Dvojčátka 2011/2012

misanda
27. kvě 2011

Holky těhulky, dvoj-čekatelky...šup k nám 🙂

irriss
2. čer 2011

@aknel1976
..omlouvam se, ze Vam do toho sem skacu...ale je mi tu nejak dobre..vzpominam diky Vasim radkum na nase obavy,pripravy... 😉
Kazdopadne jsem pro monitor...nasim slecnam zachranil zivot, nekolikrat u nas zastavila i resuscitacni sanitka ☹
lepsi tisic poplasnych alarmu nez jeden ...
ach jo, neprisla jsem strasit!!!
Ja mela dvojky na JiPce mesic na pristrojich...jedna se narodila ve 28.tydnu a druha ve 31.tydnu..takze rizikova skupina..ale i kdyz by Vase deti nepatrily do rizikove skupiny, nevahala bych s koupi monitoru...
klidny spanek miminek a maminky je k nezaplaceni 😉

sorini2
2. čer 2011

zdravím všechny přítomné🙂 jak se Vám dneska vede?

aknel1976
2. čer 2011

@irriss díky za rady, určitě jsou monitory dobrá věc 🙂
@sorini2 taky tě zdravím, mám se fajn 🙂 A co ty? Už je líp, nenastal večer nějaký rozhovor s manželem???

sorini2
2. čer 2011

@aknel1976 ahojky, ne nenastal, ale dneska byl teda přes mobil.. prvně volal ale já jsem mu to nezvedla jen napsala sms, že nemám chuť se s ním bavit jak on s náma nemluví od pondělního večere, tak proč bych já mluvit teť s ním. a pak zase volal zase jsem to nezvedla a tak psal, že ho to moc vše mrzí, že nás má rád a hodně a že nechce ztratit, a že má prostě strach abychom nezůstali před výplatou bez peněz, ano na jednu stranu ho chápu taky mě to mrzí, že to co bylo našetřeno pomalu není, ale bohužel... nemůžu za to že nemocenská je placená jak je.. tak uvidíme večer
Ale moc Vám všem za podporu děkuji, a vážím si toho... i když se neznáme, slova pomáhají...

abecedka
2. čer 2011

@sorini2 no rodičák není o nic lepší....možná i horší. Tak si to chce asi vyříkat nějak na delší dobu.

sorini2
2. čer 2011

@abecedka jojo budeme na tom stejně... no snad večer, psal že si najde brigádu... tak uvidíme...ale já pořád říkám zvládli jiní zvládnem taky, je fakt že to porodné bude chybět... ale co.. za pár let bude ještě hůř s naši slavnou vládou

aknel1976
2. čer 2011

@sorini2 na jednu stranu mám z tvé zprávy radost!!!! Chápu jak ti je, že je těžké vidět, jak tě někdo přehlíží a bolí tě to ☹ Ale třeba to neumí říct slovy, ale je krásný, že napsal, že vás má moc rád, a že vás nechce ztratit!!!! A nakonec vidíš, má jen strach z toho, že to finančně nezvládnete, což bych brala za pokrok, že to napsal! Zkuste si o tom večer normálně promluvit, kor když už to nakousnul 😉 ...asi jak ti roste víc a víc bříško a blíží se to, tak je asi ve stresu...nechci ho tím omlouvat, to ne. Asi bych ho pochopila a to chování odpustila, ale řekla mu ať o tom se mnou hlavně mluví a nemlčí, protože pak jsi ve stresu a ani tobě ani miminkům to nedělá dobře!!! Držím moc palce!!!! Já mám taky nemocenskou na prd, minulý měsíc byla 5.500, tak jsem zvědavá kolik bude tenhle měsíc a manžel bere cca kolem 30.000, coz by nekdo rekl, že to je skvělý, ale dáme za poplatky včetně hypo měsíčně 23.000....takže to taky nic není a nedá se nic dělat, prostě koníčky šly stranou a já se snažím přivydělávat aspoňháčkováním čepiček, ale je to tak 1000-2000/měs. nic extra, ale kde to najdu!

aknel1976
2. čer 2011

@sorini2 jojo, jak píše @abecedka, rodičák bude ještě horší a na delší dobu, o to víc pak člověka mrzí, že nikdo z nás tady, z maminek dvojčátek, nedostane ani to blbý porodný a nechápu proč aspoň částečně u dvojčátek nenavíší rosičák, pokrylo by to aspoň nějaké prvotní náklady...a nedejbože aby jsme nekojili, tak nás ta umělá výživa sežere úplně, ale to nikdo nevidí :( ...prostě musíme bojovat a zvládneme to! 😉

abecedka
2. čer 2011

@aknel1976 tak tak. Jednu dobu to bylo 50tisíc to pordné na dvojčata 😝 škoda mluvit, tonemá cenu. Akorát se člověk rozčílí a nic z toho.

Manžel vydělává pěkně, je šikovnej. Můj taky tak, ale neplatíme hypotéku.

aknel1976
2. čer 2011

@abecedka je to tak, akorát by se člověk rozčiloval... Něco jsme si samozřejmě našetřili, dokud jsem vydělávala, ale mám pocit, že to padne tak tak na výbavičku s kočárkem, ale aspoň, že tak 🙂 ...a pak si asi nejspíš budu hadříky nakupovat od vás 😀 😀 😀 😀 😀 Až vám povyrostou, tak já budu teprve rodit 😉 😀 😀 😀 😀
Ta hypo nás teď vytáčí, kor za takovej krcálek, ale jinak by jsme nebydleli 🙂 A to bydlení možná ještě vyřešíme, aby se nám ulevilo....musíme s tím něco udělat 🙂

mikii
2. čer 2011

@sorini2 neboj děti se ti do postýlky vejdou, já je měla až do teď v jedné...a na to jsou monitory za plenku , já je teda ani nepoužila a prodávám kdyby měl někdo zájem http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=43946944&tab=2

epicharis
2. čer 2011

@irriss - díky za radu, jsem taky pro monitor, měla jsem ho i u malé a to byla zdravá, donošená, takže do rizikové skupiny rozhodně nepatřila, ale dvojčátka tam patřit určitě budou, neboť je tam bude řadit min to, že jsou do dvou let od první dcerky.
@sorini2 - kurňa, já to říkala, že je poseroutka a bojí se, ale alespoň už víš, kde je zakopaný pes, a určitě se to obrátí k lepšímu, jen, jestli můžu radit, zkus mu neoplácet stejnou mincí, chlapi jsou ješitové a když už se přemůžou není dobré je plašit, ale ty nejlépe víš, co máš dělat. A bohužel platí to, co napsala @abecedka, rodičák je ještě horší... 😠

epicharis
2. čer 2011

@abecedka, @aknel1976 - holky, nerozčilujte se, nic se tím stejně nezmění 😉

aknel1976
2. čer 2011

@epicharis to se nezmění, ale proč si neulevit? 😉 🙂

bublina09
2. čer 2011

čau holky
zdravím @lennik
@sorini2 fajn, že jste si promluvili 🙂
Dneska poradna a až na pozitivní IgG a slabě pozitivní IgM u CMV (cytomegalovirus), je vše ok. Neměla jste s tím náhodou některá zkušenost? nebo někdo ve vašem okolí?

aknel1976
2. čer 2011

@bublina09 ahoj 🙂 Prosím tě, jsem zatím mimo,ale co znamenají ty zkratky IgG a IgM u CMV??? 😕 A co ti na to řekl Dr.?

apole
2. čer 2011

pěkné odpo, tak mám za sebou 3D, nádhera, děti maj vše co mají mít, ani o prstík navíc🙂 mrskaly se o 106 a čekáme skutečně holku a kluka. vy co máte velký UTZ před sebou- těšte se, je fakt moc pěkný vidět co všechno už děti mají.
v pondělí ještě srdíčka a pak se konečně pustím d výbavičky. dneska jsme objížděli přebalovací pulty, máte někdo tip? chtěli bychom komodu + nástavec, zatím vyhrává ikea.

majka07
2. čer 2011

@sorini2 tak držím na večer palečky a je potřeba o tom mluvit Držím palečky

sorini2
2. čer 2011

@mikii tak o postýlky strach nemám, jednu mám po sobě a druhou nám koupili rodiče.. takže to moc neřeším... 🙂

sorini2
2. čer 2011

@epicharis já nejsem mstivá... a s rodičákem 7600 budu na tom stejně jak jsem teť takže vím co nás čeká... dneska jsem dostla nabídku od šéfové chodit jen ranní jak bude manžel doma, samozřejmě po mateřské (37týdnu) bylo by to jen asi na 10dnů v měsíci, tak uvidíme... 🙂 a nebo zkusím něco najít..

aknel1976
2. čer 2011

@apole jeeee, to ti závidím 😉 Taky už se na to moooooc těším, ale ještě si počkám 😀 A gratuluju k párečku, to je krásný 🙂
@sorini2 pokud to budeš zvládat a bylo by to fakt jen 10dnů v měsíci, tak to zní zajímavě, hlavně by jsi znala prostředí, kéž by ti to vyšlo a hlavně, aby jsi zkloubila hlídání 🙂

koubovka1
2. čer 2011

@sorini2 úplně te chápu jak to máte, já jsem neštastná, že je se mnou manžel málo, ale zase peníze potřebujeme, taky mám občas pocit, že jsou pro nej všichni přednejsí, ale proste má toho moc a hodne známých a kamarádu a hlavne by se pro každýho roztrhal. Takže když se přeme, tak bud kvůli penezum nebo jsem já nestastná, že jsem sama, ale nenadelam nic.

aknel1976
2. čer 2011

@koubovka1 jojo, to mi mluvíš z duše, ale to je ono, kdyby nebyly potřeba ty peníze 😝 Manžel i říkal, že pokud nám klapne jiné bydlení, přenechali by jsme tento byt s hypo a vzali jinou hypo na větší byt za Prahou, tak prý by si chtěl najít jinou práci, že by jsme nepotřebovali tolik na hypo a chtěl y být víc doma...je to těžká volba 😝

Holky, narazila jsem na nějaký obchůdek a nevím, jak jinde, ale tady mají monitor dechu Nanny s dvěma podložkama a přijde mi, že ta cena docela ujde!!! Tady je odkaz:
http://www.dupydup.cz/kojenecke-potreby/nanny-m...

aknel1976
2. čer 2011

já se tu rozplívám nad těmahle dekama 😀 😀 😀 Jsou božíííí: http://www.dupydup.cz/deky--pleny--osusky--pros...

bublina09
2. čer 2011

@aknel1976 Ig je zkratka pro imunoglobuliny = protilátky. IgG jsou protilátky, které ukazují, že člověk nemoc již prodělal a má na ni vytvořeny tyto protilátky. IgM jsou protilátky, které se tvoří u právě probíhající infekce. CMV = cytomegalovirus, virus ze skupiny herpesvirů, který způsobuje tzv. Kongenitální infekce = vrozené. Jsou dost závažné a proto se protilátky proti němu odebírají v rutinním těhotenském screeningu, učitě ti je brali, popř. budou brzy brát (jsou to ty první odběry krve).
No a já jsem měla oboje protilátky pozitivní, tzn. že jsem infekci prodělala v minulosti (jako spousta jiných lidí). A současně slabě pozitivní i ty "M" protiláty, což naznačuje, že nemoc může právě probíhat (asymptomaticky) nebo nedávno proběhla.
Doplnili mi ještě tzv "aviditu", která vyšla tak, že s největší pravděpodobností infekce proběhla před více než 18 ti týdny. Což je dobré znamení. Ale červík stejně hlodá...tak jsem se chtěla zeptat, jestli jste třeba někdo tyto protilátky neměl taky pozitivní.
Omlouvám se za zdravotnické okénko 😅

@apole tak máš za sebou pěkný den, nechali jste si i dvd? a co se přebalováku týče, tak mám samostatný z ikey...

apole
2. čer 2011

já byla taky vždycyk plašan ohledně peněz, furt jsem počítala aby bylo na umělko, abychom mohli tam a tam. nebylo to tím, že by bylo peněz málo, ale prostě jsem to tak měla naučené. ale od té doby co jsem otěhotněla jsem se děsně zklidnila. jsem na neschopence, ale úúplně vyklidněná, neplaším, všechno se dá prostě zvládnout..oba dva s manželem si uvědomujem, že chybělo málo a děti nikdy třeba nebyly...

apole
2. čer 2011

@bublina dvd nemáme, byli jsme v nemocnici, mám výborného gynekologa, který mě tam prostě poslal a zdarma 🙂 uvažujeme, že ještě půjdeme na 4D za pár týdnů a to pak placeně a s dvd, ale zas nevím, jestli to u těch dvojek má cenu, někde jsem četla že tam toho prostě je moc 🙂 třeba se někdo tady podělí o zkušenost.

sorini2
2. čer 2011

@aknel1976 prostředí znám dobře 😀 11let jsem tam byla den co den 😀 no uvidíme... 37týdnu je dlouhá doba 😀 a vedení se mění co rok... takže si moc velké naděje nedělám

aknel1976
2. čer 2011

@bublina09 ahaaaa, tak děkuji za vysvětlení a určitě to bude všechno vpořádku, držím pěsti i s mrňouskama 😉 První odběry krve mě teprve čekají, tuto St jsem měla být z Gennetu předaná mému gynekologovi, ale kvůli tomu špinění si mě tam nechali ještě do příští středy a pak by mě už měli předat, budu 8+5tt, tak doufám, že už mě někam na nějakou krev pošlou 😅
@apole taky mi připadá, že v Ikee mají krásné přebalováky a některé i cenově dostupné 🙂 ....a souhlasím s tím co píšeš, prachy jsou potřeba, ale když máme skoro všechny tady ty naše drobečky vymodlené, tak čert vem peníze, hold to nějak zmákneme 😉

aknel1976
2. čer 2011

@sorini2 jasně, ale pořád tam malá naděje je 😉 Budu držet pěstičky i s prckama, ač je to ještě daleko 😉 😀