Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

egrzuz
17. bře 2009

Ahoj holky, naše děti jsou nějaké rozhozené a už několikátý den chodí spát ve 21h, to je děsný. Je to od doby , kdy se vrátil tatínek.Na druhou stranu spí krásně po obědě, 2,5 až 3h, tak to bude možná tím.

Kači, to muselo být fáááj na horách.
Já bych to s tím rozcapováním tak neřešila, jsou to tvoje dětičky a, ať si každý říká , co chce. Potřebují maminku a určitě to přejde. Jarýn byl už ok a zase začal hulákat, když se od něj vzdálím. Tak snad ho to brzo přejde

Tindra tak písni, jak jste snesly očkování? A kolik máte?

Markét, já mám doma taky šílený žrouty, nemůžu si nic vzít k jídlu. Ráno si k snídani beru jogurty dva. 😀 😀 😀

tindra
18. bře 2009

tak očkování v poho,jen ty váhy...máme M 7,30 a L 8,30 a to nám bylo včera 15 měsíců ☹
reakce na priorix prej je až tak za 8-10dní,tak uvidíme.Tak nevím pořád se chystám kupovat ty autosedačky Romer a furt nemáme 9kg.Nemám je doma kam dát,tak jsem si říkala,že je koupím a nechám zrovna v autě no ale s takovouhle až někdy v létě 😢 .I když teď mají slevy na kolekci 2008.tak uvidíme.taky se dr moc netvářila že pořád mačkám jídlo(sem tam i mixuju,když chci aby se rychle najedli) že už by měli jíst sami,no tak jsem jí řekla,ať někdy dojde na oběd k nám a uvidí 😀 Luky to vystrčí ven jazykem když je tam velkej kus a Máťa hned po něm oprakuje i kdyby to snědl normálně,tak pak už raději nic neříkala 😀
vy dneska ještě spíte nebo stávkujete?kde jste kdo?

egrzuz
18. bře 2009

Tindro, nic si z toho nedělej, kluci to doženou, uvidíš.
Náš Jarýn nechceš taky moc veliké kousky a zatím to neřeším. Všechno se naučí, tak bych to nehrotila.
Myslíš, že nestačí podmínka na sedačky, že sedí?? Já nevím, někde se ještě poptej. 😕
A reakce až za 10dní? Naše děti měly teplotu jen první den a potom už v pohodě

simonac
18. bře 2009

ahoj holyk, tak my byli v poradně včera, Martínek má 7.500g a Kristý 6.880 g tak taky namám žádné obry, ale aspon je unesu 😉 , náš petřík měl v roce tech 7.300g tak to budou mít prcci určitě 😀 😀 😀 😀

jinak já jsem stále na dietce, ještě mě čeká měsíc a dole mám 9 kg, říkala jsem, že mi stačí 8, ale ted bych ještě 3 brala 😉

noci u nás pořád děs - hlavně kristý vyšklebuje a vyšklebuje 😒

jo a co se týká kousků v jídle, tak mi taky každý říká, že už jsou velcí, že mají jíst nemixované, včera jsem byla u kamošky, má o týden mladší dvojky a upekla kuře a svým prckům uždibovala a oni zobali, furt bylo at totaky zkusím, tak jo řekla jsem si, marta otvíral pusinku, jakoby 14 dní nejedl, a asi u pátéhéo sousta mě ošavloval od hlavy k patě a venku bylo vše i svačinka, kterou snědl před půl hodkou, takže mi neustále mixujeme, mixujeme, nebo máme lahvičky od hippu, kde není ano jedna hrudka 😉

egrzuz
18. bře 2009

týýý jo Simi 9kg, ty jsi fakt dobrá. Máš veliký obdiv, já se prostě nedokopu 😒
Nebylo to kuře omaštěný, že bylo malému špatně? 😕

simonac
18. bře 2009

zuzu - nabylo nic, ani osolené, mu prostě zaskočil kousek on neumí jíst kousky, vždy se poblije i když doma žužla kurku od chleba ☹

daniellka
18. bře 2009

čus baby,jen jdu v rychlosti pozdravit. 😉

simi - ty jsi Mistryně! to bych nezvládla,obdivuji tvou pevnou vůli a gratuluju! 😀
s tím poblinkáním to je blbý..ale ony ty děcka se to jednou prostě naučí,každý má svý tempo. jen se to musí zkoušet. mixuješ jim i ovoce? na tom se to dobře učí,děti nenavaluje,rptože se nelepí jako normál jídlo. 😉

tindra - jestli jsou sedačky v akci,tak bych je koupila..ty máš kluky tedka v jakých?
my jsme měli reakci až po deseti dnech. já na to právě tehdy zapomněla a panikařila jsem,že mají neštovice 😀

gapka.h
18. bře 2009

ahojky,
..tak vás zdravím po několika denním vynechání. ☹

Holky,já mám od pondělí nějaké bečavé období,nic mě nebaví,jsem z prcků nervózní 😢 Už ať je jaro a můžeme být déle venku...Navíc je to vše pořád dokola ajá si na to nemůžu nějak zvyknout a s tím kojením...se nikam nedostanu..

Poraďte mi...oni mi tu vodu i čaj pořád plují a mají to jako zábavu..chci to odbourat aspoň přes den...

tindra-my nemáme také nějak moc,v roce necelých 10kg 😉 Kdy jste začali chodit,my ještě stále nic...vím,že se to nemá srovnávat,ale jen tak...máme je stejně skoro staré...

..jo a stěma kouskama bojujeme také,ale lepší se 😉

daniellka
18. bře 2009

gabi a umělý mlíčko ti nechtějí?? 🙂
v nejhorším případě budeš muset děti věnovat někomu na víkend,uděláš si volno a mimina (i když to už dááávno nejsou mimina 😀 ) jak neucítí mamču mlíkárnu,tak možná zaberou na něco jinýho z hladu a žízně. je to i o psychice těch dětí,jak maj tebe,tak nechtějí nic jinýho.. 😉

daiquiri
19. bře 2009

Ahoj holky, tady je teda počasí, sněhu pomalu po kolena a pořád sněží a já už myslela, že bude to jaro ☹

Marti, to jsou fakt drobínci! Myslím, že ty autosedačky po směru jízdy se používají až když děti sedí + mají + 9 kg - aspoň co jsem já četla.

Zuzi, nediv se, přeci jen když je najednou Jarda doma, tak je to pro ně velká změna než být jen s maminkou 🙂 To se zas upraví.

Simi, ty jsi šikula! Už musíš vypadat jak modelka ne? 😀

ajiik
19. bře 2009

😠 Dobré ráno,
holky chtěla jsem se zeptat zkoušela jsem dát klukum místo mixování, tak rozmačkala jídlo a to mi nechtějí. Kdy jste už začali nemixovat. A teď i odmítají domací stravu 😔

Kluci už 9kg mají, ale nesedíme a do vajíček tam už se nevejdou čouhají jim nožičky 😒

Jinak sníh u nás není, ale je pod mrakem, tak snad nebude pršet

ajiik
19. bře 2009

ten smajlík měl být nakonci 😠

daiquiri
19. bře 2009

Ajiik, já už jednou zkusila skleničku, kde jsou kousky a zvládli to v pohodě, ale to bylo výjimečně, jinak dávám domácí, ale tu pořád poctivě mixuju.
Jsem si říkala, že jednou se to naučit musí, ale na to je čas ne? 🙂

Manžel je teď v Brně a tám prý je jen slabý poprašek, tak asi v Praze napadlo snad nejvíc, bohužel odpo z toho bude akorát tak sra..a 😠

arwenka
19. bře 2009

Ahoj maminky. Chtela bych se zeptat, jestli ma nektera z vas zkusenosti s jiizdou malinkatych dvojcatek v aute. Jak jste to delaly? Jedno ve vajicku dopredu a druhe dozadu? Mam strach, ze se muze neco stat, kdyz na nej neuvidim ☹

issaga
19. bře 2009

ahoj holky,
tak u nas se marodi, tatka to pritahl minuly tyden a ted jsme to chytly vsechny tri... 😒 takze teplotujeme, rymujeme

jinak u nas sviti slunicko, po snehu ani pamatky 🙂

Marti mas kluky drobinky, ale nase Kacka na tom neni o moc lip, pristi tyden mame 18 mesicu a ma priblizne 8,5kg (v roce mela 8,2kg) - do autosedacky od 9 kg ji davam, protoze oblecena se na tech 9 dostane a do vajicka se davno nevleze

issaga
19. bře 2009

Simi tyjo ty jsi dobra! zavidim! 😔

arwenko my jsme vzdycky holky vozili obe vzadu... at jsem jela sama nebo jsme jeli i s manzou, vzdycky holky byly vzadu, na predni sedadlo bych je nedala

arwenka
19. bře 2009

Iss - ja jsem vozila sveho prvniho chlapecka jen vepredu vedle sebe, abych na nej videla. Mne jde o to, ze budu muset delat, i kdyz budou malinky miminka a tudiz je budu muset vozit s sebou - sama. Nemuzu porad cucet dozadu ☹

issaga
19. bře 2009

arwenko ja to beru tak, ze sedadlo vedle spolujezdce je statisticky nejnebezpecnejsi, takze tam dite proste nedam... navic co by se diteti pripoutanemu v autosedacce melo vzadu stat? z ceho mas konkretne strach?

daiquiri
19. bře 2009

Arwenko, když jsem jela s manželem mým autem, tak jsme jedno dítě měli vepředu a s druhým jsem seděla vzadu já. Ale musíš mít airgab, který jde u toho předního sedadla vypnout.
V jeho oktávce to snad jde vypnout jen přes servis, tak tam jsou obě děti vzadu.
Ale taky mi to vadí, že na ně nevidíme ☹

arwenka
19. bře 2009

Iss - mam strach z toho, ze se muze zacit dusit, ublinkne si, vdechne to a je prusvih....spousta veci se muze stat.

Dai - ja mam airbag jen u sebe, takze by to bylo OK, ale budu muset jezdit sama, proto se vas ptam, zda nemate zkusenosti. Vim, ze bych mela byt s detmi radsi doma, ale z financnich duvodu to nejde 😢

tindra
19. bře 2009

Zuzi no některé děti jsou ve větších autosedačkách a ještě ani nesedí 🙂 prostě se do vajíček nevlezou,to my s těma 70cm se tam vlezem i v zimních budnách 😠 no 20.4.jedem do rizikovky do Brna(snad už naposled)tak koupím v normálním obchodě,abych nekupovala přes net,manža je na to alergický po zkušenostech s Herqulem.
Simi 9kg?Už máš nový šatník??? 🙂
Dani tobě se kluci po Priorixu osypali???No jéje to se máme na co těšit....
Gabko s tím pitím neporadím,my pili málo i přes den.ALe jak ses ptala kdy začali chodit,Luky přesně v roce a Máťa před 3týdny a už je přeborník,strašně je baví když jim zpívám Pochodují vojáci to pak ťapkají jedna radost 😀
Ajiiku my mačkáme aněkdy mixujem pořád,když mačkám,dělám jim to řidší aby to dobře klouzalo do krku,zkus rozmixovat část a zbytek namačkat a postupně ty díly zvětšuj.Já to tak zkouším a celkem to jde ale sem tam v půlce jídla popadnu ponorněj mixér arozjedu to v misce bo mě sem tam z nich chytají pěkné nervy 😉
Arwenka já se s klukama sama odvážila jet až tak před měsícem,zkus se zeptat spíš na www.dvojčata,tam se určo najde někdo se 3dětma co ti poradí.
Leni u nás taky sluníčko .Jejda teď jsem se podívala znova z okna a začíná padat sníh 😠

arwenka
19. bře 2009

Ja to asi vyresim tak, ze pokud pojede i Danecek, bude s jednim vzadu a bude ho hlidat. Pokud nepojede, dam si dopredu nejake velke pridavne zrcatko, abych videla na druhe mimi dozadu.

sppring
19. bře 2009

ahojky holky,

práve resim koupi golfek..máte uz nejaka?? a máte spojene spojkami nebo mono??

me se libi tyto: http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=877775

díky..

s.

daiquiri
19. bře 2009

Arwenka, já se moc nebojím když jsou vzadu, když si ublinknou, tak jsou tak nějak napůl vsedě a nezadusí se. Hlavně teda naše děti jakmile se rozjede auto, tak hned chrní. Spíš jde asi o ten pocit, že na ně není vidět.
Nevyřešilo by to nějaké přídavné zrcátko?

Marti, jaké, že ty autosedačky kupujete? My se na to za chvíli taky chystáme.

Sppring, já už mám rozhodnuto, jdu do těhlech http://www.super-kocarky.cz/detail.php?id=38

sppring
19. bře 2009

daiyuiri - díky za odpověd.. ty se mi zdaji dost drahe.. budu vyuzivat i nas stavajici kocarek (TFK), ty golfky fakt jen na vylety a dovolenou (at je misto v kufru), takze je to pro nas zbytecne velka investice.

Vypadaji ale dobre..ja spis chci asi ty spojene spojkama, protoze muzeme vzit kazdy jednoho (kdyz budou mit kluci 10kg, bude to lepsi) a i kdyby byl jeden nemocny a musela bych s nim k dr. tak vezmu jedny golfky a ficim, druhy muze byt doma..

tindra
19. bře 2009

Dai ty jo to je cena!snad budou podle toho dobré 😉 my máme Hauck medvídka pů.dají se položit do lehu,takže používám od miminek.ale chci i Peg perego aria.ale nevím,právě mi dorazil vozík za kolohttp://www.mimibazar.cz/foto.php?id=21380315&ta... uvidíme když ho složím jesle se bude dát vozit i jako kočárek,jak v tom kluci budou chtít být.řekla jsem to včera našim,že jsem si ho objednala a je málem porazilo.Oni sedí jen doma a na dovolenou 2x za rok.to jí nechci.no uvidíme,jeslti je uvezu,manža nefunguje,tomu jsem to ani neřekla,stejně by mi oznámil,že ON nemá čas nikam jezdit na kole.přitom jsme dřív projezdili kde co 😒

daiquiri
19. bře 2009

Jo jsou drahý, ale sondovala jsem na dvojcata.cz, pak jsem si dopisovala s jednou paní a je s nima moc spokojená, tak snad budou dobrý. Hlavně se s nima vejdu do výtahu + vejdou se mi i do auta a jsou lehký, tak aspoň budu moctv létě někam vyrazit 🙂

arwenka
19. bře 2009

Dai - ano, asi ano, neco vymyslim. Kdyz jsem zvladla jedno, tak i dve, ne? Prece jsme holky sikovny 🙂

daiquiri
19. bře 2009

Ty jo Marti, ty Peg Perego vypadají moc dobře a jsou ještě lehčí než mám vybraný ty MacLaren 🙂 Máš na ně nějaké reference?

Arwenka, určitě 😉

sppring
19. bře 2009

na to,kdyz pujdu sama s nema vezmu nas TFK, ale na dovci a cestovaní do Ostravy k mamce (kdy muzeme vzit kazda jednoho) budou dobre ty golfky.. a pak kdyz budu u mamky a pujdu nekam sama, tak si vezmu spojky do kapsy a muzu vyrazit i sama 🙂 snad to zvladnu 🙂