Dvojčátka 2011/2012

misanda
27. kvě 2011

Holky těhulky, dvoj-čekatelky...šup k nám 🙂

koubovka1
5. čer 2011

@aknel1976 to je dobře, že si je objednala, je důležitý si udelat radost

misanda
autor
5. čer 2011

tak já se jdu zase na chvíli natáhnout...zítra se ozvu od doktora jak jsme dopadli...myslete na nás!!! Papa Barbuchy 🙂

koubovka1
5. čer 2011

@aknel1976 a me si taky dás do poradníčku nebo si mám vybrat z mmb, já bych chtela nejaké hned na malý prdolky na konec léta plosím plosím 🙂

misanda
autor
5. čer 2011

@aknel1976 jooooooo, a jinak Břešťák, u toho jsem byla já!!! To je jedna z největších kapacit v ČR...je super...to budeš čumět. Akorát dost tlačí na pupíka, tak mu to hned řekni 😉 kdyby taky tlačil 😉 pač mě to bolelo, až jsem měla prsty u nohou zkroucený 😀 Ten vám pohlaví určitě řekne 😉

koubovka1
5. čer 2011

@misanda čaues a hezky odpočívej, já si dám neco k jídlu a taky se zase 🙂 natáhnu za chvilku.

aknel1976
5. čer 2011

@koubovka1
@misanda , už se těším, až ti pidi mikinečky dorazí 😵 😵 😵 ....až bude po NT, tak bych se chtěla kouknout po nějakých kombinézkách, když budem mít ty ledňáčky, teda spíš prosincový mrňouse 🙂

koubovka1
5. čer 2011

@aknel1976 včera jsem byla u kamarádky co má 5 nedelní holčičku a kdyz jí kojila, tak jsem si predstavila, jak kojím obe najedno a nejak mi ta predstava nesla, no bude to o praxi, asi to hned nepůjde. 🙂

aknel1976
5. čer 2011

@koubovka1 není problém, pokud chceš hned na konec léta, tak si tě opravdu radši dám do pořadníku rovnou! Jen mi pošli jaké by se ti líbily 🙂 Nejlepší asi přez ten MMB, abych viděla konkrétní čepičky,které chceš 🙂 Jen jdi taky odpočívat, ať je ti líp 😉
@misanda Tak k němu bych měla jít, sakra se snad nedočkám 😀 papa a držte se zítra!!! Já už se na prdelky těším ve středu 😵 😵 😵

aknel1976
5. čer 2011

@koubovka1 já se na kojení strašně těším, ale právě si taky nějak nedokážu představit, jak to praktikovat u dvou najednou 😅 😀 ...ale musí to jít, přeci jim nebudem dávat umělé výživy,ne? 😉 ....v nejhorším jsem si říkala, že bych třeba odsávala a dávala jim to z lahviček, ale to jsou jen úvahy 😀

koubovka1
5. čer 2011

@aknel1976 tak tyhle by se mi líbily v letno-podzimním provedení 🙂 jinak bych si musela vybrat úplně všechny, co tam máš

aknel1976
5. čer 2011

@koubovka1 Dobře, tak ti udělám tyhle dvě 🙂 A velikost můžu udělat buď do 1 měsíce-obvod hlavičky 33-35cm, nebo do 2 měsíců-obvod hlavičky 36-38cm. Co myslíš, že ti bude vyhovovat? A stačilo by ti je dodat tak v červenci/začátkem srpna?

koubovka1
5. čer 2011

@aknel1976 udelej je do tech 2 mesíců, snad bude teplý podzim uvidíme. Jo bude mi to stačit, kdyby to bylo trochu dřív nezlobila bych se, jelikož nezaručuju, že jeste budu doma nebo v nemocnici, ale to sibehem června kdyžtak vymeníme tel. čísla, jestli ti nebude vadit, abychom se pak mohli domluvit.

majka07
5. čer 2011

@aknel1976 Leni, tak jsem si Tě dala do oblíbených 😀 Já háčkovala, ale bylo to chvilkové opojení, mě to fakt nebaví 😒
@misanda hezky odpočívej a ať dopadneš dobře 🙂

karusta
5. čer 2011

@aknel1976 jo, já doufám, že to bude v pohodě, že to byl jen nějaký výkyv s tou vodou.. no uvidíme, řešit budu, až to bude třeba.. Hele, já se určo budu zbavovat pak úplně všeho, páč 4 děti v plánu opravdu nemáme 😀 😀
Pivečko jsem si dnes ještě nedala, ale myslím, že na něj dojde večer. Udělala jsem nám s manželem frapéčko a to mi úplně stačilo.
A bolesti jsou naprosto normální, buď v klidu. Já mám teď třeba bolest břicha celý den, nebolí to, jen když ležím. Myslím si, že to je tím, jak mi tam tlačí na nějaké orgány.. Holt se to musí vydržet.
@majka07 jj, já ty TT vůbec neřeším, nenechám se s tím rozhodit. Důležité je, že screening ve 12.tt byl v pořádku
@misanda taky zatím nemáme v čem jet z porodnice, zaúkolovala jsem tím tchýni, ta chtěla něco koupiit, tak jsem jí řekla tohle. Vím, že vybere něco pěkného 🙂
@koubovka1 taky jsem si dneska schrupla. Spali jsme po o všichni. Manžílek měl tu opičku, tak byl rád, že hajá s námi a bylo to moc prima. Jinak jsme byli komplet celý den venku. Budu tu muset uklidit, až půjde Teri spát, páč je tu nádobí a nanošenej bordel z venku, jak jsme vždycky jen přišli, něco vzali a šli hned ven..
A na Plzničku, přes tu je manžel, na mě je dost hořká, ale občas si s chutí dám. A když jsme u té Plzně, tak já mám část rodiny ve Stodě a okolí Domažlic 😉

karusta
5. čer 2011

@aknel1976 krásný čepičky, jsi šikula, to jsi toho teda už naháčkovala mraky...
@misanda
@koubovka1 s těma průduškama to mám taky. Jak jsme byli na tom 4D, tak se mi tam dvakrát udělalo zle, že jsme to museli přerušit, otvírala na mě okno a nosila mi vodu
@aknel1976 jojo, Břešťák je prej výbornej... Těš se na to, je to super..

karusta
5. čer 2011

@misanda hezky si odpočiň a zítra budem čekat na dobré zprávy 😉
@aknel1976 mikinečky jsou krásný, to je dobře, žes je objednala.. A s tím kojením, z toho mám docela strach, když jsem kojila Teri, tak jí z levého nechutnalo, takže to byl docela boj. Jsem zvědavá, jak to bude s dvojčaty, snad bude dost pro oba. Jinak si moc nedovedu představit, jak bych odsávala takové množství a dávala jim to z lahviček, to by byl masakr... ale někdy to jinak ani nejde.

aknel1976
5. čer 2011

@koubovka1 dobře Luci, udělám ti teda do 2 měsíců, určitě je prdelky unosí, když budou v kočárku, tak se dají nosit i i v listopadu, kamarádky mají větší dětičky cca 1-3 roky a prckové čepičky nosí i v zimě, pokud vyloženě nemrzne, ouška uchrání 🙂 Do IP jsem ti poslala telefon a já věřím, že čepičky budeš mít už i koncem června doma, jen teď musím doháčkovat komplet (šatičky+čepičku na svatbu) a pak už mám volněji a tohle jsou pidi čepičky, tak to zvládnu dřív 😉
@majka07 díky, já prvně začala před asi 3 lety, dvě čepičky pro kamarádku na mimi a ono mě to nějak chytlo, až jsem si na to musela udělat ŽL 😀 😀 😀
@karusta já budu ráda,když pak něco nakoupím tady od vás, budu vědět, že mě nikdo nepodvede a máte dvojčátka a podle toho , co budeme mít, tak si tu mezi vámi vyberu 😉 😀 Proč někde hledat někoho nového,ne? 😉 Akorát, že budeme mít zimní miminka, ale něco se určitě vybere. Na to kojení jsem zvědavá!! Aspoň od vás pochytám moudra 😉
No jo,máme hold v pupíčkách dvě miminka, tak nám to musí dát dvojnásob vědět 😉 😀 Kdy jdeš na tu kontrolu? V úterý?

aknel1976
5. čer 2011

@karusta díky za pochvalu čepiček 🙂 Už je to taky asi 3 roky, co to vyrábím 😀

karusta
5. čer 2011

@aknel1976 Já jsem právě šťastná, že jsem narazila na tu maminku z Prahy, páč mi ty věcičky nechala za rozumný peníz a vypadají dobře. Plus mám ještě něco po Teri, tak to snad bude stačit. Přinejhorším se dokoupí za provozu 😉 Na kontrolu jdu ve čtvrtek. Jedu do Apolináře na UTZ a pak ke svému doktorovi do IKEMU. Tak doufám, že bude vše ok.

karusta
5. čer 2011

@aknel1976 jojo, ono za tři roky se něco stihne, viď? 😉 Já bych na tohle neměla nervy. Nějak moc na ruční práce nejsem. Ale našla jsem si jinou zábavu. Co jsem na mateřský, tak učím flétnu, tak mám taky o zábavu postaráno 😉

aknel1976
5. čer 2011

@karusta to je fakt paráda s tou maminkou, navíc si to i můžete předat, když třeba jedeš na kontrolu 🙂 ...ono je asi nejlepší později kupovat za provozu, protože dopředu těžkoodhadneš velikost a aby to pak prťata vůbec unosili 🙂 Tak hlavně, ať je ve Čt vše O.K. a zvládneš v pohodě cestu!!! Aby nebylo takovéhle nechutné vedro 😝
Tak to máš zajímavého koníčka 😉 Já mám zase naprostý hudební hluch 😀 😀

sorini2
5. čer 2011

@aknel1976 no uvidíme co vydražíme... třeba se nepovede nic... já zas mám hranici do jaké ceny jdu... a kočárek ten co má Misanda

lita
5. čer 2011

@misanda - Misko, s tim Bumblem jsou priserny potahovacky, bud je v pulce roce uz vyprodany nebo jeste neni 😠 Takhle se teda business nedela, pritom je to super kocik, srovnatelny s EW, jen levnejsi. Ale je pravda, ze EW ma luxus odperovani.
O odberu pupecnikove krve jsme vazne uvazovali, nebot jsme meli duvody, tchyne nam to nabidla zaplatit. Dokonce nam ji i odebrali (to se dela zadarmo, platis az po podpisu smlouvy) a odeslala jsem papiry. Ale nakonec jsme to nezrealizovali, za prve kluci byli nedonoseni a z jejich pupecniku bylo te krve malo, pro jednoho by to pry bylo do cca 5 let a pro druheho o trochu dele. Ale presvedcil nas hlavne email od naseho znameho ze Statu, ktery se zabyva vyzkumem kostrni drene apod. a ten nam to rozmluvil, protoze to pry jeste neni pouzitelne a kdo vi, zda bude. Presne jak pise @abecedka Jinak treba U Apolinare to nedelaji, ale ve vetsine ostatnich porodek ano.
My jsme uz skoro aklimatizovani, ale teda trvalo to docela dlouho a toho revu kolem 😝 Vcera jsme byli na srazu dvojcatek od nas z diskuze, bylo to moc fajn, tak se holky teste, az si neco podobneho za rok ci dva spunktujete 😉
Ja uz si nejak moc nepamatuju, kdy jsem kluky strcila do spacaku, ale muselo to byt po lete, protoze v parnu bych to nedelala. Nejdriv byli v zavince, pres leto prikryti jen dekou, takze jim mohlo byt cca 5-6 mesicu, kdy jsem na ne prisla s pytlem a vzali to v pohode i pres tu prestavku pres leto. Ale muzes koupit i mene teple pytle jako napr. http://www.elinka.eu/detail.php?zbozi=2286368
Ve Statech se plati priserne penize, i kdyz jsi pojistena. Platime treba cca 350 dolaru mesicne za jednoho dospeleho a stejne te navsteva u dr. prijde na 45 dolaru a o nemocnici ci ostatnich vylohach nemluve 😠 Nastesti na kluky mame "socialni" pojisteni za 8 dolaru mesicne a 5 dolaru za navstevu. Ale to asi skonci, az poridime barak, i kdyz treba na hypoteku, pak uz nebudeme "socialove". Proste USA uz neni raj, co byval.
Ja to mam s bio tak, ze treba mrkev a brambory kupuju bio, protoze rostou v zemi a hlavne mrkev dokaze nasaknout hodne dusicnanu. Ale treba pomerance, mandarinky, jablka atd. neresim. Citrusy a banany oloupes a jablka tady rostou dobre, takze se nemusi prilis prikraslovat. Ve Statech kupuju klukum maso a mleko, kde je uvedeno bez hormonu atd., coz neznamena bio. Tady bych kupovala maso od reznika, ktereho znam, rozhodne ne v supermarketu. V Kalifornii jsem docela bio mamka, ale klukum poctive varim 😉 Ve Statech jsou ty sklenicky vylozene hnusne, bleee. tady jsem ted nucena sklenickovat a nelibi se mi to, jenze jeste musim popujcovat kastroly a mame tu malou lednici s mini mrazakem, takze to bude slozitejsi.
A souhlasim, ze ovozel z Polska bych nekoupila! Pro ne v EU plati jina pravidla, vydupali si mene prisne normy, protoze je zemedelstvi zivi, tak pouzivaji vice hnojiv a chemie 😠 Proto kdyz date vedle sebe polske a ceske jablko, je to polske jak ze zurnalu a to nase podobane jak pubertak 😝 😀

@abecedka - ta vlozka mozna bude ve stejne barve, musim jim napsat nasi barevnou kombinaci, ta se podle me jeste vyrabi.
Chtela jsem latkovat, slozite jsem si vse nacetla a uz byla i rozhodnuta pro vyrobce, jenze pak jsem zjistila, ze by to moc neslo susit v susicce a to by v nasem prazskem byte neslo, zili bychom mezi rozvesenyma plinama. Ve Statech maji servis, ze ti privezou ciste a odvezou spinave, jenze se to vyplati prave hlavne toho prvniho pul roku, kdy jen porad preblaujes a to jsme byli v CR, takze jsem se na to pak i ve Statech vyprdla. A hlavne si ted nedovedu predstavit, jak bych klukum ty plenky zapinala, kdyz se mi u toho tak krouti, ze i normalni plinu na ne navliknout je unikum a musim si je nekdy k zemi prikovat nohama 😝 Papirove pliny pry nejsou moc ekologicke, ale kdyz vezmes latkovky, tak spotrebou vody (ktera je v Kalifornii desne draha) a elektriky na prani take zanechas velkou stopu.
Ten pytlik je na oboje, ja ho pouzivam na papirovky, neprosakne ani nepousti smradek, muzes ho vyprat, ja ho pouzivam hodne. Ale samozrejme ze i normalni igelitka ti udela tuhle sluzbu 😉
Sliz jsem si take chtela vyrabet, mozna se k nemu v nasem novem dome vratim 😉 Ja jsem jako dite byla silny atopik, oba s manzelem jsme z astmatickych rodin, takze u nas ten ekzem fakt hrozi. Proto jsem pro kluky tady v CR kupovala Sonett Neutral gel, prave z tech stranek organictime.cz Bohuzel ho ale zdrazili 😠 Ale i normalni Sonett je fajn, ten navic krasne voni.
Na skvrny jsem tu pouzivala uzasne mydlo s kokosovym olejem od Imse Vimse, skrvny od kakani byly hned pryc! Na mrkvicku nic nezabere, jen slunicko 😉 http://www.branakdetem.cz/mydlo-na-skvrny-imse-...
Ale tchyne mi doporucila glycerinove mydlo a je pravda, ze prokaze podobnou sluzbu za mene penez 🙂 To koupis v kazde drogosce.
Kokosovy tuk nepouzivam, ale cetla jsem o nem. Kluky mazu kremem s vytazkem z ovsa a ten nam moc vyhovuje, pokud by se u vas nekdy vyskytl ekzem, vytazek z ovsa je vyborny! Nebo brutnakovy ci pupalkovy olej (muze se i vnitrne), ciste bambucke maslo nebo modra Indulona 🙂
Ja mam zase moc rada oleje LZS (lisovane za studena), klukum jsem do koupele davala par kapek mandloveho oleje, ten je nejsetrnejsi. Ted uz je nejakou dobu koupu jen ve ciste vode. Pozor na slunecnicovy, ten pri dlouhodobejsim pouzivani muze presusit. Mam rada Eone nebo Nobilis Tilia
http://eone.cz/eshop.php
www.nobilis.cz

@karusta - foto s Terinkou je nadherne, to bude doma za par mesicu veselo 😉

@aknel1976 - odber plodovky nebezpecny je, sice male %, ale je. Slysela jsem o par pripadech, jedna holcina po nem potratila a druha (s dvojcaty) to mela malem, ale nastesti udrzela. Oboji se stalo hned po odberu.
Kdyz se rozkojis, muzes delat oboji, kojit i odstrikavat a davat lahvickou, nektere deti si z prsu treba nevezmou, pak ti nezbyva nez odsavat. Ja odsavala do zasoby do mrazaku, abych si mohla nekam vyrazit a nemusela se do 3 hodin vratit kojit, takze pak kluci dostali moje mliko z flasky a byly spokojene obe strany 😉

sorini2
5. čer 2011

@misanda taky řešíme v čem pojedeme domů.....

sorini2
5. čer 2011

@koubovka1 neváhám dražím.... a heč já už vypráno mám, jen dopírám co nového vydražím...

sorini2
5. čer 2011

děvčata tady leje jak z konve, jsme zmokli, nevím na co jsem žehlila vlasy..... ach jooo jak je to u Vás, ale ovzduší nic moc.. pořád dusno ☹ ☹

aknel1976
5. čer 2011

@lita no právě, to raději žádný odběr 😢 To kojení si nějak fakt nedokážu představit, chce se to prostě naučit, ale rozhodně bych chtěla jakýmkoliv způsobem dávat mateřské mlíčko co nejdýl 🙂

aknel1976
5. čer 2011

@sorini2 tady ani kapka 😢 😢 😢 ...sotva dýchám 😝 😝 😝

sorini2
5. čer 2011

@lita prosimtě, mám dotaz ohledně odstříkávání... jak dlouho jsi nechala mléko v mražáku, než ji děti vypili.. děkuji... já teda doufám, že budeme mít dosti mléka, potřebuju v srpnu zajet do polska na trh koupit něco na svadbu a s dětma se mi nechce.. tak plánuju že je nechám manželovi, ať si užije..

sorini2
5. čer 2011

@aknel1976 no tady fakt leje, než jsme zaběhli z obchodu domů a to to máme tak 100metrů tak jsem byla úplně mokrá...ale vzduch je hnusný...