Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

egrzuz
25. únor 2009

Dai, to je od soboty za týden 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Je to super, už asi před týdnem o tom mluvil, ale nebylo to jisté, tak jsem to raději nepsala. Jede domů jen někdo, zažádal si sám. Ostatní až v červnu

Markét, prosím tě, to je klasické pítko nebo brčko už těch v odkazu? 😕

marrha
25. únor 2009

Zuzi..v tom prvním odkazu je normální pítko a uvnitř je taková umělá hmota, kterou natočením můžeš změnit na pomalejší nbo rychlejší průtok....když jí tma nedáš vůbec, tak teče nejvíc, ale tím pádem hrnek kape..

a ten druhý odkaz, to je s brčkem....to jsou ty co mám navíc...jsou z DM

marrha
25. únor 2009

je super, že si požádal....to stejně musí být pro silné povahy se dívat tam na to jejich utrpení..jak jsi předtím psala o těch dětech....hrůza..
a on se určitě už taky nemůže dočkat Jarouška a Kristýnky 😵 a Tebe 🙂

daiquiri
25. únor 2009

Zuzi, vidíš jak jsem dneska pitomá 😀 Ještě bych ti přidávala měsíc 😀 Nějak mi nedošlo, že je vlastně skoro konec února 🙂 No tím líp! To už je opravdu na ten metr 😀

Když tady probíráte ty hrnečky, doporučily byste mi, prosím, nějaký pro moje prcky? Barča zatím pije vodu z lahvičky Avent s klasickým dudlíkem a Pája zvládá to Avent pítko. Ale nechce se mi kupovat další od Aventu, myslela jsem něco levnějšího. Kuju

tindra
25. únor 2009

jé Marky ten vypadá dobe a opravdu se tam udrží čajík teplý?Nebo je to jen zase finta od prodejců....
Zuzi já si takyx myslela že ještě měsíc,no je vidět,že nemáme pojem o čase jak je každý den stejný 😅

egrzuz
25. únor 2009

To jo holky, prachy vem čert, hlavně , že bude doma 😀 Asi to tam musí být šílený☹

On si asi taky nedovedl představit, že když jsou děti , bude to jiné. Včera jsem mu je ukazovala na Skypu do kamery a byl rád. Jaroušek ukázal, jak leze a Kristýnka , jak chodí. 😀
Jsme ráda, že stihne Jarouška až začně chodit, když Kristýnku neviděl.

Ten týden se vleče 😀 😀 😀

Markét díky 😉

gapka.h
25. únor 2009

Ahojky,

Zuzi-jéé aspoň nějaká potěšující zpráva 😉 Už ať je doma,já tě obdivovala 😉 Mám teď nějaké bečavé období,jsem z nich nervózní,jak řve jeden přes druhého.Ondrovi se rozjela rýmy,má to jak šráky,byl dnes ukňouraný a jen na rukách a do toho Kuba.Dnes mi fakt ujeli nervy a i slzy.Holky,také to někdy míváte???? ☹ ☹ Nejraději bych se někde zahrabala.....

Jo,když řešíte pítka.Já mám od NUBY a stejně si nasají a vyplouvají to,naučí se mi to vůbec pít????

Včera z prochajdy mi musela pomáhat tlačit kočár do kopce...já už neměla sílu ☹ ☹

egrzuz
25. únor 2009

Gabi, u nás je to taky šílený. Kristýnka je strašně nastydlá a furt brečí a je protivná ☹ to je hrůza
Jo a nerváka mám na ně často, k slzám mě dohnaly za dobu co není Jarda doma dvakrát, tak neboj, je to úplně normální. Třeba na ně zakřičím a potom je mi to líto, stejně to nepomůže a řvou ještě víc, ale v tom vzteku to ujede 😒

tindra
25. únor 2009

Gabko klídek,já dnes i dala Martínkovi po ruce,jen to mlasklo,sice jsem ho hned nevýchovně poňuchmala,ale shazují mi na chodbě zrcadlo,zatím jsem to vždycky naštěstí chytla,tatínek to není schopný našroubovat do zdi,asi zase musím říct dědovi,a to se pak manža zase nas naštve.Úplně jsem se z té svojí reakce rozklepala,vůbec to není jejich chyba,že se to dá shodit,tak se na ně nemám co zlobit,pro ně je to hra ☹

daiquiri
26. únor 2009

Gabi, tohle má určitě někdy každá z nás! Já taky jednou když mi nechtěli jíst oběd, vztekali se u toho, tak jsem na ně zvýšila hlas a to ještě nedělají takový lumpárny jako ti vaši už větší! Taky mi to samozřejmě pak bylo líto 🙄

A víš kolikrát ujedou moje kamarádka s jedním dítětem????!!! To bys koukala! A my to přeci jen máme o něco náročnější, když je ta protivná nálada dvakrát 🙂

simonac
26. únor 2009

ahoj holky, kde jste všechny??

i když se musím přiznat, že sama mám na koníka čím dál tím mín času - prci začínají býti vice akční - Martínek by nejradši už sám chodil a Kristýnka se mu chce vyrovnat, tak nevím koho chytat dřív 😝

všem přejeme krááásný den ahojky 😉

kuzelka
26. únor 2009

Ahojky
tak napíšu dnešní "už" třetí příspěvek 😀

zuzi to je fajn že už na prcky nebudeš sama 😵
no a já abych si začla zvykat, z manži totiž bude taky voják z povolání.....

dai hezká nová fotečka

a já mám z prcků nervy furt 😒 😒

marrha
26. únor 2009

ahoj holky..

Karin...takže můžu gratulovat k úspěšnému pohovoru?? chápu to dobře, že mu to vyšlo a že ta jeho vysněná práce je voják z povolání?? 🙂

my dneska byli na poradně..měli jsme jí na 14 hod..tka blbě...takže jsem jim to musela celé posunout...oběd už měli v 10.45 a v 11 šli spát...a po pobruzení jsme jeli...ted už jsou teda fakt marní..snad ještě chvilku vydrží, ale dneska jdou dříve do hajan...normálně kolem 13 hod. chodí spát a ted už ve 13.hod. byly vzhůru..

jinak váhy Krista 14,70kg 😀 a Davídek 12,10kg 😀 ..jsou to naši macíci..
Davídek dostal žádanku na chirurgii kvůli té hydrokéle, tak uvidíme... 😔

Gábi a jak píšou holky...to chce klíííd....tohle máme všechny... 😉 ...já jsme teda poslední dny zralá na chocholouška protže ti co vyvádějí...David jen co s eotočíme, vyleze někde na stůl a je mu jedno, jestli spadne nebo ne...včera jsme dala fotečku, jak jsme ho přistihla v kuchyni...šlapal mi po notasu a ještě vytáčel relegon..Kristýnka nám včera utekla na chodbu, chytla jsme jí těsně u schodů..už si otevře dveře, takže zase musím myslet na to aby bylo zamknuté atd..atd...prostě o nervy..když jsme s jedním..druhý něco 100% za zády něco vyvádí... 😝 ....já chci ležící miminka a jaróó 😀

fiallinka
26. únor 2009

Ahoj holky, tak jsem se na vás přišla mrknout s dotazama 🙂

a nejdřív zdravím Egrzuz, když jsem tu uviděla tvůj příspěvek, tak mi došlo, odkud je mi tvoje přezdívka povědomá - mám od tebe ty hnědé lacláče s autkama, posílala jsi mi je minulý týden .-), tož díky - malý v tom byl na vítání občánků fakt frajer 🙂

Teď ty dotazy: mám pocit, že mám kolem sebe i na netu samé matky dokonalých usměvavých dětí, tak si říkám, že třeba tady bude situace trošku víc "uklidňující", protože dvojčata jsou většinou narozené dřív, že... no jde mi o to, že Juráš (je narozený 35+5, takže dřív jen o měsíc, což je docela málo) je oproti všem "tabulkám" opravdu o ten měsíc pozadu a já jsem samozřejmě dost znervózněná (protože mám paranoidní strach skoro ze všeho, což asi chápete...), mám pocit, že už nic špatného nepřežiju, ale nemůžu si pomoc a pořád ho "zkoumám".. no třeba teď má 4,5 měsíce a už by se měl otáčet na bok a on teprve poslední tři dny předvádí náznaky něčeho, co se otočení na bok slabě může podobat, no ale žádná sláva... taky pořád nedrží hlavičku úplně jistě, a když ho doktor přitáhne do sedu (já to nezkouším), tak nic, pořád mu "plandá"... no a taky to není to dokonalé usměvavé miminko, usmívá se až tak od 2,5 měsíce a s úsměvama šetří, to už musí být fakt sranda, aby se zasmál (no umí to i nahlas, když chce)... no a já mám pocit, že snad všecky děcka v okolí se řehtají pořád a mne to s...

Tak si říkám, že byste mne mohly trošku uklidnit 🙂....ale když si čtu poslední větu kuželky, tak nevím 🙂
Spíš mám asi na to nervování moc času... díky .-)

egrzuz
26. únor 2009

Jéééé Fialinko, to je fakt náhoda 😀 jsem ráda, že jsi spokojená a malému to slušelo. 😀

Jinak já myslím, že náš Jaroušek je právě zrovna ten případ , který by tě mohl uklidnit 😉 🙂 (narozený 35+2)
Jak už jsem nedávno psala, je o minimálně 3měsíce pozadu. Na konci 11měsíce začal teprve lést, do té doby jen ležel a nebo seděl , ale to jsem ho musela posadit já. Otočil se taky pozdě , někde kolem 7měsíce. Tak hlavu vzhůru a , jak říkají všichni nesrovnávej s ostatníma. Abych ho jen nepomlouvala dneska si poprvé STOUPNUL 😀 😀 😀 Zrovna byl táta na skypu a viděl ho 😀

Kuzelko, budeš mít manžele vojáka? Co bude dělat a kde? Hrozí mu mise? 😕

Markét, to jsou teda kusani 😉 😀 😀 😀 Kristýnka má skoro o 3kg víc? To je ženská, jak má být 😀

fiallinka
26. únor 2009

Egrzuz: dík, tak to mne trochu uklidnilo 🙂, jen tak dál... ale neříkej, že nesrovnáváš a neznervózňuje tě to... i když možná jen já jsem taková vystrašená, připadám si jako pako... a potřebuju od někoho slyšet, že je to běžné, kór u dřív narozeného děcka... (ale ono těch 35+5 není zas tak moc a navíc porodní váhu měl 2,65 kg, takže pěknou...)

a teď jsem se hecla a dala jsem do alba pár fotek, tak je tam i v těch gaťách 🙂

kuzelka
26. únor 2009

markét no nenazvala bych to zrovna "vysněnou" prací, ale moc o ni stál, v současné práci se pořád jen a jen propouští a smlouvu má jen do konce března, tak vůbec neví, jestli by mu ji prodloužili... byl min. týden na výběru v Olomouci a všemi testy prošel 😵 😵 takže bude voják z povolání 😉

fil moji jsou taky o měsíc dřív, ale my byli skoro od začátku zas popředu.. Kuba se řehtal brzo a z Báry jsme museli úsměvy přímo tahat, ta se nesmála skoro vůbec a ničemu, a ted se směju všemu!!!

zuzi budu, ale jěště ho čeka 3měs. výcvik ve Vyškově, tak snad všechno dopadne!!

daiquiri
26. únor 2009

Fial nebo teda Leni 😉 pamatuješ psaly jsme si sms když jsem byla v nemocnici 😉
My jsme narozený 33+2 a já to tu posledně řešila, že začínám být trochu nervózní, ale holky mě uklidnily.
Nám všechno taky trvalo dlouho, Pavlík se smál brzo, ale Barča začla po něm až asi po měsíci a půl. Pavlík už se vrtěl, hýbal, mrskal sebou a Baru byla jak nehybná panenka. Teď se mi ještě ani neotočili na bříško, na bok se otáčejí snad teprve měsíc? A hlavičky než zvedali to taky trvalo! Ale neuroložka říkala, že jsou šikovný, tak jí věřím 🙂

Karin, tak já taky nevím jestli gratulovat. Na druhou stranu je pravda když se všude propouští, tak tady bude mít aspoň nějakou jistotu ne? Holt zase ty negativa, aby si to neměla jako Zuzka 😖

egrzuz
26. únor 2009

Fial, to je jasný, že srovnávám a jak 😀 😀 😀 , no tak do roka jsme to hrotila šíleně a když začal lést, tak už jsme v pohodě. Dokonce jsem se bála, ayb chodil, když tak dlouho jen leží a nohy měl jako když jsou někoho jiného 😉 🙂

Moc mu to sluší, je to fešák. To jsem ráda, že kalhotky slouží 😀

Karin, ono v armádě je smlouva na dobu určitou, což je špatný, ale když člověk nedělá problémy a plní si , tak je to ok 😉 🙂

egrzuz
26. únor 2009

Holčiny mrkněte na fotky 😉 🙂

fiallinka
26. únor 2009

kuzelka, dai: to jste mne s tím smíchem potěšily.. on se teda usmívá a občas i zařehtá, ale většinou se musíme na něj hodně usmívat my nebo ho rozesmát, a dkyž vidím ty uřehtané mimina kolem, je mi to divné 🙂...říkáme mu "vážný pán"...

dai: to víš, že si na tebe dobře vzpomínám, na vás všechny z dvočátkové těhudiskuze, ale kdybych tu za váma pravidelně chodila kecat, asi si budu zbytečně drásat nervy. Ale myslím na vás docela často 🙂. Občas jsem si vyměním maily s Murečkou a Skarbek, Rezinka ta sem nechodí asi vůbec...

fiallinka
26. únor 2009

abych si tu ještě pokecala 😉 ...no já totiž jsem totiž věděla, že ten měsíc dřív je u dvojčat naprosto normální a vůbec mi to nějak nedošlo, že by to mělo znamenat trochu opožděný vývoj 🙂, já sama i manžel jsme byli o tři týdny dřív...no ale pak v okolí jsou jen kámošky nejlépe s přenošenýma dětma a je to vidět, tak jsem asi sama zaskočená...

daiquiri
27. únor 2009

Leni, jinak Baru první úsměv vyloudila 16.10., což jí bylo 2,5 měsíce, takže stejně jako Jurášek. Řechtá se až od 6.1. a to když manžel sestavoval ohrádku, tak jí to asi přišlo legrační. Pavlík byl ve všem o hodně rychlejší. A doteď je Baru vážná paní 😀
O Rezince jsem taky hrozně dlouho neslyšela, nedávno jsem na ní myslela.
Jinak já bych taky nejradší aby všechno uměli "tabulkově", což nemůžu čekat....

Zuzi, fotky super, dětičky jsou šikulky! Kristýnka teda ale moc nemocně nevypadá, představovala bych si jí zničenou v postýlce, tak je vidět, že je to šídlo 😀 A tobě to moc sluší!

My dneska vyrážíme s kamarádkama na kafíčko, ale děti mi tak vždycky bulí, že je jim vedro, tak přemýšlím, že je dám do letních vaků, vypodložím dekama a ty pak jen sundám.

tindra
27. únor 2009

Marky to máš pěkné cvaldy 😉 🙂 tolika kg se snad u našich trpaslíků ani nedočkám 😎a šlapání po pc je fakt super fotka,tys měla nervy ještě jít pro foťák?mě kluci začali vylupovat klávesnici,takže raději ho zavírám když se blíží 🙂
Zuzi vám to ale sluší,moooc pěkná rodinka 😀
my včera poprvé nebyli venku,tak hnusně pršelo....sníh mi nevadil,ale voda celkem jo,a kluci jsou protiváci ještě teď,holt vážně musím asi ven za každého počasí,já jim to jednou spočítám 😀

simonac
27. únor 2009

ahoj holky,

poslední dobu nějak moc nestíhám, děti jsou čím dál tím víc aktivnější a já nevím koho první hlídat 😝

my chodíme ven za každého počasí a to fakt za každého, doma my nechtějí spát, dám jim ještě tak 14 dní a začne tvrdý režim- začnu je učit soávat aspon dopo v postýlkách, to se mi to lehce píše, ale jestli to pude jak s tím přestáním kojit, tak to nebudou přes den v těch postýlkách spát ještě ani ve dvou letech 😀 😀 😀, jinak neustále kojím kojím a zase kojím 😀 😀 😀 😀

egrzuz
27. únor 2009

Ahoj holky,
Dai, no už jí večra otrnulo 😀 je to pořádná uličnice.
Děkujeme za pochvalu 😵

Já jsme si vůbec nevšimla, že dala Markét fotky, až když to napsala ted Tindra.
No Markét, jsou to teda cvalíčci i na těch fotkách, ale krásný. Moc Vám to sluší. A schovky mají teda dobré 😕 😀 😀 😀

U nás se už daří uspávat Kristýnku doma a Jaroušek spí venku v kočárku, ale nemusím jezdit, jen než usne a to je 10min 🙂

Byla jsem dneska u doktora nedalo mi to. Mají oba šílený kašel. Mají to zase na průduškách ☹Ale naštěstí už nejsou teploty, tak půjdeme ven, už mi tady hrabe od pondělí. To je děsný, jak to neutíká a navíc byly dost nepříjemný, hlavně teda Kristýn

Jaroušek se včera stavěl celý den 😀 😀 😀

simonac
27. únor 2009

zuzi - pěkné fotečky a ty jsi tam kočka 😉

marky - děti šikovné, super fotky 😀 😀 😀

kuzelka
27. únor 2009

ahoj
taky jsem zkoukla fotky 😵
tak to asi mám být ráda že u nás se spí v postýlce relativně bez problémů 😝 😀
zrovna s něma chrní i manža 😀 😀
a já si pudu ohřát oběd, máme bramborový guláš, holky co máte vy??

simonac
27. únor 2009

já dnes měla pizu a byla super, samozřejmě v rámci dietky a večer si dám kousek dortu, tyčinku milu a čokoládu na vařaní 😉

kuzelka
27. únor 2009

jé pizu bych si taky dala 😀
simi dneska máš jeden z fajn dnů v dietce, viď 😉