Dvojčátka 2011/2012

misanda
27. kvě 2011

Holky těhulky, dvoj-čekatelky...šup k nám 🙂

sorini2
29. kvě 2011

@aknel1976 teda tak to je vyčůranost, mě dělá dr. při každé návštěvě ultrazvuk bez nějakého finančního obnosu, ale ja fakt, že jak chci foto tak si bere 100kč, ale má už starší ultrazvuk a moc pěkné fotky nemá.. proto mám jen z FN fotky..no asi zkouší která mamina se chytne...

sorini2
29. kvě 2011

@koubovka1 tak budeme uzavírat sázky 😀 😀 😀

alex_dimitropol
29. kvě 2011

@rurunka já bych určitě šla 🙂 Já žiji ve Španělsku a vedra zvládám v pohodě zas tak hrozné to není ..

apole
29. kvě 2011

ženy, jak to máte s koupáním v bazénu? chodíte někdo plavat do veřejného? já nikdy na záněty netrpěla, ale teď mám pěkný bobky a tak se nekoupu, ale děsně bych chtěla. někdo říká, že to neškodí, někdo zase, že jo...

majka07
29. kvě 2011

@koubovka1 třeba jo, ale asi bych taky nevěřila 😒
@sorini2 já se mám pracovně, peru jak o život, vytřídila jsem opět malé věci, kurňa ty holky rostou nějak rychle a to jsem trochu protřídila skříň aj té starší, za chvíli bude krmenda a semtam pracuju na fotoknize třetího roku života naší cácorky.

Já měla UTZ každou ko, můj dr. má aj 3D. O fotečku jsem si vždycky říkala a měla jí zdarma. Neboj se o fotku říct, některý doktoři to automaticky nedělaj 😉

majka07
29. kvě 2011

@aknel1976 UTZ se jinak každou ko dělat nemusí, ono hrozně záleží na dr. jak to má udělaný

bublina09
29. kvě 2011

Ahojte holky,
přidávám se do klubu maminek čekajících dvojčátka 😉 Jsem v této oblasti absolutní nováček (kdo z nás, kromě @alex-dïmitropol , ale není, že? 😉 ). Doma máme už za týden 2letého Peťu. Budu vděčná za jakékoli tipy, rady a podněty. Jsem teprve na začátku, takže neboj @aknel1976 už tu nebudeš nejmladší 🙂 . Akt. v 9. týdnu...za sebou mám první vyš. plus UZ, srdeční akce byla pozitivní, vystavení těh. průkazky.
Naprosto jsme to nečekali, tak to byl zpočátku šok. Ale pomalu se s tou informací sžívám.
@aknel1976 a nic si z toho nedělěj, že máte malý pokoj. Než děti vyrostou a budou potřebovat dostatek místa tak se třeba přestěhujete...i víckrát...teď se stejně pár let budou držet tak nějak při tobě 😉 To se zároveň uklidňuju i já sama, protože u nás budou mít taky společný pokoj.

@aknel1976 a co se týče UZ a fotek - tak určitě jedna nebo 2 fotky z průbehu těhotenství je fajn, více je podle mně zbytečné. A frekvence UZ je určitě větší u vícečetných gravidit, aby se kontrolovalo, zda obě rostou zhruba stejně. ale jsem na začátku tak nemůžu s minulým těhotenstvím srovnávat..

bublina09
29. kvě 2011

@apole já chodím s malým na plavání a počítám, že voda tam není úplně košer, přece jen spousta mimin a batolat, občas učurnou, smrknou do vody 😅 a zatím žádný problém.

bublina09
29. kvě 2011

@majka07 toho se trochu bojím, té záplavy malých věcí 😅 ještěže máme půdu, tam to po malém všechno skladuju. Doufám, že myši ani moli si na tom nepochutnají. Chtěla jsem se zeptat, mám vyhlídnutý kočár EW, stejný jako @koubovka1 tuším. Ale nemá ruční brzdu - myslíš, že je to velká vada na kráse? přece jen ji i teď docela využívám (akt. mám quinny)...a kočár s 2 dětma i hodně váží, dáš tam třeba nákup apak jeď z kopce 😅

werty
29. kvě 2011

2x jsem byla v Malvíku a 2x jsem s nima měla špatnou zkušenost. 🙄 Za mě Malvík nikdy více.

majka07
29. kvě 2011

@bublina09 já ruční brzdu nemám, jezdíme normoš z kopce do kopce nijak nepocituju že bych potřebovala ruční brzdu a to mám klasickej duo kočár.

alex_dimitropol
29. kvě 2011

jé vítej 🙂 gratuluji k dvojčátkam 😉

aknel1976
29. kvě 2011

@sorini2 taky mi to přijde nějaká vyčůranost a bez utz se hold obejdu, tvrdil mi, že to pojišťovna nehradí, ža snad hradí 4utz za těhotenství nebo tak nějak, což mi přišlo divný...a hádej se s ním ☹
@bublina09 gratuluju k dvojčátkům a těší mě, že tu nejsem v těhu "nejmladší" 😉 ...jsme od sebe kousek, je fakt, že bydlení nějak dopadne, hlavně ať jsme zdraví 🙂 To už máš těhu průkajdu??? Tak to je bomba 🙂 Fotky z utz bych ani neřešila, oni se tam pak ty prdelky stejně nevejdou, ale spíš jsem čekala, že každou kontrolu mi ty zlatíčka zkontrolují na utz 😕

bublina09
29. kvě 2011

@alex_dimitropol díky za přivítání. taková gratulce od brzy tuplované dvojčecí maminky potěší 😀 😀 je vidět, že to snad není takový záhul.
@aknel1976 průkazku mi vypsal, pracuju taky ve zdravotnictví takže ví, že pochopím, když si leccos vykáže teď a potom zas ne. U těch 4 UZ za těhotenství bych tomu věřila (samozřejmě pokud probíhá všechno bez komplikací). Já taky nejsem zastánce furt tam prckovi načumovat a rušit ho, Nikdo z dlouhodobého hlediska zatím neřekl, že je to bez následků, přeci jen je to vysoký zvuk, který my neslyšíme, ale oni třeba ano 😕
U prvního těhu jsem byla taky překvapená, že to není pokaždé, ale když už bylo tak jsem z toho měla Vánoce 😵
@majka07 díky za odpověď. tak to nebudu tak řešit...

aknel1976
29. kvě 2011

@bublina09 je fakt, že jsem asi 3x byla na ultrazvukové liposukci a dost mě překvapilo, jaký tan utz dělá kravál 😕 😕 Takže když to tak píšeš, tak si i říkám, že to by se mi tam ti prckové zbláznili, pokud by tam ten zvuk k nim šel. Já si říkám, že snad Dr. vědí co dělají, hlavně ať máme ty nejdůležitější utz a na poslech srdíček, abych byla klidnější si koupíme domací utz 🙂 A jak ti jinak je? Trápí tě nějaké nevolnosti?

alex_dimitropol
29. kvě 2011

@bublina09 neboj dvojčata zvládneš 😉 já jsem se ze začátku bála, že dvě děti najednou je hodně a teď si už neumím představit mít jedno miminko 😀 teď se už alespoň tak nebojím že to nezvládnu 😉

bublina09
29. kvě 2011

@aknel1976 vůbec nic mi není. Předtím jsem měla nevolnosti bez zvracení tak jsem během prvního trimestru krásně zhubla 5 kg. tak jsem celkově přibrala jen 12 kg. Teď se trochu bojím. Ale co - budu se hlídat, už to nebude denně milka se milka tam 😀 Takže se cítím výborně.

@alex_dimitropol ani nevíš, jak se mi to dobře čte 😵 Co tě zaválo do Španělska? manžel? nebo nejdřív práce? jestli to tedy není tajné..

aknel1976
29. kvě 2011

@bublina09 tak to je skvělý, taky mě nic netrápí, jen občasné nevolnosti, ale ty nejsou tak hrozný, to je v pohodě. Já se zatím s váhou držím a od začátku těhu mám o 1kg míň, ale to určitě doženu 😀 ...jen si taky musím zakázat (ač teď se od ledna co jsem hubla držím) kdejaké milky a dobrůtky 😀

alex_dimitropol
29. kvě 2011

@bublina09 no já jsem vždycky toužila jít do Španělska tak jsem tam šla na brigádu a potkala jsem Nicka no a vztah nám držel tak dlouho až jsme se vzali a zůstala jsem tam protože manžel má dobře placenou práci av Čechách by si takovou nenašel 🙂

jinak holky závidím že nemáte nevolnosti já jsem měla asi od 7tt celé dny jsem zvracela, krvácela jsem pak jsem odpadla tak jsem byla v nemocnici bylo to hrozné ale naštěstí kolem 13tt to přešlo a konečně si užívám tehu 🙂

bublina09
29. kvě 2011

@alex_dimitropol tak hlavně, že to už přešlo. Muselo to být na palici s tak malýma dětma doma.
Á takže láska jako z románu 😉 Tak to chápu, že když tam TM má dobrou práci tak jste zůstali. však to není na konci světa, že 😉 A aspoň jednu babičku máte nablízku. a moře 😵
A nedá mi to, ale musím se zeptat, jaký máte kočár? jestli ve Španělsku frčí to, co tady 😀

@aknel1976 no to si piš, že to doženeš. a předeženeš 🙂
Tak se koukám, kdo je jaký závislák na MK a myslím, že @majka07 jednoznačně vede - tolik příspěvků 😕 🙂 to bude určitě tím, že má 4 leté dítko..

sorini2
29. kvě 2011

@aknel1976 tak to je moc,no jo každý dr. to má jinak... mě do průkazky napsal jen dva... ale jinak dělá pořád...

alex_dimitropol
29. kvě 2011

@bublina09 no vždyť to hlavně že to přešlo 🙂 jo frčí to co u vás😀 my máme 2 kočárky Safety a jeden ABC pro dvojčata

majka07
29. kvě 2011

@bublina09 😀 😀 😀 já už na MK nechodím 😉

aknel1976
29. kvě 2011

@bublina09 😀 😀 ...ono to pak běháním kolem dvojčátek půjde dolů samo 😀 Já na koníka lezu podle nálady,jak se mi chce 🙂 ...marodím už dva měsíce, takže jsem celý den doma, ale háčkuji čepičky na zakázky, tak mám co dělat, akorát, že jsem častěji unavená, tak už toho nezvládám tolik.
@sorini2 je to podle mě jen o doktorech...ale přijde mi sprostý těhotné maminky ještě takhle obírat o nemalé peníze ☹ ...už jen to, že tady všichni budem mít dvojčátka a mateřskou a rodičák jen na jedno dítko, porodné myslím bohužel taky žádné a ještě, aby jsme platili za doktory ☹

aknel1976
29. kvě 2011

taky jsem se jen tak pokukovala po kočárkách a myslím, že to ještě bude mazec vybrat ten správný. U kočárků s místama za sebou mám dojem, že se to zadní dítko umačká a bude furt koukat tomu před ním na záda :( Nejvíc se mi zamlouvá taky EW. Slyšela jsem ještě někde chválu na tenhle kočárek: http://www.eshopbaby.cz/katalog/e3-twin-classic... ale chtělo by to ty kočárky vidět osobně, otázka je, jestli je mají všude, nebo na ně člověk narazí jen na netu, což je na nic, chce to vidět.

koubovka1
29. kvě 2011

@bublina09 taky bych nevidela ruční brzdu jako zásadní, tech nákupů a následných procházek stejne moc nepodniknu

sorini2
29. kvě 2011

@aknel1976 je to pravda... no jo mě na úřadě nepřímo řekli, že je to můj problém že čekám dvojčata... jak jsem tam šla s problémem jak se dostat do 6 patra s kočárem, jak jsem chtěla ať vysadí vnitřní dveře..a proto musím jít do kočáru za sebou☹

koubovka1
29. kvě 2011

holky tak jsme s manžou strávili celé odpoledne venku na sluníčku a jsem z toho hotová. Až tohle nebude, na to se fakt moc těším.

koubovka1
29. kvě 2011

@sorini2 to jsou hajzlové, to je asi tak jako u vozíčkářů, na ty taky bere málokdo ohled. V dnešní době je to hrůza.

aknel1976
29. kvě 2011

@sorini2 to je teda přístup 😠 😠 ...člověku to někdy hlava nebere ☹ ...ale nechápu, že maminkám dvojčátek nedají aspoň nějaký jendorázový příspěvek do začátku, přeci jen je to finanční záhul.
@koubovka1 tak si hoď nožky na stůl a odpočívej 🙂