Dvojčátka 2011/2012

misanda
27. kvě 2011

Holky těhulky, dvoj-čekatelky...šup k nám 🙂

misanda
autor
20. čer 2011

holky, řeším kosmetiku...Sebamed nebo Welleda???? Nemáte někdo zkušenost????

misanda
autor
20. čer 2011

@apole no, koukám že v TEplicích umí dělat asi jenom párečky 😀 Tak já si myslím, že zase spíš na maminu se jako malý upnou kluci a holky spíš na ty chlapy...ale ono se to změní, jak porostou. Já se těším, že budu pak péct s holčinou cukroví, a budeme jezdit shopovat 🙂. S klučinou tohle asi nehrozí...ale to neznamená, že se na něj netěšim...jsem z něj poprděná až za ušima 🙂 a jsem strašně ráda, že nám vyšel páreček a doufám, že si pak děti budou rozumět, když jsou jinýho pohlaví 😀 že brácha na tu ségru dohlídne 😉

aknel1976
20. čer 2011

@misanda jeeee, to musí být úúúžasný!!!! 😀 😀 😀 A kde jsi to objednávala?? 😀
Mně taky právě venku bylo docela příjemně, kor na tu cestu 🙂
To co jsi psala @apole to se mi právě líbí, že by ten brácha dohlídnul na ségru, a že by si víc rozumněli, když jsou jiného pohlaví, než se mezi sebou hádali,ale....aby ty naše představy byly skutečností 😉 😀

apole
20. čer 2011

no my dneska jdeme na 4D UTZ, aspoň jednu fotku bych chtěĺa každého mimča, tak snad tam furt ten páreček bude. posledně ho paní doktorka sice viděla, jen říkala, že holka není jistá nikdy a že se ještě uvidí.ale já už ji beru jako jasnou věc. tak snad nebude překvápko. i když, mně by to bylo vlastně úplně jedno, hlavně ať jsou děti zdravé.

aknel1976
20. čer 2011

@apole držím palce, ať vám ten 4D UTZ vyjde a ať jsou krásné fotečky, aby jste neviděli jak @misinda jen pindíka přez celý monitor 😉 😀 😀 😀 Dej pak určitě vědět a nějaké foto 😉

misanda
autor
20. čer 2011

holkyyyy, dorazilo nám HMko, jsem z toho celá poprděná 😀 to budeme vystajlovaný děti 😀

misanda
autor
20. čer 2011

@apole no, tak ať vám 4D dopadne dobře 😀 já už bych na to nešla, ani kdybych děti viděla 🙂 .

aknel1976
20. čer 2011

@misanda jeeeeeeee, to jsou krásný hadříky 😵 😵 😵 😵 Ty budeš mít teda vyfešákovaný prdelky 😉 😵 A co to je za velikosti? Já se dyžtak hlásím, jako první zájemce, pokud to budeš prodávat, až ti z toho vyrostou 😉 😀 😀 😀

misanda
autor
20. čer 2011

@aknel1976 http://www.babytricka.cz/ mám objednaný žlutý a bude vypadat stejně jak má Werty v albu

misanda
autor
20. čer 2011

@aknel1976 já většinou beru už 62, něco je 56 🙂 tak to možná stihneme utáhnout do toho ledna 😀 tu 56...ale je známo, že velikosti z HM vydrží mnohem dýl...

lita
20. čer 2011

@koubovka1 - mela jsem to vsechno ulozene v zalozkach, tak jsem to jen prekopirovala 😉
Ten teplomer urcite postaci, jen mi prijde, ze ten s ohebnou spickou ma uzsi hrot, tudiz je setrnejsi k malym prdylkam 🙂 Ale ten muzes pripadne snadno dokoupit v mistni lekarne.
Prave ze se shanenim rektalni rourky jsem mela problem, a to jsem bydlela v Praze! Meli ji jen ve zlomku lekaren a to jeste ne vsechny velikosti. Pokud bys je pak nemohla sehnat, maji je pripadne na lekarna.cz a od pediatry si muzes nechat rict, jakou velikost koupit.
Medvidka mame take, je moc fajn a krasne voni 😉

@apole - my mame nositka Ergo, ta jsou hodne oblibena, ale stejne oblibenosti se tesi take Manduca nebo Beco. Manduca a Ergo jsou skoro to stejne, i cenove. Beco je drazsi, ale ma krasnejsi latky.
Vsechny tri znacky lze pouzit od narozeni s novorozeneckou vlozkou. Mela by byt soucasti nebo se prodava zvlast jako doplnek. Kazdopadne bez ni to pro novorozene nejde. Pro novorozenatka se doporucuji spise satky.
My nositka poridili docela pozde, az nekdy kolem 5 mesicu a to uz jsme vlozku nepotrebovali.
Rozhodne nekupuj nositka ted, ale az budou miminka na svete. Musis si to vyzkouset s nimi a zjistit, ktery typ vam nejlepe padne. Nektere obchody nositka pujcuji za cca 10% porizovaci ceny na 10 dni. Pokud si od nich nositko koupis, pujcovne ti uctovat nebudou. To mi prijde jako super nabidka.
My si je pujcili na dovolenou, vzai jsme 2 typy, Ergo a Manducu, abychom zjistili, ktere nam vyhovuje lepe. Nekdy muzskemu padne jine nositko lepe kvuli rozdilne sirce ramen. Mne prislo, ze se mi Manduca nosi o trochu lepe, ale vadila mi tam malinka operka hlavicky. Pro male miminko staci, ale pro vetsi uz je mala. Neslo mi o drzeni hlavicky, ale kdyz ti dite usne, muzes ho tou operkou prikryt a u Manducy to moc dobre neslo.
Nedoporucuju kupovat cernou nebo hodne tmavou barvu, jsou na ni videt vsechny chlupy.
Koukala jsem, ze na MMB potom krasne prodas i za vyssi cenu, pokud je neoddelate 😉
Nasi kluci jsou docela tezci a celkem brzy me z nich zacala bolet zada, kdyz jsem je nosila na brise. Ted kdyz je mam na zadech, je to uplne jine, mnohem pohodlnejsi a i jim se tam libi vic.
My je pujcovali a kupovali v obchode Brana k detem, jedna je v Praze a druha v Brne, ale pujcit jde i postou.
prehled nositek http://www.branakdetem.cz/brana-k-detem/noseni-...
pujcovna http://www.branakdetem.cz/brana-k-detem/pujcovna
Nebo pujcuji na 4babies.cz http://www.4babies.cz/e-shop/pujcovna-59/ Maji prodejnu v Ostrave.
Nositka pujcuji i na jinych webovkach.
Vyvaruj se tzv. klokankam, kde se deti nosi oblicejem ven, tato poloha se vubec nedoporucuje pro zdravy vyvoj.
Kdyz jsou hodne velke mrazy, s miminkama vychazet nemuzes ani v kocarku.
Prodavaji se sikovne kukly a navleky na nozicky z merino vlny, ktere zahreji. Dale se prodavaji ruzne kapsy, ktere muzes pres nositko pretahnout. Viz napr. http://www.branakdetem.cz/brana-k-detem/oblecen...
nebo http://www.4babies.cz/e-shop/obleceni-na-noseni...

@misanda - Weleda je setrnejsi nez Sebamed. Sebamed je asi ze vsech drogistickych znacek nejsetrnejsi, ale stejne muze drazdit. Jenze to zjistis, az kdyz tim ditko maznes 😝 Do zacatku ale stejne zadnou kosmetiku nepotrebujes, radeji jen prirodni olejicek a pak neco na prdelku. Zadne peny, gely a sampony na myti se nedoporucuje pouzivat. Voda krasne postaci a po koupani mimco maznes prirodnim olejicek, pozdeji uz kremem nebo mlekem.
Krasny nakup! 😉

aknel1976
20. čer 2011

@misanda to bude prďácký 😀 😀 😀 ...akorát já u Werty nic v albunevidím, protože nejsme přátelé 🙂 Jsem moc zvědavá, jak se jim daří, snad se nám brzy ozve 🙂

aknel1976
20. čer 2011

@misanda já jsem hodně četla, že ty oblečkyz HM jsou dost kvalitní a vydrží 🙂

apole
20. čer 2011

no však jsem se taky díky misande rozmyslela jestli to nezrušit, ale nakonec nee, já bych chtěla ty fotky, manžel jede v červenci na 14 dní pryč, tak chci aby je měl s sebou. ale jestli ten UTZ bude k prdu, tak mě trefí..
oblečky pěkný.

aknel1976
20. čer 2011

kurňa, holky, mně se začali dělat beďary jak pubrťákovi 😢 😢 😢 Mám je na krku jak blbec, na čele a bradě, pomoooct ☹ ☹ ☹ ...nevíte někdo, co na to pomáhá?? Já to neměla ani v pubertě 😕 😀

misanda
autor
20. čer 2011

@lita já přemýšlela, že na namazání bych koupila akorát od Salosu bio kokosový olej, kdyby to mimi potřebovali, já si s tim mažu pupíka a jsem nadmíru spokojená...a na prdelku mám koupit co????

@aknel1976 no, jak je mám v ruce, tak můžu říct, že kvalitní fakt jsou...jde to znát na tom matroši 🙂

misanda
autor
20. čer 2011

@aknel1976 😀 mě se taky dělaly, dokonce to psali i v mém těhu kalendáři, že se mi můžou začít dělat be%dáci...já je teda měla na obličeji. Ale já používám Mary Kay a ta s tim vždycky zatočí...neboj...oni zmiznou a bude zase klid 😉

apole
20. čer 2011

@lita díky, je věděla, že budeš vědět 🙂 super, díky moc.

bublina09
20. čer 2011

Ahoj holky 🙂
vítám předně @suzamen , @red.miky , @tonytony a přeju všem bezproblémové těhotenství.
Těším se, že přibývá maminek s malýma dětma, které čekají dvojčata 😉
@lita zase úžasné příspěvky. přidám svou zkušenost -určitě doporučuju rektální rourku, my jsme používali prakticky do 6 měsíců. a věřím, že najde uplatnění u všech mimin. Teploměr - nejlepší je klasická rychloběžka, naměřeno hned a nejpřesněji. Mám 3 typy teploměrů a používala jsem pouze tu. Jinak v dtestu vyšel z digitálních nejlíp ten thermoval, co jsi dávala odkaz...

tonytony
20. čer 2011

@aknel1976 Mám stejný problém- je to děsný, normálně mám 1 beďárek za uherský rok a teď šílený- celý obličej, dekolt, hrůza, pomoc!!!
@misanda Kdy zmiznou? Já mám pocit, že jen přibývají☹ Co přesně Ti na to pomáhá???

tonytony
20. čer 2011

@misanda Krásný tríčo i bříšo🙂

tonytony
20. čer 2011

@misanda Můžu se zeptat, Ty si objednáváš HaM nějak přes net? Já mám HaM moc ráda🙂

apole
20. čer 2011

@aknel1976 tak já to mám opačně, dřív jsem na to nárazově trpěla a co jsem těhotná, tak bych mohla dělat reklamu na bezproblémovou pleť. je to stejnak zvláštní, jak za všechno můžou hormony. i kvůli té pěkné pleti mi tu holku nechce nikdo moc věřit, znate to- prý holky berou krásu.

bublina09
20. čer 2011

@apole tak si ten UZ pěkně užijte. Snad to vyjde dobře a budete mít zážitek 😉
@aknel76 hormonální bouře je bohužel tu...já teda nemám nic...zatím. používám biodermu a když se mi něco vyhází tak skinoren krém, je to kyselina azelainová, takže vlastně takový šetrný chemický peeling. To bys mohla zkusit, ale je bohužel na recept.
@misanda krásné oblečky a potvrzuju, že jsou větší, možná budete nosit i v půl roce.
Jo a co se týče kosmetiky, naprosto souhlasím s @lita - čím míň tím líp. Mazání na zadeček - střídala jsem bepanthen, ten je ale docela drahý takže jsem pak používala nejvíc 2 - infadolan (ten je hodně mastný) a nebo calciovou mast. A ještě občas sudocrem. V případě opruzení Imazol krémpastu (ta je přímo na plenkovou dermatitidu neboli opruzení)

misanda
autor
20. čer 2011

@tonytony no, hele, já je měla tak tři týdny a pak to začalo miznout...od tý doby se mi udělal jeden...v kalendru to psali kol 10.týdne, že se můžou objevit a chvilku zůstanou 🙂 . Jinak HM objednávám buď starší z MMB nebo i nové z MMB, holčičny to tahaj z Němec a je to levnější!! ale to starší je fakt nezničený a doporučuju, ušetříš!! 🙂

misanda
autor
20. čer 2011

@bublina09 ten bepanthen se používá i na bradavky, viď??? Nebo jsem to blbě pochytila? TAk já teda nakoupím jenom ty kokosové olejíčky na namazání a bude, neni to žádná chemie. Ještě vim, že je od Welledy pro miminka nějaká jakoby koupel a to je taky rovnou promastí, že se pak nemusí používat žádný olejíček atd, maminy to právě chválily.

misanda
autor
20. čer 2011

@apole já mám teď ukázkovou pleŤ taky 😀 ale na vlasy mi těhu nepomohlo, musela jsem si koupit drahej šampon a konečně přestávaj padat a mastit se...už bylo na čase. Zítra jdu ke kadeřnici, tak jí chci říct, at mi s tim něco udělá, abych to nemusela barvit a měla svojí přírodní...chci ty vlasy teď šetřit, bůhví, jak to bude po porodu, že...

misanda
autor
20. čer 2011

@bublina09 je to tenhle teploměr? http://www.lekarna.cz/teplomer-digi-thermoval-r... my právě zrovna tohle řešíme a mysleli jsme, že koupíme čelní a ušní, aby to ukázalo během vteřinky...

bublina09
20. čer 2011

@misanda přesně tak, můžeš namáznout i na bradavky a nevadí to při kojení, nemusí se smývat. Zapomněla jsem, že v začátku jsem dávala do vaničky přesně tu koupel od weledy, je myslím s měsíčkem...pak jsem nemazala už ničím, stačilo to tak a Peťa nebyl vůbec vysušený.
No a na bradavky je fajn mít "větrače", v prvních dnech jsou poničené a takhle se to pěkně a rychle spraví, když na tom není připlácnutá látka ani vat. tampón..mám od aventu http://www.kocarky-lvicek.cz/Pro-maminky/ostatn...

bublina09
20. čer 2011

@misanda je to ten z odkazu 😉 na ty čelní se vyprdněte - je tam odchylka třeba i 1 stupeň (ne desetina stupně, aby si to někdo nespletl)..Já ted víceméně šáhnu na čelo a když hoří tak dám automaticky antipyretika. když je teplejší tak zbytečně nebudím a vyčkávám...prostě tak nějak instinktivně.
Pleť mám lepší, ale udělaly se mi fleky ze slunka, měla jsem to i u Peťi...vlasy taky fajn..Ke kadeřnici jsem se po porodu dostala za 9!! měsíců 😀 😀 ale mám dlouhé a melír tak to nebyla taková katastrofa..