Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

tindra
10. pro 2008

Ahojky,vašim historkám se zatím jen směju,ale jak znám kluky,tak do týdne mi provedou něco podobného,vždycky když si říkám,na tohle si budu dávat pozor,dopadne to špatně.U nás je pouze historka s počůraným videem,Máťa mi utekl při přebalování a já spěchala ven,tak jsem lapla Lukyho,že teda první on a Martínek šikulka si klekl u poliček pod tv a začal se krásně smát.....jen jsem viděla ten proud,ale naštěstí jen krabice,dovnitř to nebylo 🙂
Jinak jsem přestala s odsáváním úplně,Máťa v noci vypije obě prsa,teda ten zbytek co tam asi je, flašku nechce,tak mám přes den volno 😀 to je bezva,tolik času 😀
Jo a uřvanější a mamánek je B Luky,asi se to nedá podle toho posuzovat,když to máme každá jinak 😅
Ještě popíšu historku ze včerejšího nakupování dárků v Brně,kde jsme byli v rizikovceúplně naprd,ta dr co k ní chodíme tam nebyla,tak si nás vzal jiný dr a jen se koukl jestli kluci dobře lozí a jak si stoupají a je to.Ale napsal nám oboum Prevenar zadara,tak nevím,asi kluky nakonec naočkovat nechám,no ještě pohledám další info na netu.Ale abych se dostala k tomu podstatnýmu,byla jsem v Pompu,chtěla jsem ještě jedno odrážedlo,máme jen jedno po sestře a za cenu 499 se mi opravdu jedno líbilo,a pak u pokladny vyskočilo 249,no paní z toho na větvi,chtěla začít hledat jak to že je to takmálo,ale já jí na to(kočárek a usmívající se Máťa 😉 ,Luky spinkal)že mám velké výdaje a když jí to tak naskočilo,ať mi to tak prodá,tak koukla na náš tank a bez řečí mi vrátila a řekla ať už jdu pryč 😀 takových lidí by mohlo být víc.
Kači oslava probíhala jako když dojde na návštěvu někdo cizí,napřed se kluci báli,ale pak to šlo.Dostali penízky, 😀 na autosedačky už máme,jen je koupit

marrha
10. pro 2008

Ahoj holky..

teda to jsou příhody s hovínkama 😀 😀 😀 u nás ještě nic takvého naštěstí nebylo...ale je fakt, že bez plen jsou minimálně 😅 já nevím jestli bych měla v takové situaci brečet nebo se smát 😀 😀 zvlášt když to kolikrát nejsou bobky, ale pěkný nářez 😀 😀

Dani...chtěla jsme s ezetpat, jak jsou na tom kluci s nočníkama??? u nás s eto prostě nedaří...Niky už krásně chodila , ale ti dva to je za trest..když posadím jednoho, tak kouká, ale než dojdu pro druhého, tak tn první už lítá nahalatý s nočníkem na hlavě 😕 😀
takže mé pokusy vžycky končí tím, že nočníky schovávám s tím, že na to kašlu, že ještě počkám 😀

Tindro supr nákup 😵 😵 , ale v Pompu se to myslím celkem ztratí nebo se to na někoho napíše....měla jsme tam kamarádku a dávala mi větší věci za nákupku a to byla jen prodavačka nebyla ani vedoucí..., ale bylo to supr 😵 😀 a ted si nejsem jistá, ale podle zákoníku by měli prodat věc za tolik kolik jim naskočilo na pokladně...ale ted nevím jestli nekecám 😕 😀 😀 , jestli jo, tak se omlouvám 😅

septim
10. pro 2008

Tak se jdu na vas zase po dlouhe dobe podivat jak se vam vsem dari. Egrzuz to je mi lito ze manzel odjel ale ten pul rok utece jako voda a zase budete spolu 🙂 Koukam kolik deticek uz oslavilo rok tak vsem opozdene moooc gratulujeme je silene jak to vse rychle utika 🙂 tindra ja bych do toho preveneru sla. Pristi tyden ho taky budou holkam davat 😉

simonac
10. pro 2008

ahojky holky, já o prevenaru taky uvažuju, dáme ho po novém roce

dnes v noci u nás děs - Martínek si vykládala řval a vykládal...ale spát to nee, jsem vyřízená
dopo si je bere tchýně a já vyrazím do sparu něco nakoupit, přeji hezký den všem 😉

halkac
autor
10. pro 2008

Ahojky,

Simi, to jsou erupce na slunci (teda na Měsíci🙂 U nás se vyprávělo a řvalo od půl druhé do půl čtvrté. Já už jsem na nervy. Nejhorší je, že v noci jsem na děti protivná, vyjíždím na ně, zvyšuju hlas, ...No a pak mají usnout. Jsem děsná...

Tindro, když máš Prevenar zadarmiko, tak ani neuvažuj, že bys ho nenechala píchnout. Každá ochrana navíc je fajn! Zvlášť po operaci se srdíčkem je super, že budeš eliminovat riziko, že se malý nakazí...

Markét, já myslím, že je na prcky ještě brzy s tím nočníkem a není kam spěchat..Já sice taky chodila na nočník brzy, ale já byla obzvlášť chytré dítě 😀 😀 😀 Svoje prcky k tomu tak brzy nechci nutit - posazovat je tam budu, ale tak ze srandy. Mrkni sem, časopis Moje psychologie o tom píše (nevím, zda ten časopis znáš, ale patří k těm odbornějším) : http://www.mladazena.cz/scripts/detail.php?id=3...

marrha
10. pro 2008

Kačko já je nenutím..jen zkouším....seděli snad na něm 5x 😀 to ani nejde nutit...přece je tam nepřivážu 😀 😀 , ale rozhodně je nennechám chodit s hrncem na hlavě..., musí pak vědět, že se tam dělá potřeba a že to enní klobouk 😀 😀

jinak k očkování...mám taky nějaké info....a dětem prevenar nedávám...samo to je na každém....a v případě Tindry je to o něčem jiném po té operaci...., ale mi to několik doktorů a známých nedoporučilo...a četla jsem tak yo tom hodně..ale rozhodnutí je samo na každém 🙂 a peníze v tomhle nehrajou roli...
máme jen ten základ...včera sjem byli na očkování spalniček a ještě něco tam bylo a ani jsme nebrala tu placenou...

halkac
autor
10. pro 2008

Já jsem taky nakonec Prevenar nedávala - je na mě moc drahej, mudra mi řekla, že víceméně je zbytečný, že se pneumokokové nákazy až tak neobjevují. Ale pokud by mi napsali zadarmo, určitě bych ho dětem nechala píchnout...Vím, že se všude píše a říká, že je to pro děti zátěž (ale co to je ta zátěž, to nikde nespecifikují...

marrha
10. pro 2008

Tak já zase kdybych o píchnout chtěla, tak bych si ho i zapaltila...
ale četla jsme o něm dost..každé očkování snižuje imunitu....to je ta zátěž....a navíc jsme četla, že ta vakcína je vyvinuta v cizině a tad yjsou úplně jiné kmeny pneumokoka, takže pokud ho dítě dostane, může ho dostat i přes to očkování...protože je to zase jiný kmen...

marrha
10. pro 2008

a názory doktorů se taky bohužel liší....je to tak půl na půl...., takže je to jen na nás jak se rozhodneme 🙂

daniellka
10. pro 2008

čus babule!

nočník?? co je to?? to je to barevný kulatý,do čeho se hážou hračky, koulí se to jak před sebou jako pneumatika apod.? Tak do toho se hošani vyčůrali párkrát a asi jenom omylem. Zatím jinak bojkot. A nenervuju se,u nás v únorovkách naprostá většina nočník zatím nechytačka,takže klííídek. a udržet je na tom,to je fakt sranda. chvilku vydží a pak mi tu pochodujou po bytě se staženýma kalhotkama jako tučňáci 😀

daniellka
10. pro 2008

copak je to za docházku,tohleto?! 😀 😎

gapka.h
10. pro 2008

ahojky,
tak jsem vás dočetla... 😉 U nás dnes veselo,nějak vás nestíhám.Máme vztekací,rýmu a vše dohromady..myslím se pujdu.... ☹

S těma hovínkama...zatím žádnou příhodu nemáme 😀 😀 A s nočníkem to hrotit určirě nebudu!!!!

Musím se pochválit,dnes jsem našla Ondráškovi první zoubek-už dohnal bráchu 😀 😀

...tak je jdu uklidnit,opět řev 😝 😝

hezký večer a zítra...snad budu mít lepší docházku 😉

egrzuz
10. pro 2008

Ahojky, už máme nočníky koupené, ale nevím nevím

U nás se stále nespí a už bych chtěla mít klid, ten táta večer hrozně chybí ☹

kuzelka
10. pro 2008

Ahojky
koukám že jste řešili nočníky 😀
už jsem to tu psala : moje tchyně se mě ptá od doby kdy měli děti 6 měsíců, kdy už je začnu učit na nočník 🙄 🙄 😝 😝 protože manžela posazovala na nočník od 3 měsíců 🤐 v 9 měsících prý chodil a do roka byl bez plínek 🙄 🙄 a jakou měl radost když se vyčůral 🙄 🙄 - ani nevědel že čůrá .....
gabi gratuluju k zoubku 😉
zuzi snad už se u Vás spí

halkac
autor
11. pro 2008

Holky, tady se dnes spalooooooooooo, já jsem šťastná a odpočatá !!! Jen jedno probuzení na jídlo a jinak nepřerušovaný spánek. Ale včerejší večer - po předcházející probdělé noci Magdalénka trhla rekord a odpadla (a to doslova) už v sedm 🙂 My zrovna měli návštěvu, tak byli svědky koupání a ukládání ke spánku...Fakt jsme nečekali, že by děti tak brzy usnuly, takže jsme kamarády pozvali na půl šesté a domnívali se, že do půl osmé posedíme a pak půjdeme teprve do hajan. No člověk míní, ale děti mění🙂 🙂 🙂

Přeji krásný den!

daiquiri
11. pro 2008

Ahoj holky, zdravím jen na rychlo, nějak nestíhám. Ráno jsme byli na odběrech, doufám, že už nebudeme muset brát železo, výsledky budou zítra. Já teď peču ořechový pusinky a pak vyrážím s dětma a s kamarádkou na kafe. Poslední dny jsem jak přejetá parním válcem, do toho zítra vánoční párty, jsem zvědavá jak tam vydržím dlouho 🙂

gapka.h
11. pro 2008

ahojky,

já také nestíhám ☹ ☹ Ale ne v úklidu,ale celkově....jsem vycuclá!!!!Máme rýmu,odsáváme...jsou protivní,teď si je vzala mamka a já valím žehlit ☹ ☹

kuzelka-díky 😉

kaci-to máš recht,že jses vyspala,ale já nééééé ☹ ☹ Nejhorší je ,se ráno nastartovat.

...zítra mám jít na ten večírek,už se mi ani nechce ☹

...tak jdu,ať něco udělám...

pa

gapka.h
11. pro 2008

..tak kde jste,pečete,uklízíte?????

přeji klidnou noc 😔

egrzuz
11. pro 2008

Kači, to jsem moc ráda, že jsi se konečně vyspala. 🙂 Asi budete muset zvát návštěvy častěji 😀

U nás se dneska zase ponocovalo, usnuly oba až teď. To je děsný, já se z nich zblázním 😕 a ještě navíc se řvalo
😒

V sobotu mám hlídání, tak budu uklízet 😀 nebo se na všechno vy.... a půjdu na kafe, poprvé bez dětí 😀

tindra
12. pro 2008

koukám,že všechny cáráte po večírcích,no podle toho to tu vázne i po ránu🙂 my vstávali pro jistotu už v 5,ale snad budou spát hodně před obědem,musím se udělat hezká,dneska vozí děda a já jdu na oběd se šéfíkem.Aspoň se dozvím co nového v práci i když se tam nevrátím,ale to jim neříkám. 😉
u nás už naštěstí zkončilo odsávání,ale je to hrůůůza.Ségra mi tvrdila,že vůbec dětem nos neodsávala(před 15 lety)tak nevím jak je tenkrát chudáčky nechávaly s nudlou u nosu a sýpající,že nemůžou dýchat,když je ucpaný nos??fuj fuj,ještě že mám děti až teď 🙂
já se zblázním,Luky se právě ťeď trefil na čudlík na dvd open,takže má v puse cd.to že to pořád zapínají,na to jsem už rezignovala,ale jak to ulomí,tak je asi přetrhnu 😀 😀 😀 teda ta výchova není vůbec jednoduchá,mají ze všeho srandu 😵

daniellka
12. pro 2008

já tu jsem!! 😀 Dneska byl budíček brzo,bohužel a od rána borci,respektive zase Erik,řvou a řvou,aaalelujaaa,sdousedi nás musí nesnášet 😠

jdu vás trošku dočíst

daniellka
12. pro 2008

jééé,tady se večírkuje, koukám..zašla bych si na vánoční večíreček,no jééje..
a to jsem chtěla svolat babskej,ale už to nestihnem,protože dneska jdem s manžou a přáteli do hospody a příští týden to taky nejde...tak dáme až povánoční,aspon bude už trochu klid.

tindra - a co jsi dělala za zaměstnání,jestli neva,že se ptám?
jinak dvd je u nás taky v akci,zakazuju zakazuju,na chvilku jim to vydrží a dřív nebo později se na to vrhnou znova 😠

Včera jsem byla v masně,kluky s sebou,jedna mooc sympatická baba mi říká,že má 4letý dvojky. pár vět jsmepoklábosily a ptám se jí,co mě ještě čeká,kdy budeme z nejhoršího venku. Tak prý ještě rok,do těch tří let,že je to nejhorší. No,už aby to bylo. Já vždycky říkám "hoši,už aby jste měli mozek v hlavě" . Třeba dneska,když šťourali takovou tyčinkou z autíčka do zásuvky. Naštěstí mám bezpečnostní,ale i tak jsem je hnala. Co kdyby,že jo. a at se to prostě neučí.

daiquiri
12. pro 2008

Tindra, já si teda nedovedu představit bez odsávačky. Hned co jsme přijeli z porodnice měly děti rýmu jak trám 😕 Byla jsem ráda, že jim tou odsávačkou můžu aspoň trochu ulevit!

Dani, až do tří let???? 😖 Nestraš, my máme ještě dlouhou cestu před sebou!

Zuzi, já včera večer byla taky sama s dětma, vůbec ti to nezávidím! a to zrovna byli včera ukázkově hodný, uložila jsem je do postýlky a hned usli!

Tady nasnežilo, je to hezký, ale odpoledne už to bude břečka. Manžel byl včera v hospodě a teď ještě vyspává, to je morálka!

tindra
12. pro 2008

no Dani u mě se zase včera otočila na skok kamarádka c o jí půjdou děti do školy a furt s nima něco řeší,myslím že to už máme na celý život 😎 jo a taky má dva kluky 😀
Holky máte zajištěný kredence nebo necháváte děti mlátit s hrncema?Nevím jeslti tam mám nalepit suchý zip,ale oni ho stejně už umí rozlepit,tak to asi nemá smysl.Nevíte někde kde se dají pořídit umělohmotné zarážky,dají se dovnitř šuplíků a skříněk a to jde pak otevřít jen na škvírku.Mívali jsem to v Anglii,ale tady to bohužel nemůžu nikde uvidět ☹

issaga
12. pro 2008

cau holky,
tak jdu na vas zase nakouknout... jaktoze mate cas sem koukat kazdy den?? ja vubec nestiham ☹

Marti koukni na tohle, myslim, ze je to to, co chces... maji to v ikei http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/9014...

jinak my jsme byli vcera v motole na kardiologii a tak uz jsme v poradniku na operaci. melo by to byt v prubehu par mesicu, nevedeli presne, kdy na nas dojde rada, daji nam pak vedet dva tri tydny dopredu... tak uz aby to bylo za nami

ja dnes delam pro manzela dort k narozkam, zitra budem malinko slavit. tak snad se mi to podari, hlavne aby me holky nechaly neco delat - jak se mi motaji pod nohama, tak je to na houby

vecirky vam zavidim, taky bych si vyrazila, i kdyz ja na to nemam vecer uz moc energii, jsem rada, ze zapadnu do perin jak holky usnou - to byva totiz obcas dost pozde 😠

tindra
12. pro 2008

Leni to je přesně ono!!!Díky,hned tam někoho pošlu 😀 😉
Já sem chodím při snídani,klukům dám do ruky rohlík/chleba a pak musím všude vysát 😉 a teď spinkají,tak si dávám polívku a jednou rukou ťukám 😉

egrzuz
12. pro 2008

Ahoj holky, tak u nás se spí venku v kočárku. Tak nějak se snažím dětem udržet režim a zatím to vychází. Jen ty večery, kdyby se spalo dřív 😕

Objednala jsme dětem ještě poslední dárek hadrové koostky s překvapením? Nemáte je někdo kamarádky, které je mají , tak je moc chválí, prý dětio dost baví, tak uvidíme.

Dneska má dorazit truhlář a udělat ohrádku nad schodama a u krbu, tak jsem zvědavá. Budu se s ním hádat, chce za to 5tis a to mu teda nedám ☹ Jo a hrozně mu smrdí nohy 😒 , potom vždycky větrám 😀 😀 😀

issaga
12. pro 2008

Zuzi 😀 😀 😀

jinak u nas se taky spava pravidelne na balkone, ted se prave vzbudily a rozkoukavaji se, tak jsem mohla jeste nakouknout sem nez zacne obvykle rodeo 🙂

simonac
12. pro 2008

ahojky holky, jsem jen na skok, u nás se od včerejška marodí - Kristýnka má teplotku 39 - asi ta šestá nemoc, jinak já byla u holiče a už nejsem hnědovlasá je ze mě blondýna 😉 jak bude minutka tak hodím nové fotky, ještě bjsem vás nedočetla, tak všem přeji aspon pěkný den a hlavně zdravé dětičky 😉

gapka.h
12. pro 2008

Ahojky,

tak dnes večírek,ale takový menší.Začíná už v 16h a já musím být do 19.30h doma-k vůli kojení,bohužel jinak neusnou!!! ☹ ☹

Jsme řádně zasoplení a nevyspaní!!!!! 😠 😠

danielka-tak to už se těším ,až budou mít 3 roky,ale to pak půjdu do práce ☹ ☹ ☹

Mě,když kařdý vidí,tak říká...jé to je pěkné 🙂 🙂 ...to mi tak pomůže,že jo???

tak hlavně klidný a néééé stresující den 🙂