Dvojčátka 2011/2012

misanda
27. kvě 2011

Holky těhulky, dvoj-čekatelky...šup k nám 🙂

gamma
25. čer 2011

@valkat mně ty korbicky nepřijdou malé,na délku jsou jak normální akorát jsou trochu užší, ale mimca se tam určitě vejdou i s fusakem. My byli na kočárek koukat v Kolíně, maj tam speciální místnost jen s dvojčecima kočárkeama. Peknej víkend přeju

danie
25. čer 2011

Ahoj holky,můžu se přidat?Mám 20měsíční dvojčata,holku a kluka.Řešíte EW ,ale korby jsou dost velký,zdají se malý.My jsme se narodili koncem října,por.váha 2,3kg a v pohodě jsme se tam vlezli s fusakama.V korbách byli do 8měsíce a v pohodě.Jen ten sporťák se zipama je na prd,blbě se zapínají když tam děti jsou.Ale jinak velká spokojenost.Můžu doporučit.
Red.milky-je mi líto,ale jak už bylo napsaný,radši jedno zdravý miminko než dvě a špatný.

misanda
autor
25. čer 2011

no, ty korby u EW jsou prostě užší, tak ale ten kočárek musí splňovat nějaké cm, abyste se taky holky někam dostaly, že 🙂. Jedna pani v KL má TFK, a to jsou s EW stejně široký, a v půl roce už se jí tam děti nevešli, tak jsou ve sporťácích 🙂

misanda
autor
25. čer 2011

@danie vítej!!! 🙂

koubovka1
25. čer 2011

Krásné ránko všem.

abecedka
25. čer 2011

ted v útrerý je v Brně výstava kočárů dvojčat, ale to asi všechny víte. No kdyby náhodou někdo.

Já tam teda nepůjdu, mám od werty EW. Kdyby to nevyšlo tak vezmu TFK ale snad to výjde.

Ten Xlander je pěkný, ale nejdou tam dát autosedačky a to já nechci bez nich. No aspon si to tak myslím, nikdo mi to ještě nepotvrdil.

abecedka
25. čer 2011

@danie a má EW šrouby nebo nýty? 😅

apole
25. čer 2011

@abecedka jo s tím Xlanderem máš pravdu, zatím se nedělá adaptér na autosedačky. my jsme prostě tohle vzali jako nutný zlo, nějak je prostě nandáme do toho sporťáku, to lze. je to blbý. ale jinak se mi moc líbí, barvy, provedení, polohování, je lehký, jízdní vlastnosti... a autosedačky jsou na první měsíce, prostě o té nevýhodě víme a akceptujeme jí.

danie
25. čer 2011

@abecedka a kde myslíš že jsou šrouby nebo nýty?Jsem asi natvrdá 😀

misanda
autor
25. čer 2011

@apole máte toho X-landera ju? Mě se hrozně líbil!!! a já si všimla až někdy cca 14dní zpátky že tam jdou dát ty vlložený tašky, já si furt myslela, že je to dělaný jenom jako sporťák !! 🙂 Jinak vím z jednokočárů, že Landerové jsou největší držáci za super cenu 😉

apole
26. čer 2011

@misanda ještě ho nemáme doma, ale jdem do něho. přesně jak říkáš, pomohlo při rozhodování hlavně to, že ségra má monoXladera a velká spokojenost.a líbí se mi.

suzamen
27. čer 2011

@abecedka já bych tam chtěla jít ale ráno jedu k dr. a pak se tam nemám jak dostat v Modřicích to neznám ☹

abecedka
27. čer 2011

no tak to ti moc neporadím, já taky vůbec. Jedině si to najít na idos.cz spojení. Myslím, že by to bylo fajn to vidět....

reddwarf
27. čer 2011

Ahojda holky-omlouvám se,že Vám se lezu,ale chceme prodávat kočár Emmaljunga Cangaroo Twin s korbičkama,ještě v záruce 😉 ,tak kdybyste náhodou některá měla zájem,napište IP-jinak přeju pěkné těhulení 😵

misanda
autor
27. čer 2011

@apole hlavně teda, když má vložený tašky, tak bude mít pevné polohování zad u sporťáku, což je super. Já furt čekala na Bumblerida, měli v květnu vyjet s novou kolekcí, ale prd...výroba se jim zpozdila a kočáry budou až na podzim, tak ať si je strčííííí 🙂. A toho X-landera pro dvojky jsem dneska viděla, když jsem jela k mudře, ale jenom z auta 🙂

valkat
27. čer 2011

Ahoj holky,já mám zase dneska depku......moc se na svoje miminečka těším,ale mám strach,že to nezvládnu.. ☹

miradka
27. čer 2011

Ahoj holky, ozývam sa zase po dlhom čase...vobec nemám čas na počítač...resp. keď decká spia, tak makám a keď sú hore, tak musím počítač vypnúť a odložiť dostatočne vysoko, inak mi po ňom trieskajú a vypadávajú písmenká...no je s nimi čím ďalej, tým viac srandy. Pomaly sa snažia hovoriť, ale ešte je to ďaleko od slovíčok. Napríklad Miri na všetko hovorí kaka :D konvička je kaka, stolička je kakaka :D atď
Dnes spia detičky prvý krát spolu. Manžel spí s nimi v detskom pokojíčku a už sa desím noci. Decká sa ešte v noci budia, ale stačí ččččč alebo dať dudlík a je dobre. Niekedy sa to ovšem opakuje asi hodinu v kuse v nejakých 20 minutových intervaloch...plus mínus. No a ráno je to s Miri horšie, tiež ju čičíkam. Takže neviem vobec čo nás dnes a zajtra ráno čaká. Budeme sa u nich striedať. Jednu noc manžel a druhú ja. Museli sme to tak urobiť, aby si konečne na seba zvykli, pretože za pár mesiacov tu bude ďalšie mimčo a to bude spinkať s nami v ložnici.
Tak som sa chcela opýtať, či ste boli v podobnej situácii, kedy ste dali deti spať spolu a ako dlho si na seba zvykali?

abecedka
28. čer 2011

@valkat to mě taky někdy napadá. Ale víš co, všechno nějak bude a hlavně aby byly zdravé! To si pak řeknu amyslím to vážně, ne jen jako frázi. Když jsou zdravé děti, tak jich může být třeba 5 😉 A první dvě zas není taková katastrofa.
Já jsem štatná, že tam nemám 3. Hrozně jsem se toho bála.
Ale jinak ti rozumím, takovýma chvílema si procházíme všichni. Já dvojčata nikdy nechtěla, bála se těhotenství, porodu a všeho. Tak mi příroda nadělila rovnou 2, abychse asi nerouhala. A už se nerouhám. 😅
Po vyspání to ráno bylo ale lepší ne?

danie
28. čer 2011

holky vůbec se nebojte,zvládnete to.Musíte...Tak jako já a ostatní.Já si přesně tohle řekla když mi dr.na druhým utz řekl,že jsou tam dvě.Začátky jsou krušný,ale pak už je to fakt lepší.A dneska můžu říct,že bych ani jen jedno nechtěla,vyhrají si spolu.Myslím,že dvojčata nepotřebují tolik aby se u nich bylo,jsou dva a to je velká výhoda.A fakt nesnáším řeči těch okolo-jééé,dvojčata,to bych fakt teda nechtěla...Holt děláme všechno hned dvakrát.A hlavně musíte zvládnout donosit děti do 34tt,pak už mají zralý plíce,to mi řekla doktorka.
@miradka já je mám spát od začátku spolu v ložnici,takže neporadím.A je pravda,že už ten druhej musí sakra řvát aby se vzbudili vzájemně.

deenakee
29. čer 2011

Ahoj. možná se k vám přidám, ale zatím to ještě není jisté. Měla jsem vysoké hcg. A na poslední kontrole bly vidět asi dvě srdíčka (doktorka řekla že mi to nemůže potvrdit, protože má špatné rozlišení ultrazvuku a že je to moc brzo) byla jsem 7 týden (dle jednoho mimča 8) Vypadá to na jednovajky. Ale četla jsem (i u vás v diskuzi) že u jednovajek je to do 12 týdne dost nejisté.... Tak uvidíme. Snad to dobře dopadne. Teda nevadilo by mi ani to jedno... ale ráda bych už vědla na čem jsem. Máte někdo taky jednovaječné? Kdy vám je dokázali diagnostikovat jistě?

abecedka
29. čer 2011

@deenakee ahoj, ve 12tt na sreeningu ti to řeknou, na gyndě toho fakt moc většinou nevidí. Ten můj má taky blbej ultrazvuk.
Poprvé řekl jednočetné těhotenství a pak jsem byla měsíc nemocná a šla tam po 6 týdnech cca v 11tt a už to viděl.
Tak se uvidí, jestli vydrží. To že je každé jiné je prý úkaz jednovaječných.
Jo a jsou mezi námi i jednovaječné 😉 ale dvoj více

zuzka72
29. čer 2011

@miradka ahojky....jakto, že už nejsi u nás? Ty jsi těhule, tak gratuluji.....

j.cien
29. čer 2011

@miradka Ahojky Miri!Nedavno jsem na tebe myslela,jak se ti asi dari 😉 a jak uz se ti blizi porod 😵
Drzim palce,at vse klapne ok ,at jste vsichni zdravi a v pohode 🙂 .Reaguji na tvoji otazku o spolecnem spani deti...Ja mela holky dohromady od narozeni do 8m,spala jsem s nema v pokojicku,ony kazda ve sve postylce.Kojila jsem cele noci co 3h,nekdy tandem,casto ale na stridacku a uz jsem padala na hubu...holky se budily navzajem,mela jsem pocit,ze se fakt rusi.Tea by rano jeste spala,ale Mia jak spustila jecak,tak ji vvzdy vzbudila..no nervy!!Takze jsme je cca v 8m oddelili,na denni i na nocni spani.Tzn,manzek spaval s jednou a ja s druhou v jinem pokoji,stridali jsme si je,podle toho,kdo mel zrovna horsi noci 😉 ...ja jsem taky zapracovala na odbourani nocniho kojeni,takze kojim doted uz jen vecer pred spanim a pak rano 😉 .Meli jsme je oddelene pul roku,dali jsme je k sobe az ted,pred mesicem 😉 Mela jsem z toho hruzu,ze se budou zase tak silene rusit...ale vubec to neni tak strasne!!!Sice vecer usinaji dele,tj.kdyz byly extra,tak po ulozeni do 5min spaly....ted se tam nekdy i 40min smejou,nez usnou..ale neplacou,jsou spokojene,takze to neresim.Rano spusti Mia jecak v cca 5h,takze ji nakojim a vetsinou se vzbudi i Tea,ale po mleku obe jeste usnou a spi do 7h 😵 Chci ti jen rict,ze u nas to "zvyknuti si"na sebe u holek probehlo opravdu v klidu a po par dnech spolu se ted stava,ze jedna v noci jeci,ale druha si v pohodicce spi 😵 😵 coz driv je budilo i zavzani parket nebo to,ze jsem se v posteli otocila a hned jsem slysela,ze tam v postylce fuci a ze mne slysi!!Takze za sebe rikam,ze holky si fakt rychle zvykly a td uz je to tak,ze kdo potrebuje a chce spat,tak si proste spi,i kdyz ta druha tam vyklada nebo breci 😉
Drzim palce!!!!pa 🙂

deenakee
30. čer 2011

@j.cien To mě ani nenapadlo, že by mohlo každé dvojče spát jinde.... A to dvojče, co spalo s tátou dostávalo mlíko z lahvičky, nebo táta nosil na krmení tobě ?

anysek85
30. čer 2011

Ahoj holky,

ráda bych k vám občas nakoukla, pokud vám to nebude vadit. Ségra má dvě malý dětičky a k tomu teď neplánovaně otěhotněla, no a vypadá to rovnou na dvojčátka. My je máme v rodině a manžel taky, tak mě toto téma docela zajímá, protože mě to v budoucnu možná čeká taky 😀.

Jinak my dneska čekáme první (jedno) 🙂.

anysek85
30. čer 2011

Taky jsme se ségrou zrovna nedávno řešily vhodnej kočárek pro dvojky (a nejlépe ještě pro jedno dvouletý 😀), tak kdyby měla některá z vás nějakej tip, tak budu moc ráda a stejně tak na autí pro 6 osob a hafana 😕 😅.

labutenka
30. čer 2011

Ahojik chtela bych se zeptat teprve budem holkam davat nausnice! neskubali si vase holky nausnice navzajem??? mame strach ze si je vytrhnou!!??? diky vsem za prispevky

gammaray
30. čer 2011

@labutenka zdravím.já mám teda dvojky kluka a holku a náušnice jsme jí dali nastřelit.byly to jen takové malé perličky na šroubek,takže si jich kluk ani nevšimnul.ty musí být v uchu 6 týdnů a pak se mění za zlaté ,větší .pokud jsme na to kluka nějak neupozornovali a neukazovali,bylo to v pohodě.spíš holka sama pořád na ně šahala,než zapoměla.tak si myslím,že nemusíš mít strach.

cinderella17
30. čer 2011

Ahoj holky, mozem sa k vam pridat? Som v 29.tt, cakame jednovajecne dvojcata - holky..Chcela som sa spytat, ci je pravda, ze jednovajecne nechcu byt od seba oddelene, pocula som, ze spavaju v jednej postielke..Mate s tym niekto skusenosti? Diky moc

suzamen
30. čer 2011

@cinderella17 vítej 😉 je lepší je mít pár měsíců po porodu v jedné postýlce...jsou na sebe zvyklí z bříška tak by mohli být neklidní...já čekám dvojvaječný a taky budou první 3 měsíce spolu v postýlce 🙂