Dvojčátka 2011/2012

misanda
27. kvě 2011

Holky těhulky, dvoj-čekatelky...šup k nám 🙂

koubovka1
8. čer 2011

@aknel1976 hlavne, že se přiznal 😀 😀 😀

aknel1976
8. čer 2011

@koubovka1 😀 😀 😀

alex_dimitropol
8. čer 2011

@gamma jo jo to je 🙂 už se těším zítra se na něj jdu podívat 🙂
@koubovka1 jo i naše dívky byly hned po porodu takové hnedučké😀 přesně si to vystihla je to strašné ☹ och chudatko 14 let to je asi nejhorší co může být v pubertě ☹

alex_dimitropol
8. čer 2011

ja také nesnáším nemocnice je to tam takové depresivní ☹

alex_dimitropol
8. čer 2011

@misanda jinak koukám že jsi tak trochu nákupní maniak😀 ja také pořád když něco vydím tak to prostě musím koupit😀 i když máme spoustu věcí po dívkách ale i tak si nedám říct😀 když ty malinké věci jsou tak krásné 🙂

@sarik1 jú dětičky jsou šikovné 🙂 a strašně krásné 🙂

aknel1976
8. čer 2011

holky, pomooooct, mně je dneska tak zle od žaludku 😝 😝 😝 Ani lízátko nepomáhá 😅

karusta
8. čer 2011

@sorini2 jo, ta váha je zajímavá... já se toho teď děsím, páč jsem začala opět otékat, tak to ta kilíčka zase naběhnou..
@aknel1976 gratulace ke kontrole, paráda!! 😉 A na NT jsem byla s doporučením od mého doktora a bylo to zdarma.. ale i kdyby nebylo, určitě bych ho zaplatila..
@misanda príma, gratulace k srdíčkům, super!! Ještě dotaz k tomu Tescu, někdo psal, že jsou tam v akci pampersky, nevšimla sis?

karusta
8. čer 2011

@sorini2
@koubovka1 no teda holky, jste dobrý, že jste se s tím popraly, muselo to být hrozný.. Jste statečný

sarik1
8. čer 2011

@aknel1976 zkus zázvorový čaj..

aknel1976
8. čer 2011

@sarik1 to bych musela mít doma zázvor 😀 😀 ...snad ot přejde, ale dnes je to opruz, bolí mě i hlava a motám se, to je i tím počasím ☹

gamma
8. čer 2011

@aknel1976 zkus coca-colu, jenom trošku, mně to vždycky pomohlo..

gamma
8. čer 2011

@koubovka1 já zhubla na začátku jen dvě kila, takže od původní váhy jsem 11 kg, ale stejně si přijdu jak válec 😀

aknel1976
8. čer 2011

@gamma vy mi dáváte, ani colu dom nemám 😀 😀 my ji nekupujeme 😅 , ale díky za rady!!! Třeba jednu malou do lednice koupím 🙂 ...zkusila jsem těhu čaj a trochu to pomohlo 🙂

misanda
autor
8. čer 2011

@karusta jo, na pampersky tam maj akci, ale ceny si přesně nepamatuju, mají je v těch velikých krabicích po 150ks myslím. A v Globusu maj super akce na vlhčený ubrousky...3+3 od Huggies a jenom za necelých 200,- 😉

misanda
autor
8. čer 2011

@aknel1976 jooo, mě taky nepomáhalo nic, ale nevrhla jsem teda ani jednou 😀 Výbornej na to je vývárek třeba ze zeleninky a jenom s nějakým strouháním...ňami...to vždycky zabralo a bylo líp 😉

misanda
autor
8. čer 2011

@koubovka1 @sorini2 no holky, já si to vůbec nedovedu představit ☹ Mám jednu známou tady, která právě taky kvůli srdíčku musela na vyvolání porodu...tak proto jsem se toho tolik bála...

aknel1976
8. čer 2011

@misanda taky jsem ani jednou nevrhla 😀 ....vývárek, to můžu!!! A ten je fakt výbornej, ale po dnešním lítání jsem byla líná ho udělat 😅 ...já pak sežeru celej hrnec a sotva lezu, jak jsem narvaná 😀 😀 😀 😀

misanda
autor
8. čer 2011

@aknel1976 no tak to jsi na tom stejně jako já 😀 a já si na začátku hrozně moc dělala savojskou bramboračku...to bych si dala i teď kdyby nebyly ty vedra...a to jsem teda sežrala talíř...pak teda ještě jeden, pak už mi to bylo blbý, ale dala jsem si třetí a abych nevypadala jak nenažraná, tak jsem počkala půl hodiny a dala si další dva 😀

aknel1976
8. čer 2011

@kubovka @sorini já ani neměla tušení, že jste si něčím takovým prošly ☹ ...nedokážu si to vůbec představit, raději na to nemyslet...mám jednu kamarádku, která si to zažila ve 24tt a byli na dně, nějaká mozková vada....dneska čekají další miminko a jsme o pár dní stejně těhotné 🙂 Obdivuju, jak to zvládli a jak jste to zvládli i vy!!! Teď už vás čeká jen to krásný a navíc dvojnásobně 😵 😵 ... chápu @misanda , že jsi se bála...je vidět, že se člověk bojí opravdu celé těhu...můj manžel furt říká, že dokud ty mrňousky nebudeme mít doma, tak nebude v klidu, ale vlastně má pravdu 😅

aknel1976
8. čer 2011

@misanda noooo, tak to jsem celá já na kuřecí vývar 😀 😀 😀 ....co je to savojská bramboračka?? 😕 Já bych mohla i klasickou bramboračku!!! Boooože ja mám hlad!!!!! 😀 😀 😀 😀

misanda
autor
8. čer 2011

@aknel1976 taky to řikám, že dokud nebudou ležet v postýlkách, nic neni jistýho...každopádně ale věřim, že bát se budeme i potom 😉. A jak řikám, tím, že ti vyjde pozitivní test teprve všechno začíná - ten strach 😀

aknel1976
8. čer 2011

@misanda to budem, ale už to bude jiné 😉

misanda
autor
8. čer 2011
aknel1976
8. čer 2011

@misanda hmmmm, to nezní špatně!! Zítra asi vyzkouším, všechno doma mám, krommuškátového oříšku, ale ten koupím tady u vietnamce 🙂 ....a děláš to i ze zeleninové kostky, nebo slepičího bujonu? Jen jestli mám vytáhnout maso, nebo stačí bujon? 😅

sorini2
8. čer 2011

@karusta jo to jsem psala já dostali jsme leták a mají teť nějakou akci na 15let a jsou tam pampersky 1+1 takže jedny vyjdou na 134,50kč tak na ně v pondělí jedeme.. jsem říkala alespoň 6 balení taže za nějakých 800kč se vyplatí. a je tam toho více...a píšou tady 58-78ks. takže by to mělo být na všechny velikosti.

sorini2
8. čer 2011

@koubovka1 jojo není co závidět... jsem ráda, že je to za náma i pak to běhání po genetice atd...a pro mě nejhorší bylo že na mě to nebylo vůbec vidět do toho konce jsem nosila pořád stejné oblečení a pokud jsem neřekla tak to nikdo nevěděl, ale pak se každý ptal tak co kdy to bude atd... jsem vždy utekla, a doma brečela doslova ryčela... ale teť je to za náma a já se těším na to co bude, ale nikdy nezapomenu, vždy to bude moje první dítě

sorini2
8. čer 2011

@misanda já se bála i tet na srdíčkách, jsem vůbec dr. nevnímala celou noc jsem nespala a u dr. jsem ležela jak dřevo a jen čekala co nakonec řekne, pak jsme šli hned na genetický, byla jsem sice trochu klidnější, ale dokud i tam neřekli jsou zdraví tak jsem byla nesvá, pořád jsem si říkala, pokud se má něco stát, tak ať alespoň jedno je v pořádku... zní to blbě, ale já to tak cítila... podruhé bych to asi už nedala a vím, že bych už nechtěla nikdy otěhotnět... raději bych byla bezdětná

lita
8. čer 2011

Ta sada postylky, matrace a povleceni je za super cenu a postylka vypada fakt krasne!

K tem postylkam, my jsme meli tyto, jsou bukove, coz je vyhoda, pokud vam je budou deti ohlodavat. Borovice je mekke drevo a pri kousani z ni jdou trisky. Ale ne kazde dite postylky hryze, navic lze v Ikea koupit ochrannou listu proti kousani 😉 Matraci jsme meli kokos/molitan a velika spokojenost s obojim.
postylka http://www.darjanabytek.cz/ItemPage.asp?IID=40 Ale maji i levnejsi a nevidim v nich skoro zadny rozdil, zacinaji uz na 970 Kc http://www.darjanabytek.cz/ItemPage.asp?CID=3
matrace http://www.radi.cz/detail.php?zbozi=1704752 nebo od firmy s postylkama http://www.darjanabytek.cz/ItemPage.asp?CID=2

Ad povleceni, to jsme jeste nepouzili, nebot stale spime ve spacaku a pod dekou, bez polstare. Pokud tedy chcete usetrit doma misto, doporucuju nakup povleceni a perinky odlozit. Ze zacatku spi miminko v zavince a pozdeji muze treba ve spacaku. Pozor pri nakupu povleceni a perinky, ceske rozmery se lisi od EU a tedy i polskych, kterych je tu na trhu vetsina. Pokud by nekdo chtel ceskou vyrobu, mame od teto firmy a spokojenost s kvalitou i designem http://www.littleangel.cz/povleceni-do-postylky (v realu je hezci nez na foto) My mame toto http://www.littleangel.cz/index.php?option=com_... Maji k nim i mantinely, ktere jsou hezky siroke http://www.littleangel.cz/mantinel-do-postylky
Pokud muzu osobni nazor na nebesa, je to chytac prachu a neuvidite poradne na mimi, ale je pravda, ze vypada moc krasne, jak z pohadkove knizky 😉

Doporucuju take poridit nebo mit ulozeny odkaz na anti-refluxni kliny pod matraci. Nedonosenatka casto trpi refluxem (i nektere donosene deti), coz znamena ublinkavani. Klin se vrazi pod matraci nebo ze zacatku muzete i na matraci. My je mame doted a jsou i fajn pri nastydnuti, kdy by hlavicka mela byt vyse, aby sopliky nesly do ousek. Napr. tento http://nejbaby.cz/d.K03495.klin-do-postylky-pod...

Pro predstavu, prvnich par mesicu jsme spali takto (po par tydnech ale uz v separatnich postylkach) a jedno foto s hryzkou Bryanem 🙂

sorini2
8. čer 2011

haloo děvčata je tady někdo? nebo už spinkáte... my zase nějak nemůžeme, poslední dobou chodíme spát tak kolem 1 nebo 2 hodiny v noci... ☹ no děti kopou a nemůžou se domluvit na které straně chcou spát, tak se převaluji z leva do prava a z prava do leva... ach jo.. já už se chci pořádně vyspat celou noc a žádné noční pochodování za WC tak 5x za noc...
Si asi počkám na ten spánek tak 10let nejmíň 😀 😀 😀 😀

sorini2
8. čer 2011

@lita koukám že postýlky jsi měla vedle sebe a nemělo to nějaký vliv na ty monitory dechu nanny?