Dvojčátka 2011/2012

misanda
27. kvě 2011

Holky těhulky, dvoj-čekatelky...šup k nám 🙂

gamma
6. čer 2011

@aknel1976 dík za přivítání 🙂 S tim porodem to doufám ještě nebude tak horký, mám v plánu vydržet pohromadě ještě aspoň 9 týdnů. Jé teď koukám, že si v 9 tt, to jsem neměla na internet ani pomyšlení, bylo mi dost blbě, celodenní pocit na zvracení a strašlivá únava, tak jsem hned vyfásla neschopenku. Ještěže tak, protože v práci bych stejně v tomhle jiným stavu nic neudělala 🙂 Jak je tobě?

koubovka1
6. čer 2011

@gamma ahojky, vítej mezi námi, koukám, že si ze začátku na tom byla stejne, já zvracela kazdy den a ta únava me dávala zabrat. Taky jsem byla od začátku na nemocenské, nebyla bych schopná vůbec žádné činnosti.

alex_dimitropol
6. čer 2011

@gamma jé vítám tě tu 🙂 a samozřejmě gratuluji k dvojčátkam 🙂 jinak i já jsem měla na začátku tehu strašné nevolnosti jsem ráda že to již prošlo 🙂

gamma
6. čer 2011

@koubovka1 @alex_dimitropol ahoj, strašně se mi ulevilo, když mi nevolnosti kolem 14 tt skončily, myslim, že unavená jsem byla i kvůli Utrogestanu, kterej jsem musela brát na udržení, kolem 7 tt jsem krvácela a strašili mě syndromem mizejícího dvojčete, byla jsem kvůli tomu v nemocnici, naštěstí jsou prckové bojovníci a dneska maj už oba přes 1200 g 🙂 a s tim je asi spojený i to, že mi je zas občas na zvracení, jak mi neustále kopou do žaludku 😀
Holky, máte některá taky těhu cukrovku?

aknel1976
6. čer 2011

@gamma já to s tím porodem nemyslela tak doslova 😉 😀 Jen jste tu už tak nějak hodně daleko ode mě 😀 Já s tímhle teda nemám žádné problémy, jen úplně ze začátku cca 5tt jsem měla celodenní náznaky na zvracení a to bylo fakt bleeeee a pak to jak mávnutím proutku přešlo a krom občasného píchání břicha a nedávného špinění mě nic netrápí 🙂 Jinak na nemocenské jsem už od začátku, po odběru vajíček, chci si to užít v klidu a po předchozích potížích s těhu mi hned Dr.stejně doporučovala neschopenku, abych byla v klidu 🙂 Nějak jsem nepostřehla, jestli jsi to už nepsala...už víte co čekáte? 🙂

koubovka1
6. čer 2011

@gamma ty už ten utrogestan nebereš, me ho v centru napsali až do 34 tt, jestli má uspávací účinky, tak se nedivím, že jsem pořád unavená. Jsou to tedy sakra bojovníci, jeste, že to takhle krásne zvládli.
Cukrovku nemám, sice jsem byla už skoro před dvema mesící, ale znovu me už asi neposlou doufám.

misanda
autor
6. čer 2011

Utrogestan neberu ani já, vysazovala jsem ho postupně a vysazeno jsem měla mysliím ve 14tt...

misanda
autor
6. čer 2011

@gamma jéé, to je škoda s tím 4D..tak třeba někdy příště 😀 😀

aknel1976
6. čer 2011

@misanda já mám dokonce teď tak 3 dny dojem, že po Utrogestanu, fakt tak hoďku po zavedení večer i ráno, mám takové fakt hooooodně slaboulinké špinění a hned přestane. Takže mám pocit, že mi tak trochu utroš asi dráždí čípek, snad to nevadí 😕 Zlusím to ve středu říct Dr. a jsem zvědavá do kdy ho budu užívat, já doufm, že tak v tom 12-13tt s ním skončím 😅

gamma
6. čer 2011

@koubovka1 Utrogestan jsem přestala brát ve 14 tt, prostě mi došel a doktorka mi už novej nepředepsala. A od té doby je mi fakt líp, ta strašná únava je pryč, teď jsem unavená tak standartně 😀 třeba po vaření, chůzi, žehlení apod. Na tu cukrovku tě už asi znovu nepošlou, když si to měla dobrý. Mně vylítla ta hodnota po první hodině a tak se musim měřit glukometrem, celkem opruz 😠
@aknel1976 A doktorka mi přímo řikala, že můžu po zavedení lehounce špinit, ale nesmí to bejt krev. Ale radši se ve středu fakt zeptej. Jo a čekáme holku a kluka 🙂 Naštěstí jsem otěhotněla přirozeně. Držim palce, ať ti mrňouskové v bříšku pěkně rostou, když si k nim měla takhle složitou cestu!

karusta
6. čer 2011

@aknel1976 jojo, snažím se makat, dokud to jde. Teď jsem doučila flétnu, tak půjdu ještě nahoru pokračovat. Musím probrat svoji skříň a vytřídit věci, se kterými se na nějakou dobu můžu rozloučit..Klobouček se ti moc povedl, je fakt pěknej!!

@gamma Vítej
@misanda gratulace ke kontrole!! To je super, že se mrňouskům daří dobře 😉

koubovka1
6. čer 2011

@aknel1976 já jsem řekla dr. že mi vadí si ho zavádet, tak ho normálně polikám, ale je divný, že ho všichni vysazujete a já ho beru skoro celé těhu, ze začátku jsem tedy brala agolutitn a pak duphaston.

aknel1976
6. čer 2011

@gamma ono to ani nemůžu nazvat špinění, těžko se to popisuje, ale jak nosím denně slipovky (kvůli utrogestanu), tak cca hoďku po zavedení mám hooodně slabounkou čárku na vložce a na papíru nic a jakmile vložku vyměním, tak pak je celý den čistá do večerního zaedení a to je totéž, jen jemný nádech, že ani není poznat, zda je to hnědé čí růžové, jak je to slabé,ale je to tam...a při zavedení ani na prstu nemám nic narůžovělého ani hnědého, tak si právě myslím, jestli to není jen nějaké chvilkové podráždení čípku po zavedení, ale jasně, že se o tom s Dr. poradím 🙂 A gratuluju k párečku 😵 Byli jste dvojčátkama překvapení? A néte dvouvaječná nebo jednovaječná?
@karusta díky za pochvalu a moc to s tím probíráním nepřeháněj a odpočívej 😉 😀
@koubovka1 mně už minule Dr. (která zaskakovala mojí Dr.) při tom špinění říkala, ať beru utrogestan dál, ale že si myslí, že už je to zbytečné, že je to důležité prvních 14 dní po transferu a pak už si všechny hormony tvoří tělo samo....a moje Dr. zas říkala, že aspoň první trimestr ho pro udržení těhu brát budu....a pak se v tom vyznej ☹ Navíc mi bylo řečeno i u předešlých těhu, že je lepší zavádět, že to jde přímo k děloze, což je nejlepší, a že přez žaludek tam nejde vše a ulevím díky zavádění jak žaludku, tak i játrům... ale to jen co slyším, já tomu prd rozumím 😀 . Dělám jen to, co mi říkají 😅 Koukala jsem, že ti pořád není dobře ☹ Kdy jdeš na kontrolu? Držím palce, ať už je ti líp!!!!!

koubovka1
6. čer 2011

@aknel1976 no nevím, ten mesíc to jeste vydržím brát, nebudu to řešit. Nevím, jsem pořád unaená, jen bych polehávala, v puse mám jak v polepsovne, trochu mi pobolívá podbřišek, k tomu prckové kopou jak o závod a dost často do močáku a to je tak ypekná bolest až kolikrát vyskočím. No nic už jsouproste velký no.

aknel1976
6. čer 2011

@koubovka1 jasně, teď už to nemá cenu řešit. Já vím prd, ale nejspíš to asi souvisí s tím, že už jsou miminka velký,co? ...jen nevím, jestli já osobně už bych neplašila a nemazala k Dr. 😅 😀 ....já jsem v tomhle asi děsnej magor 😝 ...opatruj se a odpočívej, když si o to tělo říká, tak to hold potřebuješ a neboj, bude to dobrý 😉

koubovka1
6. čer 2011

@aknel1976 já si proste říkám, že to patří k tehotenství, ted jen, aby byl zítra v pořádku tlak a čípek a já to jinak nejak vydržím, taky to dost ovlivnuje to počasí, vedro pak bouřky a ochlazení, no to nedelá dobře ani normálnímu človeku, copak ženský v jináči. jen to nekdo zvládá líp a nekdo hůř proste.

aknel1976
6. čer 2011

@koubovka1 určitě to zítra bude vpořádku, budu držet palce!!! 😉 ...je fakt, že to počasí je záhul i pro normálního člověka a my těhotný to máme horší, kor vy v pokročilém stádiu 😝 ...opatruj se 😉

karusta
6. čer 2011

@aknel1976 haha, odpočívej, nějak nestíhám 😀 Terky postýlka hotová, nově povlečeno s novou matrací, tak se jí bude spinkat jako v ráji 🙂 A pro kluky to bude co nevidět. Jsem ráda. Už mám povlečený peřinky a matrace, tak až to taťka domontuje, tak to tam jen hodím, zakrytuju a bude, mám radost. Jen se nám to trošku opozdilo, protože přišel šupec a někde kolem komína nám trošku tekla voda, tak to manžel hledal a zjišťoval, kde je problém..

aknel1976
6. čer 2011

@karusta 😀 😀 😀 ...teda ty už budeš takhle pěkně i na kluky nachystaná? Ty jsi dobrá 🙂 Ale ono to je asi pohodlnější, než se pak honit, co? Akorát když vím, že kamarádky u jednoho mimi vše chystali tak 3 týdny před porodem, tak se musím smát 🙂 Ale je fakt, že u dvojčátek člověk nikdy neví, kdy eventuelně skončí v nemocnici, nebo začne rodit, tak to asi je lepší mít nachystané kolem pátého/šestého měsíce, co? 😕

sorini2
6. čer 2011

@gamma vítej a gratuluji k dvojčátkům, já taky brala utrogestan a vysadila jsem ho asi kolem 24tt dr. řekl až doberete zásobu, tak už nebudu další předepisovat, a je fakt že jsem byla unavená, ale jestli to bylo tím? těžko říct, je to možné...

sorini2
6. čer 2011

děvčata pro velký úspěch hádejte co... zase máme tichou domáctnost,

sorini2
6. čer 2011

@karusta je tiše závidím, já nejsem schopná, se do toho dokopat 😀

sorini2
6. čer 2011

@koubovka1 ty máš zítra kontrolu? tak držím pěsti 🙂 Taky jdeme na kontrolu a budou nám brát krev, to zase bude... ach jo... ☹ já totiž vždy nechám doma všechny žíly a sestra nemá kde napíchnout jehlu... někdy dokonce musí brát i z pěsti, pokud se povede... 😀

misanda
autor
6. čer 2011

@sorini2 neeeee, už zas? já se z vás picnuuu 😕

misanda
autor
6. čer 2011

@karusta jé, super, tak my už taky máme pokojík hotovej...a povlíkat bude můj manža, až budeme v porodce, máme čiči a ty by tam do toho lezly a to nesmííííí 🙂

aknel1976
6. čer 2011

@sorini2 Už zase???? Copak se stalo??? 😕 😕 ☹ ☹

karusta
6. čer 2011

@aknel1976 jojo, už to mám nachystaný a zakrytovaný, aby se do toho neprášilo. Když jsem byla těhu s Teri, tak jsem to všechno řešila až mnohem později, ale teď jsem raději, že mám nažehleno, postýlky nachystaný a bude klídek. Člověk nikdy neví, co se může stát a nedovedu si představit, jak by tu manžel chystal věci pro kluky a ještě k tomu se staral o Terku, makal na baráku a jezdil za mnou na návštěvy, to by nešlo. Už mě čekají jen blbiny, jako vyklidit ohrádku a nachystat kosmetiku do koupelny a tak. To už jsou prkotiny, bez toho to půjde taky 😉
@sorini2 No to jsem z toho vedle, já se z toho picnu. Je mi to líto, že nemáš pohodu a klídek, teď to moc potřebuješ..
@misanda Jsem ráda, že nejsem jediná, kdo je rád připraven 😉 Jé, kočky mám moc ráda. Předloni na Štědrý den jsem přišla o kocoura a ještě jsem nedospěla k tomu, že bych chtěla jiného.. Měli jsme ho přes deset let.
@koubovka1 Na zítřek držím pěsti a dej vědět, jak jsi dopadla 😉

misanda
autor
6. čer 2011

@karusta hm, tak mi přišli o kocoura nedávno...byl to moje Mimino, i jsem mu tak říkala...furt je v srdíčku prázdno ☹

karusta
6. čer 2011

@misanda jé, to je mi líto, úžasná fotka, hned bych ho poňuchňala...

misanda
autor
6. čer 2011

@karusta jinak já jsem připravená, pač se furt bojim toho, že si budu muset jít lehnout do nemocnice 😀 takže radši ať je to doma hotový a udělaný 🙂. Ještě musim vytřídit oblečky...vyperu asi jenom ty 50+56, co myslíš? ostatní dám do krabice...