Dvojčátka 2011/2012

misanda
27. kvě 2011

Holky těhulky, dvoj-čekatelky...šup k nám 🙂

bublina09
15. čer 2011

a ještě jedna věc by mě zajímala, a to těhotenské pásy. Jaké máte nebo byste doporučily? děkuji moc 😉
možná @lita má ve všem takový přehled tak by mohla poradit 😵

alex_dimitropol
15. čer 2011

@sorini2 děkuji moc 🙂

bublina09
15. čer 2011

@alex_dimitropol tak co? přestaly aspoň ty bolesti? jak se cítíš?

alex_dimitropol
15. čer 2011

@bublina09 bolesti jsou už jen malé tak jsem ráda .. a cítím se fajn když ležím tak cítím jak se tam miminka převalují tak to mě uklidňuje 🙂 Sestřičky jsou tu milé tak jsem ráda

aknel1976
15. čer 2011

@bublina09 kamarádky mají hodně ty kojící polštáře a sstrašně si to chválí. Sice mají na jedno miminko, ale když ho máš kolem pasu, tak je kolem dokola a podle mě to poslouží i na dvě miminka 🙂 ...já si ho chci určitě koupit, je prý dobrý na spaní, nějak mi to holky vysvětlovaly, že se jim ulevilo s větším bříškem a pak se i do něj dají děti krásně posadit a využije se i jinak 🙂 Jen já neznám twn tvůj, znám takový ten klasický "válec", hlavně mi teda holky říkaly, ať vevnitř nejsou kuličky, to prý není příjemné miminkům, jak to tam šustí.

bublina09
15. čer 2011

@aknel1976 právě, že ten mybrestfriend doporučují i na www.dvojcata.cz , ale je to pálka...ale samozřejmě , kdyby to mělo usnadnit a zpříjemnit kojení tak do toho jdu.

aknel1976
15. čer 2011

@bublina09 to je jasný, člověk si potřebuje u toho udělat pohodlí a pokud je dobrej, tak proč ne🙂 ...je to pálka, ale to si nevybereš ☹

aknel1976
15. čer 2011

@bublina09 tady jsem našla nějaké recenze a chválí si ho i maminka dvojčátek 🙂 http://www.mybrestfriend.cz/My_Brest_Friend/ref...

aknel1976
15. čer 2011

@bublina09 tady je přímo ten na dvojčátka 🙂 Vypadá fakt dobře a asi na něj začnu šetřit!!!! Ale je to šlupa, pro dvojčátka stojí kolem 2000 ☹
http://www.mybrestfriend.cz/My_Brest_Friend/koj...

bublina09
15. čer 2011

@aknel1976 ten link jsem tu taky zkoušela dát, nevím proč nefunguje...no tak je jasné, že na originálních stránkách budou jen chválit, to moc objektivní nebude 😅 ale pozdává se mi, si pamatuju jak jsem kojila jen v sedě (vleže mi to nešlo) a jak jsem u toho usínala a povolovala ruce tak malý mi klesal níž a níž a vypadávala mu bradavka z pusy 😀

lita
15. čer 2011

@bublina09 - s tehu pasem neporadim, ja zadny nemela, premyslela jsem o nem, ale po hospitalizaci jsem musela hodne lezet, tudiz uz pro me nemel moc smysl.
O koj polstari uz jsem tu psala, poslouzil mi jako dobra opera zad 😀 Kluky jsem si davala na nadychane polstare, ktere se pod nimi hezky vytvarovaly.
Ten polstar My brest friend vypada moc hezky, libi se mi vic nez klasicke "U", jen pozor, je treba koupit verzi pro dvojcatka http://www.mybrestfriend.com/products/twins-plu...
Ja bych byvala kluky na nem kojit nemohla, protoze ublinkavali a meli hodne koliky, proto jsem musela kojit ve svisle poloze a k tomu byly super ty normalni polstare z husiho peri. Na My brest friend by to neslo, prijde mi, ze tam muzes mit miminka jen horizontalne.
Kulicky se nedoporucuji, protoze z toho deti sjizdeji, obzvlaste pri kojeni v tandemu, kdyz se jedno pohne, hybe i tim druhym. Mela jsem koj polstar vycpany dutym vlaknem, byl nadherne mekkounky a prijemny na dotek. Ale stejne skoncil za zady, protoze proste patrim do skupiny maminek, kterym vyhovoval klasicky polstar na spani.
Mela jsem tento http://www.babylife.cz/potreby-pro-kojeni/kojic...

@misanda - super zpravy od doktora 😉 S pribyvajici vahou miminek se nekterym tehulkam dela spatne na zadech, jakoby na omdleni, protoze miminko muze tlacit na tepnu, ktera zasobuje mozek. Proto treba nektere holky maji problem pri utz. Pokud se ti to stava, bude ti s pribyvajicimi tt na zadech asi jeste vice mdlo, proste si to ohlidas.

@alex_dimitropol - ja si take pobyla v nemocnici se zacinajicimi kontrakcemi, neboli intenzivnim tuhnutim, byla jsem na infuzi nekolik dni a nakonec se prislo na bakterii v moci, dostala jsem ATB a bylo zase dobre. Tak neboj, infuze pomuze stopnout kontrakce, cipek zase ztuhne, pokud jsi otevrena, je treba lezet. To delas, tudiz bude urcite do par dnu lepe a treba te brzy pusti domu 😉

bublina09
15. čer 2011

@lita moc děkuji za informace, jsi studna 😉 s polštářem ještě uvidím...já jsem pod peťu dávala kde co a nic mi nevyhovovalo.
Tak vzhledem k tomu, že občas nějakou tu zátěž (asi 15 kg) zvedám tak by se mi oplatilo si ten pás koupit...uvidím jestli ho tu někdo má a doporučí.

karusta
15. čer 2011

Ahojte, teda Vás dočíst, to je teda fuška..
@alex_dimitropol držím pěsti, ať se to brzy zlepší a dají Vás do kupy, abys mohla jít domů.. chce to opravdu odpočívat, jak to tu čtu, tak si nadávám za to, co jsem dnes dělala. Jsem lítala až do teď a to si půjdu ještě překontrolovat tašku do nemocnice na zítra a poklidit kuchyň..Asi budu muset zvolnit tempo, abych na tom nebyla za chvíli jako ty..Ale určo to zmákneš, musíš být statečná, je to ještě dlouhá cesta, ale když budeš v péči lékařů a budeš poctivě odpočívat, tak bude dobře 😉
@misanda to je dobře, že to není nic vážného, to mám radost...

ad ležení na zádech, tak to je peklo už několik týdnů. Když jsem byla na 4D, tak jsem tam málem omdlela, dvakrát jsme to přerušovali a otvírali tam na mě okno a nosili mi vodu...Je to blbý, protože záda bolí a není, jak jim ulevit, protože natáhnout se na ně na rovnou plochu prostě nemůžu 😒

karusta
15. čer 2011

@sorini2 jééé černé pivečko, knedlíček, zelíčko, mňáááám 😀

karusta
15. čer 2011

a já chcííí taáááákýýý melouna!!

aknel1976
16. čer 2011

Dobré ráno 🙂
@bublina09 chuďátko, ani bradavku jsi mu nenechala cumlat 😉 😀 ...asi to bude fakt dobrý, kor na ty dva drobečky 🙂 Jen vědět,že budem fakt kojit, přála bych si to a co nejdýl!!
@karusta dneska vám mooooooc držím palce!!!!!! Zvládněte cestu a hlavně, ať jste vpořádku, pak nám dej vědět 😉 🙂
@lita jsi fakt obrovsky rádce!!!! A o těch kuličkách jsem právě @bublina09 psala, taky mi to holky říkaly, že jsou ty kuličky na bačkoru a dětičky jim to i budilo, jak sjížděli i při jednom miminku a nebo to šustilo 😝 Asi bude dobrá volba kkojící polštář koupit, až zjistíme, jakým způsobem budem miminka kojit a zda budeme kojit, pokud by jsme museli třeba jako ty horizontálně, tak bychom vyhodili 2000 za polštář ☹ ...a pak se dá objednat vždycky 😉

misanda
autor
16. čer 2011

@karusta tak dneska na tebe moooooc myslím a doufám, že dáš vědět!!!

misanda
autor
16. čer 2011

tka já mám klasika kojící polštář, ten rohlík, je takovej pevnej...koupila jsem ho od kamarádky,která má taky dvojčata. Ta ho vůůůbec nevyužila 🙂. Od nemocnice krmí děti z lahviček, takže tak...no uvidíme. Já do toho moc investovat právě nechtěla, když nevim, jestli to vůbec využiju. Navíc se mi vůůůbec nezvětšily prsa, tak už jsem byla postrašená, že asi nebudu ani kojit...no uvidíme..

misanda
autor
16. čer 2011

jo a jinak s kojícím polštářem prý učí v nemocnicích, jak kojit ty dvě miminka najednou...

misanda
autor
16. čer 2011

@aknel1976 jooo a spaní...zkoušela jsem to s nim, kvůli těm kyčlím a děs...zlatá normální klasicka deka navíc, co si dám mezi nohy, poslouží mnohem líp 😉

istokovam
16. čer 2011

@bublina09 ahojky jj je ☹ budeme mít jen jedno, druhé se neuchytilo ale to nevadí děkujeme i za jedno 🙂 hlavně at je to zdraví 🙂 , je mě už týden nevolno no děs a co ty Taky čekáte???

aknel1976
16. čer 2011

@misanda mně se to líbí a slyším na něj jen chválu od kamarádek, ale je to asi taky jak co komu vyhovuje 🙂 Tobě třeba nevyhovuje a to spaní a dvě kamarádky se bez něj nevyspaly 😉 😀 😀 ...já právě uvažuju, kvůli penězům, že ho koupím až ve chvíli, kdy budu vědět, že ho fakt využiju, že budeme kojit, na netu dneska vše objednáš a hned máš doma, takže to nevidím jako problém. Ale aspoň si vyhlídnu, který by se mi líbil a ak jen "klik" a objednám 😉

Dneska jsem vzhůru od sedmi a šla jsem spát okolo 23.00 vůbec nemůžu spát 😖 😖 Furt se budím a připadám, že jsem vyspalá a čumím do stropu 😝 ...nemáte nějaký přírodní recept na něco na spaní??? 😀 😀

misanda
autor
16. čer 2011

@aknel1976 no jasně...pokud budeš vědět, že ho fakt využiješ...jinak mi to přijde jako zbytečně vyhozený peníze. Mě teda při spaní s polštářem kyčle bolí ještě víc ☹

joo, se spaním neporadím, mě se dneska spalo moooc dobře, já usínala včera po desátý u telky 😀Pak jsme zalehli a musela jsem manžela vyšoupnout do obýváku, pač zase chrápal 😢 . Tak dobrý je, že za dětma se stěhuju já do pokojíčku..takže mezitim jsme říkali, že si můj mužík zařídí takovou tu operaci na chrápání...teda prvně půjde na pohovor a testy, jestli to vůbec potřebuje...jsme totiž dvojka...on chrápe a já k usínání potřebuju absolutní klid, jinak neusnu 🤐

aknel1976
16. čer 2011

@misanda tak hlavně, aby mmu to pomohlo 😉 ...já právě myslela, kdyby bylo jedo mimi, jak budu mit postel u nej v pokojicku a ted je to hold jinak, v pokojicku budou jen postylky a my v obýváku, jen musíme ješě pořídit nějaký kvalitní gauč na denní spaní. To bude něco!! A hlavně další peníze 😝 ...jen jsem zvědavá, jak to bude manžel zvládat, když budu každé dvě hodiny vstávat...nějak si to nedokážeme představit, ale nedá se nic dělat 🙂

Kurňa, já jsem tak naštvaná 😠 😠 Do dneška nemám nemocenskou, pošlou úplný prd a ještě mají času dost...jsem tam volala a prý ji vyplácí kolem 25. v měsíci. Trochu pozdě na platbu složenek,ne??? 😠 😠 😠 Minulý měsíc my přišli 2000, tak jsem zvědavá, co dostanu teď.... a takovej plat jsem měla ☹

jankabambulka
16. čer 2011

ahojte. prosím vás - vraj u vás v PENNY markete CZ máte bezlaktózové mliečko za veľmi dobrú cenu - na naše necelé 1€. prosím, ak niektorá chodíte do penny market obchodu-pozreli by ste mi po čom tam je??? ĎAKUJEM MOOOC

aknel1976
16. čer 2011

@jankabambulka bohužel vůbec neznám ani tam nechodíme ☹ Držím palce, ať ho seženete!!!

misanda
autor
16. čer 2011

@aknel1976 hele, třeba vůůůbec nebudeš každý dvě hodiny vstávat...budou spát jak o život a budeš vyvalená 😀 Já se taky stěhuju za dětma, taky jsem pořizovala rozkládací gaučík na spaní. Můj manža je celou zimu doma, tak tam pak bude spát se mnou 🙂.
Jo a nemocenská...mě jí taky posílaj až kolem toho 20-25 🤐 Jinak já mám nemocenskou docela ok...něco přes 12tis, tak to jde...

jankabambulka
16. čer 2011

@aknel1976 ´DAKUJEM za odpoveď. u nás sú tie mliečka -najlacnejšie čo som zohnala tak 1.45€ a u vás sú vraj okolo 0,89€ už po prepočte a ke´dže dvočatká môžu len bezlaktozové -sójové im robí zle, tak by som aj vybehla po 6-7kartónov toho mliečka lebo denne vypijú liter aj niečo.len neviem či je to pravda... ale ´dakujem aj tak za odpoveď

aknel1976
16. čer 2011

@misanda no co, ať si to chlapi užijou s námi,ne? 😉 😀 ...třeba budeme mít všichni hodná miminka, ale tchýně straší, že jestli budou po tatínkovi, tak si hodím mašli, prý řval jako siréna celé dny do půl roka, ikdyž byl najednej a přebalenej a ona málem skončila u psichyatra, jak nevěděla co dělat 😀 😀 😀
Nemocenskou jsem vlastně měla v květnu za duben (21 dní) od zaměstnavatele kolem 4.700, pak mi sociálka v květnu poslala 2.013 za 4 dny v květnu a teď čekám na peníze od sociálky od 13.května, tak jsem zvědavá, snad se to srovná. Měla jsem 25.500 hrubého a jsem z toho docela v šoku z těch dávek 😝

sorini2
16. čer 2011

@aknel1976 😀