Dvojčátka 2011/2012

misanda
27. kvě 2011

Holky těhulky, dvoj-čekatelky...šup k nám 🙂

sorini2
4. čer 2011

@karusta co bříško, ale i mamča je kočka...

sorini2
4. čer 2011

@aknel1976 taky jsem ráda, jak nikam nemusím... ty vedra jsou pro mě teda hnusné... tet mě otec tahal na jedno do hospůdky na zahrádku máme to hned pod barákem ale vůbec se mi nechce... ale dala bych si, jedno chlazené...

aknel1976
4. čer 2011

@sorini2 @karusta no to je jasný, že mamča je kočka 😉 🙂
@sorini2 jen si zajdi, kurňa, dala bych si jedno vychlazené točené pivečko!!!! 😀 A my tu nic okolo nemáme ☹

karusta
4. čer 2011

@sorini2
@aknel1976 ježiš, holky, se tu červenám 😀 A stím pivkem jste mě načali. Za chvilku přijede brácha, tak si dám asi jedno malý s ním!!! Žízeň je veliká 😀

aknel1976
4. čer 2011

nečervenej, jak jsi tam s malou, tak to je kouzelná fotka 🙂 Mně osobně přijdou těhotný maminky s pupíkem strašně krásný 🙂 😉 Já si teď dala malé pivečko, sice z flašky, ale taky bodlo 😀 😀

misanda
autor
4. čer 2011

@karusta jejda, tobě to ale sluší, jsi náááádherná těhulka!!!!! A TErezka je úžasná 🙂 Takovej cukrouš 😉

misanda
autor
4. čer 2011

@abecedka děkuju za názor na odběr tý pup.krve...já pořád váhala...tak jestli to říkali v SD, tak ok...nenecháme odebrat 😀

misanda
autor
4. čer 2011

holky a tady vás zdravíme my 3, pokud nevidíte do mýho alba...dneska jsme byli ve VArech..bylo to fajn, ale 31stupňů už je dost...ale nohy mi neotekly, ani ruce moc ne...pak jsem si koupila 6kg melouna a dlabu 🙂

misanda
autor
4. čer 2011

@aknel1976 jo a když bio, tak přesně jak píšeš...doma na zahrádce...! tomu věřím 😉 Já bych spíš upřednostňovala - když už - tak české výrobce...zeleninu, ovoce, maso atd...klidně si připlatím...přijde mi to kvalitativně lepší než srajdy z Německa, Polska atd...

werty
4. čer 2011

@misanda já o odběru pupeč. krve ještě uvažuju. Jen se obávám, že to nakonec bude takový fofrt, že na takový věci nebude čas.... 😒

aknel1976
4. čer 2011

@misanda já na tebe myslela, jak to v tom vedru zvládáš. Nádherná fotka, taky ti to bříško moc sluší 😉 🙂
@werty já tu pupečníkovou krev nějak nepročítala... K čemu to má být dobré?? 😕

sorini2
4. čer 2011

@aknel1976 já bych šla, chtěla jsem zkusit ten staropramen s citronem, ale to dusno...

sorini2
4. čer 2011

@karusta klidně červenej, je to pravda, a dej si i za mě...jedno malé 🙂

ivca_doubek
4. čer 2011

@werty
@abecedka
Ahojky holky, úplně omylem jsem se dostala k vaší diskuzi, čekám jenom jedno mimi 🙂. Ale zaujal mě odběr pupečníkové krve. Já osobně jsem pro, ale ne do komerční banky. Existuje ještě banka celorepubliková, která je zadarmo - i ten odběr. Jedinou "nevýhodou" je to, že krev není uložena jenom pro tebe, ale pro všechny. A když se najde někdo, kdo ji bude potřebovat, tak mu ji dají. A u porodu to nezdržuje, protože se odběr dělá v době, kdy už je mimi venku a čeká se na odloučení placenty - takže vlastně v takové pauze. Jen si nejsem jistá, jestli se to dělá i u dvojčat. Musíte být ale dohodnuti s porodnicí, že to tam dělají, a k porodu musíte mít vyplněný formulář, že odběr chcete a krev darujete.
Jinak využití pro to rozhodně je, s tím je problém právě u těch soukromých placených odběrů, nemají často smlouvy se zařízením, kde se případné transplantace provádějí a nedělají u té krve před zmražením potřebné testy, takže je pak k transplantaci nemohou použít z důvodu možných komplikací, pokud by krev nebyla úplně v pořádku.
A další "problém" je, že se tyto štěpy z pupečníkové krve nechají použít pouze pro pacienta do max. cca. 35 kg, pak už je jí málo. Takže pro děti, pokud už je dospělý ve fázi že má 35 kg, tak už mu většinou ani tento štěp nepomůže - bývá to v konečné fázi. Píšu to asi necitlivě, ale je to tak.
Dost jsem se o to zajímala, tak proto 🙂. Ale je určitě potřeba se poradit s doktorem, fakt nevím jak je to u dvojčat. Já do toho rozhodně půjdu i podruhé, byla bych moc šťastná, kdyby to třeba někomu mohlo pomoci. Jinak ta krev z pupečníku odteče tak jako tak, není to žádná krev, která by se dávala navíc, prostě se buď odebere, nebo vyteče ven.

lubikm32
4. čer 2011

Ako vidím píšu tu samé budúce mamičky,tak ja budem asi prví budúci otecko ktorí tu niečo napíše. Po dlhom vyberaní nášho kočíka sme sa napokon rozhodli pre Danny Sport Line 3 Twin 2010.

aknel1976
4. čer 2011

@sorini2 taky jsem nad tím dumala, když ho ukazovali v reklamě, ale jaksi jsme na něj dnes v Kauflandu nenarazily ☹ ...já si dala od manžela do skleničky Braník, ten mi docela chutná 🙂

sorini2
4. čer 2011

@aknel1976 já taky na něj nikde nenarazila, a u nás v té hospůdce ho mají a prý má jen 2% tak hurááá do něj 😀 😀 😀 😀 😀

aknel1976
4. čer 2011

@sorini2 tak to má fakt malinko akoholu 🙂 ...já ho viděla nedávno u nás jen v Bille, ale nechtělo se mi s tím tahat 😀

sorini2
4. čer 2011

@aknel1976 to je jak u nás, taky se mi z něčím nechce tahat a doma na to dostanu chuť a manželovi se nechce pro to jít..

sorini2
4. čer 2011

@aknel1976 jinak u nás jde Radegest, nebo Ostrava... no jo Moraváci 🙂) a že ho tady vypijeme... teda já nee... ale jednou jsme se museli zasmát, byli jsme s otcem v Praze asi tak 5let zpátky jak byla demonstrace, vlaky zadara tak proč toho nevyužít, ale nešli jsme demonstrovat ale projít se po Praze a dostali chuť na pivo. Šlo nás asi tak 7lidí a všichni jsme chtěli pivo, tehdy vím že bylo teplo a že to pivo do chlapů teklo proudem.. a sedli jsme někde do nějaké zahrádky jak se jde uličkami na Karlův most a byli venku asi 4 nebo 5 stolů a jeden stůl byl obsazen asi 3 lidi a dva stoly jsme zabrali my🙂 a přišel mladík že co si dáme a že všichni pivo, tak to asi půl hodiny točil a jak to donesl a než to mezi nás rozhodil tak to chlapi na ex vypili (jsme tam byli 2holky) a hned na něj že další a ať si pohne to mazec, ten nechápal a byl v šoku, a říká Morava? a my že jo a jen se usmál a já na to že bych ho chtěla vidět u nás, třeba tady hned co máme pod barákem, venku 40stolů a 2holky běhají... a jak jim tak v létě nebo tetdojde plno lidí a hlavně chlapi tak nevím nevím jak by onen mladík stihal... no si myslím, že jsme odešli a oddechl si..

aknel1976
4. čer 2011

@sorini2 to víš, no tam v centru jsou zvyklí na cizince a ti si toho asi moc nedají 😀 Asi se mu ulevilo, jinak by musel makat 😀 😀 ...tady v nějakých obyčejných hodpůdkách ti hned nesou další sotva dopíjíš 🙂 ...a v tom vedru manžel taky kolikrát vypije první pivo na ex 😀

karusta
4. čer 2011

@misanda děkujem za komplimenty 😉 V těch Varech to muselo být super, jen to úmorné vedro, já byla ráda, že jsme byli doma u bazénu. Moc ti to na té fotce sluší, to tričko s Mickym je super 😉
@aknel1976 díky za pochvalu, byla jsem ráda, že jsem tu měla brášku a udělal nám nějaké fotky. Dokonce jsem s Teri vlezla do malého bazénku a fotily jsme se tam, bylo to moc prima.
Pivečko jsem si malé dala, to byla mňamka. No a babča přivezla 9kg melouna, tak to jsme si tu mlaskali všichni. Já pro všechny uvařila srnčí na smetaně a upekla jsem buchtu se zakysanou smetanou, tak to byly hody. Já teda toho moc neměla. Oběd vůbec, jen kousek buchty a pak melouna, nějak mám plný břuch těma dětma a pocit, že se tam nic jiného nevejde. 😀
ad bio... na zahrádku nedám dopustit.. domácí ředkvičky, salát, kedluby, hrášek, rajčata, okurky,špenát, rybízy....., ovocné stromy všech druhů, ani to nebudu jmenovat. No, máme všechno, co máme rádi a je to moc prima. Jak má člověk na něco chuť, tak si utrhne a je.. Dnes jsem zrovna všechno okopala, tak budu mít zase tak aspoň na týden pokoj. Je to sice práce, ale pak ta mňamka 🙂

karusta
4. čer 2011

@sorini2 Hihi, to jste mu dali asi na frak.. 😀 Jé, já se tak těším, až si budu moct dát ty svoje 3, 4 kousky, to bude paráda. Já pivečko tuze ráda 😀 😀

karusta
4. čer 2011

@lubikm32 tý jo, tak chlapa jsem na koníkovi ještě nepotkala!! 😀 Kočárek vypadá moc hezky 😉

sorini2
4. čer 2011

@karusta jo byl z nás trochu nesvůj... ale co, jednou jen pingl tak musí makat... a já se taky těším že si dám pak konečně ty svoje 2kousky...teť si dám jedno malé jednou za čas, a nebo strčím čumák manželovi do piva a napiju se, si léto bez točeného nějak nedovedu představit... minule jsem si dala černé, jé jak já se olizovala.... 😀 😀

karusta
4. čer 2011

@sorini2 Jo, to já když chytnu dobrej večírek nebo soudek doma na zahradě, tak jich dám teda i docela dost. Jak se peče maso a popíjí se od rána, to pak člověk kouká, kolik jich má večer na futru 😀 😀 Jé a černý, to bych si dala taky nebo řezaný, mňam. Já si taky občas dám malý nebo ucucávám manžílkovi, jsme na tom stejně 😉

aknel1976
4. čer 2011

@karusta nemáš zač 😉 Teeeda, to jste měli dobrůtky!! Dala bych si melouna, mam ho desne rada, ale minule jsme jeden koupili a nebylo to ono a byl svetlej, tak jsem nemela odvahu ho dens koupit 😅 To jsi toho moc nesnědla, koukej dlabat 😉 Domácí zahrádka je domácí zahrádka 😉 🙂

@karusta @sorini2 taky mám holky pivo ráda, hlavně černý 😀 😀 ale i víno, mňam, mňam, ale teď mám smůlu ☹ ...nějak si dám tak jednou za týden, za 14 dní jedno malé pivo a víno vůbec ☹ ...ikdyž si říkám, že by to nemělo vadit, ale.... nějak bych asi měla výčitky 😝

karusta
4. čer 2011

@aknel1976 nějak mi nejde posledních pár dní jíst. Jak mě hodně bolí to břicho, tak si připadám děsně plná a nemůže se do mě skoro nic vejít.. Minule jsem taky koupila melouna a vyhodila jsem ho celej!!! Byl úplně světlej, tak jsem neměla odvahu ho vůbec jíst.. Jo, zahrádka je moc prima..

misanda
autor
5. čer 2011

dobré ráno holky,

tak já si včera melouna dala a ještě jahody a bylo mi tak zle!!! Fuj!! )

Jé, tak já moc pivař nejsem..když už, tak černý...já jsem spíš vinař 😝

karusta
5. čer 2011

Dobré ránko,
@misanda tak já měla melouna dnes k snídani. Jsem na něj jak kobylka. Mňam, bych se toho ujedla, ale za prvý se toho do mě teď nějak moc nevejde a za druhý by se asi moc neměl vzhledem k množství cukru, co?