Dvojčátka 2011/2012

misanda
27. kvě 2011

Holky těhulky, dvoj-čekatelky...šup k nám 🙂

support
30. čer 2011

Ahoj holky nevadilo by vám kdybych se k vám přidala?Sice už mám dvojčátka na světě ale ráda koukám na vaše příspěvky.Labutenka naši Ajince jsme dávali naušničky ve 3 měsících normální a neškubala si je a dodnes si toho nevšímá a Dajdu si toho taky nevšímal tak to proběhlo v klidu.Cinderella já mám dvojvaječné a spávali spolu v postýlce do cca 3 měsíců pak šel každý do své 😵 😵

majka07
30. čer 2011

@labutenka holky naušnice už mají, někdy jedna druhé ucho zkoumá, aj zatahá , ale zatím jsem nezpozorovala, že by je to nějak extrémně bolelo když K. zatahá, druhou to nezajímá....zatím....

mamkahelca
2. črc 2011

Ahoj holky,mam doma triletou holcicku a po roce a neco s druhou davkou klostiku ,jsem zjistila,ze jsem tehotna,byla jsem na kontrole a doktor mi rekl,ze jsem v sestem tydnu,ja myslim,ze jsem otehotnela jinak a ze to vypada na skoro 5tydnu,ale uvidim na dalsi kontrole.rekl,ze cekame dvojcata,myslela jsem,ze to semnou sekne a jeste ted to nemuzu rozdychat,planovali jsme jen jedno a ted budu mit deti tri,nejak si to nedokazu predstavit a hlavne jak to zvladneme,jinak mi je 24h spatne a nic me neba a nic ani neudelam,mate to taky tak?a nebo jsem divna?Doufam,ze nebude vadit,kdyz se kvam pridam🙂))))nemam nikoho skym bych mohla mluvit o dvojcatech a dostavat rady🙂)))jinak ja jsem z dvouvajecnych dvojcat,mam sestru,ale ta bohuzel je vinou doktoru postizena:((((Ja doufam,ze bude vse ok,doktor rikal,ze dvojcatka jsou rizikova,tak snad vse dobre dopadne🙂))

gammaray
2. črc 2011

@mamkahelca ahoj a gratuluji 😕 😕 myslím ,že nejsi divná...já jsem to taky tak měla-až do 15 tt jsem byla úpně neschopná fungovat,nic pořádnýho sníst a o nevolnostech ani nemluvě ]-

miss83
2. črc 2011

Ahoj holky,
chtela jsem se vas zeptat jak se vam povedlo, ze mate dvojcatka. Kamaradka me pozadala at se nekoho zeptam kdo dvojcatka ma. Rikala jsem ji, ze to je o nahode, ale je presvedcena ze na to je nejaky figl. Kamaradka jedno ditko uz ma a ted by mela rada dvojcatka, neporadite mi prosim jak ji presvedcit, ze to je nahoda a nebo popripade poradit nejakou fintu jak na dvojcatka?
Dekuji a preji hodne pevnych nervu a krasnych chvil pri tech vasich pokladech

mamkahelca
3. črc 2011

@miss83 Ahojky,ja myslim,ze je to nahoda,je to dany osudem,co v brisku ma byt🙂)))To je dobra a obdivuju ji,ze chce k jednomu diteti dvojcatka.Ja z dvojcat jsem a druhe nam dlouho neslo,zjistilo se,ze nemam ovulaci a nebo obcas,tak jsem dostala hormony clostilbegyt na vyvolani ovulace a na druhou varku hormonu cekame dvojcatka.

mamkahelca
3. črc 2011

@gammaray Ahojky,tak to se mam na co tesit,ja doufam,ze me to brzy prejde,je to nekonecny,kor,kdyz je to kazdy den.((((Chudak manza,musi mit nervy ze zeleza🙂)))Jak to zvladas z dvojcatkama,mas je hodne?

gammaray
3. črc 2011

@mamkahelca ahoj.neboj ,ono to v nějakém tom týdnu přejde jako mávnutím kouzelného proutku 😵 teda myslím ty nevolnosti.neschponá jsem byla furt,ale to proto,že jsem musela ležet.jinak,já už mám dvojky velké,zrovna dnes mají 3 roky,hodné -to slovo neznám 😀 😀 neumí normálně chodit,neustále běhají a já za nima.kdyby mohli,tak skáčou po hlavě...já mám prostě takovou hyperaktivní,uřvanou demoliční četu,která od narození nespala ještě ani jednu noc.ale neboj,nestraším.....co se znám s mamčama od dvojek,tak všechny takové nejsou.. 😀 no a zvládnout se prostě musí,takže zvládám,ale jsme na ně dva..hezkou neděli 😵 😵

gammaray
3. črc 2011

@mamkahelca hele,ale zase je s něma víc srandy než s jedním dítkem.tak se jen těš,bude to legrace 😀 😀

majka07
3. črc 2011

ahojky

@mamkahelca gratuluji a přeji pohodové těhulkování 😉

sorini2
3. črc 2011

@miss83 ono je to fakt náhoda a fígl na to není....

mamkahelca
3. črc 2011

Ahoj holky,chci se optat,ted budu brat jeste vyplatu z prace,alepristi mesic uz to bude se socialky,meli jste stim nejaky problem a nebo vam to navazovalo a nebyl zadny problem?Ja mam jen hruzu jaky penize mi ze socialky poslou,kdyz jsem byla na neschopence pred ctyrmi elty tak jsem brala stejne prachy jako kdyz jsem makala,ale ted nevim jak to je,muzete mi poradit?

gamma
3. črc 2011

@mamkahelca první tři týdny ti vyplácí 60% platu zaměstanavatel a pak ti dál 60% posílá sociálka, ale ze sociálky to nechodí každej měsíc stejně, mně třeba jeden měsíc dorazej prachy už 10. v měsíci a teď v červnu přišli až 23.

misanda
autor
3. črc 2011

@miss83 fígl jak na dvojčátka? IVF 😀 😀 o to ale kámoška určitě nestojí 😀

mamkahelca
7. črc 2011

Ahoj holky,cekate dvojcatka jako svoje prvni dite a nebo uz mate jednoho cvrcka doma jako ja?Ja jsem zvedava jak to vsechno zvladnu a hlavne si nedovedu predstavit velke bricho,dvoji kopance a pak kojeni a chovani,jsem byla rada,ze jsem kojila a chovala jedno natoz dva male drobky🙂)))))Sice je jeste brzy,ale premyslim o kocarku,rada bych pouzity,novy jsem videla se vsim vsudy i s autosedackama za 16000kc,ale pak se to proda za par korun,ale pouzite nic moc a hlavne tam chybi autosedacky:((((Jake vybirate vy?Jinak vam preji prijemny den🙂))))

karusta
7. črc 2011

@mamkahelca Terce budou dva roky, až se kluci narodí a starosti házím za hlavu, ono to nějak bude. Budem to muset zvládnout a basta.. neřeším to. Kočár mám zatím jen na zahradu a obyč. vajíčka a uvidím, jestli až zjistím po porodu, že budem hodně jezdit, tak teprv koupím novej i se sedačkama 😉

brusle
8. črc 2011

Ahoj Holky, dvojčátka jsou to nejlepší, co vás může potkat, sama to můžu potvrdit. Všichni se mně pořád ptati, jak to budu zvládat, a jak jsme chuděrka, kolik s tím bude práce a tak, asi to taky znáte, jak se z toho všichni kolem vás hroutí, ale je to bezva. krmení je super, jenom kojíme, jíme tak po 3-4 hod, v noci krásně spinkají, jenom prdíky nám trápí, ale od 17. dne dáváme probotické kapky a sabíka aje to mnohem lepší. Taky pomáhá masáž bříška. Kojení je pohodlné, řekněte v porodnici, že chcete, aby vás naučili kojit oba zároveň, je to děsná úspora času, vlastně kojíte jenom jako kdby jedno mimi, až na to přebalování před.
Přes den je mám spolu v postýlce, ale na noc spinkají každý sám. V kočárku se jim děsně líbí, máme EW a je super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dá se řídit jednou rukou, vejdu se do každého obchodu 😀 Pokud můžu, jenom doporučuju. Sice jsem vyzkoušela jenom hluboký a s autosedačkama, ale i tak mně zatím nadchl. Plínky máme pampers bíle, zatím 1. Jsou bezva. Ještě se mi nestalo, že by byla nehoda, nebo že by se mimi oprudili.
Tak vydržte do termínu a na dvojčátka se těšte! Je to krásné!!!!!!!!!!!! 🙂

mamkahelca
8. črc 2011

@brusle Ahojky,tak to je povzbudive🙂))je jasne,ze si to nedovedu predstavit,me stacilo jedno,ale zvladnout to musim🙂))))))ja doufam,ze budou hodne a naucim se kojit obe najednou jak rikas,abych jen a jen nekojila🙂))))
Taky bych si prala aprecek,holcicku mame doma,tak holcicku pro me a chlapecka pro dedu a manzu.))))mama plno krasnych veci po holce,tak bych se stim nerada loucila.Jestli chapu ten kocarek,ktery myslis,tak se mi zda maly,ja se pomalicku koukam na pouzity,ikdyz je casu dost a ted s kocarkem nebudu pospichat.Pokud dobre koukam,tymas mesicni dvojcatka a palnujes dalsi?
Ja jsem rodila Terezku cisarem,tak jsem zvedava jestli tak pujdou i dvojcatka a nebo budou prirozene.

abecedka
8. črc 2011

@mamkahelca Heli a v kterém jsi týdnu?
Je to prostě osud, mít dvojčata. Jedině tak si já to vysvětluji, jinak nevím. jsme s manželem jedináčci a chtěli jsme jen jedno dítě. A hned napoprvé a rovnou dvě 😕
Já mám taky EW, myslíš malý jako korby nebo celkově? Kroby jsou akorát, to stačí. Dětičky jsou zvyklé na málo prostoru. A má 76cm na šířku tak se člověk vleze do 80cm dveří. ještě TFK je dost slušný, ten se mi moc líbí.
Ale můžeš mít i Takko levný a široký 90cm 😉 😉 😉

mamkahelca
8. črc 2011

@abecedka Ahojky,podle doktora jsem v sedmem tydnu,asi to bere podle posledni ms.Myslim male korby,ale jak pises takTFK je taky moc pekny,tak snad sezenu nejaky za rozumnou cenu,novy nepripada v uvahu.
My jsme chteli dve deti,vic si ohledne financi nemuzeme dovolit a ted tam jsou dve.Mam hruzu z toho jak ty nase tri deti uzivyme a kor v dnesni dobe,kdyz uz neni ani to porodny.((((Videla jsem v jednom kramku v-kros podvozek,ale korby bych brala od taka jsou mnohem hezci,hlavne bych potrebovala aby vajicka sli dat na podvozek a to jsem zatim nikde nevidela,nedokazu si predstavit na nakup a treba i k mudre tahat vajicka s detmi tahat v ruce,to nejde,ale tyto dve znacky co tu pises jsem s vajckama nevidela.

abecedka
8. črc 2011

@mamkahelca S velikostí koreb se vůbec netrap, dvojčátka jsou menší a vlezou se tam. Prostě žádný z těch duo kočárů není ideální, to sama časem poznáš.
EW i tfk jde i s autosedačkama, tfk se prodává mnohem méně použitý než ten Ew tak si troufám tvrdit, že ten seženeš levněji.
Pozor at to nemá nad těch 80cm, protože to se jinak nikam nevlezeš. Jak už mi holky řekly, vozíček má do 80cm takže všude kde je bezbariérový vchod se vlezeme. A tzn. že kde to stavěli nové atd. jsou všude tady ty širší dveře.
No s těmi penězi boj, to je jasné. To je všude. 😝

Už jdu domů z práce, budu tu zase v pondělí. Pěkný víkend

brusle
12. črc 2011

@mamkahelca ahojky, tak korbičky na EW jsou samo menší než na jednokočárku, ale miminka se tam vlezou, ale nevím, jak to budete mít v zimě s fusakama, to tam fakt vlezou jenom malinkatý, jak vyrostou, tak už pochybuju, naše mimča měli při narození každý 2700 g, takže žádní moc drobci, akorát, a teď je tam vozím jenom tak, bez zavinovačky a počítám, že tam vydrží jenom tak do listopadu, pak už bude muset jít na řadu sporťák. Ale vůbec bych se toho nebála, zimu v něm rozhodně přečkáte a v létě je to v klidu. Jo a autosedačky se na podvozek dávají úplně jednoduše, koupíš jenom úchyty pár za 980 a jde to nacvaknout lehce. A bezva se s tím jezdí 🙂 😉
Jo a hodně se prodává ojetý EW tady na bazaru, nebo i na MMB, včetně hlubokých korbiček, tak mrkni 🙂

lenca78
12. črc 2011

Ahoj holky, tak po dlouhe dobe jsem zase na chvili na netu, holky uz potrebuji docela zabavit a na net mi tolik casu nezbyva... 😀 Docitat vse nebudu, ale zkusim aspon neco 🙂

@labutenka Holky maji nausnicky od 5. mesice a rekla bych, ze to uz bylo docela dlouho na pichani. Ne, ze by si za ne tahaly ted, jen tak si sahnou na ousko, ale nekrici, tak je to neboli. Ale po pichnuti ji porad na ne sahaly samy a ja jsem se bala, ze si tam jeste zanesou infekci. Takze kdybych nekdy mela dalsi mimco holcicku, necham ji pichnout hned po prvni hexe nekdy v tom 2.-3. mesici, dokud jeste neovlada tolik rucicky.

@cinderella17 Ja jsem mela dvojcata v jedne postylce jen chvili, cca 2 mesice. Pak uz jsem je musela rozdelit, zacaly se budit.

lenca78
12. črc 2011

@mamkahelca Dvojcatka se obecne do korbicek vejdou na kratsi dobu, i kdyz ja mam asi stesti, holkam je ted 7 mesicu a v korbickam mi dobre 2 jeste vydrzi. Budu je z nich vyndavat spis proto, ze se zacinaji pretacet i v kocarku a ja mam strach, ze mi vypadnou. Ale je to tim, ze je leto a tak tam lezi jen tak. V breznu si pamatuju, ze uz jsem mela trochu problem se zimnim fusakem je tam nacpat, ale slo to. Jinak ja mam TFK ,nejaky starsi, na ktery autosedacky nacvakat nesly, ale ty novejsi typy to urcite maji. Hluboke korbicky se daji koupit pouzite a vubec to nevadi. Ja je mam taky a v pohode, je to jen na chvili. Kocarek mam taky pouzity a zatim slouzi paradne. Nove jsem si koupila golfky do auta, kdyz jedu s holkama sama (velky kocar se mi tam bohuzel nevejde). A ty pouzivam k lekari a na nakupy. Koupila jsem nejake od narozeni a holky v nich jezdi od 4.mesice.

mamkahelca
14. črc 2011

@lenca78 a brusle,holky,moc dekuji za rady🙂))))uvidim pro co se rozhodnu,ale jeste mam hodne casu a s dvojcatkama na kocarek spechat nebudu,narodi se koncem unora,coz je parada a s fusakama to bude akorat🙂))))Spis premyslim o tfk,vypada mnohem lip a samozdrejme pouzity🙂))))Mejte se hezky🙂)))

weroniika
21. črc 2011

Ahojky holky kočárek EW je skvělý, vřele doporučuji - projede všude.Momentálně prodávám hluboké korbičky - máme už sporťák.Můžete se podívat na můj bazárek !!!!!

bejatka333
22. črc 2011

ahoj, moc Vás všechny zdravím a zejména @misanda - posílala jsem ti ty kombinézky od Nextíku 🙂 a @sorini - díky ještě jednou za radu ohledně fakultky v Ově
Děvčátka pokud máte zájem, prodávám korbičky EW, které jsou ještě v záruce do 02/2012 v červené barvě, cena je 4000 Kč za obě včetně pošty, tak pokud by někdo chtěl, tak mi písněte do IP a já Vám pošlu mail s fotem,
taky mám zimní čepičky pro dvojčátka, úplně nová kojící polštář Terabag, no jen jsem líná to vložit na bazárek 😉 Jinak Vám všem přeju "zdravé" těhulkování

gilotek
26. črc 2011

@mamkahelca neboj, dá se to zvládnout i se 3 dětma, neříkám, že je to procházka růžovým sadem, ale dá se to 😀

gilotek
26. črc 2011

@bejatka333 zdravíííím 🙂

mirka77h
26. črc 2011

Ahojda holky jsem tu po delší odmlce a nějak se tu vytratila známá jména, že už by všechny holky porodili 🙂 Já jsem ted 21 týden a zatím teda vše v pohodě tak uvidíme jak to půjde dál 🙂 Zdravím a přeji všem krásný den a napište jak žijete Vy s dvojčátkama v bříšku 🙂