Dvojčátka 2011/2012

misanda
27. kvě 2011

Holky těhulky, dvoj-čekatelky...šup k nám 🙂

misanda
autor
27. kvě 2011

@werty nazdárek, jsem ráda, že ses přidala 😉 TAk mě taky řikala dokrotka, že mám spíš mít klidovej režim, ale co to znamená...na vycházku můžu, ne?

aknel1976
27. kvě 2011

@koubovka1 mně to přijde, že se nedočkám toho, a se začnou miminka hýbat a ucítím je, natož porodu, až je budu mít u sebe 😀 😀 ...ještě mám hoooodně času 😀 😀 ...a doufám, že všem tady nám vydrží miminka v bříškách co nejdýl 😉 ...akorát, že nikdy nevíme, kdy to přijde...nebo aby člověk neskončil v nemocnici a bůh ví jak dlouho 😝

aknel1976
27. kvě 2011

@werty jak se ptá misanda 😀 ..a co je klidový režim? 😀 ...já to beru tak, že se projdu denně cca 2-3km a jinak celý den posedávám a polehávám a NIC nedělám a hlavně vůbec neuklízím 😔 😔 😀

werty
27. kvě 2011

@misanda Já nejdřív chodila na procházky, pak mi při kontrole Dr. řekl, že mám ležet. Říkala jsem, že polehávám na gauči a on mi řekl, že polehávání není ležení... 😕
Ale tady má každý doktor jinou teorii, někomu vadí, že doktoři doporučují ležení - prý je to zbytečné, jiní říkají ležet. Pak si vyber. Já věřím, že si tělo řekne samo a ty to poznáš. Já spíš ležím... 😖

aknel1976
27. kvě 2011

@misanda obě máme klidový režim a nevíme co to je 😀 😀 😀 😀 a že bychom se Dr. zeptali, když nám to říklali? 😀 😀 😀 😀

misanda
autor
27. kvě 2011

@aknel1976 no, tak na kopkání jsem se taky těšila a poprvé v 17+0tt mi tam něco zabublalo a pak v 17+3tt to začalo 😉 je to úúúúžasnýýý

werty
27. kvě 2011

@aknel1976 Nejhorší je první týden, pak si zvykneš. 😉

misanda
autor
27. kvě 2011

@werty no o tom ležení a neležení jsem četla a já si myslím, že ležení prostě vliv má, ať si doktor chytrej z nějaký www poradny atd říká co chce 😉

misanda
autor
27. kvě 2011

holky, máte zavinovačky??? potřebuju to????

aknel1976
27. kvě 2011

@misanda už se na to moc těším,ale ještě si počkám 😀 😀
@werty asi si tělo samo řekne, kor když už jste pak třeba v polovině těhu, já si zatím užívám čerstvý začátek 🙂 Ale o to víc se snažím polehávat, aby jsme vydrželi první trimestr 🙂

misanda
autor
27. kvě 2011

@aknel1976 neboj, to máš za pár, za chvíli se začne něco dít, testy atd...a bude to utíkat 😉

aknel1976
27. kvě 2011

@misanda to si taky říkám 🙂

holky, byla jste některá na odběru plodovky??? Bojím se toho ☹ ☹ ☹ ☹ A dr. mi řekl, že vzhledem k věku mě to čeká ☹

misanda
autor
27. kvě 2011

@aknel1976 já nebyla, ale taky mě tim strašili...ale neboj, bylo na otm plno mých kamarádek a v pohodě...

koubovka1
27. kvě 2011

@aknel1976 já jsem byla na odběru při prvním těhotenství, které nakonec nedopadlo. Dá se to v pohodě vydržet, je to jen nepříjemný, ale je to amblulantně, takže hned domů a odpočívat.

aknel1976
27. kvě 2011

@misanda já doufám, že testy, které vychází špatně a musí se na plodovku, tak že budou O.K. a nebudu na to muset!! Prý po 35 letech se na to musí, ale pokud by testy byly O.K. asi bych to odmítla, jinak samozřejmě půjdu, ale mám z toho strach, asi jako každý 🙂

koubovka1
27. kvě 2011

@misanda já mám dvě rychlozavinovačky takové normálnín a pak dostanu od kamarádek dve fleecové po narození prcků, jsem si je u nich objednala 😀 😀

aknel1976
27. kvě 2011

@koubovka1 díky, nevím proč, ale bojím se toho, ale jak píšeš, asi to nic strašnýho není, ale bojí, bojím, když píšou, že u toho hrozí potrat ☹

werty
27. kvě 2011

@misanda zavinky má pro každého 2 - z bazárku

@aknel1976 na plodovce jsem nebyla, asi bych u dvojčat váhala kor když bude NT screening úplně v pořádku
Ono je to těžký, nejprve se člověk bojí, že potratí a pak že předčasně porodí. Nejlepší je moc na to nemyslet. 😉

aknel1976
27. kvě 2011

@misanda spoustu kamarádek si zavinovačky strašně chválí, prý hlavně za začátku, že se v nich miminka cítí moc dobře 🙂 Určitě bych aspoň dvě koupila 🙂

koubovka1
27. kvě 2011

@aknel1976 obdivuju tě, že vydržíš ležet a nic nedelat, když mi bylo zle, tak jsem nemela na nic sílu, ale ted delám tak nejak vsechno, vařím, uklízím, řídím auto, ale už se to snažím omezovat a hlavne využívat pomoci manžela, tenhle týden povášel prádlo, to vám byl pohled holky 😀

misanda
autor
27. kvě 2011

@aknel1976 tak to procento potratu je hrozně nízký (uvádí se že dokonce je to "jen" 1%) a to ještě ve většině případech je to způsobený tim, že těhule po odběru neleží, neodočívá atd, prostě je dál stejně aktivní...Aspoň jak jsem to studovala já, no.

misanda
autor
27. kvě 2011

@koubovka1 ty jo, mě už hrozně vadí v autě vůbec jezdit!! natož ho řídit...nevim proč...je mi to úplně proti srsti 🙂

koubovka1
27. kvě 2011

@aknel1976 no oni ti to řeknou, že to není úplně bez rizika, uvidídš, jak ti vyjde ten screening, já ho mela OK a na odber jsem nemusela, tak třeba to tak bude i u tebe

aknel1976
27. kvě 2011

@werty právě, že jsou to dvojčátka... nemám z toho nějaký trauma, ale jak se Dr. zmínil, nebyla jsem nadšená, takže mi prostě NT screening musí vyjít úplně v pořádku a bude klid 😉 😀 ...to je fakt, že člověk se furt může něeho obávat, ale jelikož je vše O.K. tak na nic špatného nebudem myslet 🙂

aknel1976
27. kvě 2011

@koubovka1 kéééž by!!!! 🙂 V kolikátem týdnu NT screening dělají? Tak 10 - 11tt??

koubovka1
27. kvě 2011

@misanda tak pokud řídit nemusíš, tak to je v pohodě, ale já bych nevydržela jezdit pořád sockou 🙂 🙂 jinak když jedem s manžou, tak se jen vezu. Jinak mi přišli ty lamaze clony do auta a jsou naprosto úžasný, hlavne ta hrazdička s tema hračkama

koubovka1
27. kvě 2011

@aknel1976 já byla ve 13, to je normální

misanda
autor
27. kvě 2011

@aknel1976 hele, mě taky doktorka strašila, jak u dvojčátek vychází špatně krev...tak jsem s tim počítala...pak byl screening, nelíbilo se jí šíjový projasnění u holčičky, že prý podezření na Downa a jeli jsme k Břešťákovi do Prahy (kapacita)...ten jí pak volal (tý mojí doktorce) a říkal, že tak ukázkovou krev už dlouho neviděl 🙂 a miminka se mu tuuuuuze líbila 😉

misanda
autor
27. kvě 2011

@koubovka1 tak já miluju řízení, sockou bych nejela 😀 TAky o těch lamaze přemýšlim... 😵 😵 😵 já chci od nich i toho žabáka kapsu na hračky do koupelny..jinak máme plno lamaze kravinek doma, nejlepší je Koník Ferda, ten furt řehtá, jenom zavřu šuplík a trošku to s nim hne 😀

koubovka1
27. kvě 2011

@aknel1976 jasný, na nic spatnýho nemyslet, to je to nejhorší a na co si neco přivolávat psychikou ne?