Dvojčátka 2011/2012

misanda
27. kvě 2011

Holky těhulky, dvoj-čekatelky...šup k nám 🙂

aknel1976
31. kvě 2011

@epicharis 😉
@brusle to jsi to krásně popsala: "blbě vycpaný" 😉 😀 😀

abecedka
31. kvě 2011

... jak když to není tvoje, říká kamoška 😀

brusle
31. kvě 2011

no ale fakt, vypadá to divně, kolikrát si o mně asi lidi myslí, že jsem jako ta ženská, co pořád tak touží po dítěti, až si to břicho vycpe a hraje těhotnou 😖

majka07
31. kvě 2011

@epicharis 😒 Ty to budeš mít horší, Anežka je přeci jen mladší než naše Maru 😉

epicharis
31. kvě 2011

@brusle - 😀 😀 😀 fakt jsi mě rozesmála, že to vypadá jako blbě vycpaný 😀 😀 😀 To já se alespoň utěšuji tím, že si konečně bříško pořádně užiju. U Anežky to bylo furt nic, nic a pak najednou mega břuch. Vypadala jsem, jak když jsem spolkla meloun. Fakt super, že jste tak dlouho vydrželi, i já patřim mezi ty, které ti ty tt závidí, samo jen a jen v dobrém. S tou jistotou císaře ti fakt rozumím, přenášela jsem sice jen 3 dny, ale byly to nervy. Neustále jsem musela čelit dotazům, zda už rodím, fakt na budku...

majka07
31. kvě 2011

@brusle 😀 😀 😀 😀

epicharis
31. kvě 2011

@majka07 - já vím ☹ Bohužel jí ještě nevysvětlíme, proč se děje to či ono, a proč to či ono nesmí... ale naštěstí je strašně bystrá a šikovná, takže myslím, že "pomocnice" to bude zdatná 😉 A Maru je Maruška?

brusle
31. kvě 2011

@epicharis já jsem ani na chvilku neuvažovala o spont. porodu, dětičky máme vymodlený, tak nechci nic riskovat, navíc máme polohu oběma hlavičkama dolů, tak hrozí riziko, že by se to druhé mimi po porodu rotovalo a dostalo by se do příčné polohy a byl by malér
jo, jestli můžu, pár rad, co jsem taky na začátku těhu s dvojčaty dostala - dnes jak někde uvidíš pleny v akci, kupuj, jsou to pak strašný pálky, v DM se můžete zaregistrovat jako těhulky, dostanete kuponky na slevu na mazání, na pleny, ....docela výhodný, to samý v globusu.
břísko jsem si užívala asi tak ten druhý trimestr, to fakt byla pohoda, všude se s ním dalo vejít, ale teď už je to boj 😲

abecedka
31. kvě 2011

@brusle a jak jsi si ho domluvila? já mám pořád dojem, že pokud budou hlavičkami dolů tak se mě nikdo nebude ptát a není důvod je neporodit normálně.

Holky jak je to s tím magnézkem? Já mám to MagneB6 a tam je napsáno že pro těhotné je maximální dávka 2tbl denně.

majka07
31. kvě 2011

@epicharis jj, Maruška 😉
@abecedka magnézko jsem brala 3x denně 2 tablety. Nejdřív jsem dostala ty sáčky na pití každému to chutná, mně to nechutnalo tak jsem si řekla o tablety. Kdyby někdo chtěl sáčky mám je doma, věnuju je to škoda vyhodit 😀

epicharis
31. kvě 2011

@brusle - to já bych asi zas raději přirozený porod, ale budu se řídit radami lékařů, ať tak či tak, mimča ven prostě musí 😉 Já měla spíš dojem, že se doktorům do přirozených porodů dvojčat moc nechce, ale třeba mi to někdo zkušenější vyvrátí... V DM jsem už zaregistrovaná s Anežkou, chci zjistit, jak to funguje při druhém těhotenství, v Globusu jsme taky zaregistrovaní, tam už jsme i zjistili co a jak. Obojí mohu všem ostatním rovněž vřele doporučit. Plínky zatím nakupujem jen na Anežku. Přes léto musíme s Anežkou zvládnout jak spaní bez dudlíčku, tak fungování bez plínek, protože to bychom se tu v těch počůraných plínkách asi ztratili 😀

brusle
31. kvě 2011

@abecedka to není o domluvě, spont. se dvojčata dají rodit, pokud je jedno dolů hlavičkou a to druhé zadečkem, protože když se porodí, to, co je hlavičkou, to druhé se začně rotovat dokola, takže se taky nakonec dostane hlavičkou a jde ven. jakákoliv jiná poloha by měla být indikací k sekci. Ale moje kámoška je gynDr. sama nezná moc případů, kdy se dvojčata rodila spon., navíc by se neěli nechávat dýl jak do ukonč. 38. tt, pak hrozí velká nedostatečnost placenty a tím špatná výživa pro miminka, proto se ty porody radši plánují

epicharis
31. kvě 2011

@majka07 - snad taky budeme mít Marušku 🙂

abecedka
31. kvě 2011

@majka07 a to jsi brala od začátku 3tbl? nebo od kdy? já beru jednu, ale jen tak jako pro sichr....

@epicharis rodí se přirozeně a celkem často. Není to zas nic neobvyklého. A pokud už jsi jednou porodila tak nevidím důvod proč by jsi neporodila znovu 😉
Jak mi řekl doktor, Vaše tělo ví co dělá, máte tam dvě a ono to tak chtělo, proto vše proběhne jak běžné těhu 😉 A sekcí jde 50procent dvojčat.

abecedka
31. kvě 2011

já nejsem žádná bláznivka, z porodu jsem měla velké trauma než jsem otěhotněla a pak ještě ze začátku.... císař byl můj sen.
Ale jak jsem déle těhotná, věřím svému tělu a najednou nevidím důvod proč je neporodit přirozeně...
Ale to se uvidí, vůbec to neplánuji. Ani si o tom nepřemýšlím, jak to bude tak to bude.
Moje mamka má velké reakce na epidurál, něco jako alergickou reakci.....a bojím se že to budu mít také, trvá to několik dní.

alex_dimitropol
31. kvě 2011

@abecedka děkujeme 🙂 no já jsem s dívkami teď u tchýně a manžel stěhuje věci do domu 🙂

epicharis
31. kvě 2011

@abecedka - mě právě můj dr řekl, že s dvojčaty je blíže k císaři... Nikdy jsem o císaři nepřemýšlela. Ale taky si to neplánuji a naprosto s tebou souhlasím, že nějak to prostě bude. A neboj, porodit se dá i bez epidurálu 😉 Já si ho na sále stihla jen objednat 😅 ... No, já se vůbec na sále zdržela jen chvíli cca. 30min a pak tedy ty povinné 2 hodiny po porodu...

fiallinka
31. kvě 2011

@epicharis promiň, že jsem lezu - ale ano, fakt většině doktorů se do toho nechce, podle statistik je u dvojek 70% císařů, spontánně se většinou rodí jen když jsou obě hlavou dolů a žádný jiný náznak komplikace 🙂. Záleží hodně na doktorovi a postoji porodnice, ale většinou to tak fakt je, chtějí se jistit a krýt, kdyby něco - a toho "kdyby něco" je u dvojčat docela dost.

epicharis
31. kvě 2011

@alex_dimitropol - člověče, jak jsi poposkočila o 14 dní, tak máme stejný TP 😉

epicharis
31. kvě 2011

@fiallinka - neomlouvej se, myslím, že nikomu z nás neublíží další názor 😉 Přesně to si myslím i já, že díky komplikacím raději volí lékaři, pro ně schůdnějšího, císaře, je to pro ně operace jako každá jiná...

abecedka
31. kvě 2011

@epicharis právě jsem myslela epidurál u císaře 😝

No nejhorší varianta je jedno normálně a druhé císař 😠

To jsou takové výpočty...70 procent, to je asi tak jak s pravděpodobností že někdo kdo v životě široko daleko dvojčata v rodině neměl je mít bude na 1% 😝 😝 😝 😝 😝

epicharis
31. kvě 2011

@abecedka - tak to jo 😉 Tak to jediné mě straší, prožít vše, co s porodem souvisí, nechat se natrhnout a pak ještě rozpárat... Omluvte můj slovník. Co si budeme nalhávat, statistika i s pravděpodobností je na dvě věci... na nic a na houby.
Padáme se cachtat.
Přeji krásné odpoledne.

majka07
31. kvě 2011

@epicharis a ty čekáš jedno nebo dvoj?
@abecedka já brala od 16tt to jsem měla pít jeden sáček denně, pak od 21 tt su měla 2x denně tabletu a postupně se to navyšovalo

sorini2
31. kvě 2011

@abecedka zkoušeli jsme i hroznový cukr a nepomáhá☹(

sorini2
31. kvě 2011

@abecedka asi zhruba tak od toho 13tt začali potíže a trvají, prostě špatně snáším těhotenství a taky určitě tlak hraje velkou roli

sorini2
31. kvě 2011

@majka07 já se tak někdy cítím, že bych umřela...

sorini2
31. kvě 2011

@epicharis já si taky myslela že hned se vyklidím na čerstvý vzduch,ale je to rychlovka zatmění před očima, zblednu a papa jdu k zemi, pokud si hned nesednu, jak včera paní prodavačka v papírnictví, říkala na Vás koukám, bledá oči šejrem a už mě chytali...

werty
31. kvě 2011

@sorini2 😀 😀 😀 Já jsem několikrát seděla na kraji regálu s jogurty v Tescu. Dělal mi dobře i ten studenější vzduch.
Jinak mě se dnes doktor ptal, jak bych chtěla rodit. Mám zatím obě hlavou dolů, prý je to nejlepší varianta.... 😕

majka07
31. kvě 2011

@sorini2 no to se nedivím, dvě miminka v bříšku, dotoho vedra....

bublina09
31. kvě 2011

pěkné odpoledne 😉
tak jsem dočetla, pochytala pár užitečných info 😉 a ješte jsem se chtěla zeptat @misanda ten casualplay tandem nedoporučuješ? jak to? co je na něm špatně? ten se mi jako tandem. docela líbí...dík
@majka tak jsi někde od Dukovan? dneska jsme byli přímo tam, na výstavě pohádková země. celkem fajn, Peťka z toho i něco měl a aspoň jsme se vyvenčili...
@abecedka vidím,že jsi z Brna, já Brno venkov 😉. A máš pravdu, že nejhorší je první normálně a druhé císařem. Kvůli tomu budu /pokud bude možnost) určitě nakloněná císaři. I když si uvědomuju, že je to daleko větší zásah do těla a horší rekonvalescence...
@epicharis zdravím. Mám podobné plány na léto. Taky jsem začala odplenkovávat, zatím střídavé úspěchy 😅 ale ten týden vytrvám...
@sorini2 to je blbé, že máš takové potíže. A ty tepla do toho 😝 Ale zase se zatím staráš sama o sebe a nemáš doma už prcka tak si můžeš odpočívat podle libosti 🙂 původně jsem z Ostravy, často tam jezdíme za našima a pak ještě dál za tchánama...
@aknel1976 tak to výborně dopadlo, všechno v pořádku, to je fajn.
A teda píšete jak draci, ještěže mi dítě spí, abych vás mohla dočíst 😀