Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

issaga
14. bře 2009

ahoj holky,
tak u nas se taky marodi, Kacka mela tri dny teploty kolem 39, ale bez rymy a kasle... no nakonec vyfasla antibiotika, kvuli mozne infekci a srdicku - tak uz je lip...

Dani - a jestli se muzu ptat, kolik ty boticky staly? jsou moc pekny, hlavne ty neokopatelny spicky jsou fajn 🙂 divam se ze ta firma ma v Blansku podnikovou prodejnu... jestli nesezenu tady v okoli nic co by se mi libilo, tak do toho Blanska nebo k vam do Brna zkusime zajet

jdu zkusit docist kousek zpet, zvladla jsem zatim jen posledni stranku 😅

daniellka
14. bře 2009

issa - 900,-. Měli tam i levnější,ty jsem chtěla vzít (800,-) ale byly jim moc velký,neměli zas v jejich velikosti. Ale pán prodavač mi říkal,že to jsou nejlepší boty co můžou mít. Má to i ocenění,kromě certifikátu.

rezinka
15. bře 2009

Dobré ráno maminky 🙂
Všechny moc zdravím - některé i ze "staré známosti" - Dagiq, Marrha, Issag ... 😉 ! Doufám, že se máte všechny fajn !!!
Než se mi narodily holky, byla jsem "koníkový maniak", ale teď mi na koníka nějak nezbývá čas ... 😖

Holky, měla bych na vás všechny takový dotázeček - našim holkám je 5,5 měsíce, jsou na Nutrilonu a jedí 6x denne (po 4h vč. noci). Doktorka se diví, že se budí v noci ještě 2x na jídlo a doporučuje dát jim v noci místo mlíčka vodu, prý si odvyknou se v noci tak často budit. No já nevím, mně to u takhle v podstatě ještě malých dětí nepřijde nijak tragické, že je 2x v noci krmíme, ale jde i o to, že se holky budí i mezi krmením (vypadne dudlík, vrtí se ...), takže ty noci zatím žádná sláva. Přes den jsme teď začali s příkrmem - v poledne trošku mrkve + pak dokrm mlíčkem, večer zatím žádné kašičky nedáváme.
Takže bych vás chtěla moc poprosit o radu nebo doporučení, jak pokračovat s příkrmama a hlavně - nemáte nějaký fígl, jak dospět k tomu, aby holky v noci lépe a déle spinkaly ?? Moc by mi to pomohlo ! Předem všem mooooc děkuju za jakoukoli radu nebo typ !!!!
Snad až budou holky větší a hodnější (i přes den vyžadují dost pozornosti), tak se přidám na koníka zase častěji
😅

simonac
15. bře 2009

ahoj holky

rezi - tak já ti určitě neporadím, my jsme v noci vzhůru i 6x, někdy i více, je fakt, že zatím kojím aty noci jsou fakt šílené ☹ , holky, poradtě i mně děkuji předem, letím musím vařit 😉

marrha
15. bře 2009

Dobré ráno,

Rezinko jsme ráda, že ses ozvala 😵
Holky jsou nádherné 😵 😵 😵

jinak v 5,5 měsících mi nepřijde divné, že se budi 2x za noc na jídlo 😕 u nás v té době to bylo taky tak..u nás v září mámamča dvojky a budí se jí i 2x ještě teď a to mají 18 měsíců...každé dítko je jiné...a ve finále mi to přijde na stejno, jestli jim dát mlíko nebo vodu...i tak by se na tu vodu budily...a každé dítko jí nechce..u nás spí Davídek cleou noc a Kristý ne...ale mlíko už n edostává...čaj nechce...prostě si asi potřebuje pokecat...i kdž jsme kolikrát dali mlíko stejne to nepomohlo a pak je vzhůru dál...
ale od častého krmen u nás pomohlo tohle...ale na každé dítko to nemusí působit...začala jsme na noc kupovat Nutrilon good night...po něm byli ještě častěji vzhůru než po normálním Nutroši 😝 ..tak jsem zkusila Hami hajaja..a ještě jim to zahuštuji kaší... a musím zaklepat, od té doby se na jídlo začali budit až nad ránem kolem 4-5 hod...pak to David odboural úplně a Kristý až kolem roku....dělám jim to tak do dneška...akorát jsem vyměnilla i obyč Nutroš za Sunar a na noc už mají taky jen Sunar mixnutý s kaší...jen po kaši mi nikdy nevydrželi..a ni se vždycky potřebovali ududlíkovat z flašky 😀
držím palečky at se to i u Tebe zlepší a holky nechají maminku vyspinkat 🙂

dneska je tady zase hnusně prší....a přitom včera bylo tak krásně 😔

rezinka
15. bře 2009

marrho děkuju za rady! ja si právě taky říkala, že až začnu před nocí dávat kašičku, tak snad vydrží pak spinkat déle. a taky jsem ráda, že jsi mi napsala, že ten nutrilon good night nezabral - ten mi totiz doktorka radila taky, tak na ten se rovnou vyprdnu. a prosim te - tu kasicku na noc jsi zacala davat, kdyz bylo davidkovi a kristynce kolik mesicu ?? vsude totiz pisou, ze se ma davat nejdriv zeleninka a pak teprve ovocne stavicky (aby si nezvykly na sladkou chut a pak zeleninu neodmitali), ale kdy se ma zacit davat kase, to jsem se nikde nedocetla. na krabici pisou treba uz od 4 mesicu, tak nevim, jestli uz mam zacit nebo ne... ??

a mimochodem - dnes jsme dali poprve stavicku z jablicka, nela dlabala pekne (ta spapa vsechno 😀 ), zato sarince se z toho celou dobu totalne zvedal zaludek ☹ 😝 tak nevim, cekala jsem, ze jim sladka stavicka bude chutnat a ono ne - to i tu mrkev ji sarinka lepe ...

rezinka
15. bře 2009

marrho jukla jsem ted k tobe do albicka, je neuveritelne, jak si je davidek s kristynkou podobny 😵 !! to my mame dve holky a zatim jsme neprisli na jednu jedinou vec, kterou by mely spolecnou - teda krome rodicu 😀 Kazda vypada uuuuplne jinak, kazda ma uuuuplne jinou povahu, jedna je jedlik, druha moc nechce, jedna "housenkuje" na brisku pozadu, nelinka se snazi popredu, no fakt sranda, jak je kazda naprosto vse vsem jina 🙂

marrha
15. bře 2009

Rezi...možná jsme s ešpatně pochopily...naši kaši jen nechtěli...vydrželi po ní méně než po mlíku..., ale některé sítka to zasytí...., ale zkusit to klidně už můžeš..jestli je kašička zasytí...
já asi od toho půl roku dělm vždycky mléko...zvlášt si namíchám řidší kaši...a tu pak doliju do toho mlíka...(přizpůsobeno množství kolik mají mít mlíka)např. když normálně vypijou 180ml mléka...tak jsme udělala 150ml mléka a do těch 180ml jsme dolila tu kaši 🙂

a ohledně to co jak dávat..každý to doporučuje jinak...ted se to doporučuje zeleninka a pak ovoce atd..., ale za NIky mi mudr. první radila ovocné štávičky, přesnidávky a pak příkrmy...takže asi tak 😀 a jedla pak všechno v pohodě..některé děti i když začneš podle toho jak to ted radí zelenina atd...stejně pak zeleninku odmítají...

a štávičky sladké u nás nejedou do dneška 😉 ..i když jsme to ředila neb neředila...prostě to sladké nechtějí 😀

marrha
15. bře 2009

Rezi podobní?? 😕 😀 to oni jsou právě každý jiný..., ale u tebe jsem se první zarazila jeslti holky byly jednovaječn nebo dvoj 😀 asi to jako maminky vnímáme jinak než ostatní 😀 😀

marrha
15. bře 2009

některé sítka= některé dítka 😀 😀 😀 😀

tindra
15. bře 2009

ahojky,Rezinka ty máš krásný miminka 😀 my se budíme pořád 2x za noc(kolem 2 a pak mezi 5-6) a mlíčko jim dávám,jsme totiž trpaSLÍCI(v roce měli 7 a 8 kg,což mají jiní v půl roce) a tak nějak jsem si na to zvykla,že mi to skoro vůbec neva.a myslím,že takový prďoši si ještě mlíčko zaslouží.
hodně z nás čerpalo na www.kojeni.net, hlavně co a jak s těma začátkama příkrmů,že jo holky? 😉 už ani nevím kdo to sem tenkrát dal,ale připadlo nám to rozumná adresa 😉 každá dr radí jinak.my zase začali kašema,bo mi nepřibírali vůbec a stejně to nepomohlo,nakonec byl problém jinde.Ovocné šťávy nepijí doteď,jen ovoce samotné,většinou rozmixované,teď už nastrouhané.
Simi a kaši večer snědí?oni asi potřebují vědět,žes jim nikam neutekla 😀 my když vstáváme tolikrát,jsem celý den mimoň 😕

simonac
15. bře 2009

marti - kaši večer mají, ale jestli jí sní dost nevím, podle mě by mohli i více, mají dohromady jednu kompotovou misku a musím říct, že nakrmit je poslední dobou je nadlidský výkon, otvírají pusu jen u reklamy, jinak je musím všemožně zabavit - různé hračky, ovladače, mobil.....no prostě děs, dnes jsem koupila sunar a zkusím jim ho po kaši ještě dát, nutrilon jim nejel , tak uvidíme jak na tom bude sunar 😉

daiquiri
15. bře 2009

Jéééé, ahoj Rezi!
Zrovna nějak nedávno jsem na tebe myselal, že o tobě není vidu ani slechu! Asi telepatie
😀
Holčičky máš krásný!
Jinak já ti v tomhle neporadím, u nás se spí cca od necelého 4.měsíce celou noc. Někdy jsou teda vyjímky, kdy se vzbudí pláčem v noci, ale stačí pochovat a zase spinkaj.
Jak dává odkaz Marti - Tindra, tak podle toho jsem se řídila i já.
Děti mi papají hezky, teda ze začátku Baru občas dávila. Asi si musíš vyzkoušet co jim nevíc vyhovuje.
Nebo zkusit fakt ty kašičky. My je nedáváme, ale spíš proto, že spinkají a taky mají dost kilo 😀
A myslím, že na tom kojeni.net je že kaše je dobré zařadit cca od 6.měsíce??? Teď nevím přesně, asi bych se taky poradila s doktorkou, já se jí vždycky vyptávám na všechno 😀

rezinka
15. bře 2009

holky moc diky za vsechny rady! ty webovky kojeni si urcite ulozim a hned az bude priste trocha casu na to juknu!
marrho s tim namichanim kasicky a mlicka je to dobry napad, to urcite zkusim, je to takovy kompromis - prislo mi jeste brzo davat jim kasicky, na druhou stranu me uz lakalo to zkusit, tak to zkusim takhle nakombinovat a uvidime, co z toho bude 🙂 Jinak je sranda, ze ti neprijdou tvoje deti podobne - ukazovala jsem fotecky i manzelovi a i ten rikal, ze jsou si fakt hodne podobne, no a jeste vetsi sranda mi prijde, ze ti prijdou podobne nase holky 😀 - jedna ma kratoucke svetle vlasky, modre oci a kulaty oblicej, druha tmave delsi vlasky, tmave hnede oci a ovalny oblicej, proste kazda uplne jina 😀 No je to sranda, jak nam vlastni deti nepripadaji podobne a ostatnim jo 😎
tindro dekuju za pochvalu holek, miminka jsem skoukla u vas vsech a vsechny mame krasny miminka !!! A hlavne si myslim, ze pro kazdou maminku jsou ty jeji zlaticka ty nejkrasnejsi a nejuzasnejsi minimalne na celem svete, ze 😀 😀
daiq ahoooj!! 😵 - a co noveho u tebe? urcite jsi to sem vsechno psala, ale fakt nejak nestiham ... jeste kojis?? a jake davas prikrmy?? my zacali asi pred tydnem mrkvickou, dneska poprve mix mrkve a kase a taky jsme zkusili stavicku z jablka, nelince jede vsechno, Sárince zatim jenom mrkvicka (a i ta s potizema), mrkev s bramborama odmitala a u stavy z jablicka se ji vylozene zvednul pri kazde lzicce zaludek, tak jsme ji to pak uz nenutily ... docela me uklidnilo, ze tu holky taky psaly, ze jim jejich broucci sladke stavicky nechteli nebo nechteji doted. Stejne je to ale divne, co?

juliet
16. bře 2009

Rezi, také tě zdravím.
Mě děti také spí cca od 4. měsíce celou noc, od 6 měsíce jsem jim také začala dávat do mléka trochu kaše a od 7. už jí večer jen kaši. Celou noc nespí, budí je zoubky, otáčí se, ale hlady určitě nepláčou.
Mě Nelinka šťávy také nechtěla, jedinou kterou pila byla mrkvová ... jablíčko vůbec, to se u toho hrozně šklebila. Časem si na ostatní zvykla, teď už mi pije vše.

Dai, tak mě se malý začal včera plazit - tj. 2 měsíce od přetočení na bříško.

daiquiri
16. bře 2009

Rezi, u nás dobrý. Mlíčko jsem ukončila na Silvestra, gynekolog mi dal prášky na zastavení laktace, odsávala jsem už hrozně málo cca 20-30 ml, což už nemělo cenu. Ale aspoň těch pět měsíců měli trošku ode mě.
Příkrmy dáváme od 5.měsíce. Docela jim to jede, ani nebyly nějaký velký problémy, spíš než jsme si zvykli zas na jiný režim. Jak jsme jim dala příkrm, pak dokrmit mlíčkem, tak než jsme se vyhrabali ven, skoro jsme museli zpátky. Teď už to s jídlem a oblíkám stihnu ven za necelou hodinu.
Štávičky u nás docela jedou, ale spíš jim teď dávám jen vodu, ať si zvyknou na ní. Štávičky mají občas jako zpestření.

Juliet, díky za info, vím, že každé dítě to má jinak, ale jen tak orientačně. Tím pádem by nás to mohlo čekat za 14 dní 😀

rezinka
16. bře 2009

Dobré dopoledne 🙂 Koukám, že řešíte plazení - u nás je to zatím rozdílné - Sárinka se ve 4. měsících přetáčela sama na bříško, Nelinka o měsíc později a Sárinka už asi 14 dní "housenkuje" pozpátku, už se takhle dostane pěkně daleko, tak ji musím hodně hlídat a pořád jí přesouvám zpátky na deku 😀 Nelince se zatím do lezení nechce - teda ona snahu má, ale nějak jí tělíčko zatím neposlouchá 🙂

daiquiri
16. bře 2009

Rezi, to jste šikovný! Pavlík se přetáčí teprve od 6.měsíce, Baru zatím ne ☹

kuzelka
16. bře 2009

ahoj 🙂
rezi u nás Kuba spí od 3měs. celou noc a Barů dělala v noci cirkus do roka, takže každý úplně jinak...
mám nervy Barů zas nejí 😠 ráno mi vypila mlíko s cavykyma a nechtěla ani přesnídávku ani sváču 😠 tak šla spát "asi" hladová 😠 😒
holky prosím dáváte mrnousům ráno k mlíku jěště i něco jiného?? Barče to mlíko určo stačí do svačiny ale Kuba je hladovější 😀 , potřebujeme asi změnit režim..... tak nevím jak to řešit jestli ráno po mlíku jěště nějaký krajíček chleba, pak dopoledne svačinku (už nevím čím je krmit??) a pak oběd... Jak to máte dopoledne Vy??? Děkuju 😵

daiquiri
16. bře 2009

Holky, kde jste všechny???

Mám dotaz, je možný, aby barče už rostly i horní zoubky? Zase vyplazuje jazyk jako u spodních a když jsem jí tam sahala, tak mi přijde, že je tam něco malinko ostrýho?

kuzelka
16. bře 2009

dai klidně můžou, Barů nemá ještě přední komplet a už má i jednu stoličku 😉

daiquiri
16. bře 2009

Karin, díky 🙂

juliet
16. bře 2009

Dai, určitě to je možné, malému se před 2 dny vyklubal horní a dnes se mi zdá, že už leze i druhý horní (spodní má cca měsíc)

marrha
16. bře 2009

ahojky..

Verun..to víš, ž emůžou....Kristý měla první stoličky a David má jen jedničky a stoličky 😀 😀 ..někomu rosotu první zoubky na hoře..

Karin... nás to je tak...že ráno mají mlíko....a kolem 9-10 snídani..záleží jak vstanou...a pak až oběd..na svačinku není místo...ale mám věčné hladovce...co pořád kříčí mňam...takže jim dávám mezi snídaní a obědem jen ovoce...nebo nějakou tu křupku 🙂

halkac
autor
17. bře 2009

Ahoooj holky, já vás skoro nemohla najít 😲

Tož my máme za sebou oslavu manželovy třicítky! Strávili jsme prodloužený víkend na horách - bydleli jsme přímo na svahu, asi 50 m nad začátkem vleku. Holky a já zapomněla lyžovat - tři sezony jsem na sjezdkách nestála a fakt mi to nešlo ! Takže mám aspoň jasno, co příští zimu nesmím opomenout: objednat nějakou lyžovací dovolenou ! Tady bylo super, že na chatě s námi byly obě babičky + dědové + strýcové + tety, takže jsme se o děti podělili 🙂 A fakt se nasadily lyže na nohy a přímo z terasy se sjelo k vleku a pak se zastavilo přímo na terase🙂

A David dostal kulečník! Tož mě tak baví dělat druhým radost!!!

Děti tam byly hodné, ale doma je to děs. Už jsem začala s tvrdým výcvikovým režimem, protože odmítám za čas poslouchat, jak rozcapené mám děti, že jsou rozmazlené atd atd. Objednala jsem odbornou literaturu a hrrrr na ně! Musí se trochu naučit samostatnosti, pořád na mě visí a vymýšlejí si !

daiquiri
17. bře 2009

Ahoj holky!
Markét, tak možná to byl jen poplach s tím zoubkem, moje mamka jí to osahala a prý se jí to nezdá. Ale já si ted myslím, že rostou 🙂 Uvidíme 😀

Kačko, závidím! Nejsem extra lyžař, ale baví mě to. Jenže teď jsem zas na lyžích nestála jako ty tří roky, ale snad se příští rok vypravíme. Jinak já lyžovala naposled někdy v 16ti letech, pak mě Martin vytáhl na hory a to jsem se na lyže postavila snad po 15 ti letech, ale myslím, že se to nezapomíná. Třeba by ti stačil den navíc a už bys frčela jak profík 😉
To měl asi velkou radost co? 😉
Tam byli asi hodný, že to byla změna prostředí ne? A jakou literaturu si objednala? Já dřív dělala v knihkupectví a vím, že jako vellký odborník byl uznávaný Matějček.

tindra
17. bře 2009

Ahojky,
marky to se Davídkovi dobře kousá ne? 😀 jedničkama to ukřupne a stoličkama požvýká 😀 u nás má taky Luky víc zoubků než Máťa ale tohle mě neva,mě vadí jídlo....
Dneska jdeme naočkovat priorix,tak doufám,když je tam šoupnu na váhu,že už něco navrch budou mít,jinak se z toho zcvoknu 🙂
Kačko to muselo být bezva...snad se taky příští rok někam vypravíme ☹
Karin my máme mlíčko v 5-6 a pak v 8 kousek chleba/rohlíku a pak v 10 ovoce a ve 12,30oběd.Většinou.....někd yněkdo nechce jíst,jindy sbírají drobečky i z koberce a pod stoličkama hledají co jsem kde zapomněla,tak dostanou křupky nebo jabko 😉

kuzelka
17. bře 2009

ahoj
Kači tak jste strávili supr víkend, já bych taky jela ale k moři, zimu sníh a lyže totiž nesnáším 😅 jsem na to antitalent, i na lyžáku jsem byla vždycky poslední, a ke konci už mě sebou ani radši nikam nebrali (abych si něco zas neudělala) , takže celá třída někde bězkovala a já zůstala radši u chatek sama 😅
Markét, Marti děkuju, budu jim to muset nějak upravit 😉

daiquiri
17. bře 2009

Karin, v tom jsem s tebou za jedno 🙂 Taky miluju sluníčko, moře, hlavně teplo. Ale na druhou stranu i já zmrzlík dokážu oceniit romanticky zasněženou krajinu + svařáček + moje pokusy naučit se sjet sjezdovku bez pádu 😅 Jediný co mi vadí je, že mi je pořád zima, takže když lyžuju, jistí to troje ponožky a dvoje rukavice 😒

kuzelka
17. bře 2009

Verun to mi právě taky moc vadilo i když jsem byla navlečená jak mědvěd, tak mi stejně byla zima 😢
já jsem prostě teplomil 😉 a v zimě trpím...