Dvojčátka 2011/2012

misanda
27. kvě 2011

Holky těhulky, dvoj-čekatelky...šup k nám 🙂

aknel1976
29. kvě 2011

@koubovka1 přesně tak, nikdo nebere na nikoho ohledy ☹

bublina09
29. kvě 2011

http://vystava-dvojcata.xf.cz/jak-tam.html tak kdo je z jižní moravy tak bude výstava dvojčecích kočárků v Brně Modřicích 28. června 😉

@koubovka1 no já bych chtěla aspoň s malým do školky a to máme hned u domu kopeček 😕 tak proto ta brzda. Jak tam jezdím teď s monokočárkem tak už mi to dá zabrat - a to vezu "jen"30 kg....

@aknel1976 ten co jsi dala odkaz zas nemá madlo. a to se mi zdá docela fajn. a šly by tam nacvaknout AS? Toto je podle mě to nejpraktičtější na novodobých kořárech, že na konstrukci šoupneš AS a jedeš. Dítě se ti přitom nevzbudí (většinou usne v autě a přenášením do korby nebo vložné tašky bys ho vzbudila).
No je to síla ten příspěvek pro dvojčata stejný jako pro 1 dítě. Ale musíme to brát tak, že i tak jsme na tom v ČR ještě hodně dobře. Kde z okolních států platí takovou sumu a tak dlouho??schválně @alex_dimitropol jak je to u vás? jak dlouho se ve Španělsku pobírá mateřská, resp. rodičovký příspěvek?
Já mám v plánu rodičák na 2 roky (jako teď) a cca v 1 roce dětiček opět začít chodit do práce (teda jen na noční služby). Takto se mi to osvědčilo i teď. těch pár hodin odpoledne to zvládne tatínek a v noci stejně dítko spí...no uvidíme. Ale spoléhat na stát je utopie....

bublina09
29. kvě 2011

@koubovka1 teď čtu v tvém profilu, že jsi měla úžasnou masáž nohou tak mi to připomnělo, že mám od MM poukaz na masáž..ale klasickou dle výběru. byly jste některá v těhotenství? podotýkám, že jsem teprve v 9.t.g. takže břicho žádné...

@majka07 jak nechodím? vždyť tě tu vidím 😀 😀

koubovka1
29. kvě 2011

@bublina09 do konce prvního trimestru bych masáž nedoporučovala, nech to až na druhý trimestr.

misanda
autor
29. kvě 2011

holky, nestíháááám...byli jsme celý den pupíkovat venku 😉, ale zítra mám válecí den, no...asi budu mít válecí celej týden, takže si vás pěkně dolouskám.

bublina09
29. kvě 2011

@koubovka1 a proč? jsem slyšela, že u kojení se údajně dostávají do oběhu toxiny a ty pak do mléka...ale u těhotenství? navíc mám ten poukaz jen do 9.6. 😀

brusle
29. kvě 2011

@bublina09 Ahojky Holky, všem, co shánějí duo kočár a neví jaký, moooc doporučuju tu výstavu v Brně. My tam byli v únoru a EW byl jasná volba, měli tam asi 25 kusů kočárků, všechno si člověk pěkně osahal, vyzkoušel, EW byl jasnej hned po prvním projetí po obchodě, krásně se ovládá, a navíc, pokud si tam kočárek objednáš, tak tam byli super slevy jak na sedačky do auta, tak na fusaky, ty byly dokonce úplně zadarmo ke kočárku. A kočárek ti pak na požádání přivezou PPL až domů. No prostě super servis. Moc se omlouvám, že to tak chválím, ale lepší přístup jsem nezažila 🙂

bublina09
29. kvě 2011

http://www.masaze.info/masaze-v-tehotenstvi/ tak hned první odkaz potvrzuje teorii toxinů i v těhotenství a nedoporučují se razantní a detoxikační (lymfatické, medové,...) masáže.

bublina09
29. kvě 2011

@brusle fajn, že doporučuješ. My tam určitě půjdem (teda já jo, MM podle povinností v práci jako vždy). Zní to lákavě, ty fusaky ale určitě budu kupovat ojetý. Navíc jednu AS a jeden fusak mám doma 😅 tak to chci využít....
@majka07 prosím jak jsi to řešila? prodala jsi uni věci co jsi měla po malé a kupovala stejné pro dvojčata?

aknel1976
29. kvě 2011

@bublina09 mně ho právě jedna maminka dvojčátek doporučila, že je moc spokojená, ale nejdou tam autosedačky, což mě zase přijde blbý ☹ , protože my budem autem jezdit často. Taky jsem uvažovala o 2 leté mateřské, ale já dělal v kanclu, takže kdybych se tam chtěla vrátit, což kvůli penězům budu chtít, tak nevím, kam bych prcky dala ☹ ...takže asi budu muset zvažovat 3letou, ale štve mě to....kamarádky mají jedno děcko, žádné extra nároky a říkají, že je to tak tak...ale dělá to to, že má mraky lidí hypotéky a tím finanční zátěž...a nikdo tohle nevidí 😢 ...ona předstva, že kupuješ z jednoho příspěvku pro dvě miminka sunary (nebo co dnes existuje) a plenky, tak už jen to je mazec, ale hold se to musí zvládnout.

aknel1976
29. kvě 2011

@brusle to je moc příjemný, jen jet až do Brna je pro mě na prd ☹ ...tak aspoň, že to slyším často, že EW je dobrý 😉 Jdou na něj sedačky maxi cosi?

bublina09
29. kvě 2011

@aknel1976 nestraš se sunarem. tyto děti musí vydržet co nejdýl na MM 😀 Sunar je velká frajeřina pro dvojčata..a plínky taky nebudou pampers, holt začíná se spořit 😉

majka07
29. kvě 2011

@bublina09 no už nechodím tak jako dřív 😉 Ne neprodala su, používám na holky. Nemám ráda to stejné oblíkání, stejných věcí mám jen pár co jsem dostala a nebo někdy na focení. 😉

bublina09
29. kvě 2011

@aknel1976 ano jdou, právě mám jednu doma a chci ji použít. Já jsem takový ten typ, co si svoje věci hýčká a chrání a šetří....tak jsem si myslela, že použiju na druhé a ono prd. tak aspoň takto...právě se na výstavě chci informovat, kam všude ještě tu maxi cosi nacvaknu.

bublina09
29. kvě 2011

@majka07 asi to budu taky tak praktikovat, hlavně doufám, že si zapamatuju, co čí je 😅 i když ono je to ve výsledku asi jedno...

majka07
29. kvě 2011

@bublina09 určitě zapamatuješ., třeba na jednu stranu budeš dávat jedno a na druhou druhé a když spleteš třeba kabátek tak to neva 😀

aknel1976
29. kvě 2011

@bublina09 já bych chtěla kojit co nejdýl!!! Přeci jen je to nejepší, snad se to dá s dvojčátkama zvládnout 😉 Já právě všude jen slyším chválu na Maxi Cosi, že jsou nej, tak proto bych je chtěla zvolit. Já si právě říkám, že by jsme kočárek koupili novej a autoseačky a korbičky břez bazar, aspoň nějak ušetřit 😉

koubovka1
29. kvě 2011

@bublina09 o toxiny nejde, ale do konce prvního trimestru to není dobrý z důvodu připadného potratu, myslím si osoben, že ve vetsím stupni tehotenství ti masáž přijde více vhod než ted. 🙂

bublina09
29. kvě 2011

@aknel1976 korbičky kupovat nebudu, vložné tašky postačí. stejně venku v mrazech budem minimálně a na přenos zvenku dovnitř mi to přijde dokonce praktičtější než korby, ty jsou asi těžší a hlavně dražší, že ano...na jaro/léto šup s dětma do sporťáku, budou vidět ven, budou spokojenější....ale nový kočár - to je šílená pálka!
@koubovka1 tak později určitě. ale já jsem chtěla takovou tu klasickou masáž, ne přímo těhotenskou - prsa mi nikdo masírovat nemusí 😅 hlavně jsem chtěla vědět, jakým mechanismem by mohlo dojít k tomu potratu, asi těma toxinama které projdou při intenzivnější masáži přes placentární bariéru. 😕 ...no kupón končí za 2 týdny tak uvidím..asi půjdu..

aknel1976
29. kvě 2011

@bublina09 a myslíš, že tam jdou jakékoliv vložné tašky? Je fakt, že to je praktičtější a na chviličku 🙂 Já si říkám, že bych brala novej, aby měl záruku, použitý jsem viděla kolem 15000 a nový nejlevnější 17990, je to dost, ale ne takovej rozdil...třeba až ho budu chtít pořídit, tak možná narazím na nějaký výhodný starší 😉

bublina09
29. kvě 2011

@aknel1976 no jo, ale většinou ten starší za tu cenu máš i s nějakou tou výbavou, co jsem se dívala - např. ty tašky, fusaky, nánožník....taška na kočár...pláštěnka nebo co já vím. S těma taškama jsem to zatím konkrétně nezjišťovala, hlavní byly ty AS..
No tak mám na chvíli zase odpracováno a jdu na suprstar

aknel1976
29. kvě 2011

@bublina09 tak to jo, já jsem zatím koukla jen na ceny, víc jsem to neštudovala, tak to by byla dobrá cena.
Já jdu ležet, dneska zas nějak slabě špiním a nic moc jesm nedělala 😝 Tak zítra budu raději jen polehávat 😝
Hezký večer všem 🙂

bublina09
29. kvě 2011

@aknel1976 tak ascorutin, duphaston...a bude dobře. pa

aknel1976
30. kvě 2011

@bublina09 taky jsem myslela na Ascorutin, jen vím, že se na něj posledně dr. moc netvářila 😝

mirka77h
30. kvě 2011

Ahojda holky můžu se přidat k čekajícím dvojčátkovým maminkám 🙂

majka07
30. kvě 2011

ahojky
@aknel1976 ascorutin jsem brala týden, před 14tt jsem měla krvácení nejspíš z čípku, dali mi ascorutin a bylo fajn.
@mirka77h ahoj Mirka kdy máš TP?

misanda
autor
30. kvě 2011

dobré ránko,

tak na výstavu do Brna jsem taky původně chtěla, ale je to flákota cesty, takže prd. Ale my si vyzkoušeli dvoj-kočárky v Praze 😉, taky jsem chtěla EW, ale zklamal ☹ takže my už máme nakoupeno 🙂

Mě zase dneska suprově braly v noci kyčle...ááách jo ☹ Bolí mě to ještě teď...do toho noční "krvácející" můra...jsem hotová 😀

misanda
autor
30. kvě 2011

@aknel1976 Jedině Ascorutin, já zašpinila teda jenom jednou, když docházelo k úplnému uzavírání hrdla 😉 ale dlabala jsem týden Ascorutiňáka a přešlo to 😉

misanda
autor
30. kvě 2011

@sorini2 hele, neber to tak tragicky, kočárek za sebou je bomba!!!! Mě přijde prostě mnohem lepší a praktičtější 🙂 Uvidíš sama až si ho ošaháš, já jsem z něj stále mega nadšená 😉

aknel1976
30. kvě 2011

@majka07
@misanda
díky holky, já kdysi taky dostala právě Ascorutin a mám ho doma, tak jsem si nasadila 3x denně jeden a dnes jen ležení...to je dě, jak je hned člověk nervozní 😝 ...před týdnem jsem špinila, ale strašně malinko, proto jsem hnala na kontrolu o týden dřív a nakonec bylo vše vpořádku a Dr. jen říkala, že mám nějaký malinký hematom, že to může být z něho, nebo jak si miminka dělají místo. Tak se tím uklidňuju a hlavně to není krev, tak nechci plašit! Jinak mě už od začátku těhu sem tam popíchávají jakoby vaječníky, ale to prý je taky normální, tak snad bude vše vpořádku a do středeční kontroly to už uteče 🙂 @misanda holka, ty máš sny,brrrrr 😀 ...ale ty kyčle ti nezávidím ☹ To je z bříška, jak roste? A čím tě zklamal EW?

@mirka77h určitě se přidej, ahoj 🙂 A v jakém jsi týdnu?