Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

daiquiri
28. čer 2009

Ahoj holky, to je teda počasí co? Kdy už konečně začne to léto?

Kačko, ty záplavy to je děs! Člověk si ani neuvědomuje, jaký má štěstí, že bydlí v paneláku v klidu a bezepečí, kdy mu nic nehrozí! Tyhle lidi najednou přijdou o všechno během chvilinky a vlastně každý déšť se musí strachovat jestli se to nebude opakovat. Je to hrozně smutný, pak takový ty všední problémy co řešíme jsou oproti tomu fakt prkotina!

Jinak u nás už začíná být frmol, Pája už pěkně leze, baví ho to a chechtá se u toho, hlavně když vyleje pejskům misku s vodou 😅 Akorát, že mi začali oba drbat dracénu a ty listy si strkat do pusy a Pája vyhazuje hlínu z fíkusu, tak asi obě kytičky půjdou pryč 😖

egrzuz
28. čer 2009

Ahojky, Veru u nás hlína v květináči taky vedla, ale už si jí moc nevšímají. 🙂 No , občas, když jdou kolem, tak utrhnou list , ale jinak je to ok 😀

Ty záplavy jsou fakt hrozný, je mi těch lidí, tak líto. Jak nadávám na naše hory a kopce a šílené zimy, tak jsme ráda, že bydlíme na kopci.
Je to šílený, ty lidi si všechno opravili a zase můžou začít od začátku, hrozná beznaděj a vztek. 😖

Kači, to jsi měla teda taky perný u té sousedky viď? Ach jo, kdžy jsou děti nemocný, je to hrůza ☹

Jinak my byli v pátek na tom EEG, bylo docela složitý udržet Jarýna 20min v klidu a leže, ale sestřička nás pochválila, že na natočení je tento věk nejhorší, ale Jarýn byl hodný 🙂Výsledky asi za 10 dnů 😔

Včera jsem byla s dětma na pivních slavnostech, máme pod barákem pivovar, tak to bylo kousek procházkou, děti byly úžasný, tancovaly, hrály si, ani na chvilku nazabrečely ani nezakňouraly, 3h naprosto úžasný děti 😀 😀 😀

halkac
autor
28. čer 2009

Holky, dobrý večer...

Jdu se na pár dnů rozloučit, vyrážíme na chatu na Horní Bečvu "odpočívat" a houbařit. Myslím, že náš zavedený režim vezme za své, přeci jen není někdy nad domácí stereotyp - každý den přesně v určitou dobu se opakují činnosti a dětem to nesmírně vyhovuje.

Tak zatím! Přeji krásný týden a my se ozveme🙂

Pusu všem...

daniellka
28. čer 2009

zuzi to je malej fakt šikulínek,hezky jste to zvládli 😉

kaci - upřímně závidím. Beskydy miluju, houby prej rostou veš velkým,já bych šla hnedka houbařit,ale kluci jsou nešmocní a nevím kdo by pohlídal. Tak si to tam krááásně užijte!! 😀

simonac
29. čer 2009

ahoj holky
to počasí je fakt šílené, dopo se to ještě většinou dá, ale odpolene, to je děs - přehánky, bouřky ....
😠 😠 😠 😠
doufám, že se to do so vylepší , bo máme jet na velehrad na pout, tak snad nám to vyjde
😉

kači - hřiby , to závidím, já je teda strašně ráda sbírám, ale pak mám strach je jíst, abychom se neotrávili, dobré, že 😀 😀 😀 😀 😀

dnes si je bere dopo kámoška ajá se asi vrhnu na jejich pamětní knížečky od prvního zápisu z porodnice, tam nemají nic 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

daniellka
29. čer 2009

já bych taky šla na houby,ale není kdo by pohlídal 😒 mohla bych zkusit zlanařit naši mamču 😎

egrzuz
29. čer 2009

Ahoj holky, zrovna se cpu houbama 😀 😀 😀 Byl můj taťka a já už třetí den dělám houby, suším, obdělávám, smažím řízky 😀

Já byla s dětma jen na borůvkách kousek v lese a docela se to dalo. Naši totiž bydlí hned u lese, z obou stran les.
To mi připomíná, že jsem si chtěla postěžovat , že Kristýn nejí ovoce, holky, vůbec žádný. Jak to do ní dostat? Když byla úplně malinká, tak jablíčko,m banán, nektarinku baštila, ale teď ani náhodou, hned to pozná a nechce ani kousek. Snad se to naučí jíst 😕

Dani, tvoje mamka hlídá oba kluka najdnou? Naše babičky chtějí vždy jen jedno a jsem ráda, když je upíchnu jednou za 2měsíce na chvilku 😒

Simi, já nemám ani zápis z porodnice 😀

Kačulí, užívejte 😀 😀 😀

simonac
29. čer 2009

jejda, nedělejte chutě s hříbkama 😉

zuzu - mně hlídá jen tchýně, a to obě naráz, maminka mi umřela před 4 lety, tak ani moc jiného nezbývá

kuzelka
29. čer 2009

Ahoj
jojo, třeba takový smažený bedly bych si dala 😵 ale mám smůlu 😝 😀

Zuzi a v jaké "formě" jí to ovoce dáváš?? Barů třeba sní ovoce jenom nakrájené (jablka, hrušky... banán moc nemusí ale ten jim dávám rovnou ukusovat), namixované jako přesnídávku ho do ní nedostanu 😕

a s hlídáním, většinou se jedná jen o kočárkování, nemám totiž odvahu nechat je jedné z babiček na moc dlouho doma 😝 já totiž vím co od nich můžu čekat (žduchání, skákání ze sedačky atd... 😝 😝 ) no prostě mám strach aby se tu doma nezabili 😝 😝 🤐

no já byla dnes u kadeřnice a mám to zkrácený snad o metr 😀 😀 + takový jemný melírek , teda jako já měla už hodně dlouhý vlasy a zkrátit jsem to chtěla 😉 a jsem spoko 😉

egrzuz
29. čer 2009

Simi, maminka stejně furt chybí viď? 😔

Karin, sní jedině ovocný jogurt jinak nic, pokrájené, nastrouhané ani v celku ho nesní. ☹ Dokonce ani šťávu z pomeranče do ní nedostanu
Budou vyhazovat 5tis. vojáků, slyšela jsi o tom? Docela máme stažený zadek, jestli se nás to bude týkat, v Liberci vyhodí 50 kluků ☹ ☹ ☹

kuzelka
29. čer 2009

Zuzi jo jo slyšela 😝 mě už snad nic nepřekvapí. Hlavně, že ted do Vyškova od června nastupuje něco přes 600 nováčků.......

a já jí jednu dobu namixovala třeba půl jabka a kousek hrušky a domíchala bílým jogurtem to jakštakš baštila....

daniellka
29. čer 2009

simi to mě moc mrzí s tvou mamku,je to smutný 😔

kuzelka - jj, hlídá je zaráz. ted mi je vzala po týdnu co jsou doma ven, už se to s nimi fakt nedalo vydržet, a 5 minut po jejich odchodu se strhla šílená bouřka a oni trčí už 20 min schovaní v hospodě,chjo chjo,to teda moc nevyšlo.. Ale já si užívám půl hodinku ticha,to je balzáááám... Holky počkejte až se vám děti dostanou do věku,kdy furt šíleně řádí a ječí, lahůdka 😀

gapka.h
29. čer 2009

Ahojka...to je počasí ☹ už mě to fakt štve ☹ ☹

zuzi-hříbky bych si také dala 😉 My chodili bez dětí dost na hřiby,ale teď na to nezbývá nějak čas....Ale určitě vyrazíme....

My měli o víkendu 39,už je to naštěstí pryč...Lezou nám špičáky...Oni už mají nahoře skoro všechny zuby 😉

Mně jen vozí,to jen 1-2týdně-na noc nokde nebyli,asi bych je ani zatím nedala....

tindra
29. čer 2009

mě naši hlídat taky nechtějí oba zaráz,ale nic jiného jim nezbývá 😀
gabi špičáky nás teprve čekají,měli jste problémy i před tím?U nás se jen nespí když lezou zoubky.
Jo a já hříbky sbírat neumím,ale zato v lese působím jako magnet,já jdu,nic nevidím a ten co jde za mnou sbírá.už se mi to stalo několikrát.ale o to víc mi chutnají.ještě mám od tchýně nějaké usušené,udělám si polívečku.
Dani zítra jedem do Brna,nevíš jestli je v Ikei v restauraci nějaká mikrovlnka na ohřátí jídla?a jeslti jsou tam balonky i pro děti mrňavé?my vždycky skončili v Olympii,tam je to ok,ale tady nevím a potřebuju koupit takový ten stupínek k umývadlu a tak.
Jo ještě vámsem hodím odkaz na mňamku pro děti,my to měli bez rajčat a bez smetany a kluci po týdnu snědlo všechno co měli na talíři.U nás je zase už týden móda plivat maso 😠
karin hoď fotku na inspiraci 🙂 já mám taky dlouhý rovný vlasy a už se mi to nelíbí i když ta pohoda hodit do copu a utíkat za klukama....

tindra
29. čer 2009
daniellka
29. čer 2009

marti já to nevím určitě,ale myslím,že tam mikrovlnka je, nebo ti to určitě ohřejou ti zaměstnanci v restauraci. a balonky to nerozumím co myslíš??

egrzuz
30. čer 2009

Tak ten vyhazov se nás naštěstí netýká. Ale je mi líto těch kluků, které vyhodí z armády.

Holky, volala mi sestřenka, že je s malinkým 4měsíčním v nemocnici, má salmonelu z Pribiňáčka, dobrý co? 😕 ☹

Dani, jak se klukům líbilo v hospodě? 😀 Jo a nestaš, já myslela, že nejuječenější období máme teď a ono může být hůř??? 😅

Karin, já právě přemýšlela, že udělám Kristýnce domácí jogurt, do bílého dám ovoce, uvidím, jestli to bude baštit

Jinak už druhý den má teplotu Kristrýn, já už se fakt zblázním. Ale naštěstí jen trochu zvýšenou, v noci jí hlídám jako prdlá, jak jsme vystresovaná z toho Jarýna a to měla jen 37.8

daiquiri
30. čer 2009

Marti, já myslím, že Ikea je hodně vybavená pro děti, aspoň tady v Praze, takže jak píše Dani, buď tam určitě mikrovlnka je nebo ti to ohřejou.

Zuzi, a to dávala domácí pribiňák nebo kupovaný? A to už dává ve čtyřech měsích? Já jim ho teda zatím nedala, dostávají jen jogurt. Každopádně teda takhle malý mimi a už salmonelu, to je teda radost.
Vy si to teda vybíráte ☹ Hlavně nepanikař, i když to se těžko říká po těch zkušenostech co? A neroste jí třeba zoubek?

Dani, u nás je teď jekot neustále, sice jsou malý, ale pořád se rvou o nějakou hračku, Baru už se taky pěkně vzteká. Včera ukořistila můj mobil a když jsem jí ho vzala, tak vyváděla tak, že se propínala do luku, to u ní neznám.

tindra
1. črc 2009

Dai vzpínání do luku jsem si užila teď naprocházce s Lukym🙂na zemi takže je to furt dokola,vždycky si myslím,že vztekací období zkončilo a ono jen ustalo na dva dny 🙂
Ikea byla super, Dani myslela jsem ty balónky jak se v nich dá řádit-dětský koutek,ale to bylo jen pro větší,kluci si vystačili normálně v obchodě,naštěstí.Byla jsem i u nás v práci,teda řeknu vám,ta krize se tam projevila řádně,už tam skoro nikdo není,a z těch co tam byli tak už má půlka výpověd.no síla,jsem to fakt s mateřskou vyhrála v pravý čas.To mi nemůžou dát výpevěď ani když ví,že se tam nevrátím,že ne?
Já dávala pribiňáky taky až od roka,nebo i později,do té doby bílé jogurty a moc jim to chutnalo.
Zuzi klídek,to bude zoubek.doufejme.
já mám u kluků v postýlkách pořád daný Nanny,sice už je měsíc nezapínám,úspěch jsem si myslela,že to nezvládnu,ael šlo to🙂 ale vyndat je je nad mý síly,to si říkám co kdybych je chtěla třeba zítra zapnout?jsem prostě vybobkovaná matka,co své děti bude opečovávat do důchodu,chudáci moje budoucí snachy 😅

egrzuz
1. črc 2009

Veru, z kupovanýho pribiňáku. Taky jsem se divila, že je dává malému tak brzo 😕

Marti, vztekání máme také na denním pořádku 😒 Zrovna dneska než šly dětičky spát, tak Jarýn řval asi 20min a ráno Kristýnka. Vůbec nevím proč, řvala jako tur, možná jí něco bolelo.

Stále teplotujeme ☹ , sice nemá vysoké horečky, ale už to trvá 4den ☹

Nanny už jsem prodala, jinak bych je taky zapínala 😀

Holky tady zase prší, já suším ty houby už týden, ach jo. Snad je u vás lepší počasí

dada134
1. črc 2009

Ahoj holky,občas za vámi nakukuji,teď mám otázku a předem moc děkuji za odpovědi:
Máme herqules camo beige,uvažuji o fusacích,chtěla jsem emitex béžový,ale to je na nás moc světlé,jaké máte vy,co máte herquelesa?Ten originál mají teď v akci,ale nevím,aby dětem nebyl malý(teď máme 68 a 66 cm a 7,6 a 7,3kg),máte ho některá.Moc díky a pěkný den!

daiquiri
1. črc 2009

Tak snad se to zlepší do tří let ne? 😀
Marti, v době mateřský ti nemůžou dát výpověď a je jedno jestli se chceš vracet nebo ne.
Já taky s pribiňákama nespěchám, když jim jedou jogurty.
A včera měla Baru i třešně. Moc jí chutnaly 😅

Holky, nemáte nějaký tip, aby se mi děti v autě tak nepotily? My se včera vraceli od kamarádky, když jsem je vyndavala, tak byli oba úplně mokrý 😖 Zas nechci moc pouštět klimatizaci, aby z ní nenastydli.

egrzuz
1. črc 2009

Dada moc neporadím, já mám Teutonii s orig. vložnáma fusakama

Veru, snad do tří let a potom bude pohoda 😀
Třešně měl taky včera Jarýn a ani se nepo..... 🙂
Já je co nejmíň strojím do auta, klimatizaci pouštím jen na jedničku a mám sluneční clony, jinak nevím, čím by se ještě dalo zabránit, aby se nepotily, taky jsou chudáci kolikrát mokry.

daniellka
1. črc 2009

marti, ale i když se vracet nechceš,tak je lepší se vrátit a nechat se vyhodit,aby z toho aspon káplo odstupný,ne? 😉 a jak píše dai - nikdo tě tedka vyhodit nemůže. 😉

dai - klimu pouštím vždycky jen na chvilinku,aby jsme se nenachladili,jsme na to všichni hákliví. děti co nejmíň oblíknout, pořídili jsme místo clo na zadní okna kde jsou děti ty fólie, když je to nakombinovaný ještě s clonama tak super věc a v létě jsem pod ně dávala do sedačky plínku..ony i ty mateiály na sedačkách jsou dost potivý, na té plínce se tak nepotili..

simonac
1. črc 2009

ahoj holky

vidím, že řešíte návrat do práce po mateřské, já taky zvažuju, že už se do práce asi nevrátím, se 3 dětma a mou a manžovou prací, bych to asi nezvládala, jsem vychovatelka na DDM, takže převážně odpo činnost a můj je v práci od nevidím po nevidím, tak ono je lepší se nechat vyhodit?? ☹

jo a o tom vztekání mi ani nemluvte - martrínek se prohne do luku a kouše a kouše a kouše, dnes na písku pokousal 3letého chlapečka 😠

kuzelka
1. črc 2009

Ahoj 🙂
to ale bylo dneska vedro 😅
u nás se dneska uslo teda pozdě (před devátou)

Baruši taky třešně jedou 😉
Herkulesa taky nemám, takže taky neporadím...

egrzuz
1. črc 2009

Jééé Simi, další kousálek do party a já myslela, že to dělá jen náš Jarouš 😀

simonac
2. črc 2009

ahoj holky, dnes ráno jsem vezla petu do školky, říkla jsem si at má jestě 14 dní jakýs takýs program, když je tak blbé počasí a ted si připadám jako krkavčí matka - bylo jich tam pouze 6, no nic zítra pude po obědě a příští týden už nebude chodit 😠

tak dnešní kousání už zase proběhlo, marta se tak vzteká, že když nemá koho pokousat, kouše i sám sebe 😀 😀 😀

dnes navečer se chystám na kolečkové brusle, tak jsem zvědavá jestli to vyjde, nebo nám to opět překazí bouřka - jako zatím každý den, holky, až toto počasí skončí tak nám to snad bude i chybět, vždy jsem nachysrána , že kolem 3 lije, tak nevím, nevím, jak si budeme zvykat na krásné slunečné dny, jen aby teda došly 😒 😒 😒

jirule33
2. črc 2009

ahojte 🙂

taky vás pořád čtu 🙂 tak mi nedá nereagovat na simču, máme to podobné starší dítko a pak dvojky 🙂 taky ještě chodí ted do školky a připadám si blbě, mají z 5tříd jen 2 a jsou dohromady 😕 tak chodí po o, ale říkala jsem si že mu bude mezi dětma líp 😉

a nahlásila jsem ho ještě i na týden v srpnu, pokud bude chtít tak chodit bude, kdyby nechtěl tak zůstane doma, ale to pořád chodí, že se nudí, sice hrajem monopoly, karty nebo pexeso, ale musím lítat i kolem holek 😅

jj a v září jde do školy jako tvůj Péťa, tak jsem zvědavá jak to budu doma zvládat, páč škola bude z 99% na mě 😝

simonac
2. črc 2009

ahoj jirule, jo , jo v září nám to teprv začne, co??? škola bude taky hlavně na mě, tak snad to zvládneme, musíme, nic jiného nám nezbývá, co?? už ted jsem si všimla, že šíleně bojuju s češtinou, i y mi nic moc neříkají, snad se do toho zase dostaneme 😝 😝