Dvojčátka 2011/2012

misanda
27. kvě 2011

Holky těhulky, dvoj-čekatelky...šup k nám 🙂

majka07
1. čer 2011

@epicharis 😉

holky dneska je den už pršelo a vůbec je nějak divně. Zítra jede Maju se školkou do ZOO snad budou mít líp.

sorini2
1. čer 2011

☹ asi sbalím kufr a pryč od manžela, snad si vše uvědomí jak se chová ☹ už mě to nebaví ☹ ale co bude s mým miláčkem artíkem☹

karusta
1. čer 2011

@epicharis 🙂 jojo, jdu k Apolináři, přišla tam na svět i Teri, tak to byla jasná volba..

misanda
autor
1. čer 2011

@sorini2 copak? ☹

epicharis
1. čer 2011

@karusta - přesně tak to mám s nemocnicí v Motole, Anežka se tam také narodila, takže rovněž jasná volba, navíc to máme přes kopec 😉
@sorini2 - neblázni, snad nebude tak zle, co se stalo? Jestli o tom nechceš mluvit, nemusíš...

epicharis
1. čer 2011

@majka07 - zítra by mělo být lépe, neboj

misanda
autor
1. čer 2011

jj, zítra má být už hezky...a zítra jde Mišanda na pedikuru, pač si nedošáhne na prstíčky 😀

karusta
1. čer 2011

@epicharis jo, každá si vybereme to, kde se cítíme dobře.. já to u Apo znám moc dobře. Ležela jsem tam prvně už v sedmnácti letech, což jsem si pak ještě dvakrát zopakovala a byla jsem spokojená. Proto jsem se tam rozhodla i rodit. Navíc můj gynekolog slouží právě tam..

majka07
1. čer 2011

@epicharis a jak má být v sobotu? jdeme na pohádkovou cestu a brala bych kdyby bylo přijatelně 😀 😀

sorini2
1. čer 2011

@misanda
@epicharis už mě nebaví, doma pořád ticho, jak tak mě zdupe jak malého smrada... a pořád řeší peníze... jo je to poznat že jsem doma na nemocenské a nechodím do práce... ale dělá jak bych za to mohla já a jak to dojde až do extrému tak za to že se uchytili dva plody můžu taky já... no prostě děs... fakt se to nedá doma vydržet, kdybych byla sama tak je mi lépe.. přitom já si od začátku nekoupila nic, teda kromě kalhot a šatů abych měla v čem chodit.. a on pán každý měsíc 800 za fitko, a tam takový nápoj za 500 do fitka a pak to jsou trhačky za 400 ale já rozhazuju, a přitom sedím na aukru a kupuju pro děti starší věci... a tak bych jim ráda koupila i něco nového... no už jak to píšu tak je mi do breku... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

misanda
autor
1. čer 2011

@sorini2 Ach jo..ti chlapi ☹ nechápu, jak ti může vyčíst dvojčátka...ale neboj, věřím, že až děti vykouknou, bude z nich totálně poprděnej a nadšenej a bude zase dobře!!!

karusta
1. čer 2011

@sorini2 no to je fakt na nic.. zasloužil by pořádně zpražit. Snaž se držet v klidu, i když je to určitě těžké.

bublina09
1. čer 2011

Ahojte, dětem dneska vše nejlepší 😵
@majka07 vstup stál 60, děti do 3 let zdarma..pěkné to bylo. Tak vám to vyšlo pěkně podle tvých představ s těma dětma. No ale ten poporodní stav teda, nic moc. 😕co se vlastně stalo? jsi měla velkou krevní ztrátu? A podařilo se ti rozkojit? To jsem se taky chtěla zeptat, jak je to s kojením dvou dětí z tvého úhlu pohledu...dá se to nebo s velkým usílím, problémy?
@epicharis no už jsem se lekla, že jsem tu jediná flákačka v braní vitamínů. Dokonce jsem si řekla, že to budu flákat záměrně, aby ty děti nenarostly do velkých rozměrů a pěkně se rodily. Já poctivě jím asi půl roku kyselinu listovou samostatně. Teď jsem v prenatal boxu měla pár tbl. calibrum mami tak jsem sezobala a uvidíme...každopádně budu tu listovku. Si říká, že je léto před náma, přece jenom čerstvých vitamínů v přírodní podobě spousta. A taky skoro denně vařím pro malého, zdravě docela...
Ještě se tu někdo ptal na tu cerkláž čípku - je to několik stehů, které se nanesou na otevírající se čípek ve snaze zabránit dalšímu otevírání. Ale u toho se obvykle leží v nemocnici. Podvázání dělohy se nedělá, to by do ní neproudila krev 😅
@koubovka1 přeju ať čípet ještě dlouho zůstane tak jek je teď! Vy jste úplně znalkyně, holt praxe dělá mistra @werty 😉
A pěkně si tady brnkáte na city, to je pěkné 😵 taky se na pohyby těším...
@alex-dimitropol děda je mimořádně šikovný, to byl i jeho návrh ty postýlky?

majka07
1. čer 2011

@sorini2 to je mi líto, tak přeji aby se to změnilo.

sorini2
1. čer 2011

@misanda do té doby už sním nebudu... nebaví mě to.. nevdržím to...
@karusta je to těžké a nejhorší že jak se začnu bavit a něco řešit tak mě nevníma... nebo to pustí hned ven...
@karusta
@misanda já bych šla hned zítra, ale bohužel nemám kde dát miminko a sebou ho vzít nemůžu...ten by na to přišel až večer, zítra začíná 3dny 12hod. a bobešek by tady byl pořád sám.. ☹

sorini2
1. čer 2011

@majka07 snad ale nevěřím

majka07
1. čer 2011

@bublina09 díky, tak vstup nenavýšili, asi si v pátek vyrazíme 😉 No mě nemohli probrat, trocu mě probrali a hnedka zase rychle volali doktory zpátky páč jsem zase upadla do bezvědomí a probírali mě půl hodiny , podle toho co mi líčili sestřičky, manžel atd.... tak to bylo veselé, já jen vím, že jsem nemohla dýchat a chtěla si sundat masku a pak mnou projela myšlenka, že je konec....dál fakt nebudu popisovat

Kojení se nezadařilo, holky byly líné, takže jsem ale odsávala a to do dvou měsíců, mlíka teda bylo míň tak jsem odsáté mlíčko rozdělila a zbytek byla UM.

@sorini2 přeju Ti aby jo 😉

epicharis
1. čer 2011

@karusta - to je jasné 😉
@sorini2 - to je mi fakt líto, někteří lidé si prostě nevidí do úst, on má určitě starosti, aby vás pořádně uživil, a tohle je jedinný způsob, jak to umí dát najevo, nechci ho omlouvat, jen pochopit, chápu, že vydržet to tě musí stát strašně moc sil, ale souhlasím s @misanda, až budou prckové na světě, bude lépe
@bublina09 - já taky poctivě baštila listovku, od září, kdy jsem potratila, tak spíš na obnovení krvetvorby a tak. Tak ty moje vitamíny se mají brát 2 tabletky za den, tak jím jen jednu, jím celkem dost ovoce a zeleniny, tak jen tak pro můj pocit 😉

abecedka
1. čer 2011

@sorini2 ono chlapovi trvá déle než se s tím smíří, je to nová situace. Pro nás samo také, ale každý si to řeší jiným způsobem... Určitě se to uklidní 😉 Kolik je mu let? ... že by třeba byl ještě mladej....

abecedka
1. čer 2011

@epicharis já mám vitamíny co se mají brát 1 denně a na gyndě mi řekl, že je mám brát jen obden abych nezatěžovala zbytečně organismus, že je to jen marketingový tah. S čím plně souhlasím, stejně všechno bylo v moči...

bublina09
1. čer 2011

@sorini2 šmarjá teď dočítám, jaké máte doma dusno. Věřím, že je to jen přechodné. Hlavně nedělat nějaké ukvapené závěry! nemáš poblíž manželskou poradnu, přeci jen dr. se s takovými problémy potýkají dens a denně tak teba vnesou nové světlo do vašich problémů...držím pěsti ať se situace zlepší. On je to přece jen chlap, nenosí ty děti u sebe, vidí tu realitu, ze které je určitě znejistělý a neví co bude, teď máte víc výdajů...ale nakopala bych ho taky 😠

abecedka
1. čer 2011

@misanda 😀 😀 😀 zase 😀 😀 😀 no mně to nějak strašně uteklo, příjde mi že jsi tam byla minulý týden 😀 😀 😀 😀
já jdu tentokrát po 3 týdnech

bublina09
1. čer 2011

@abecedka tak tak. teď mně pobavila sestřička na gyndě, když mi to dávala tak jsem říkala, jé děkuju, ale asi to stejně nebudu brát. A ona: "no někdo bez toho ani neusne a to taky není dobré" 🙂 ale při minulém těhotenství jsem myslím v druhém trimestru nebrala nic a gynekolog mi vysloveně řekl, ať si něco koupím...tak jsem koupila.

abecedka
1. čer 2011

@bublina09 jo a nebo to pak zakážou, že už je dítě moc velké a to jsem slyšela i při dvojčatech už 😉
Ale fakt mi moč "smrděla" hodně je to i béčkem ale i jinýma látkama...takže se řídím vlastním tělem.
Ale já doteď jedla skoro vše Bio atd. a pak jak mi řekli, že jsou tam dvě, tak jsme se smála že je to z té zdravé stravy 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 asi sem to přeháněla 😉

bublina09
1. čer 2011

@abecedka no tak bacha hlavně na bio okurky 😅 . Já zas souhlasím naprosto s teorií, že "masovým" mamkám se daří počít chlapečky a "zeleninovým, vegetariánkám" zase holky. Jsem typický příklad 🙂

abecedka
1. čer 2011

@bublina09 já zas četla, že jednovaječné dvojčata mají jen masožraví. Tak že by to byli zas klučíci?

epicharis
1. čer 2011

@abecedka - naprostý souhlas, rozhodně je to dobrý marketingový tah 😉
Tak mi dnes udělali radost v DM drogerii, jsem v tom jejich bybybonus programu registrovaná už s Anežkou a nikde jsem se nedozvěděla, jak se to řeší s dalším těhu a dalšími dětmi, tak mi napsali, že se můžu znovu zaregistovat a každé dítko by mělo mít své vlastní slevové knížečky, to jsem nečekala 😅

abecedka
1. čer 2011

@epicharis já dm miluji, jsem tam už taky zaregistrovaná...ale dle slov mé dobré kamarádky se ty knížečky pořád zhoršují.... už tam vůbec nejsou ty jejich bílé vlhčené ubrousky.... no uvidíš sama. Já z toho použila jen jednu věc - Hipp olej na strie.

epicharis
1. čer 2011

@bublina09 - na tom možná něco bude, nejsem sice vegetariánka, ale maso moc nemusím, a máme holčičku, tak že bych následovala @majka07 a měli bychom 3 holčičky 😀 😀
No, já jsem zvědavá, jak to bude s kojením u nás. Zatím stále kojím Anežku a vypadá to, že se mlíčka nehodlá vzdát bez boje 😉 Už se vidím, jak budu kojit dvojčátka a zbytek přijde docucnout Anežka, to bych byla fakt jak pochodující mlíkárna 😀 😀 😀

epicharis
1. čer 2011

@abecedka - no nekecej, ty jejich vlhčené ubrousky miluju, Anežce vůbec nedráždí zadeček, my ze začátku vlhčené ubrousky vůbec nepoužívali, kupovali jsme Perlan - netkanou textilii a namáčeli jí do obyč vody, ale teď když už je větší kupuju jen ty bíle z DM, tak to mě tedy naštve, když je tam nenajdu 😠