Dvojčátka 2011/2012

misanda
27. kvě 2011

Holky těhulky, dvoj-čekatelky...šup k nám 🙂

bublina09
1. čer 2011

@epicharis
@abecedka taky DM můžu. Super, že jsou slevové knížky i na další děti! A já bych to neviděla tak černě, ono to chodí vždy k nějakému věku dítěte i domů a třeba teď Peťkovi došla i s obrouskama. Já hlavně využívám ty 10ti a 25 procentní slevy ty jsou super hlavně na plínky, sunar a ty dražší položky.

@majka07 dík za odpovědi. a jaké UM dáváte? a holky jsou spokojené?

bublina09
1. čer 2011

@abecedka tý jo 3 kluci 😕 😀 podotýkám, že mám trochu jinou představu 😀 ale hlavní je zdraví to je bez debaty. a své výhody to má, např ta puberta a společný pokojíček...

@epicharis a nesnižuje se ti množství mléka od počátku těhotenství?

abecedka
1. čer 2011

@epicharis jůůů Perlan neznám, a to vymácháš a usušíš? Dobrej nápad.

epicharis
1. čer 2011

@bublina09 - nevím, těžko se to posuzuje, když se mi teď zas ta prsa přifoukla, ale pravdou je, že dost pochybuji o tom, že vypije půl litru, snažím se jí občas dát sunar, ale to si jen lokne a víc ho nechce, budu se muset poradit s doktorkou
@abecedka - on ten Perlan je taky jen na jedno použití jako vlčené ubrousky, jen to neobsahuje žádné chemikálie, před použitím to normálně namočíš, vymačkáš přebytečnou vodu a otíráš, když náhodou namočené kousky nepoužiješ, nevadí, příště se dají namočit znovu 😉 My s tím byli hrozně spokojení, přišla jsem na to v porodnici, tam nám to dávali na otírání miminek a holčina co byla se mnou na pokoji mi pak řekla, že ona to používá i doma a jak se to jmenuje...

bublina09
1. čer 2011

@epicharis to je takové přírodní, taky se mi to líbí. Kde se to kupuje? akorát teda asi na cestování je to kapku nepraktické, ale na doma fajn. V těch ubrouscích musí být svinstva- si říkám vždycky, když s tím otírám boty a perfektně jde všechna špína dolů.
Tak to mlíko asi leda do sklenice jako motivace, že pije jako vy. z flašky toho tak dlouho kojené dítko asi moc nevypije..Já asi teď přejdu na normální kravské mléko čerstvé (ne krabickové). Sunar dochází a začínám šetřit 😅

abecedka
1. čer 2011

@epicharis já koukla do jiné diskuze a tam to i přeprala a znova použila.

Právě se mi vybavila taková žíňka z oriflame, byla růžová na odličování. Taková pěkna.... jestli to třeba není podobné.

abecedka
1. čer 2011

@bublina09 tak vidím, že nejsem sama která o těch ubrouskách přemýšlí. Fakt je to chemie, nejlepší asi umývat pod tekoucí vodou.... což asi ze začátku půjde těžko. Budu mít přebalovák bud v ložici nebo v chodbě...ukáže praxe.

S mlékem souhlasím, přejdi. Zase si myslím že je to jen tahání peněz z lidí, tak dlouho dávat sunat.

epicharis
1. čer 2011

@bublina09 - kupuje se to normálně v lékárně, dá se to sehnat i na netu. Balík stojí kol 500,-, musí se to ještě nastříhat do požadované velikosti, ale vydrží to celkem dlouho. Přesně, na cesty jen vlhčené 😉 Taky jsem koukala kolik svinstva to ze všeho dostane 😒 😉 Zkouším jí dávat to mlíčko do hrnečku se sosátkem, ale jakmile ochutná, už to nechce, tak máme doma 3 krabice sunaru a můžeme se s nimi nechat vyfotit 😒
@abecedka - to jako fakt??? To mě vlastně nikdy nenapadlo...

majka07
1. čer 2011

@bublina09 v porodnici holkám dávali bebu a zůstali jsme u ní, teď jí objednávám z Polska tam je levnější, takže vezmu od paní 15 krabic a je to. Složení a vše je stejné, jen u nich se to jmenuje jinak a jelikož maj nižší daň tak je to tam aj levnější 😉

Jj DM super, taky využíváme 25% slevu, nakoupí útrata 4000 teda míň se slevou, ale plíny velká zásoba 😀

abecedka
1. čer 2011

@epicharis kamarádce nepila sunar ani mléko, vůbec. Kojila ji přes rok a od jí jen jogurt. Zas se říká, že ten malý organismus ví co potřebuje....a samo si dokáže říct. Tak se s tím netrap, třeba to přejde.

bublina09
1. čer 2011

No tak já jsem zpočátku dávala HA mlíko, protože oba s manželem jsme alergici. abych to nezanedbala, pro jistotu, a pak jsem pokračovala UM kvůli lepší stravitelnosti a lepšímu zásobení vitamíny (umělými sice). A tak nějak dávám doposud ten dvojkový. Na ten trojkový (od 2 let) už nepřejdu. mlíko už zvládne normální. Ale vím, že jsem jedna z posledních, kdo dává ještě umělé (z diskuze stejně starých dětí)
@epicharis zkoušelas ten sunar přisladit? určitě to udělej a pokud pije před spaním tak pak vyčisti zuby..pak postupně můžeš sladit míň a míň....já jsem zkoušela i normál mlíko, když jsme někde byli a neměla jsem sunar. A po přislazeném se mohl utlouct 🙂
No tip k zamyšlení ten perlan....
@abecedka a žínka by určitě stačila taky. Ale já jsem taková ťip ťop, že bych pak strávila nějakou dobu než bych ji důkladně přeprala, což se u přebalování dvojek asi neoplatí časově...

abecedka
1. čer 2011

a jaké plenky tam kupujete? v DM? Mě se tam zdály všechny drahé i se slevou 20procent co mám z knížky k výročí....

bublina09
1. čer 2011

@abecedka já někdy brávala babylove. ale zpočátku se mu po nich udělala nějaká dermatitida v oblasti gumiček. později až po delší době používání...
@majka07 tak aspoň takto šetříte, to je fajn. Jak jsi docílila, že manžel rád nakupuje? dej tip 😀

majka07
1. čer 2011

My jedeme na pampers, vyhovují nám, chlap to propočítával on je v tomto směru odborní, takže když máme kupon + ještě sleva, tak super. Minulý víkend jsme byli v makru a naštvali mě, páč plíny tam vůbec nevyšly dobře. Jinak na větší pak ještě používáme jejich babylove teda na M. na dvojky zatím ještě ne

karusta
1. čer 2011

Tak nevím, jak je to s tím, že masožravky čekají kluky. Já jsem masožravka jak vyšitá a první byla holka a teď to jsou kluci, tak fakt nevím, jestli se to dle toho dá nějak posoudit 😀
DM u nás taky vede. Ty bílé ubrousky jsou super. Ze začátku jsem je propláchla pod tekoucí vodou, teď už je skoro nepoužíváme, jelikož chodí na nočník, ale pro dvojky už je shromažďuju doma taky. A v plínkách u nás vedou Pampers, stejně tak jako u @majka07 😉

majka07
1. čer 2011

@bublina09 no to já nedocílila, on je prostě nakupující maniak, horší jak ženská, já už bych pádila z obchodu a on klidně nakupuje 😀 😀 😀 Utíkám ven 😉

epicharis
1. čer 2011

@abecedka - se s tím až tak netrápím, už dávno jsem si zvykla, že Anežka papá méně než ostatní dítka, ona nikdy nebyla to baculaté, faldíkaté miminko, byla vždy spíš huběnější zato dlouhánka. V porodnici i moje dr mi říkala, že novoreozeňátka musí jíst min. 8krát denně a to nejedla snad nikdy, v noci jsem na kojení vstávala jen v šestinedělí i tak max. 1krát, po šestinedělí už vůbec. Čas od času jí prostě ten sunárek zkouším dát, jestli nezměnila názor 😉
@bublina09 - nezkoušela jsem ho přisladit, díky za tip, nebudu to řešit a počkám až půjdem na konci července na prevenci v 18měsících a poradím se s dr.
@majka07 - tak my taky používáme pampersky, zkoušela jsem i jiné, ale buď protekly nebo jí zčervenala prdelka, v pamperskách se nám nestalo ani jedno, ale používáme active baby, ty mi přijdou nejlepší

alex_dimitropol
1. čer 2011

@bublina09 jo byl to jeho návrh my jsme o tom vůbec nevěděli dostali jsme je jako dárek na vánoce 🙂

epicharis
1. čer 2011

@alex_dimitropol - neuvěřitelně šikovný dědeček a to ani netušil, jak moc tu postýlku využijete, že 😉 😀

alex_dimitropol
1. čer 2011

@epicharis no tak to jo 😀 pokud se mohu zeptat byla jsi už na tripple testu?

koubovka1
1. čer 2011

@sorini2 ježíš, to je mi líto, že je to doma takhle na prd, prachy hejbou svetem to je peklo. Určite se to zmení az miminka uidí. Tohle vyčítání nechápu, přeci jste je chteli oba ne?

epicharis
1. čer 2011

@alex_dimitropol - jo, jo, byla jsem v pátek a teď čekám na výsledky, a ty už jsi byla?

alex_dimitropol
1. čer 2011

@epicharis jo já jsem byla 23.5. a zítra budou výsledky tak se dost bojím

epicharis
1. čer 2011

@alex_dimitropol - taky se bojím, ale jsem klidnější, než bych čekala. Já doufám, že když mi vyšel výborně screening (dokonce lépe než u Anežky), tak tripple taky vyjde negativní. Určitě se pak ozvi, jak jsi dopadla. Mě by měli do konce týdne volat od dr., když ne, volám tam v pátek sama...

bublina09
1. čer 2011

@epicharis
@alex_dimitropol tak to holky držím pěsti, ať dobře dopadnou! Já osobně na ně nepůjdu, pokud budu mít za sebou NT test. U minulého těhotenství jsem to tak taky udělala. Už dávno by měli do screeningu dát NT a triple testy vyhodit - je tam vysoká senzitivita a nízká specificita 😕 takže vychází často falešně pozitivní..
Plínky vždy nakonec pampers active baby, občas v rámci šetření vezmu třeba huggies, ale často jsou kazové a třeba mají na bříšku ten materiál tak špatně ukončený, že musí i dřít...docela příjemně mě překvapily i happy bella.
@majka07 no máš prostě štěstí 🙂

sorini2
1. čer 2011

@abecedka 36 to už na mlaďocha moc není...

alex_dimitropol
1. čer 2011

@epicharis já se velmi bojím ale prý to není moc spolehlivé tak nevím..určitě se ozvu 🙂 od kolika měsíců Anežka chodí?

epicharis
1. čer 2011

@bublina09 - díky, snad to dobře dopadne, mě se dr. neptal, zda i přes výsledek screeningu, vyšla mi hodnota pro DS 1:30000, což si myslím, že vzhledem k věku je skvělý výsledek, chci či nechci jít 😒 Taky si myslím, že už by se na ně měly vykašlat, stojí to akorát zbytečně moc peněz a výsledek pořádný, nikde...
@sorini2 - pravda, to už by měl mít rozum ☹
@alex_dimitropol - Anežka začala sama chodit asi týden po tom, co jí byl rok, celkem pozdě, zato moc pěkně, a co holky, lezou už? to je jak kdyby chodily 😉

alex_dimitropol
1. čer 2011

@epicharis já si také myslím, že je to zbytečné 🙂 naše holky už chodí ještě tak nejistě ale chodí 🙂 a jak zvládáš Anežku a tehu dohromady?

alex_dimitropol
1. čer 2011

@sorini2 och to je mi líto ale neboj to se upraví v každém manželství jsou hádky a uvidíš když se miminka narodí tak bude celý paf a bude rád že jsou 2 🙂