, tak jsem koukala, že jsou takové desky jen na postýlku, což bude ideální kvůli místu. Podél jedné zdi dáme postýlky a na druhou skříň a něco na krémy, plenky a podobně a je plný pokoj 😝

aknel1976
28. kvě 2011

@majka07 užívám, jen mi nějak už teď narostlo pupendo, malinko, ale je tam a tak si díky tomu aspoň uvědomuju, že jsem těhotná a mám v pupíku miminka 😀

sorini2
28. kvě 2011

@aknel1976 tak my máme 3+1 ale ten pokoj s těma skříněma... to je mazec, jsou to krávy skříně.. jinak to nejde říct,

aknel1976
28. kvě 2011

@sorini2 to vám taky vůbec nezávidím, ale nějak to hold obě budeme muset udělat 🙂 ...ani mě to nějak netrápí, dokud budou miminka, ale jak porostou, tak mám bobky, že to bude fakt malý pokoj, vejdou se tam jen dvě klasické postele, žádný stůl, žádná skříň...uvidíme. Chtěli by jsme větší byt, aspoň o jednu místost, ale máme na tohle hypo jako "kráva", omlouvám se za výraz, ale taky to jinak říct nejde 😅 ...a na větší se prostě nedostaneme. Jedině uvažujeme jít za Prahu za tchýní, koupit jim tam na hypo 2kk (cca za 800.000) a vzít si jejich 3+1 ...ale to taky asi nepůjde hned, ale je to pro nás jediné řešení, jen to ještě neví, že nás to napadlo 😀 😀

sorini2
28. kvě 2011

@aknel1976 jojo v dnešní době je to s těma bytama mazec... kamarádka dělá na licitacích (u nás jinak byt neseženeš a nebo družstevní ale to jsou palby jak kráva 🙂 a kdo nemá tam má smůlu) a říkala že ty částky co lidé dávají za metr čtvereční je síla.. já mám to štestí, že mám byt po babičce, jen jsme udělali výměnu původně jsem měla jeden pokoj a kuchyň.. tak za to jsem vděčná, ale ta cena za metr čtvereční od té doby co jsme se nastěhovali se taky pěkně zvýšila. začínali jsme na 17kč a teť platíme 38kč.. no mazec...

aknel1976
28. kvě 2011

@sorini2 je to děs, u vás je to teda taky masakr s bydlením! No, my máme 2kk 47m2 a dali jsme za to před 5 lety 2.150.000,- a na 30 let máme teď splátku necelých 12.000 + poplatky cca 4000,- ...zabijárna, ale v Praze se nic levnějšího nesežene a do podnájmu to zas je škoda vrážet. Hlavně nás tu držela práce, ale teď už uvažujeme jinak, Praha nás hlavně vůbec nedrží, tak musíme za rok na konci fixace vymyslet, jak od tud pryč k té tchýni. Tohle prodat a uplatit hypo a vzít si novou hypo mnohem menší a jít pryč... nějak to dopadne, hlavně ať máme obě zdravá miminka 🙂

alex_dimitropol
28. kvě 2011

Ahojte holky já se hlásím také 🙂 jak se máte?
@misanda jé vy už máte postýlky poskládané to je krásné 🙂
@aknel1976 obrovská gratulace 🙂 určitě si šťastná z dvojčátek 🙂 podařilo se přirozeně?

jinak my také máme Angelcare a je výborný 🙂 a dívky jsme měli v jedné postýlce do 1 měsíce a pak jsme měli postýlky takto

zelivka
28. kvě 2011

@koubovka1 : tak si na pliny porid tento kos, pouzivaji se do neho obycejny sacky http://www.e-broucek.cz/hygiena/kose-a-naplne/d... Ja ho mam a jsem spokojena 🙂

aknel1976
28. kvě 2011

@alex_dimitropol děkuju, jsem moc šťastá 🙂 ...bála jsem se toho, ale naopak mám ooobr radost! Není to přirozeně, je to po několika nezdařených těhotenstvích pomocí IVF a je to super, že budou rovnou dvě, aspoň nebudeme mít jedináčka, pak už bych do dalšího těhu nešla. Teď koukám jako blázen!!!! Ty už máš jedny dvojčátka a čekáte druhý??? Tak to je mazec 😀 ....a vám se podařilo přirozeně?

aknel1976
28. kvě 2011

@alex_dimitropol jinak super řešení postýlek!!!! To by se mi líbilo,ale nám se ani dvě za sebou podél zdi nevejdou a to jsme si tím byli jistí ☹ Zatím je teda čas to řešit, ale nějak jsme to dnes odpoledne jen tak znovu měřili a chybí nám pár cm, aby byly za sebou, tak budou muset být do "L" snad to nějak vymyslíme 🙂

alex_dimitropol
28. kvě 2011

@aknel1976 aha no tak hlavně že se zadařilo 🙂 držím vám palce ať vám to vyjde 🙂 no 2x dvojčata přirozeně😀 byl to šok ale teď jsem strašně šťastná 🙂

aknel1976
28. kvě 2011

@alex_dimitropol to je jasný, hlavně ať nám rostou a jsou zdraví 🙂 Tak to je nářez 2x přirozeně, taky bych byla v šoku 😀 ...ale pokud máš někoho na pomoc a zvládnete to finančně, tak to najednu stranu musí být bomba 🙂

alex_dimitropol
28. kvě 2011

@aknel1976 vždyť to je jedno jak budete mít postýlky 🙂 my jsme měli takto za sebou nyní máme těsně vedle sebe a ještě máme i takové

alex_dimitropol
28. kvě 2011

@aknel1976 no to bylo😀 a ještě tak brzy za sebou ale budeme to muset zvládnout 🙂 no máme chůvu a také manželova máma k nám chodí pomáhat 🙂 a finančně to zvládneme toho se až tak nebojím 🙂

aknel1976
28. kvě 2011

@alex_dimitropol to je jedno, jasně, ale ubyde nám touto variantou i prostor, ale co, hlavně, že v nich budou mrňousci 🙂 Tak tahle postýlka je zajímavá 🙂 To je skvělý, že máš pomocnice, to je ve tvém případě fakt potřeba.

alex_dimitropol
28. kvě 2011

@aknel1976 no je to nutné mít pomoc jinak bych to nezvládla promiň musím už jít dívky se probudili tak dobrou noc 🙂

aknel1976
28. kvě 2011

@alex_dimitropol však já už jdu taky spát, dobrou 🙂

sorini2
28. kvě 2011

@aknel1976 jojo praha.. držím palce ať se Vám plány podaří..

sorini2
28. kvě 2011

@alex_dimitropol pěkná postýlka

majka07
29. kvě 2011

@alex_dimitropol jééé Alex, teď koukám, že už víte pohlaví, gratuluji k chlapečkům ať krásně rostou.

misanda
autor
29. kvě 2011

brý den, holky vy kecáte 😀

misanda
autor
29. kvě 2011

@apole jé, tak to jsi ve stejným tt jako já 🙂 Já zítra začínám 21 🙂 i když teda počítadlo na koňovi mi to vyhodnotilo tak, že 21 začínám už dneska a nevim proč 😝 . A taky máme před sebou srdíčka, 8.6. a ten týden i hned 4D utz, tak se hrozně těšíme!!!!