Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

daiquiri
22. led 2009

Jooo, to se mi moc ptáš, asi je tam nahmatala či co 😀 Nebo jestli se pak dělala jedinej rentgen těsně před porodem? 😕 To jsou jediný možnosti co mě napadaj 😉

Přijeď sem, tady je fakt jaro 😀

gapka.h
22. led 2009

Ahojky,

..tak focení proběhlo v normě ..byli jsme na 9h a po desáté už doma.Ani neplakali,ale to chystání doma 😠 😠
..usnuli nám ve vajíčkách,tak teď spí na chodbě 😉

Zuzi-5let je opravdu dlouho..a až na potřetí,ale vyšlo to 😉 u nás to bylo na poprvé..ale byla jsem z těch dvou rozčarovaná,manža jásal 😀 😀 Ale nikomu bych nepřála ,jak píšeš ty pocity ,psychiku..atd.Já jen špatně snášela píchání těch injekcí každý den do břicha..fůůůj,ale dá se to vydržet,viď???

Karin-no mi na tom budem asi stejně s tím sezením 😉 Kuba už vcelku sedí,ale Ondra je gumový!!!

zatím pa

marrha
22. led 2009

Verun tak jo...pendolínem jsme tam za 3 hodky 😀 😀 za kousek jara to stojí 😀 😀 😀

já zase ted nedávno četla., že v Anglii nebo kde, že čekají siamské dvojčata, ví to od začátku a nechají si je..no tohle bych nedala ani náhodou 😔 ..donosit je...a čekat jestli poak při rozdělení umřou...to ani náhodou...

Gabi Ty jsis píchala injekce do břicha? ježíši.. 😝

egrzuz
22. led 2009

No holky fakt 5 let, bylo to šílený, doma už skoro na rozvod, už jsem byla šílená, nemohla jsme vidět kočárek, děti nic.

Gabi, ty injekce se docela daly vydržet, já přišla na fígl, jak to nebolí vůbec 😀 Hodně jsem si zmáčkla špeka a nebolelo to potom, první jsme si nechala dát od sestřičky a potom už sama. 😉
Ty jsi byla na IVF nebo taky na inseminaci?

Já věděla, že jsou dvě taky hned , už v 6tt a vůbec jsem s tím nepočítala, že bych měla dvojky a bylo to překvápko
😀 a milé pro oba 😀

Markét ty siamský bych taky nedala, to je hrozný, jakvna tom Slovensku, to bylo smutný, chudinky

Jo jinak po té pizze mi bylo docela težko a nemoihla jsme usnout 😝

simonac
22. led 2009

zuzi - ale hlavně že sisi pošmákla, ne 😉

já si ted vařím talíř zeleniny ☹

egrzuz
22. led 2009

Simi, pošmákla a jak 😉 😀

U nás je krásně, sluníčko, fakt jako jaro. Včera byl hnus hnusný.

Sousedi dělají sádrokarotn a izolace, takže tady je šílený kravál, ještě, že spí děti venku. Až se probudí zdrhám k našim na něco dobrého

Simi, to jsi vysadila antikoncepci a bylo hotovo jo? No ono se prý hned ten měsíc po vysazení uvolní dvě vajíčka 🙂

daiquiri
22. led 2009

Co jsem chodila k Apolináři, tak tam to bylo tak, že když bych si ty injekce chtěla píchat sama, tak musím zacálovat 5 000,-Kč, takže jsem tam raději každý den lítala na injekce, ať mi to píchnou sestřičky a zadarmo 😀
My byli taky na jedné inseminaci, to nic, ale pak hned první IVF se povedlo, už jsem se smiřovala, že nebudu mít děti nikdy a najednou tohle 😀 😅

Markét, to bych taky nedala, ale spíš ten strach a tak...Kdybych už věděla, že je čekám, no nevím jestli bych zvládla dát je pryč... 😕

simonac
22. led 2009

zuzi - ne, ne já ji vysadila už v únoru - abych se pročistila a do té doby jsme si dávali pozor a tak, a pak na konci prázdnin jsem zavola ségře - je zdravotní sestra at mi řekne jak si vypočítat plodné dny - a šup a bylo to 😀

kuzelka
22. led 2009

Ahojky
no na prvním utz. jsem byla v 6tt a to tam byli dvě i když dr si myslela že ta druhá tečička (byla menší) je asi cysta (jak potom říkala oni totiž pravděpodobně nebyli počati ve stejný den 😀 😅 )
no na dalším utz tuším 12 nebo 13tt - ptám se kolik jich tam tedy je? dr: jenom jedno, já na to : opravdu jen jedno??? dr: ano
no a na dalším utz dr pořád mi přejížděla po břiše, zadumaný, přemýšlivý výraz,, já už nanervy co se jako děje 😕 a dr povídá jsou tam dvě!!! 😀 a já na to: já to věděla ( měla jsem taky tušení že budou dvě 😀 😀 )

gapka.h
22. led 2009

Marki-no já si je píchla sama jen párkrát,když nebyl manža doma.Jinak mi to píchal on,já totiž moc žádný špíček neměla...těžko se mi to píchalo,to říkali i sestřičky ve Zlíně 😉 to bříško ,ale bylo pěkně dopíchaný!!!

zuzi-..no u nás to bylo také jednu chvíli na rozvod..už mi z toho fakt hrabalo!!!Nám inseminaci ani nedoporučovali,hned zahájit IVF.začala jsem v květnu no a v červnu odběr vajíček a červenec -těhotná 🙂 🙂
6e to byl zvláštní pocit,když to tam zavedli,a teď sis řekla,jé..já jsem těhotná.Já to hodně prožívala 😉

Dai-to by bylo jinak tak drahé,fakt jsi tam musela chodit každý den???Ale už je to za náma 😉

marrha
22. led 2009

holky kuk..nová kolekce...

http://www.chipolino.cz/katalog/kocarky

jsou tma i dvojčátkové

simonac
22. led 2009

holky, ted jsem se ve školce, tak vytočila s petou, že jsem zralá tak na pořádnou štamprlku a to v rámci diety nesmí - bohužel, nebo bohudík 😝
jedu pro nho, že si uděláme pěkné odpoledne, a on hned v šatně přede mnou žduchne holčičku co na nho žalovala, že byl nedobrý v angličtine, na zem ☹ , hned dostal po prdel a to ještě držkoval , že nebolí, nebolí, tak táp a mel ji na lícu, já nevím asi jsem neschopná matka, chce se mi z toho i brečet, respekt nikde, ted bude až do večera chodit a říkat mami promin, a tulit se ☹

daiquiri
22. led 2009

Gabi, jo, bylo, proto jsem raději každý den chodila tam. Měla jsem to domluvený v práci jako místo oběda + zbytek jsem si napracovávala, většinou jsem to stíhala za hodinu a čvrt 😀

Markét, pěkný 😀 Mně se líběj Twiny nebo Gemini, nevíte o nich něco? V dubnu se chystáme do Drážďan a tam koupíme i ty golfky i autosedačky, prý to vyjde o dost levněji.

Simi, maminka jsi dobrá, že jednou odsekne, tak se přeci svět nezboří. Hlavně klid! Prostě jednou ujel, když to není každý den, tak co řešit ne? Kdybys viděla holčičku mojí kamarádky, tak by sis šla hodit. Zažila jsem několik jejích hysterických záchvatů a jen se modlím, ať jsou moje děti klidnější. A přitom je to vzhledem andílek, blonďatý vlásky, modrý oči... A to je na ní kámoška sama 😖

daniellka
22. led 2009

čau holky"
už vůbec nevím,která bije,já fakt prostě poslední dobou nestíhám..letmo jsem očima přeběhla poslední stránku..

Klaním se před tím,čím jste si musely projít vy holky,kterým nešlo otěhotnět. Kdyby ti chlapi věděli,co všechno ženská vydrží,co? Jste šikulky,sešly jsme se tady už s dvojčátkama.
Jinak já se hlásím k těm "rychlovkám",u nás 2.pokus a ještě tehdy u toho manža hrdě hlásil - tak ted to byla trefa!! 😀 😀 a fakt byla.. 😀 Dvojky doktor viděl hnedka,asi v 5. nebo 6.tt.

simi - co dietka? jak ta dieta vypadá a jak dlouho to musíš držet? a je to rozumný,když kojíš? ale to asi není nějaká drastická hubnoucí..(fakt jsem nečetla vše,jestli jste to probíraly 😉 )
Mamina jsi výb orná.. Já jen čekám,do čeho ještě dorostou borci. Už ted je to masaker 😎
A nedávno u nás byla kamarádka,co má dvjoky kluky 4letý,to bylo fakt hrozný (a to vydržím hodně),aji manža čuměl jestli je tohle vůbec možný..Tak se snažíme kluky držet, v rámci jejich věku samozřejmě, trošku zkrátka,aby mi nepřerostli přes hlavu,jako té kamarádce. Ale mlčím,nic neříkám, protože nás to fakt možná čeká 😀

Zítra odjíždíme na hory, tak zas budu balit,příští týden už bude snad volněji a trošku víc s vámi pokoníkuju.
A čekají nás vlastně příští týden narozeninky,to zase bude šrumec 😀

egrzuz
22. led 2009

jééé Dani, zase na hory, vy se máte 😀

Holky máte některá odrážedlo , poraďte nějaký dobrý?. já koupila to obyčejné a včera tady byla kámoška s 18m holčičkou a ona si na to sedla a hned spadla a vyrv ylo se to bezpečnostní držátko, které má právě zabránit tomu, aby se odrážedlo převrhlo. Zítra jim to půjdu hodit na hlavu.

Veru, já platila pokaždé 2000kč za ty injekce, říkám, že nás děti stály 6tis než se narodily 😀

Simi, když se chodí mazlit a omlouvat, tak to je super. Neboj, každý má někdy nárok na přešlap 😉

Markét, kočárky super. Kde je cena na ty nové? 😲

daniellka
22. led 2009

zuzi - my vždyccky jedem na víkend nebo 3 dny..a víckrát,přijde nám to tak lepší..stejně za 3 dny má každej lyží plný zuby a nožičky bolí. Ted jedem v pátek večer a vracíme se v neděli odpo, na 2 dny. Ale změna - bez dětí..
Bude mi hrozně smutno, strašně blbě se mi spí,když jsem bez nich,furt se mi o nich zdají blbý sny,nějak podvědomě nebo nevím proč.. Na druhou stranu se těším,že si vyvětrám hlavu,protože maj teďka fakt echt obdobíčko.. 😎

egrzuz
23. led 2009

Dobré ráno holky 😀

Dani, užijte si hory, moc závidím, ale přeju vám je 😉

daiquiri
23. led 2009

Zuzi, on to má asi každý CAR jinak. Třeba co vím kamarádky ségru stál cyklus 10 000,-Kč, mně to stálo jen cca 600,- za nějaký hormony, to bylo všechno. Ale ty nervy, stresy a smutek, to se nedá vyjádřit penězma, klidně platila... Nejlepší bylo, že ordinace CAR byla přímo naproti monitorů pro těhotný, fakt paráda, jednou jsem se rozbrečela ☹ No ale je to za náma a teď už máme jen samé radosti 😀

Dani, my dřív jezdívali jen na jeden den, ráno tam, večer zpátky a úplně to stačilo 🙂 A kdo bude hlídat prcky? Přesně to jsem měla teď, mně se stýskalo ještě než jsem odjela, ale když jsem byla tam, tak už to bylo lepší, Martin mi posílala MMS a bylo vidět jak jsou děti spokojený, hned jsem byla klidnější....

Tak Martin dorazil dneska až po třetí ráno, zapíjeli kolegovýho Šimona, jsem zvědavá jak vstane do práce 😝

egrzuz
23. led 2009

Veru, to máš pravdu, už máme doma jen ty radosti naše vymodlený 😀

Chudák manžel, to mu bude pěkně zle 😝 no nezávidím mu to 😉

S tou MMS máš pravdu, já když jezdila na to školení a přišla mi, tak se hned ulevilo

ajiik
23. led 2009

Dobré ráno,
dost dlouho jsem tady u vás nebyla, tak se to pokusím napravit a chodit častěji. Byla jsem v nemocnici se žlučníkem sice před vánocemi, tak to bylo takový hektické. A ještě jsme první vánoce odmarodili všechny kromě Tomáška ten se docela držel. Musím k vám chodit na rady. 😉

halkac
autor
23. led 2009

Holky, dobré ránko!

Gapi - kdy budou fotečky? To máte od profíků? Já bych taky zase vyrazila nechat děti nafotit: byli jsme, když bylo malým asi tři měsíce, a teď bych potřebovala další. Musím zkusit objednat nás k někomu šikovnému - zas mám domácí úkol 😀

Markét - ty zase koukáš po kočárcích? Nemáš toho dost 😀 😀 😀 ? Ale ne, my jsme rádi, alespoň někdo se v nich dokonale vyzná a bude nám tu radit. Mimochodem - my jsme z toho sporťáku od vás nadšení, fakt si ho nemůžu vynachválit. Myslela jsem, že půjdeme i do golfáčů, ale ani náhodou - s tím od tebe si vystačíme, je božíííí a pohodlný pro děti.

Simi - prosím tě, z toho si nic nedělej. To je naprosto normální, že dítě zkouší hranice - je potřeba mu je vymezit a je to. I já kolikrát po dětech vyjedu, a to prosím po těch mrňavých, kteří většinou moc naschválů nedělají. A nestydím se za to. Nejsem dokonalá a nehraju si na to. Hlavní je, že ví, že je miluju..

Dani - kam jezdíváte na hory? Nemáte nějakou vyzkoušenou chatu? A kde budeš nechávat kluky? Vlastně asi u vašich, že...? Náhodou je boží, že si od dětí odpočinete - dle mě je to víc než zdravé! Vždycky jsem tvrdila, jak se nestanu na dětech závislá...a mám to. Když jsem bez nich, čučím furt na mobil, zda se doma něco neděje...Jedním z mých novoročních předsevzetí je tohle změnit 😀

Zuzi - bude reklamace, hurááááá !!! 😀 😀 !!! Ty jsi naše bojovnice statečná ! No já mám taky ty levné odrážedla od Ofratu, takže myslím, že dopadnu stejně.

Holky a jdu chváli prťata!Zaprvé jsme dnes jakžtakž spali i my dospělí, zdaruhé se nám ta naše drobotina začíná rozcházet u chodítek, to je božíííí!

Jo a ještě jednu věc vám musím sdělit - včera jsem se objednávala na operaci očí do Zlína. Jedeme tam 26.2. s dětmi do neonatologické poradny, tak to chci sfouknout při jednom. Nejprve zvládneme poradnu, pak bych Davida s dětmi poslala domů a šla na operaci - z té by mě odvezla mamka, která by do Zlína jela s námi. Tož jsem si to pkně vymyslela a co oni na to? Volali, jestli jako fakt mám doma dvě roční děti...Já na to, že mám...A oni na to, jestli si troufnu na zákrok, když je pak nesmím nosit a nesmí mi šťouchnout do očí 😠 Tak jsem váhala, ale manžel mě přesvědčil, že si vezme dovču a bude se starat těch pár dnů o děti...Tož snad to dobře dopadne a já neoslepnu 😀

marrha
23. led 2009

Dobré ráno holky...

Simi vůbec nic si z toho nedělej..já mám doma to samé...né že by do ěnkoho strkala, ale vzpurná je teda dost..všechno se jí musí říkat 10x a po 11 už po zlém...je to hrůza..kolikrát mi přijde, že to dělá naschvál...že se prostě takhle vyrovnává se sourozencama, že není prostě už tady jediná apod...a pozornost není nasměrována jenom k ní...já doufám, že ve škole se to všechno změní.... 🙂

Kačko 😀 kočárky nejsou por mě..holky u nás v září hledaly golfky...a narazila jsme na novou kolekci Chipolina, tak jsme jim to hodila..a když tam jsou kočárk ypro dvojky, tka jsem je dala i tady 😀
Jsem ráda, že jsi s kočárkem spokojená...kdybych s ním projela dveřma...ani bych ho neprodávala 😀 řeknu Ti...že to byl kočárek , ktrý se tlačil ještě lépe než třeba golfky s jedním dítětem...je tam super vyvážení a ta váha dětí nejde vůbec cítit....škoda jen, že jsme se nevlezli do dveří...to bylo jediné - ale pro mě dost podstatné tady v těch podmínkách 😝 , ale jsem ráda, že slouží vám 😵
Zuzi..ceny tam nejsou, protože tahle kolekce se bude u nás prodávat od února, takže ceny budou až v tom únoru 😉
jinak to obyč odrážedlo mám etaky ještě po NIky..drandila na něm ona, pak neteř a ted dvojky a úplně v pohodě 😕
ted jsme jim koupili ještě jiné (zvukové, jsou to malí maniaci na zvuky), tak tohle vezmem na zahradu...ale fakt jsme spokojená i když to bylo to nejobyčejnější 🙂

Dani užijte si hory..já nelyžuju...la enemůžu se dočkat jara a výletů 😀 😀

hancas
23. led 2009

ahojky holki,poradte co mám dělat malá je posledních 14 dní na mě úplně závislá,kam jdu tam je i ona a když jí nechovám pořád mi visí na noze a nepustí dokud jí nevezmu,pořád chce být u mě a mazlit se...a když si vezmu malýho tak je úplně nepříčetná a začně se vztěkat.je to vynucování???nebo to období někdy skončí???

simonac
23. led 2009

ahoj holky, tady se to dopledne ale rozjelo,

všem děkuji za podporu, že nejsem ta nejhorší matka, díky 😀 😀 😀

kačko - tak at ti ta operace dobře dopadne, držíme pestičky 😉

já dnes byla s kristýnkou na rehabce, byl to masakr, ach jo 😒

dnes odpoledne odjíždím do Napajedel, spolupracovníkovi se narodilo mimi tak jedem s holkama omrnout - tak bych měla mít od půl4 do 7 volno, snad to vyjde, jinak v noci zase děs - než usnou je 10 hodin a pak se budí co 2 hodky, já jse fakt jak pacená 😠

juliet
23. led 2009

Ahoj holky 🙂
Jsem překvapená, kolik z vás mám dvojčata přirozeně. Myslela jsem, že je to spíš naopak. My je máme také po IVF, rok jsem se snažili a nic, pak půl roku Clostilbegyt, pak 3 inseminace a nakonec IVF.
Kamarádky mám mladší, nikdo děti neměl, takže jsem toho byla ušetřena, ale teď jsem zase trochu out ☹

A malý už mi v noci spí i na tom bříšku, tak je to super, vyspí se on i já.

Halkac, Marha, o jakém sporťáku je řeč?

simonac
23. led 2009

mar - změněná fotečka, jsi tam kočka 😉

halkac
autor
23. led 2009

Juliet, já jsem taky byla překvapená, kolik maminek počalo dvojčátka přirozeně - je pravda, že vím o mnohých, kterým pomohly hormony (Clostilbegyt, Clomhexal..) - je to chápáno jako přirozené početí s malinkou dopomocí🙂

A ten sporťák se jmenuje urban detour, koupila jsem ho od markétky. Ale je dost podobný zekiwě, opravdu hodně...

marrha
23. led 2009

Simi díky..to byl jen pokus 😀

já je mám taky s pomocí Clomhexalu 🙂

hancas
23. led 2009

já přiroeně 🙂 ,ale myslím si že není důležité jestli je to uměle nebo přirozeně,hlavně že ty naše zlatíčka máme ne???znám jednu,která se snažila a chtěla pořád přirizeně a ne uměle,ale asi po 5 letech zjistila že přirozeně nic a tak nakonec zvolila uměle,ale měla k tomu hrozný poznámky....mě by to bylo jedno,hlavně že bych měla dítě

halkac
autor
23. led 2009

Hani, je to úplně jedno, to je jasné; já osobně jen hrozně obdivuju ženské, které prošly umělým oplodněním. Holky, vůbec si to neumím předdstavit - kolik psychické a fyzické síly musí mít. Pro mě jen představa injekce do břicha je šílená. Zvládla bych to, ale fakt je mi špatně, jen na to pomyslím... Když srovnám, jak moje kamarádka skuhrá, jak hrozné bylo těhu (=pálení žáhy) a porod (=od začátku kontrakcí trval hodinu a půl), tak se fakt směju. Ženské po IVF by si s ní měly pokecat 😀