Dvojčátka 2011/2012

misanda
27. kvě 2011

Holky těhulky, dvoj-čekatelky...šup k nám 🙂

aknel1976
13. čer 2011

taky mizím, dobrou noc všem 🙂

lita
13. čer 2011

@werty - Jani, kocko, velikaaaanskaaaaa gratulace k detickam, uz jsem je okoukla, jsou nadherne 🙂 Pranicko uz mas v abicku!
Ver mi, ze v Krci je o miminka uzasne postarano, skvela novorozenecka JIP a skvely intermediar, jsou tam zamereni na laktaci, urcite te tam rozkoji, u Apolinare se s tim moc neparou. Snad se co nejdrive uvolni misto a budes moci byt s prcky uz na intermediarnim pokoji. Cele oddeleni je nove a moderni. Oni si par dni pobudou v inkubatoru a ty se mezitim vzpamatujes. Jsi dobra, spontanni porod! O to jednodussi to budes mit v dalsich dnech a mesicich, budes behat jako jura a riznute zenske se za tebou budou vlacet v bolestech 😉 Pamatujes, kdo te rodil?

V Krci neni internet, tedy alespon pred rokem tam nebyl, tak se snaz vse dozaridit po netu ted, potom budes virtualne odriznuta, ale to nevadi, protoze budes stejne kazde 3 hodiny kojit/krmit a prebalovat, proto volne chvilky radeji prospis, projis nebo prokoukas na miminka 😉

Na pokoj na intermediaru bude smet pouze manzel. Ale jsou tam 2 mistnosti, kam si muzes miminka odvezt a ukazat je pribuznym, ale na to je jen 10 minut. Panuje tam prisna hygiena, to uvidis. Snad jeste pujcuji odsavacky mleka, pokud mas doma parni sterilizator do mikrovlnky, nech si od manzela pribalit sebou, stejne tak pripadne lahvicky na dokrm, maji tam jejich, ale mne prislo, ze ty diry v savickach byly moc velke, teklo to rychle a kluci se mi v tom mlice topili. Budes sebou potrebovat i porodnicke vlozky, tam uz je to o miminkach, tudiz pro zeny tam uz nic neposkytuji.
Obleceni pro miminka ted neres, vse tam maji a prinesene obleceni nemaji radi kvuli hygiene.

Jestli muzu najit jeden nedostatek, bylo to jidlo pro mamky, docela slichty a to jsem celkem otrnula. Navic casto nadymave veci. Je tam kuchynka s lednici, muzes si nechat prinest jidlo, jen si musis vse popsat, jinak to vyhazuji, aby jim to tam pak nezhnilo. Ja po nocech chodila vymetat lednici, udelalo se mi hodne mlika, proto jsem byla hladova jak vlk 🙂 Kdyz budes kojit, budes potrebovat hodne moc pit, proto si nech prinest par PET lahvi s vodou a ty si pak muzes jen dolevat z kohoutku.

Na sprchovani si vezmi nejaky co nejvice neutralni gel, at to miminka nedrazdi. Nech si zabalit pohodlne obleceni pro doma, prezuvky, kojici kosile a kojici podprsenku. Na co zapomens, ti manzel muze operativne privezt.

Kdyz mi juknes do albicka nasich prvnich dnu, muzes si tam prohlednout prostredi na JIPce a intermediaru, treba vyfasujete stejne overalky 😉 https://www.modrykonik.cz/fotoblog/lita/album/k...

Urcite je ti ted hodne smutno, ze milacky nevidis, musi to byt priserne a urcite te to stoji hodne slz, hormonalni houpacka v sestinedeli ti asi neprida. Urcite se pokoj brzy uvolni a budes tam s nimi. Snaz se ted co nejvice dospat, co muzes, v nasledujicich mesicich to bude zahul, ja si nejak prvni 4 mesice ani nepamatuju, byla jsem v deliriu z nevyspani, ale pak to zacina byt jednodussi a jak s tebou zacnou miminka komunikovat a objevovat svet, je hned vice zabavy pro vsechny. Dvojcatka jsou uzasna! A to pisu i presto, ze mi ted posledni dny davaji oba krikloukni zabrat 😉

alex_dimitropol
13. čer 2011

@werty jee moc gratuluji a přeji dětičkám hodně zdravíčka ať jste rychle doma 🙂 a super že si rodila spontánně 🙂

majka07
13. čer 2011

Hezkou dobrou noc

Jinak naše holky mají dneska teda konečně svou premiéru, každá šla do své postýlky, teda spíš K. se přestěhovala od T. 🙂

alex_dimitropol
13. čer 2011

Tak ahojte holky hlásím se po 4 dnech😀 neměla jsem moc čas protože dívkám jdou zoubky tak jsou stále nervózní a když mám volnou chvilku tak odpočívám takže jsem se tu dostala až dnes 🙂 dnes máme přesně 10 měsíců a zítra nás čeká 10 -měsíční kontrola tak uvidíme jak jsme podrástli 🙂 a miminka v bříšku mají fajn jen občas mi tvrdne bříško tak nohy nahoru a odpočívám 🙂 a dnes k nám přišla švagrová tak už máme doma o jedno miminko více😀 je strašně krásný

majka07
13. čer 2011

@alex_dimitropol gratuluji k desítce:o)

sorini2
14. čer 2011

@aknel1976 dobré ránko, ne netahala to já jsem zase na sebe opatrná... a za ty peníze se nedivím... já už doma nějakých 10 ne-li více balení mám, ale kdybych neměla, tak přikoupím... pak jako když najdu... no jo od srpna bude náš hlavní nákup pleny pleny pleny... to už bratranec hlásil to ti vždy zajedu pro deset balení najednou, 😀 😀 se taky smál jak mě s nima viděl...no jo chlap...

jdu se obléct, hodit obličej na ksichtík a hurá na kontrolu.... se mi ale vůbec dneska nechce, bych ještě 😔 😔 😔 😔

werty
14. čer 2011

@lita Strašně moc Ti děkuju za tvoje rady a zkušenosti. Určitě se mi to bude hodit. 🙂 Doufám, že mě dneska převezou. Moc se těším. Ted se na ně dívám jen na fotky, co mi přivezl manžel. 😒
Ještě jednou díky!!!

werty
14. čer 2011

@lita Rodil mě Mudr. Hašlík. Už dříve mě vyšetřoval a je hrozně fajn.
Pak už tam bylo i víc lidí a doktorů. Všichni bezvadní. Možná až na porodní asistentku, ta měla zrovna asi špatný den - vůbec nevím, jak se jmenovala.

karusta
14. čer 2011

Dobré ránko při úterku přeji...
Jdu vás dočítat, to bude fuška, naposlady jsem četla neděli..
Teď čtu o stávce, tak si představte, že já jedu v ten čtvrtek, to mi hrábne. Doufám, že to tam někde zatarasí a budu s bolavým břichem a Terkou trčet někde v koloně, grrrr. Navíc tam potřebuju být trochu na čas, bude se rozhodovat, jestli tam zůstanu na ten odběr nebo ne.. 😠

karusta
14. čer 2011

@sorini2 to jsi mě pobavila s tím lízáním pupíku, a že to lechtá, to byla dobrá hláška 😀 To je super, jak poznal, že jsi těhu, mazllíčci jsou prostě úžasní...
Ty týdny ti teda taky závidím, doufám, že se to ve čtvrtek nějak nezvrtne a nebudu v jednom kole dřív, než ty

karusta
14. čer 2011

@werty Moc velká gratulace, přeji, ať jste brzy spolu a ať mrňousci zdraví!! 😉

misanda
autor
14. čer 2011

@werty zlato, velikánská gratulace k dětičkám!!!! Teda to byla rychlovka!!! Doufám, že budeš s prďolátkama co nejdřív, to je stejně k naštvání 😠 A máte Anežku...áááách 🙂 Nemáš nějaký foto dětí? 🙂

misanda
autor
14. čer 2011

@aknel1976 ty a rajčata 😀 taky jsem měla takový období 😀 hlavně si vykousávej bubáka 😉 Já teď frčim na nektarinkách a za chvíli si zase pro koš pádim do Lidlu 😀

aknel1976
14. čer 2011

Dobré ráno 🙂 🙂
@sorini2 hlavně, aby jste ty plenky unosily 😉 😀 Držím palce na kontrolu!!!! 🙂
@werty důležité je, že jste všichni vpořádku 😉 A už aby jsi byla u miminek a mohla jim dávat mlíčko a pomuchlovat si je!!!! 🙂 Dá sem dyžtak manžel nějaké fotky miminek? 😉 ...je to děs...na co se pak člověk registruje, když má dětičky jinde?? 😢 😢 😢
@karusta ta stávka to je fakt v pr...i 😠 😠 Naštěstí nikam nemusím, ale jak k tomu přijdou lidi, kteří fakt někam musí??? Kor třeby ty?? Na tu kontrolu prostě musíš a jak se tam máš asi dostat?? Vrrrrrr 😠 😠 Hlavně ať to zvládnete! Asi budeš muset vyrazit hodně s předstihem ☹
@misanda jojo, je ze mě nějak závislák na rajčatech 😀 😀 😀 A co je špatného na bubákovi? 😅 Já se nektarinek bojím, ač mi chutnají, ale kamarádka na nich ujížděla a strašně po nich přibrala, jenže ona jedla sna na kila 😀 😀

karusta
14. čer 2011

@aknel1976 jo, pěkně mě to štve, volala jsem ráno do Apo, jestli nebudou mít omezený provoz, tak prý na UTZ ne. Jen nebudou registrovat ten den k porodu. Jsem zvědavá, jak to zmáknem... Blbý je, že musíme mít s sebou i Teri, páč není nikdo, kdo by hlídal 😒

misanda
autor
14. čer 2011

@aknel1976 a já už miminka viděla 🙂 Werty je má v albíčku 🙂 Jsou úúúžasný 😵 😵 😵. Na bubákovi je špatný to, že všechny ty chemikálie co tim stříkaj rajčata je uvnitř něj 🙂 takže vykrajovat, teta 🙂 Aspoň já to dělám, pro jistotu. Já ani nemám ráda ty rajčatový bubáky z obchodu...jsou hrozně tvrdý...ze zahrádky jsou dobroučký 🙂

misanda
autor
14. čer 2011

@karusta debilní odboráři...zase to odnesou jenom normální lidi, nikdo jinej...fakt jsem na ně naštvaná a nesouhlasim s nima 😠 😠 😠

misanda
autor
14. čer 2011

no, tak já mastim pro ty nektarinky...po poledni mi přijde balík z Malvíka za tři litry, ajajajajaj 😀 😀

aknel1976
14. čer 2011

@misanda aha, já tam koukala včera a ještě tam nebyli 🙂 Tak jdu juknout 🙂 O.K. budu vykrajovat bubáky 😀 Jen jdi nakupovat 😀 😀 ....nooo, tak to máš pěknej balík 😝 Copak jsi koupila krásnýho?

aknel1976
14. čer 2011

@misanda já ty fotky fakt nevidím ☹ ☹ ...asi tím, že nejsme přátelé, tak jdu poprosit @werty o přátelství 😉

karusta
14. čer 2011

@misanda přesně tak, taky mě to vytáčí..

sorini2
14. čer 2011

@karusta nestraš nic se nezvrtne a určitě mě nepředeženeš.. a je to fakt úžasné jak to ti miláčci vycítí...

koubovka1
14. čer 2011

holky jsem na tom přesne tak, taky zádný fotky nevidím,taky se asi budem muset zprátelit páč jsem tááááák zvedavá.

sorini2
14. čer 2011

@aknel1976 jo to se nebojím, koupila jsem 4-9kg ono tam ani nic jiného nebylo...

istokovam
14. čer 2011

@bublina09 děkuji 🙂

aknel1976
14. čer 2011

@koubovka1 to je podle mě tím, že nejsme přátelé werty 😉
@sorini2 tak to určitě unosíte 🙂

sorini2
14. čer 2011

@misanda tak já přešla s broskví na nektarinky a okurky salátové s octem🙂) a rajčata moc nemusím... jinak mě ti stávkující taky serou, stejně ničeho nedocílí, protože všichni stávkovat nebudou... a co jsi nakopupila v Malvíku? doufam že hodíš fotečky...

sorini2
14. čer 2011

@aknel1976 🙂

sorini2
14. čer 2011

tak kontrola u pana dr. dopadla na jedničku, jsem se těšila že budu brzo doma a pan dr. si ještě rozmyslel že by nám mohli sestry udělat ozvy tak jsme tam stvrdly další hodinu, ale děti byli hodné a spolupracovali...zůstali každý na své půlce a nepletli se dohromady.. jinak miminka jsou stejně velcí, což se divím🙂 hlavička má 8,4cm průměr, dlouzí jsme 40cm a váhu máme krásnou 1700g a asi půjdeme rodit přirozeně, teda pokud se v nemocnici nerozhodnou jinak, miminka zůstala ve stejné poloze jedno je hlavičkou dole a jedno prdýlkou, a hlavní je že to co půjde první je hlavičkou dole, takže jedno hlavičkou vyleze zjistí stav jak to na tom světě vypadá a řekne sourozenci ty tady nelez je to tady na ..... a ten druhý vyleze prdýlkou a dá všem najevo že jim na to...... 😀 😀 a za týden máme 1kilo nahoře 😠