Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

egrzuz
17. pro 2008

Tindra, fotečkyjsou pěkný a dětičky úžasný.

Holky v kolik chodí děti spát? U nás se usnulo teď, ty večery už fakt nedávám ☹

Já budu muset vypustit odpolední spaní a uvidím, jestli to bude lepší. Oni usnou až tak 6h od probuzení odpoledne 😒
Jak spíte u vás? Myslím, že to bude dlouhé, když budou spát jen od 11-12 ne? 😲

Tak všem klidnou noc

simonac
18. pro 2008

ahoj holky, tak už jsem sam s prckama , kluci ve 4 ráno odjeli na hory, tady leje jak z konve, to bude super prochajda ☹

zuzu u nás se včera usnulo o čtvrt na 11 děs!!! 😒

snad mi aspon na chvilku přechytnou tchánovci, chci jít na snad poslední nákup - brambory, cibule a tak prostě na stědrovečerní večeři 😉

gapka.h
18. pro 2008

Dobré ránko,

..tak je je jdu zkusit uspát na terasu..uvidíme 😉 včera jsem jezdila v tom dešti a durch promočená!!! 😝

Zuzi-nám usínají večer pěkně-to je snad jediné!!Usnou nám max. do 8.15h.My spíme trhaně třikrát denně,chci odbourat dopol.spaní,ale počkám ukončený 11.měsíc.Odopol.usnou tak na hoďku,max. do 17.30h,zatím jim nedělá problém večer usnout,ale budí se na kojení přes noc...takže stejně noc na.... ☹ ☹

tindra
18. pro 2008

jejda Simi,už na salát?Já ještě nenakoupila ani na cukroví ☹
Taky se divím mému manžovi 🙄 co by za to jiní dali,takové dva chlapy na krku 🙂
Martínek opět odmítá snídat,chleba a rohlíky mu už asi lezou krkem,Luky vypije mlíčko v posteli a pak si dá chlebík,ale do Máti nic nedostanu.Nemáte nějaký fígl?

marrha
18. pro 2008

Dobré ráno holky..

Marti...fotečky jsou nádherné 😵 😵 moc vám to sluší 😵

u nás taky prší..pršelo celou noc...je to na nic...deštivé vánoce nic moc... 😔

Zuzi naši spí už ted jen v poledne..za to to někdy protáhnou i na 3 hodinky...a večer usínají nádherně..ve 20 hod....a dneska spali třeba oba až do 8.45...takže fakt super...Krista se v noci ale hodně budí a třeba i nespí..za to Davídek už asi půl roku spí jak dřevo celou noc, bez probuzení....párkrát se stalo, že ho něco trápilo, tka plakal, ale to byla spíš vyjímka..

Marti naši s tou sídaní to mjí každý jinak...Krista ta sní všechno v jakémkoliv množství...takže jí musím i hlídat 😀 , ale Davídek té snídani moc nedá...pár kousků a to ještě musím dělat nějaké cukrbliky nebo odvést pozornost hraním....nažhaveně přiběhne akorát na první kousek, když jim to chystám..to kříčí nadšeně mňam, mňam, ale pak už tomu moc nedá 😀 😀

Verun, Ty jsi fakt ´dábel s tím pečením...i když Tě to baví, kde na to bereš čas a energii??? 😕 😕

egrzuz
18. pro 2008

Jééé markét, tak krásně ti spí, to závidím. A v kolik je dáváš spát ve 12h?

Holky máte některá ten aktivní stolek od Chicca nebo Fishera?

simonac
18. pro 2008

já mám objednaný od ježíška - ten od chicca

marrha
18. pro 2008

Zuzi..kolem 12-12.30..jka to vyjde....

já měla od Fischera a super...hodně si s tím vyhráli....ale až začali lézt na něho tka šel z domu..bylo to tak akorát na úraz.. 😝

daiquiri
18. pro 2008

Markét, tak stíhám různě, jak byl manžel doma, tak jsem toho udělala nejvíc, pak jak se dalo 🙂

egrzuz
18. pro 2008

Markét a to ti do té doby děti vydrží? My spíme teď a odpoledne už je nedám. Bude to sice šílený, ale večer snad usnou. Musím taky něco udělat. V 22h padnu za vlast a nic neudělám, když nespí.

Markét a simi, díky, nějaký ještě pořídíme🙂

gapka.h
18. pro 2008

zuzi-jí je mám objednaný taky od ježíška!!!

...holky spali mi na terase 1,5h bez drnkání-aspoň jsem něco udělala...

..tady také prší...fuj hnus ☹

egrzuz
18. pro 2008

Veru, pošli trochu cukrátek na nervíka 😀 😀 😀

Já koupím také ten stoleček za prababičku a hotovo. Ona chtěla furt nějakou hračku, tak ten stolek myslím, že bude fajn
pro oba.

Gapko, tak vidíš, nemusíš drnkat 😉 😀

Holky jdu s dětma a našima na oběd do naší oblíbené restaurace, moc se těším, mnááám 😀

daiquiri
18. pro 2008

Zuzi,pisni adresu,klidne poslu,ale nezarucuju v jakem stavu dojdou😉

marrha
18. pro 2008

Verun, ale i tak....když je s nima manžel jsem ráda, že mám chvilku pro sebe 😀

Zuzi...no byla to ze začátku fakt pakárna...děti už večer byly protivné....ale během 14 dnů si na ten režim zvykly a už je to v pohodě....děti jsou hodně přizpůsobivé....a ted to máme jak hodinky..., ale ze začátku to bylo taky...že chodily spát jak kdy...záleželo, v kolik vstávaly...někdy šly 2x někdy 1x....a ted i když spí jen do 7, tak do toho oběda vydrží v pohodě..myslím, že už to tak zůstane....

jaanja
18. pro 2008

egrzuz: tak prima, že je tu někdo z lbc! 🙂 I když vidím, že toho máš teď hodně, ach ty taťkové! 🙄
Holky byly rovnou na šestinedělí, nakonec rozhodli, že na JIP nebudou, rodili jsme v lbc, vzhledem k situaci - dvojčata, předčasně odteklá plod. voda, jsem neuvažovala ani jinak.. a na to oční chodíme k dr. Ježkové... já sice nevím, jestli bych holky dokázala doma trápit rozkapáním, ale furt lepší než tam tvrdnout na té chodbě... tak se těším, že se někdy i s dětma potkáme, ale teď se ještě necejtím... 😉

Dnes jsme měli první poradnu, holky rostou jako z vody, skáčou ze dne na den po 100g, až jsem se bála, že je to moc, ale prý je to o.k. Dostali jsme vitamín D a kapičky na prdíky, jen jsem se zapomněla zeptat, zda jim to kapat rovnou do pusy nebo na lžičku? Těch kapek na prdíky má být 15..

Holky, já se asi hloupě ptám, ale ještě se vrátím k tomu odstříkávání a krmení vlastním mlíkem do 6. měsíce - to jste opravdu tolik odstříkaly? Já mám pocit, že teď těch 120ml při jednom odstříkání je moje maximum, ale děti určitě brzy budou chtít víc a ještě víc.. i když teda vůbec nemám páru, kolik mléka vypije dítě třeba v těch 6ti měsících.. A nemáte prosím nějakou radu na ty bradavky - po odsávačce jsou takové zarudlé a dost je cítím..

gapka.h
18. pro 2008

Jaanja-já jim ty vitamíny dávala na lžičku a trochu mlíčka,jinak na ty bradavky pomáhá PURELAN 100 nebo BEPANTHEN+

Zuzi-nech si chutnat 🙂 🙂 Já jdu zítra na tři také na něco dobrého 😉 Máme tu další akci z práce,ale pak musím vystřídat manžu-ten má také večírek-takže mě čeká noční šichta sama ☹

...tak snad nebude odpol.pršet,ať můžem vyrazit na prochajdu 😉

daiquiri
18. pro 2008

Market,jak manzel rika,pry jsem hyperaktivka😀 Nevydrzim odpocivat,ale je pravda,ze jsem pak hrozne unavena.Vcera mi na gynde doktor rekl,ze jsem hrozne bleda,tak mi brali krev na krevni obraz.No,uvidim.
Jaanja,u nas uz Pajovi michame 180ml vody a 6 odmere,Barce zatim staci 150ml.Ja odsavam sotva 50ml,uz je toho hrozne malo,tak jsem domluvena s doktorem,ze od ledna zastavime laktaci.A ty bradavky me bolely taky,to pak prejde.

jirule33
18. pro 2008

Ahojte, můžu taky k vám 🙂

Janjo závidím přírůstky my byli dnes po třech dnech na převážení a jedna nabrala 90g a jedna jen 20g 😢 Jak kojím tak pak nemám odhad kolik jim dát.Jenže když dáme víc třeba dokrm 40ml tak oni pak chrupají i 4h a když je chci po 3h budit tak mi u kojení spí.Tak já nevím.
Ty je na jídlo budíš? Holky jak jste to měly? Když jsou to takový drobci musím je po 3h budit? Asi jo, že?

gapka.h
18. pro 2008

Jirule-vítám tě mezi náma 🙂 🙂 Jo,já je musela budit po 3h,psala jsem si to,byla to pakárna,ale rozkojila jsem se 😉 Měli 2kg,takže než si vytvořili pořádné sání,tak to trvalo 😉

jirule33
18. pro 2008

Gabko, děkuju, no teď plaším s tím dokrmem.
Holky nemáte www stránky na tu medelu? Já to nějak nemůžu najít, vím, že tam byla tabulka jak se která odsávačka na co hodí.Ta má je na příležit.odsátí.Fakt uvažuju, že koupím tu na obě prsa, je to i úspora času.
Myslím, že Dai ji taky má? Jakou máš prosím? Já co koukala v rychlosti na net tak swing je na jedno prso?
Janjo ta tvá je obě prsa?
A ty 3h se berou od začátku kojení, že.To znamená kojit začínám ve 14h a pak teda v 17h ? A museli jste je budit? Oni se nepřihlásí za 3h a pak u toho spí.
Teď jsem po kojení do každé ještě dostala 50ml mlíka a zase ublinkávají ☹

Janjo, já jsem v poledne místo kojení taky jen odstříkala a bylo toho 130ml z obou prs.A bradavky mažu po každým odsátí bepantenem, měla jsem je zdevastované od holek už v porodce, fakt pomáhá 😉

halkac
autor
18. pro 2008

Ahojky,
holky, u nás je dneska ale náladička. Magdalénka od rána prudí, opica jedna. Je protivná, ufňukaná, nesamostatná...ale moje🙂 Nejhorší je, že tuhle výbušnost a náladovost podělila po mně...jak se na ni pak můžu zlobit?

Co se týče odstříkávání - Jaanjo, to já plně kojila přes odsávačku do 6.měsíce. Mléko se rozjíždělo pomalu, ale jistě. Nejprve jsem taky odstříkala jen kolem 100 ml při jednom odsátí, ale soustanou dřinou jsem se vypracovala až na litr a půl denně 😉 Ale byla to opravdu fuška. Co tři hodiny jsem seděla napojená na elektriku, jen v noci jsem interval prodloužila na 4 hodiny...V těch nejpotřebnějších měsících jsem odstříkávala tak 7-8x denně. Přišlo mi, že jak rostly nároky dětí, tak rostlo množství mléka...Je potřeba, abys zvážila své možnosti; pokud na to odsávání máš sílu a čas, bojuj. Ale nesmíš povolit, jinak to nemá moc cenu - chce to soustavnost, tvrdí se, že výsledek (např. když zvýšíš frekvenci odsávání) je patrný nejprve po týdnu. Já už pak byla až otrok Medely...Odsávala jsem i na výletech (napojená na autobaterii 😀 😀 😀 Ale vydržela jsem vlastně až do roku a jsem moc ráda🙂
Jo a ta adresa je: www.medela.cz

halkac
autor
18. pro 2008

Jé, Jirule vítej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Co se týče buzení...pokud chceš kojit, musíš bohužel budit☹

daiquiri
18. pro 2008

Teda, my vydrželi venku jen hodinu, hrozná kosa, doma jsem nemohla pak hnout prstama ☹

Jirul, jak píše Gabi, tak my taky museli budit po třech hodinách, až pak když trochu přibrali, tak jsme nemuseli, ale oni to stejně dodržujou. A počítali jsme jak píšeš od začátku krmení. My měli váhu, tak jsme zvážili po kojení a pak dokrmili. Pavlík měl 60ml a Barča 50ml.
Jinak já mám tuhle: http://www.rajmaminek.cz/podle-vyrobce/medela-m...

V lednu jí budu prodávat, kdybys chtěla 😉

jirule33
18. pro 2008

Holky dík 🙂 Všechno jsem to poletla.V nemocnici měli tu velkou odsávajdu na 2prsa skoro za 30000Kč a já myslela, že je to ta swing 😲

Tak jsem to nastudovala 🙂

Dai je taky tak hlučná jako ta má? Tam je jen rozdíl že ty máš na obě prsa a já na jedno, jinak to bude v postatě asi to samé.

Janji a ta swing je tichá?

daiquiri
18. pro 2008

Ja odsavala poctive po 3 hodinach,ale moje max bylo 90ml,ted uz je to sotva 50ml,takze ne kazde se mlicko rozjede.Ale urcite to nevzdavej!Hlucna je,i Rezinka se me na to ptala.

jaanja
18. pro 2008

Ahoj holky, tak to budu taky otrok medely... 😀 😖 snažím se taky odsávat po těch 3 hodinách, ale občas zaspím, a už to nestihnu... taky mám rozdíl v tom, co dostanu z kterého prsa - z pravého mnohonásobně víc... se bojím, že pak bude každé jinak velké 😉

jirule: přírůstky jsou až teď, za posledních 14 dní doma, v porodnici jsme bojovali o každý gram.. děti budím, v porodnici to bylo skoro nemožné, pořád spaly, sestry to do nich rvaly ve spánku... te´d doma už se občas i vzbudí a křičí, ale převážně budíme.. Spočítala jsem si, aby mi krmení vyšlo 8 denně, to je po těch 3 hodinách. Dr. dnes řekl, že bude stačit 7x..
Swing tichá není, je k tomu takovej motorek, ale děti i přítel u toho spí 😉 a je jen na jedno prso, nechali jsme si ji poslat z toho Brna - www.medela.cz

jirule33
18. pro 2008

A holky ještě mi mudra řekla, že když kojím a dokrmuju že mám dávat i čaj, dávaly jste? Zatím nedávám. A taky abych nepoužívala ubrousky na utírání prciny ale myla je pod tekoucí vodou.Že na to děti mívají alergie.Jedna z holek bude taková citlivější, jen se trošku víc zahřeje už jí vyskočí potničky,

A taky v čem perete? Já zatím v palmexu a 2x máchám, tak nevím jestli koupit Lovelu?

Janji díky, já mám pocit, že ta má odsávačka musí vzbudit i sousedy 😀

gapka.h
18. pro 2008

Jirule-jo,začátek kojení se počítá,peru od začátkuv Loveli-kubík měl ekzém,ničemu to nevadili nebo Natole prášek.Čaj nedávej do 9.-10. měsíce plně kojené děti nepotřebují nic jiného než mlíčko.Čaj je jen na žízeň ,ne na hlad!!!

...jinak já vydržela odpol. venku cca 2h-byli jsme na trhách a dala jsme si i svařáček 😉

Kaci-jak vrcholí příprava narozenin,co máte pro prcky??? 😉

simonac
18. pro 2008

ahoj holky, tak já byla dne ss prckama autem na výletě - aby spali - venku lije, tak jsem jezdila autem 😉

zíta mám jít na vánoční oběd s holkama z práce, tak snad to vyjde, má hlídat tchýně, ale už je značne nervozní z vánoc, tak snad si to nerozmyslí ☹

egrzuz
18. pro 2008

Gapko myslíš Batole né? 😀 Já prala v lovele, ale nevypere fleky, tak používám Batole stále, protože Kristýnka má citlivou pokožku a hned se opupínkuje☹

Jaanja, já seděla na tom očním také na chodbě, bylo to šílený. Doufám, že nás to nečeká teď po roce to stejné 😢
Neznáš Janu z Konratický? má páreček roční. My chodíme vozit a říkala o nějaký mamince, která má dvě holčičky nějak stejně narozený?
🙂

Holky já nemám děti, ale teroristy 😠 Nespaly celý odpoledne a teď taky né. Já se zblázním 😒