Dvojčátka 2011/2012

misanda
27. kvě 2011

Holky těhulky, dvoj-čekatelky...šup k nám 🙂

suzamen
21. čer 2011

@misanda neviděla jsem ho naživo ale četla jsem míry korbičky a šířka 29-30 cm mi přijde stejně hrozně malá jak se mi tam mají vlézt v zimě i s fusakem? 😕 Navíc teprve na podzim nebo v zimě se budeme stěhovat jinam tak třeba budu mít štěstí a seženeme přízemní byt 🙂

suzamen
21. čer 2011

@sorini2 jdete do toho ABC design Zoom? ten je krásnej moc se mi líbí ale někdo říkal že s ním špatně jezdí tak nevím 😔

aknel1976
21. čer 2011

@koubovka1 to je pech holka ☹ Už aby byla miminko akorát upečená a byla u tebe viď? 😉 ...no, ty kila jsou pech, ale to hold neovlivníme, ale pak se to shodí, však se toho naběháme kolem dvou dětiček 😉 ...tak v klidu odpočívej, pro miminka už máš vše připravené, tak tě nic netlačí a aspoň si odpočineš do zásoby.

gamma
21. čer 2011

@karusta Díky. Myslim, že to do toho 30tt minimálně dáte taky. Držim palce! Už to máte za chvilku.

gamma
21. čer 2011

@majka07 na věcičky se moc těšim 😉 Koupila jsem si na praní tekutý Persil sensitive..myslíš, že v tom můžu prckům všechno vyprat? V čem pereš ty?

sarik1
21. čer 2011

@gamma Já v něm peru Persil Sensitive a naprostá spokojenost, Lovela je naprd, nevypere fleky

gamma
21. čer 2011

@sarik1 tak to je super 🙂 teď ještě najít nějakou pradlenu a žehlenu, která to za mě všechno udělá 😀

sarik1
21. čer 2011

@sorini2 HOlky já mam tenhle kočár a jsem maximálně spokojená... mám tam místo korbiček tašky od Gesslein s termoregulačním fusakem posílám jen tak odkaz na ten GEsslein a link na kočár, vejdu se s ním do výtahu a do všech obchodů... V těch fusakách jsem děti oblíkala jako doma, jak krásně hřál, nemusela sem je převlíkat a budit, zároven ten fusak i chladí... 🙂 supeeer
http://www.gessleincz.cz/cz/produkty-gesslein/t... - fusak sleepy Gesslein
kočárek máme tenhle http://www.baby-toys.cz/detail.php?zbozi=579294

sarik1
21. čer 2011

@gamma to mě povídej a počkej příští leto, já prcky 2 - 3 denně převlíkám jak se potí.. to je prádla :(

gamma
21. čer 2011

@sorini1 gratulka ke kontrole! se máš že nenabíráš, já přibrala za tři týdny 1,5 kg..celkem mám už plus 14 😠 a to je štěstí, že držim dietu kvůli těhucukrovce, jinak bych měla tak o dalších 10 kg víc 🙂

majka07
21. čer 2011

@gamma určitě, já peru jen v persilu sensitiv. U M. jsem kuopovala lovelu, ale ta mi teď šíleně smrdí, asi změna struktury 😀 😀 😀 ale Persil je super, peru furt v něm a su spokojená.

gamma
21. čer 2011

@majka07 tak to jsem ráda, že jsem udělala dobrej kauf 🙂 ten Persil byl totiž taky v akci v tom Německu 😉

koubovka1
21. čer 2011

@majka07 já mám tu lovelu, taky jsem čekala vetší zázrak, ale na začátek to stačí,pak už budu kupovat taky ten persil, tem mám i na naše veci, ten gold a je suprovej.

bublina09
21. čer 2011

Ahoj holky

@misanda no ještě ten Egypt zvážím. Ale zdá se mi to hodně nepravděpodobné, že by to bylo teplotou vody. Holky vy jste tam s prckama nebyli? poraďte...třeba čistit zuby je potřeba asi taky s balenou, že...a malého pod sprchou taky neohlídám, aby si nelíznul...každopádně díky za info..právě ty vaše popisy mě lákají.
@aknel76 ty první odběry jsou náročné na materiál všude koukám 😀 mě je brali asi 5 minut, co jsem se dozvěděla, že čekám dvojčata tak jsem byla totál na odpadnutí 😀 Je to na spousty protlátek proti různých chorobám tak asi proto. Právě z toho mi vyšel pozitivní ten cytomegalovirus 😖

bublina09
21. čer 2011

@gamma je fajn, že jsi dopadla dobře. sedm západů 😀 Jinak jsem už trochu zapomněla, jak to je s lístkem na peníze? ten si vyzvednu u gynekologa a doručím do práce nejpozději do konce měsíce?? přece jen už je to 2.5 roku, co jsem byla na PN....děkuji 😉

majka07
21. čer 2011

@gamma já musím nakoupit.
@koubovka1 u M. mi krásně voněla, vyprala mi všechno, teď jsem ju kupovala ještě v těhu na praní věciček, takže jsem to jen použila a teda to smrdělo, tak jsem patlala aj na naše oblečení 😀 😀 😀 a už nikdy více 😀

Jdu krmit, Kája je dneska nějak hladová 😀

bublina09
21. čer 2011

@sorini2 díky za info, ten Antinal je v podstatě antibiotikum a není vhodné v těhotenství...takže nic...

aknel1976
21. čer 2011

@bublina09 to jo, to bylo materiálu 😀 A jak ti vyšel pozitivní ten cytomegalovirus už to s tebou někdo řešil, co to znamená?? 😕 Jinak pro lístek na peníze si musíš dojít ke svému gynekologovi nejpozději posledního v měsíci a pak ho co nejdříve doručit do práce.
Co se týče Egypta, tak MAXIMÁLNÍ spokojenost, jela bych tam hned znova!!! Ale co se týče dětí, nejela bych tam s malýma prckama podle mě tak do 4-5 let. Je to jen můj názor!! Ale je tam dost vedro (ve stínu kolem 40-45°C v sezóně), tak bych se bála úpalu a té vody, aby si neloknul, přeci jen se i zuby čistí balenou vodou. A upřímně, tam, co jsme byli my, tak jsem tam ani žádné hodně malé dítě neviděla, spíš až tak kolem 4 let minimálě. Návíc já osobně bych se bála i letu. S námi v letadle letěli dvě rodiny s dětma cca 1rok a ty děti celou cestu plakali a rodiče i všichni cestující byly docela otrávení. Cestou zpět i ty rodiče říkali, že se na to měli s prckem vykašlat, že si to neužili,ale to jsme jen zaslechli, jak to za náma říkali. Letí se tam přez 4 hodiny a je to na ně dlouhý a asi i ta změna výšky, když zaléhají uši, atd. Já bych třeba s prckem volila Španělsko, Itálii a nebo Chorvatsko, je tam krásně, teplo a ne moc a je to kousek 🙂 Osobně jsem tam teda kromě Chorvatska nebyla, ale jezdí tam známí a teď tam byli (Itálie) i s roční holčičkou a byli moc spokojení a let kraťoučkej. Ale jak říkám, je to jen můj názor 😉

aknel1976
21. čer 2011

@sarik1 já vím, že už jsi mi ten kočárek doporučovala 🙂 Já ho teď viděla v Tescu s maminkou dvojčátek a mně se nějak moc nelíbil na pohled, nevím proč, děti byli položené a mně to přišla taková krabice na kolečkách a přišel mi hrozně úzký pro to dítě 😕 Tím ho nehaním, jen mě to nějak nazaujalo, je těžké si vybrat ☹ Ten fusak mi přijde super 🙂

bublina09
21. čer 2011

@aknel1976 děkuju 😉 čili egypt definitivně vypouštím, i kvůli délce letu - to jsem nevěděla, že se letí 4 hod 😕 no jo zeměpis není moje silná stránka 😀
CMV se zatím neřešil, protože není stopro jisté, že ho plody mají taky...spíš to nasvědčuje tomu, že jsem infekci prodělala (já jsem přesvědčená, že to bylo někdy v lednu, kdy jsme lehli celá rodina s fakt těžkou chřipkou). Nejhorší varianta je prodělat primoinfekci v 1.trimestru. Dělá to u plodu dost šílené vrozené infekce - potraty, hluchota, slepota, mentální retardace..
Takže já teď půjdu klasika na NT test, tam se dr. zaměří na event. abnormality, které jsou známy, že cmv u plodu dělá (malá hlavička, kalcifikace ve vnitřních orgánech, zvětšená játra, slinivka...) a podle toho se uvidí. Když je nadále podezření, že má plod cmv infekci tak se odběry opakují,dá se odebrat vzorek, zda je přímo v plodu ten virus.....no maso, co ti mám povídat.

aknel1976
21. čer 2011

@bublina09 nemáš zač, je to jen můj postoj 😉 Jela bych tam s dětma hned, ale fakt tak od 4-5 let, aby si tu krásu taky užili a kdyby hned pod hladinou viděli barevné rybičky, tak by z toho měli fakt zážitek!! Když už, tak ať si to užijou 🙂
Tak to jo, to určitě bude z toho ledna, jak píšeš, takže to bude o.k. 😉 🙂 A snad tě žádné další odběry ohledně cmv čekat nebudou!!! Já už se na ten NT strašně těším 🙂 🙂 ...necháte si říct co to bude, pokud to Dr.pozná? 🙂

karusta
21. čer 2011

@gamma jojo, doufám, že vydržíme.. dnes odpočívám, tak je to pohoda, bříško nebolí, tak mám hned veselý den 🙂 Asi holt budu muset začít polehávat. Do teď jsem fungovala pořád a byla jsem pak vždycky KO...
Persil je super, na Terinku jsem z počátku nakoupila Lovelu a pak jsem litovala, opravdu nevypere a jak psala
@majka07 , tak mně taky smrdí. Teď jsem jí vůbec nekupovala, rovnou jsem všebílé vyprala v sypkém persilu a barevné v tekutém. Terinka ho snášela a snáší dobře, tak doufám, že to tak bude i s klukama..

Řešíte tu dovolenou.. Egypt bych moc nedoporučovala hlavně kvůli délce toho letu. My jsme byli v půlce května v Turecku a při klesání jsem měla docela problémy s vyrovnávám tlaku..A jak jste řešily prcky, tak ty dvě a půl hodiny byly pro Terku taky takový tak akorát. Byla hodná, ale ke konci, už trošku taky prudila. Přeci jen tam je omezený prostor a to dítko se tam moc nezabaví..No a co se týče těch střevních problémů, tak ty jsme měli s manželem v Turecku oba, já i s horečkou, ale trvalo to jen jeden den. Manžel to chytil 5. den a já den po něm. Terince se to naštěstí vyhlo. Absolutně netuším, z čeho to bylo.. Takže on si člověk v tomto ohledu asi nevybere..

sarik1
21. čer 2011

@aknel1976 Jo jo ja to psala, jak se Sorini zminovala o kočárku, asi sem to jednou už psala, skléroza, tak to se omlouvám..

bublina09
21. čer 2011

@aknel1976 to víš, že si to necháme říct! jsem napnutá jak malé gaťky!
Já si myslím, že Peťka by z toho byl taky nadšený, on už všemu rozumí, vše chápe, vedeme skoro filozofické debaty 😀 ale je pravda, že je na takovou dálku ještě asi čas. nejdřív evropa 😉
@karusta no vidíš, musíš prostě víc ležet. Já když čtu jak máš v plánu mýt okna, schody apod...tak jak kdybych viděla sebe 😀

bublina09
21. čer 2011

@sarik1 vůbec se neomlouvej. my, které nemáme kočár vybraný, rady (i opakující se) oceníme 😉

aknel1976
21. čer 2011

@sarik1 neee, to je v pohodě, každý tip je dobrej, třeba někomu bude vyhovovat 😉 🙂 Ono jsi mi to psala do diskuze v Gennetu 🙂

aknel1976
21. čer 2011

@bublina09 tak to jsme dvě, taky jsem napnutá jako kšandy 😀 😀 Je to fakt, že ten let je dlouhý, mě samotnou už to nebavilo 😀 😀

misanda
autor
21. čer 2011

@suzamen ABC jezdí skvěle, mám ho vyzkoušenej a hájim si ho, protože ho mám už koupenej...akorát se rychle sjedou gumy, protože nejsou nafukovací. A má právě i takový super korbičky, přijdou mi proti ostatním docela prostorný...i když úplně mega taky nejsou 🙂

misanda
autor
21. čer 2011

@koubovka1 jů, koukám, že si těhu taky "užíváš" jak já ☹ neboj, máš to za pár...já si užiju ještě dýl...aspoň teda doufám!!!

misanda
autor
21. čer 2011

holky, šla jsem k tetě a teda děs...promoklá, vlasy zkroucený...přijdu, sednu a přestalo pršet!!!! Si ze mě to počasí dělá srandu, ne? ☹ teď už jsem doma a půjdu se natáhnout ke knížce 🙂

misanda
autor
21. čer 2011

@koubovka1 o tý Loveře jsem slyšela hodně, že málo vypere atd...Persil je prý lepší...příští týden razim do Němec, tak asi nakoupim, jestli budou mít levnej 🙂