Dvojčátka 2011/2012

misanda
27. kvě 2011

Holky těhulky, dvoj-čekatelky...šup k nám 🙂

lenca78
16. čer 2011

Ahoj holky, misanda mi dala odkaz na Vasi diskuzi, tak jsem jen tak nakoukla a koukam, ze resite kojici polstare a tehu pasy. Tehu pas jsem nemela, tak nemuzu poradit.
Ale kojici polstar mam s tema kulicka a jsem nadsena. Mam tento http://obchod.teplodomova.cz/B2C-ESHOP/Deti/koj...
- je trochu vetsi nez nektere kulickove polstare a holky se mi tam porad krasne vejdou. Kojim na nem v tandemu od narozeni a jeste nam urcite nejaky mesic vydrzi.

aknel1976
16. čer 2011

@sorini2 co se směješ?? 🙂 🙂
@lenca78 ahoj, koukala jsem na fotečky a holčičky jsou kouzelný 😵 😵 😵 Gratuluju a je skvělý, že pořád kojíte, to by se mi líbilo 🙂

majka07
16. čer 2011

ahojky
@bublina09 těhu pás jsem měla, ten podpůrnej mi ale vůbec nevyhovoval, ale který jsem si nemohla vynachválit byl ten látkovej elastickej, držel mi hezky bříško a hlavně mi krásně zahříval kříž 😀 😀
@jankabambulka do penny bohužel nechodíme

misanda
autor
16. čer 2011

@aknel1976 tak to jsme měli hrubýho cca na stejno...no, trošku ti ty penízky ubydou, co si budeme povídat 🤐

misanda
autor
16. čer 2011

@lenca78 ahoj Leni, no konečně jsi tady 🙂. Já mám taky polštář s kuličkama a musim říct, že je tak naprásklej, že nešustí a nic nedělá 🙂. Mě to fakt zatím stačí, uvidíme jestli se vůbec rozkojíme, že....

misanda
autor
16. čer 2011

@majka07 jééé, dej pokoj se zahříváním v létě 😀 mě stačí ten pás na kalhotech...prý si ho mám shrnovat dolů..jenomže to mi udělá takový zářezy na bokách a vypadá to divně...

aknel1976
16. čer 2011

@misanda no co, ale než chodit do práce a bát se o miminka, to raději za míň doma, ale aby to bylo aspoň těch 12.000, tak to je celkem v pohodě 🙂
Koukám, že jsi tu psala, že zi kuličkovej nešustí?? Asi tam máš teda hodně kuliček,že jo? 🙂 Holkám fakt šustil a i jsem viděla, jak malá od kamarádky po něm jakoby klouzala 😝

lenca78
16. čer 2011

@misanda Ahoooj 🙂 On se ten polstar hrozne rychle slehne, napred je hodne naplneny, coz je dobry pro mala miminka, ted uz mam takoveho polovicniho chcipacka, ale holkam to nevadi. Ja mam nekde ve sklepe nahradni kulicky, jenze to bych tam musela dojit a na to jsem nejak lina 🙂

lenca78
16. čer 2011

@aknel1976 dekuju. Jsem rada, ze jeste kojim, zatim to jde, holky vlastne lahev nechteji, tak me ani nic jineho nezbyva 🙂
Ale bez boje to teda nebylo, prvnich 6 tydnu byly strasne... Ale nechci vas desit. Treba to budete mit v pohode.

misanda
autor
16. čer 2011

@lenca78 hele, já mám taky kuličky na doplnění, si je můžu napouštět a odpouštět 😀 ale teď je napuštěnej až až a to je ještě mám polovinu kuliček v pytlíku 🙂

misanda
autor
16. čer 2011

jo a holky, představte si, že mi psala kamarádka, že čeká dvojčátka...tak tady budem mít další kamarády - už tady jednu dvoj-kamarádku mám 🙂 😵 😵 😵

misanda
autor
16. čer 2011

@aknel1976 jo, já tam mám fakt horzně moc kuliček, ani z toho potahu to nešlo vyndat, jak je narvanej a ještě jsou k tomu ty náhradní, kdyby se to slehlo 🙂.

@lenca78 s tim kojením jsem na to připravená, taky si myslim, že to bude boj...

lita
16. čer 2011

@bublina09 - prave ze kazdemu vyhovuje na kojeni neco jineho, zalezi i na miminku. Souhlasim, ze mi plno zpusobu nevyhovovalo. Vsechny koj polstare mi prisly moc tvrde a kluci mi z nich sjizdeli.
Ten pas muzes koupit ve zdravotnickych potrebach, asi bych ho radeji vyzkousela (jde i o velikost), at neni pak moc maly nebo zbytecne velky. Ty ale musis mit jeste male brisko, pas bych radeji ozkousela az to brisko povyskoci. Pripadne si pak vyzkouseny typ muzes sehnat na MMB 😉

@misanda - take jsem trpela na kycle a hazela si mezi kolena polstar, ne kojici, jen ten normalni.
Na to, ze te v porodnici nauci kojit a jeste v tandemu bych se tedy vubec nespolehala! Pokud se rozkojis a v porodce ti moc nepomuzou, vzdycky muzes zavolat laktacni poradkyni, at prijede k tobe domu.
Ja mela to stesti, ze jsem lezela na uzasnem intermediaru, ale slysela jsem ze vsech stran, ze v jinych porodnicich tomu kojeni prave moc nedaji, sestry nemaji cas nebo zajem. Krc je totiz jako jedina v Praze clenem Baby Friendly Initiative.
Tim nechci ted strasit, spis pripravit na realitu vsednich dni 😉
Tady mate holky odkaz na laktacni ligu http://www.kojeni.cz/
a seznam poradkyn podle mest http://www.kojeni.cz/poradci.php

@aknel1976 - Leni, to ze mam kojit vertikalne, jsem zjistila, az kdyz u kluku propukl reflux na plno, tzn. az nekdy behem 2. mesice. Mne prave maximalne vyhovovaly normalni polstare, ale jen jeden typ, ostatni byly moc tvrde. Kazdemu proste vyhovuje neco jineho, tudiz je tezke dopredu urcit, jaky polstar si poridit a zda vubec.

aknel1976
16. čer 2011

@lenca78 ikdyby byly začátky boj, myslím, že to za to stojí! 😉
@misanda a není to tvrdý? 😅 ...jeee, to se to nějak rozmáhá ty dvojčátka 🙂

aknel1976
16. čer 2011

@lita jasně, uvidím prostě až se miminka narodí a jak půjde kojení 😉 🙂

lenca78
16. čer 2011

@aknel1976 jojo, stoji to za to, hlavne se to porad hodne vyplati i financne, jasice jim jak prokopnuta, ale porad moje jidlo je levnejsi nez detske sunary 🙂

lita
16. čer 2011

@misanda
@aknel1976 - pokud se vam narodi nedonosenatka, ta se v noci na jidlo musi budit, sama by se neprobudila, nemaji jeste reflex hladu a naopak musi vahu dohanet. V tom pripade na nejaky celonocni spanek zapomente 😝
Ale treba ten nedonoseny chlapecek, o kterem jsem tu psala, ted uz spi krasne celou noc, jsou mu korigovane 4 mesice, nekorigovane 7 mesicu. Spis holky pocitejte do zacatku s tim, ze se alespon ctvrt roku, ne-li dele, poradne nevyspite.
Opet vam nechci brat iluze, ale takova je halt praxe, obzvlaste s dvojcatky 😉

lenca78
16. čer 2011

@lita co bych dala za ctvrt roku 😀

@aknel1976
@misanda Pro inspiraci dnesni noc - krmeni obou ve 20 a ve 23, pak ve 2 Zuzik, ve4 Stepka, v 6 Zuzik, v 7 Stepka a budicek. Jsou jim korigovane 4,5 mesice a celou noc mi nespi. Naopak se to horsi. Na noc bych jim tak rada dala sunar, ale ony nechteji flasku 😖

aknel1976
16. čer 2011

@lita já to pro ně vydržím 😉 🙂
@lenca78 no právě, už jen kvůli financím bych brala kojení co nejdýl 🙂 ...přeci jen sunary a ještě x2 musí být mazec!!! 😝

majka07
16. čer 2011

@misanda nj, v létě je to jiné to je fakt 😀 😀 😀

Holky, já Vás povzbudím, holky byly 34+5 v porodnici jsme byli 14 dní, doma to bylo nejhorší do konce šestinedělí, trápily prdíky, pak sprut, od 7 týdne se holky budily na krmení v 5 a jedly ve 23 hod. od 2 měsíců jedly ve 22 a pak v 5 a 3 měsůců a 2 týdnu jedí okolo 20 - 21 hodiny a vstávají v 7 - 8 ráno 😵 vynechávaj krmení v 5 ráno, teď jsou schopný spát klidně 12 hodin vkuse, prostě zlatíčka 😵 Chrápou líp jak naše prvorozená 😅

gamma
16. čer 2011

@aknel1976 @bublina09 já si koupila obyč kojící polštář s těma kuličkama, a je fakt že teda šustí hodně, mám ho mezi nohama, když spim na boku a kyčle mě nebolí a když ležim na zádech mám na něm nohy od kolen dolu a je to fakt paráda 🙂 jestli ho nějak využiju po porodu mě taky zajímá 😀 dám pak vědět..jo a ta nemocenská mi tenhle měsíc taky ještě nepřišla, pěkně mě se... 😠 předtim vždycky chodila max 13. v měsíci..

sarik1
16. čer 2011

@aknel1976 NO to mě povídej, u nás ještě blinkali a tím, že byli nedonošení tak jsme jedli Nutrilon Nenatal + Nutriton zahušťovadlo mlíčka, jedna 400g pixla nás ted výjde 200,- a máme ji na na 2 - 2,5 dne

sarik1
16. čer 2011

Já poctivě odstříkávala 7 měsíců...ufff mazec... ale byli plně 3 měsíce oba dva pak už měli třeba 5 dávek mého mlíčka a jednu Nutrilonu atd.

sarik1
16. čer 2011

@gamma Tak držím palce at vydržíte co nejdýl 3v1 🙂 já ve tvém tt rodila...a děti se mají čile k světu.

sarik1
16. čer 2011

holky, kde vy jste k těm bříškům přišli 🙂 já si říkam, jak se mě tam mohli vejít to je moje břicho 14 dní před porodem to sem byla nějaký 27+ něco...

sarik1
16. čer 2011

Jak tak čtu o tom buzení je to přesně jak píše lita... mě spali a já si musela dávat budíka, aby měli 7 dávek za ten den..... ted je to už OK 🙂

sarik1
16. čer 2011

@lenca78 Mě spinkají teda od začátku krásně a já je teda budila na jidlo i přes den at mají stejně krmení, ale každé dítko je jiné.... jsou naučení ve všem na stejno a mám díkybohu i čas na sebe 🙂 mají krmení vždy ve stejnou dobu od začátku, každej den..a u nás to teda krásně funguje

gamma
16. čer 2011

@sarik1 dík, snad ještě vydržíme, ale je super vědět, že i kdyby se dětičky narodily teď, že to nejspíš zvládnou..ta fotka je moc pěkná, bříško jsi měla maličký..moji mrňousové měli na utz minulý týden 1200 a 1272 g, tak doufám že se ty odhady moc nepletou a jsou to fakt už takový macci 😀

aknel1976
16. čer 2011

@gamma no právě, mě ta nemocenská dost vytáčí, přeci jen nám to chybí, když to teď všechno táhne manžel a složenky platíme 13. v měsíci... 😠 ...já tam volala a paní mi řekla, že to pošlou koncem příštího týdne, že je to dané, kdy dorazí lístek na peníze od zaměstnavatele a než to zpracují 😢 😢
@sarik1 hezká fotka s pupíčkem 🙂 ...to je fakt děs ta cena, ale co můžeš dělat??? Kupovat to z jednoho rodičáku 😠 ...ale co by kvůli nim člověk neudělal, jen mi to přijde líto, že je všechno tak drahý a příjem na prd...

aknel1976
16. čer 2011

@lenca78 jinak ted akoukám, že vlastně vstáváš skoro pořád 😝 ...ale spoň, že jsou zdravé a chutná jim 😉 🙂