Dvojčátka 2011/2012

misanda
27. kvě 2011

Holky těhulky, dvoj-čekatelky...šup k nám 🙂

abecedka
30. kvě 2011

@majka07 tak i jednovaječné můžou mít dvě placenty a vaky, což je možná i moje varianta. A tam toasi nikdo neřeší, aspon mi to tak bylo řečeno že už je to pak jedno... Takže případ od případu.
Hold je to věda a to se zajímáme jen o dvojčata 😉 😀

Jéé tak si to nějak představuji, prostě pohodička. Když budou stejné tak budou a když ne tak ne, nic se nestane.

epicharis
30. kvě 2011

@abecedka - tak to jsem ráda, i když popravdě, je, bylo a bude mi asi jedno, i kdyby si někdo myslel, že jsme exoti, však jsme 😀 😀 Jo, jo, dvojčátka se nám podařila přirozeně, hned na první pokus, jako dcerka 😉 Pravda, spoustu věcí využijeme po Anežce, základní výbava je dost neutrální, stejně oblékat také nechce, jen nakoupím pár stejných kousků na parádu 😉 Ale ty už bys měla teď někdy jít na velký utz, tam ti určitě řeknou, co to bude a budeš i vědět od které kamarádky navážet, třeba od obou 😉

majka07
30. kvě 2011

@abecedka jj věda to je, já měla jednovaječný, jediný co neměli společný byl obal, ten měla každá svůj, ale placentu měli společnou a ještě to třetí 😀 😀 😀

epicharis
30. kvě 2011

@majka07 - tak já pocity žádné nemám, jako že bych cítila, co to bude. No, my se chystáme hned od dveří křičet, že nechceme vědět pohlaví 😉 To jste se fakt o dvojitém "nášupu" dozvěděli až ve 13tt? Jé, tak to my máme ta nejméně riziková dvojčátka... dva obaly, dvě placenty 😉 Mě by se tak strašně líbil ten datum 11.11.2011, ale i když se narodí dřív, hlavně že budou zdravá a v pohodě.
Tak Anča je vzhůru, pádíme do bazénku. Večer na vás mrknu, tak tu toho moc nenapovídejte, ať nemám moc práce 😉 Pa

abecedka
30. kvě 2011

mně to taky řekli až v 11tt a pak jsem šla na sreening ve 12tt. V 8tt to ješě nebylo vidět, teda aspon mi to tak řekl. Jestli se díval blbě nebo má blbej ultrazvuk...to ví čert.
A chodím nakurz s holkou a ta to měla jak já, přiozeně a zcela nečekaně a doktorovi říká: to si ze mě děláte prdel 😀

misanda
autor
30. kvě 2011

@epicharis taky máme dvojvaječňátka 😉 Takže nechcete vědět pohlaví, jo? Týýý jooo...no, je fakt, že mě to nakonec taky už tak nehlodalo, ale chtěli jsme kvůli věcem vědět 😉 i když mě se hrozně líbí ty neutrální....ale zase jsem chtěla pro holčičku šaty, pro chlapečka košili atd 😉

misanda
autor
30. kvě 2011

@epicharis tak to jsem asi v Malvíkovi narazila na ty samé prodavačky...prostě milost sama 😉 zrovna teď tu mám rozdělanou objednávku na dudlíky, termo obal atd 🙂 tak čekám, až dorazí manža, jestli si ještě na něco nevzpoměl, ať to máme za jedno poštovný 😉

misanda
autor
30. kvě 2011

@abecedka tak my máme plno stejných neutrálních hadýrků, ale tím, že je to holčička a chlapeček, tak stejně budou vypadat jinak a jsem za to fakt ráda!!! 🙂

majka07
30. kvě 2011

@epicharis jj dozvěděli, u dr. jsem byla v 5 tt byla jsem objednaná na preventivní prohlídku, nenapadlo mě, že budu těhule, když jsem to zjistila tak jsem to nechala, páč jsou dloué čekací doby, pak už si mě objednal na 9 tt k potvrzení srdeční akce a pak su šla normoš na velkej ve 13 a byla tam dvě miminka 😀 Bylo to super, hnedka volal do Brna Vlašínovi, objednal mě k němu na druhý den, jelikož si nebyl jistej, zda je tam přepážka nebo ne 😀 no ani u Vlašína to vidět nebylo, tak jsme čekali dál. Já měla vyhlídlej už kočárek a po návratu domů jsem záložku s kočárkem hezky vymazala z oblíbených, jelikož už kočárek nebyl aktuální 😀 😀 😀 Ale bylo to krásný, hlavně dcerka nadšená, pan doktor jí řekl, že nebude mít jednu sestřičku nebo brášku, ale dvě/dva. Udělal fotečku a dal jí to a ona furt maminka má v bříšku dvě miminka...to pak hlásila ve školce a byla hrozně důležitá 😀 Jéééé to bylo tááák krásný

misanda
autor
30. kvě 2011

@majka07 no krásnýýý!!!! Hlavně ta dětská radost 😉. My byli dvojkama taky překvapený, i když jsme byli po IVF, nečekali jsme to 😀

abecedka
30. kvě 2011

@majka07 a Vlašín ti řek, že to jsou holky? Já u něho taky byla, přepážku viděl jasně ale pohlaví ne... Ted k němu půjdu zase.
Odkud jsi?

majka07
30. kvě 2011

@abecedka můj dr v 16 tt řekl, že garderobu měnit nebudu, že to tak vypadá, ve 21 tt jsem měla UTZ u svého dr. a Vlašín si mě ještě objednal taky, takže hnedka další týden jsem jela do Brna k němu a ten se ptal Mau jestli chce sestřičky nebo brášky....a pak jaké máme jména, my měli jména na kluky, páč holky jsou katastrofa a on, že by hledal jména holčičí a já mu povídám ale mi to vědět nechceme 😀 😀 😀 Já su od jaderný elektrárny 😀
@misanda jj dětská radost a hlavně pak to její povídání 😵 😵 😵

abecedka
30. kvě 2011

takže neřekl ve 12tt. No já to z něho páčila a tak něco sesmolil. Ale jist si nebyl a já tomu nevěřím...takže čekám až k němu půjdu. A tvůj dr už v 16 tt to věděl, no ten můj je asi slepej!
Příště mu řeknu at si už pořídí silnější dioptrie 😉 😀

Jééé tam je krásně. Jsme tam byli s manželem na výletě, když jsme se poznali... jak je tam ta step. Nemůžu si vzpomenout, u řeky chráněná krajinná oblast.

apole
30. kvě 2011

pěkný odpo ženy, máte někdo zkušenosti s kočárkem dorjan? mně se docela líbí, ale ještě jsem ho neviděla na živo, tady na severu fakt nic nemaj, asi nás ta praha a kolín nemine.

misanda
autor
30. kvě 2011

@apole dorjana jsem taky zkoušela a obhlížela 😀 jako je super, krásně prostornej, ale většina Dorjanů je právě přes 80cm široká a to už se nedostaneš vůbec nikam ☹

apole
30. kvě 2011

@misanda aha tak to bylo asi to co mi vadilo 🙂 tak jedem dál, ještě že to máš všechno okouklý, se zase zeptám, jo? díky 🙂

alex_dimitropol
30. kvě 2011

@bublina09 no to máte dobrý u nás je mateřská do 6 měsíců dítěte a příspěvek při narození není žádný

alex_dimitropol
30. kvě 2011

holky vy tady toho nakecáte 😀 nestíhám číst😀 při dívkách nemám čas jít ani na WC takže k počítači se dostanu málo kdy 😀
jinak jak se cítíte? kdy jste začali cítit první pohyby miminek? mně se zdá že už jejich cítím i když slabě 🙂

apole
30. kvě 2011

já je začala pořádně cítit minulý týden- to jsem byla ve 20.týdnu, před tím jen tak občas a teď už každý den, je to paráda. vždycky říkám, pro děti všechno, ale co bych dala za prospanou noc! 🙂 furt se vrtím, převaluju a pořádně nespím, ale nestěžuju si, jen remcám🙂

aknel1976
30. kvě 2011

teeeeda vy jste toho nakecali 😀 😀 😀 ....to je vedro jako blázen 😝 😝 já snad umřuuuuu a to ještě není léto a nemám žádný oooobr pupík 😀 A jak tak celý den jen ležím a ležím, tak je špinění fuč!!!!!! 😵 😵 😵 😵 Teda nechci to zakřiknout!!! Ale asi to ležení fakt pomáhá...ale mám otlačený záda i prdel ☹ ☹ 😀 😀

majka07
30. kvě 2011

@abecedka ne, v tom 13 ne, já se neptala, já to vědět nechtěla. 😉 Můj dr. viděl aj v 16 u první pohlaví, to jsme měli překvápko do konce to se zeptal, nyní to naznačil, ono taky záleží jak se natočí 🙂

Hadcova step 😉 jj tam je krásně, ráda tam chodím

sorini2
30. kvě 2011

@misanda určitě chceme ABC, další pondělí se jedeme podívat do polska za hranice do obchodu jestli ho mají v nabídce a za kolik...

misanda
autor
30. kvě 2011

holky, tak já první pohyby v 17+3tt 🙂 a teď už mě tam pěkně čutaj 😉 je to nádherný 😵 😵 😵

karusta
30. kvě 2011

Tak jsem konečně dočetla všechny stránky a samozřejmě zapomněla, na co chci reagovat 😀 😀
Aspoň něco málo, co si pamatuji....
ad zavinovačky... doporučuju, používala jsem u dcery docela dost. Jsou dobrý jak proto, že se tam mimčo cítí hezky, tak i pro někoho, kdo je bude chtít pochovat a třeba se bojí, tak ta zavinka je na to super, protože se líp berou do ruky
ad dovolená.. 10.5. jsme letěli směr Turecko, návrat 17.5. Až na počasí úžasná dovolená, můžu doporučit. Trpím na otoky už od puberty, ale když jsem byla v blízkosti vody, tak nohy snadno splaskly, pokud otekly a byl to úžasnej relax, kor pro ty, které ještě nemají děti. Pro nás to bylo trošku náročnější, jelikož Terka chtěla neustále někde cestovat (pískoviště, k moři, na skluzavky...), tak toho polehávání moc nebylo.. a let? Naprosto v pohodě, jen při přistávání trošku problém s vyrovnáváním tlaku, ale netrvalo to dlouho a dalo se to dobře rozdýchat. Ještě jsem váhala, chtěla bych jet do Chorvatska, ale už to asi letos nedáme. Kor teď ( minulý týden nám zjistili, že jednomu z kluků ubyla voda a druhému přibyla, hrozí nám TTT syndrom nebo jak se to jmenuje.., takže kontroly každý týden a uvidíme, co bude dál)

aknel1976
31. kvě 2011

Ahoj holky, jsou to nervíky,no... právě jsem se objednala na dnes na 10:00 do Gennetu, ať mě dneska vezmou na kontrolu místo zítřka. Jsem se ráno sprchovala, stále jen hnědě špiním, ale je to silnější, nic sice nebolí, ale najednou ze mě při tom sprchování odplavala taková divná sraženina asi 1-2cm (bylo to jak játra), brrrr ☹ ☹ , tak tam raději jdu.
Tohle jsou snad horší starosti, než že se nedaří miminko 😨 😝 ...ten strach už je teď i o ně a velký ☹
Věřím, že to bude vpořádku, musíííí, ale nechci to zanedbat, tohle mě nějak vyrazilo dech...dám pak vědět! Držte nám pěsti!!

mirka77h
31. kvě 2011

Krásné ráno přeji vše přítomným maminám.... 🙂

mirka77h
31. kvě 2011

@aknel1976 moc držím vše co mám , aby bylo vše v pořádku...

werty
31. kvě 2011

@aknel1976 Držím palce a budu na Tebe myslet.

aknel1976
31. kvě 2011

@werty
@mirka77h díky holky, já prckům hrozně věřím, musí to být vpořádku 🙂 ...jen tohle na mě bylo fakt nějak moc, tak chci mít jistotu. Jak má člověk poznat co je normální a co ne??? ☹ Třeba se jen odplavil ten hematom, ale to já neposoudím...

epicharis
31. kvě 2011

Přeji krásné dobré ráno, vypadá to na krásný, slunečný den, který opět budeme trávit s malou na zahrádce na písku nebo v bazénku. Občas sem na vás mrknu 😉
@abecedka, @misanda, @majka07 - mě právě tu eventualitu, že by tam dítka mohla být dvě řekla dr. hned při prvním UZ v 9tt, jen mi řekla, že zatím je jeden obal prázdný, a že se uvidí... Rovněž jsme byli hodně překvapení, protože široko daleko ani v jedné rodině dvojčátka nemáme.
@misanda - tak věci, to byl také jeden důvod, proč jsme to původně chtěli vědět, ale máme také spoustu neutrálního, kdyby náhodou, šatičky se taky najdou 😉
@majka07 - my vybrali pořádný kočárek už pro Anežku s tím, že jsme počítali s tím, že chceme mít 3 děti, tak aby vydržel a jak to dopadlo... musíme kupovat nový 😉
@alex_dimitropol - tak s pohyby jsme na tom stejně, je to takové slaboučké, ale stále si nejsem stopro jistá, přijde mi to brzy... Jinak, já se k poči taky dostanu čas od času. Někdy, když si malou vezme babička nebo manžel, tu můžu sedět pomalu celý den a pak třeba několik dní vůbec, to víš, jak už máme dítka, musíme se orientovat podle nich 😉
@aknel1976 - to je dobře, že to nepodceňuješ a jdeš k dr., držím pěsti, věř, že to bude dobré, moc bych ti to přála, určitě se pak ozvi